Chlamídie v tehotenstve. Mali dáke následky?

lubecka
8. aug 2006

Ahojte, dovolila som si otvorit temu ohladne chlamydii. Chcem sa opytat ake mate skusenosti s nimi, ci vam nejako negativne ovplyvnili zdravie, popripade aj vasho dietata a ci ste nemali problem otehotniet, ak ste boli dlhodobo infikovane chlamydiami, ci vam zanechali nejake nasledky... vdaka

hrusticka84
15. okt 2010

@baby111 To mi je líto,že jste přišla o miminko.chlamidie řeším tak 20 let ☹ .Prošla jsem si s nima i dvěma těhotenstvími..........dítě mi tedy nepoškodili ani jedno.Před Josefínkou jsem byla dokonce přeléčena perorální léčbou....3 prášky na tři měs.....3 roky byl klid.Jakmile jsem otěhotněla byli zy bestie nazpět . 😖

millatina
16. okt 2010

Ahojte, tiez sa pripájam do tejto nie velmi príjemnej témy..Mi sa s manzelom snazime o dietatko vyse roka a nic..Pred dvoma dnami mi lekárka oznámila ze moje testy na chlamidie boli pozitivne, neviem presne o aké chlamidie sa jedna lebo zijem v UK a tu mi testy robili z moču vobec nie vyter ani nic podobne a tiez som bola prekvapena ked mi dali lieky lebo ako som tu citala tak ze bezne sa chlamidie liecia niekolko tyzdnov a mi sme s manzelom dostali kazdý dve tabletky nejakych ATB ktoré sa maju zobrat jednorázovo a tie posobia v tele 7 dní a potom by mal byt pokoj..no tak uvidime a este ma poslali aj na celkove testy ci nemam este iné infekcie lebo ze je pravdepodobne ze ano ked mam chlamidie a taktiez musim ist na vysetrenie priechodnosti vajcovodov tzv.HSG tak sa docela obávam co mi tam tie potvory stihli narobit kedze ich mam pravdepodobne v tele neliecene uz dlhy cas..

tija28
21. okt 2010

ahojte.................ja som uz bola preliecena par-krat na chlamydie, nakoniec sa mi podarilo otehotniet, teraz som v 29t, na zaciatku tehotenstva mi robili testy na chlamydie, vtedy boli vysledky o.k., no a teraz mi robili dalsie testy a z vysledkov mi boli zistene znova tie hnusoby, doktor mi naordinoval azithromycin 3dni brat, potom 3dni pauza, potom znova 3dni brat....................ja sa len bojim, aby som tym neublizila babetku - prosim vas, brali ste niektora z vas taketo, prip. podobne lieky a narodilo sa vam v pohode zdrave babetko ???

lucka369
1. feb 2011

Ahojte babenky.Chcem sa opýtať tých čo majú alebo mali chlamýdie že či mali aj veľmi silné bolesti počas menštruácie.Ďakujem za akúkoľvek odpoved

lucka369
10. feb 2011

To sem nikto nechodí?? ☹

millatina
14. feb 2011

@lucka369 AHoj , ja som mala vzdy velmi silne bolesti pri menstruacii ci uz pocas chlamidii alebo aj po ich vyliečení takze to asi nebolo sposobene tym. Ale ked som mala chlamidie tak ma zvyklo casto bolievat v podbrusku aj mimo menzesu a to som si vzdy myslela ze som prechladnuta..a to bolo tie mrchy len som to vtedy nevedela.

diorka
16. feb 2011

Baby, ja ich mam tiez, ale ziadne priznaky, ziadne bolesti som nikdy nemala a ani nemam, ani bolesti v podbrusku, proste nic

lucka369
18. feb 2011

@diorka ahoj
Napísala ti gynekologička nejaké antibiotiká?

diorka
19. feb 2011

@lucka369 ano, najprv doxybene a teraz beriem sumamed, este pondelok-streda (aj manzel) a potom o mesiac na kontrolu
a ty?

kasiopeja01
2. mar 2013

Ahoj baby, tak aj ja sa pripajam. Momentalne som 11tyzdni tehotenstva. V 6tyzdni manzel ochorel a od neho hned ja i nasa 2rocna dcerka. Vsetci mame v krvi chlamidie, mykoplazmy a dalsie potvory. Oni beru uz druhe antibiotika o a ja, kedze som bola len v 6tyzdni sa musim trapit sama. Nasadili mi sice Zinnat, na ktory som po desiatom dni dostala strasnu alergiu a skoncila som na pohotovosti, ale ten som brala koli zapalu pluc. Od vtedy som bola 2 krat na krv a krvne vysledky z druheho odberu boli horsie ako z prveho ☹. Koli skoremu stadiu tehotenstva mi vsak nemozu dat nic a tak mi ostava len dufat, ze maly drobcek to zvladne v zdravi :-/
Nema niekto z vas podobne skusenosti?

cemi
2. mar 2013

@kasiopeja01 ja mam 😒 ja som sa liecila uz pred tehu, brala kvanta ATB a hodnoty sa znizili. V 18 tt mi ich nasli zase. Plucny aj gynekolog mi zakazli brat ATB, iba posilnovat imunitu. Teraz zase citim ze mi stupli. Dufam ze uz to dobojujem do stastneho konca. Ale na babo by to nemala mat vplyv mi vsetci tvrdia. A zabudla som napisat ze mam plucne chlamydie.

kasiopeja01
2. mar 2013

@cemi
Ahoj cemi, tak to si ma upokojila, ze by to na babo nemalo mat vplyv. Moj doktor mi to sice tiez povedal, ale je lepsie pocut to aj od inych. Aj my mame vsetci plucne. Manzel zacal so zapalom pluc, dcerka dostala zapal priedusiek a ja tiez a uz druhy mesiac sa z toho nemozeme dostat ☹. Drzim vam obom palce, aby ste to dobojovali zdravi 🙂

cemi
2. mar 2013

@kasiopeja01 podla mna ich ma vela ludi ani o tom nevie. Hlavne je udrzovat tu imunitu, aby si nedostala z nich nieco horsie. Aj kasles? Ja teraz ano, ale da sa to. Predtym to bolo omnoho omnoho horsie. Inak po porode sa chystam ich liecit alternativnou medicinou. ATB som pozrala uz hrozne vela, bleee 😒
A dakujem 😉 urcite nam to dopadne dobre, mne aj tebe. Hlavne musime pozitivne mysliet 😉

kasiopeja01
2. mar 2013

@cemi
Ja som velmi kaslala, ked som mala ten zapal priedusiek v siestom tyzdni. Preto mi vtedy moj gynekolog predpisal tie antibiotika, aby mi to nepreslo na pluca. Od vtedy stale kaslem,ale uz je to len take pokasliavanie. Neviem sa dockat teplych jarnych dni, lebo cloveku je hned lepsie, ked je vonku slniecko a prve kvietky 🙂

adrianai
7. máj 2013

Ahojte dievčatá,
bohužiaľ mám tiež zistené chlamídie trachomatis, bola som na infektológii, lebo som mala v poslednej dobe dosť často mykozy, síce mi gynekolog dal mycomax a odvtedy mám pokoj, no neurobil mi vôbec žiadne stery, nič...tak som išla teda na infektológiu a tam mi to zistili + aj herpesovú infekciu, zároveň aj ja že som tehotná, urobili mi ešte raz odber a teraz čakám na výsledky, ale určite sa to len potvrdí ☹
Veľmi sa bojím o bábätko, snažili sme sa vyše roka a ja otehotniem práve teraz...chcem sa spýtať, ak ste mali podobnú skúsenosť, narodilo sa vám zdravé dieťatko? Lekárka mi hovorila, že to na vývin plodu nemá vplyv, ale aj tak sa bojím... Vopred ďakujem za každú odpoveď

karolka1
31. máj 2013

@cemi @kasiopeja01 Ahojte kočky, dnes som našla túto tému a tiež sa ma týka. Som v 28 tt, na pľúcne chlamýdie som bola preliečovaná posledné 2-3 roky, po dobratí atb som nemala príznaky, no stále zvýšené hodnoty. Teraz sa mi objavili znova, no nebrala som nič kvôli tehu. Ako ste dopadli vy, detičky sa narodili v poriadku? Čítam veľa protichodných názorov i prípadov 😒 ďakujem za odpoveď!

cemi
31. máj 2013

@karolka1 moj maly je ok. Doktor povedal ze teraz mu kojenim davam protilatky. Neboj sa a mysli pozitivne. Ja mam stale IgA cez 2.

kasiopeja01
31. máj 2013

Moj je este v brusku a zatial sa ma dobre 🙂. Ale suhlasim s cemy, mysli pozitivne.

jennyska
11. nov 2013

Ahojky @kasiopeja01 @cemi @karolka1 @adrianai @diorka @lucka369 @lucka369 @millatina @tija28 @hrusticka84 @lubecka

mohla bych Vás poprosit, zda byste se staly součástí naší Wiki knihovničky Modrého koníka tím, že napíšete své případné zkušenosti s chlamydiemi? 🙂

Stačí svou zkušenost vložit zde: https://www.modrykonik.cz/chlamydie/ . Pomůžete tak ostatním ženám, které na MK hledají informace o tomto onemocnění a v knihovničce, kterou si tady společně tvoříme, hledají radu, tip, pomoc, zkušenosti. Čím více takových zkušeností v knihovničce bude, tím přínosnější bude tato přehledná forma informací 😉

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji krásný den! 🙂
Janča

kasiopeja01
11. nov 2013

Je ale rozdiel medzi chlamidiami. Ja som mala zapal priedusiek a pri vysetreniach mi nasli chlamidie v krvi, ine su tie, na ktore sa pride u gynekologa

snehulienka99
27. dec 2013

babulky, ideme sa snažiť o bábatko a napadlo ma či nemožem mať chlamýdie-nemám síce žiadne príznaky ale bojím sa.. lebo ževraj 30-50% žien je bezpríznakových,, tak rozmýšlam či mám ísť na testy alebo nie, poraďte prosím. Partner nemá tiež žiadne príznaky, dakujem

figurka1985
27. dec 2013

@snehulienka99 na tvojom mieste si urcite dam spravit testy... na poziadanie by ti ich mala urobit bez vsetkeho tvoja doktorka.
moj muzik mal infekciu, kt. sa nam podarilo preliecit, ale nevedeli sme, aku. hned som otehotnela, a potom prvy semester som len trpla, ci to neboli chlamydie... lebo tie nemaju dobre nasledky na tehotenstvo. pocas teghu mi uz ster doktorka brat nechcela, aby neposkodila krcok... Ale strasne som sa bala....
Radsej si daj spravit dopredu-. budes mat istotu. lepsie, ako potom byt tehotna a v neustalom strachu, ci babo vydrzi,.... 😉

snehulienka99
27. dec 2013

@figurka1985 robí to len gynekológ alebo aj všeobecný lekár?viem, že sa to robí aj z krvi na protilátky

figurka1985
27. dec 2013

@snehulienka99 gynekolog 🙂 pripadne chlapom- urolog 🙂

magdalenkami
31. dec 2013

po dlhych mesiacoch neprijemneho stipania a palenia,po stale zhorsujucich sa cytologiach,odporucaniach na konizaciu,navsteve onkologie som nasla lekara v bans.stiavn.,ktory mi konecne urcil pricinu-chlamydie,nasledovala liecba ale zaroven aj tehotenstvo,ktore som si uhajila,kedze lekar odporucal interupciu,babo bolo sice pri porode v tiesni, hypotroficke s nizkou por.hmotnostou,ale zvladlo to a uz ma 10rokov-je alergik,astmatik-lahky,urcite odporucam kontrolne testy a preliecovat pravidelne,ako uz pisali predomnou -ony spinkaju a cakaju na vhodnu chvilu-napr,oslab.imunitu a uz robia neplechu,skusala som aj biorezonanciu,neviem nakolko ucinkuje,ale zatial problem nemam

allynkaa
27. apr 2014

Dobry den, chcela by som sa spytat, ci ma niekto skusenost, zeby sa chalmydie vratili..ja som ich mala pred rokom, brala som antibiotika a az po druhom kontrolnom testovani som mala negativny vysledok. Od zacatia liecby som nemala sex a je tomu uz rok, kedze s partnerom sme sa rozisli a zacinam mat obavy, pretoze mavam bolesti v krizoch, podbrusku a obavam sa, ci sa to nevratilo...je to mozne, ak som styk nemala a posledne vysledky boli negativne? alebo si to uz namyslam, je tam strach, lebo ak mam zacat sexualny zivot, tak zdrava. Vdava Vam 🙂

lentilka21
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
borka_456
3. aug 2015

ahojte kočky, ja som tu nová...aj ja som v apríli tohto roku potratila práve kvoli chlamýdiám. Dr. nam s manzelom dal lieky. JA - Summamed na 3 dni a Ofloxacín na 10 dni a MANZEL - tiez Summamed a Zinnat alebo nieco take....mate niekto skusenosti s tymi liekmi? chceli by sme sa cim skor preliecit a cim skor praovat na bejby...🙂 vdaka

esik7
25. sep 2016

Prosim o radu prekonal niekto počas tehu plucne chlamýdie bez ATB a babatko ste mali po porode zdrave ? Dakujem za odpovede

dimka02
19. feb 2017

Dobry den, hladanie informacii ma.doviedli na toto forum.
Mala som problemy roky. Najskor som problemy s moc. cestami nakolko som mala mocove cesty uz aj predtym moc som nevenovala pozornost a pchala sa urovalom Svrbenie v rektal.oblasti som pripisovala hemeroidy. Vzdy nejak preslo.. cca 7 rokov dozadu prvy krat zacali stavy zimnica, vycerpanie potom bolest tam dolu. Nanestastie som sa prestahovala do inej krajiny, kde zdravotnictvo ked neumieras kaslu na teba a ku gyn sa nedostanes ani pocas tehotenstva, takze vytoky sa riesili domacou liecbou. Potom nejak vsetko ustalo na viac ako rok bolo vsetko ok. Kym som neotehotnela cca 7 mesiacov bolo vsetko ok, potom vytoky o ktorych som sa zmienila ale ostali nepovsimnute. Test na chlamydie spraveny ako negat. Hladala som dalej test na strep b na poziadanie negat. Tyzden pred porodom silny vytok uz som nevedela co vlastne ide ci voda aebo.. sla som na kontrolu den pred porodom mi dali nejaku tbl na vkladanie nech sa preliecim. Porod bol katastrofa kontrakcie bez otvarania skoncila som kliestovym porodom po 2 dnoch. Pocas porodu som dostala infekciu takze mi boli podavane atb do zily aj oralne rovnako aj dietatku. Po porode problem s mechurom nemohla som sa poriadne vymocit. Mala som este uzivat tyzden atb ale pre silne vedlajsie ucinky som prestala po 5 dnoch. Cca rok bol pokoj az na velmi citlivy mocovy mechur, co som pripisovala pôrodu. Po cca roku vycerpanost opat pripisanie dojceniu a nocnemu vstavaniu. Pred cca 6 mesiacmi ataky bolesti niekde medzi rektal areou a bedrovym klbom, vycerpanost, dokonca sa mi 2 stalo ze som nemohla v noci pohnut polovicou tela, silna bolest oci, bolest klbov. Medzitym som uz bola aj u Sk gyn na kontrolu z jej strany vsetko ok, akurat pri vyteru z krcka suspekcia na trichomonia, navrhla liecbu entizolom dojcila som vsak.tak som si povedala ze pockam s atb. Po dalsich atakoch bolesti trvaju tyzden pauza a opat ..opakujucich sa uz kazdy mesiac. som na moju ziadost na SK spravila test ghonorea/neg a chlamydia trachomatis/pozit. Gyn nasadila atb na 3 tyzdne v kombinacii s wobenzym na 5 tyzdnov. Pri dalsom patrani co to v sebe nosim pravdepodobne roky 9/10 som sa dostala.az sem.

Otazky okamzite smerovali na moje dieta ci je mozne ze som.nan preniesla pri konzultaciach s lekarom mi tvrdili za ak jej nekvapkalo z oci alebo nemala pneumo co su priznaky u novorodencov tak je ok. Ja uz mam vsak paranoju lebo sa obcas stazuje ze ma svrbenie v rektal oblasti(predtym som nevenovala prilis pozprnost pre alergiu na bkm) nedavno slabsi zapal ociek co som.zistila pri zmurkani. Ziadala som o test v krajine kde zijem pre nu ale poslali ma s tym prec. Ze aj keby bola contracted uz bola preliecena tou davkou atb co dostala ( ani neviem zistit ake boli podane).

Moje obavy sa tykaju ci je mozme pri tak dlhodobom nelieceni sa vyliecit v mojom pripade? Uzivam 3 tyzden atb, ktore by som mala ukoncit a pokracovat uz len wobenzymom. (Zasoby mam na.cca 6 tyzdnov)Moje problemy.z.velkej casti ustali len obcas vecer este citim chvilkovu bolest v panvovej oblasti ( alo viem ze tam predtym nieco bolo). Je tu nejaky pripad s dlhodobymi chlamydiami uspesne vylieceny?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre