Chlamídie v tehotenstve. Mali dáke následky?

lubecka
8. aug 2006

Ahojte, dovolila som si otvorit temu ohladne chlamydii. Chcem sa opytat ake mate skusenosti s nimi, ci vam nejako negativne ovplyvnili zdravie, popripade aj vasho dietata a ci ste nemali problem otehotniet, ak ste boli dlhodobo infikovane chlamydiami, ci vam zanechali nejake nasledky... vdaka

lienka07
31. okt 2007

😉 ... koľko sa už snažíte?

katy2
31. okt 2007

smejko, da sa to krvou aj stermi. Moj dr robi len stery....
lienka, snazime sa uz 15 mesiacov, ale uz cakame na IVF... Inu sancu nemame... 😔 😔 😔

lienka07
31. okt 2007

je mi ľúto ☹
my sme teraz začali tretí rok.... ešte nevieme ako to bude ďalej... uvidíme ale ak sa to nepodarí po vyliečení z chlamýdií, tak aj nás čaká iná cesta ako tá prirodzená...

...smejko..áno z krvi a veľa závisí od lekára... mne ten môj všetko super vysvetli a čo je hlavne vie podržať lebo slzy pri takýchto správach ak sa snažíš sa nedajú skryť... som plakala jak malé decko že som sa nepreliečila... ale vraj málokedy zaberú antib. na prvý krát... tak mu verím a dúfam, že tentokrát to výjde... 😒 😉

andreya
31. okt 2007

lienka a co ti predpisal? ja ich mam tiez no len v krvi, dolu je vsetko OK. Dokina ma poslala k obvodakovi, no asi tam nepojdem, pojdem k sestrernici robi na plucnom ta mi dufam daco predpise

martuse35
31. okt 2007

Tak to ta drasťárna z výtěrem trubice není nutná a dá se to zjistit jednodušeji? To fakt nevím,jestli na to máme jít,nebo vykecat jiný typ vyšetření.

andreya
31. okt 2007

martuse, mne dokina povedala, ze chlamidie mozu byt problemom pri otehotnení
skus si ich vyhladat na internete tam sa dozvies co vsetko skomplikujú

martuse35
31. okt 2007

Mám neprůchodný 1 vejcovod,tak proto doktor asi chce vědět ty chlamydie,které to mohou prý způsobit.
Nějak to vyšetření musíme přežít. Pro miminko to uděláme.

katy2
31. okt 2007

ale ja stale nechapem, preco ma ist aj tvoj partner? 😕

andreya
31. okt 2007

katy chlamydie su poviem to tak hlupo kvapockova infekcia, ktora sa moze prenasat pohlavnym stykom

katy2
31. okt 2007

andreya, to je mi jasne... ale ked vysetria zenu a zistia ze je to negativne, naco este vysetruje partnera? mna tiez vysetrili a manzela nie...

andreya
31. okt 2007

hmm, tak to teda neviem, asi si potom myslia ze on ich tiez nema, lebo ich na teba nepreniesol,
U nas manzel nemal iba ja. Tiez neviem kde sa vzali.

katy2
31. okt 2007

ja si idem dnes po verdikt... tak dufam, ze sa tym uz viac nebudem musiet zaoberat... ja to potrebujem kvoli IVF

katy2
31. okt 2007

tak mam nove spravy... Chlamydie mam negat., ziadost na IVF je v poistovni a je predpoklad, ze by ju mohli schvalit do konca novembra... Dali mi aj kontakt na revizneho lekara, co to bude schvalovat... Tak zdarny zaciatok mame za sebou...

martuse35
31. okt 2007

Katy,tak hlavně,že tam nic není a můžete to rozjet plnou parou vpřed k vytouženému miminku. Přeji hodně štěstí at se zadaří hned napoprvé.

katy2
31. okt 2007

martuse, dakujem... aj tebe drzim palce... 🙂

flo
5. nov 2007

Ahoj holky,
ja mam taky bohuzel spatne zkusennosti s Ureaplasmama coz jsou stejne svine jako chlamydie, mela jsem 2 x ATB a ani jednou se me to nepodarilo prelecit, ted me ceka tetraciklin , ktery se musi uzivat mesic ☹ ☹ ☹
Proste jsem zoufala a mam strach, ze muzu byt ja nebo pritel sterilni, mame to asi pekne dlouho...
Me poradila doktorka Patakyova , ktera se zabyva urinoterapii, ze bych na ATB mela zapomenout, nebot na to prej nepomahaji...a poradila me 7 dni nic nejist a pit vlastni moc....holky ano, zní to hrozne, ale dejte si do vyhledavace Urinoterapie Patakyova a uvidite,ze to docela logiku ma...
Jinak jsem z toho uz pul roku uplne nestastna....

caira
8. nov 2007

holky me docela zarazi ze je v cechach porad jeste takovy problem chlamydie odlecit, teda vlastne me to nezarazi, spis mi vadi, ze vam nenabizi lecbu, ktera zabira v anglii naprosto u kazdeho. tady vam daji leky na tyden a jsou vazne natolik silne { a v cechach pro ne nejspis natolik drahe} ze zaberou bez vyjimek. Jak uz jsem jednou rikala, v cechach jsem s tim mela problemy, doktor mi tam dokonce rekl, ze lecba neni potreba, ze dneska ma chlamydie kde kdo..no chapete to? TAdy jsem sla na stery { mimochodem to je jedina cesta jak naprosto spolehlive zjistit chlamydie} a bylo to { krevni testy jsou doplnkove, ale zasadni jsou ty stery} Jinak ano, pro pany jsou stery docela bolestive, museji zavest takovou "spejli" do mocove trubice { tu tam pak otevrou { predstavte si ty destnicky co se davaji na pohary nebo tak neco} a tahnou to zpet, cimz udelaji ster { vim to z prvni ruky, manza to podsoupil a rikal, ze priste by si radeji nechal sekat ruku 😅 } takze doporucuju partnerum ne uplne dopodrobna zdelovat co je ceka... 😉

Jinak to piti vlastni moci je fakt humus, preci moc jsou jen vylucovane toxiny..fakt si neumim predstavit to pit..to bych fakt nezvladla 😖

lenk
8. nov 2007

ahoj holky chlamidie nejsou to mykoplazma?

roasha
10. nov 2007

lenk,spada to pod chlamydie.

blucka
11. nov 2007

Ahojky,
mam k vam prosbicku, dr. mi oznamila, ze mam chlamydie, nasadila mi doxycyclin. Mate s nim skusenosti? Mna po 2 dnoch strasne bolia svaly na nohach a mam pocit, ze je to po nom?

brita
12. nov 2007

Ahoj Blucka, hlavne ho neprestan uzivat, je to antibiotikum a musis ho douzivat, inak strati ucinok. Chlamydie, ak su neliecene, mozu byt nebezpecne.Uisti sa, ze tvoj partner/manzel ich nema.Na 90% je pravdepodobne, ze ak ich ma jeden, tak aj druhy. Ak ich ma aj on, musi tiez nasadit tabletky, inac ich zase chystis a tak dokola.

blucka
12. nov 2007

Ahoj Brita, diky za radu. Nevieme ci ich ma aj manzel, ale dr. mi dala atb aj pre neho, takze ich berem spolocne, tak dufam, ze to pomoze.

brita
13. nov 2007

Blucka - tak to je fajn, treba, aby ste sa liecili obaja, lebo inak nemate sancu sa ich zbavit. Ak budete tabletky uzivat poctivo, na 100 percent zmiznu. Hovorim z vlastnej skusenosti. Je to pliaga, horsie nez kvasinky a kadeco ine, ovela nebezepcnejsie, ak ich neliecis,ale je dobre, ze ti ich odhalili a ze sa liecite. Tym padom mozes byt kludna. 😉

ritulka
16. nov 2007

Ahojte, tiez sa chcem pripojit. Liecila som sa po MA na infekcnom na boreliozu, herpes - liecila som sa asi 3 mesiace a pred nedavnom mi robila doktorka kontrolne testy a mam ich este horsie ako pred liecbou. Uz mi na to vobec nic nedala a povedala, ze je to doznievanie infekcie - nema uz co liecit. Tak som zobrala papiere a isla k dalsej infektologicke a ta len krutila hlavou, ze preco mi pri takych zlych vysledkoch nic nedala. Manzelovi tiez brala krv a zistili sa mu chlamydie a mne este k tomu aj mycoplasma. Jemu dala uzivat doxybene a mne sumamed. Teraz cakam na moje nove testy a snad uz bude niekto so mnou aj nieco robit. Fakt velmi zalezi, ako sa k tomu doktor postavi a ci chce vobec pomoct...

liaa
17. nov 2007

Ahoj holky.Ještě se dá nějaké informace najít na www.chlamýdie.info
Tam jde především o plicní formu chlamýdií.CHlamýdie Pneumonie
Je jich ale více druhů.Já vím o 4
Ty pohlavní chlamýdie jsou hrozné mrchy.Někdo s tím nemá prý absolutně žádné problémy a někdo značné.
Já prodělala plicní formu-a mám o problémy nadlouho postaráno!

liaa
17. nov 2007

Aha-tak to y má býtbez čárky.-)

a2303
11. mar 2008

Ahojte

Dlho tu nikto nebol ale predsa sa pokúsim Vám napísať.
Aj mne Dr zistil chlamýdie, vo Štvrtok idem pre lieky. Chcela by som sa spýtať, ak lieky zaberú a chlamýdie zmiznú, tak potom po akom čase možeme začať snažiť sa o mimi?

takyna
11. mar 2008

Ahoj a, chlamýdie sa preliečia ale na 100% sa ich nedá zbaviť, ale má ich skoro každá 2-žena, môžeš ich chytiť dokonca aj na plavárni , alebo tak nie len pohlavným stýkom, treba preliečiť oboch partnerov na raz, nestačí liečba len samotnej ženy, neviem presne po akom presnom čase je možnosť začať sa snažiť skús sa poradiť so svojim gynekológom, ale nie je to tragédia tie chlamýdie, ale keď sa nepodchytia môžu narobiť riadnu šarapatu u ženy, ako sú rôzne zápaly, vzrasty a iné....

a2303
11. mar 2008

Takyna, ďakujem!!!! Tak sa Dr na všeko popýtam

takyna
11. mar 2008

popýtaj sa, a riadne sa prelieč, je to fakt dôležité a aj partnera, my sme to tiež mali s mužom, a sme sa vždy smiali, že tabletky, si bral? on zase brala? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre