Chlamídie v tehotenstve. Mali dáke následky?

lubecka
8. aug 2006

Ahojte, dovolila som si otvorit temu ohladne chlamydii. Chcem sa opytat ake mate skusenosti s nimi, ci vam nejako negativne ovplyvnili zdravie, popripade aj vasho dietata a ci ste nemali problem otehotniet, ak ste boli dlhodobo infikovane chlamydiami, ci vam zanechali nejake nasledky... vdaka

krista
27. mar 2009

gerdusha • Dnes ve 12:52
ahojte mamicky, lekari mi pred par dnami zistili chlamydie a zostala som z toho uplne nestastna, kedze sa velmi usilujeme o babatko. mam uz 32 rokov a kazdy "strateny mesiac" sa jednoducho pocita, asi rozumiete, co myslim. babule, da sa otehotniet i napriek tomu, ze zena prekonala chlamydie? asi je to velmi vseobecna otazka, zalezi iste na tom, co tam tie potvory stihli napachat ... ale ja by som tak velmi potrebovala pocut pribehy so stastnym koncom.

magimary • 7d • Dnes ve 12:58
skús tému v snažilkách... 😉

magimary • 7d • Dnes ve 13:00
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
😉

gerdusha • Dnes ve 13:13
toto uz mam nastudovane 🙂..len tych stastnych happyendov tam akosi nie je vela..vsade same strasenie atd...je mi jasne, co vsetko mozu tieto potvory popachat...ale je to konecna?

blesq • 1d • Dnes ve 13:21
nikdy nic nieje konecna!

mufo24 • 1d, 29tt • Dnes ve 13:27
Nie každá chlamýdiová infekcia musí nutne spôsobiť neplodnosť.

gerdusha • Dnes ve 13:34
asi mas, mufo24, pravdu. zrejme ide o to, aku galibu za sebou tie potvory nechaju a v akom stadiu sa zistia. len dufam, ze to u mna nebude beh na velmi dlhe trate :(

krista
27. mar 2009

sue • 1d • Dnes ve 12:56
Samozrejme sa dá 😉 držím palce. Ja som mala chlamýdie 2x 😔

gerdusha • Dnes ve 13:14
hmm...v tejto chvili by som sa asi mala potesit z "nestastia" druhej, co? 🙂...ale dakujem za malu nadej!

Gerdusha dodržuj pravidlo:
Dříve než vytvoříš téma dobře zvaž, do které kategorie patří a zařaď ho jenom do ní (nepiš to samé téma do více kategorií).

gerdusha
27. mar 2009

krista, nebolo mojim umyslom porusovat pravidla, svoju otazku som polozila snazilkam, tehulkam i maminam, pretoze mi prislo logicke spytat sa zien "v roznom stadiu" na ich skusenosti a rady.

zelmirka1
27. mar 2009

ano da sa otehotniet aj ked prekonas chlamydie...ja poznam viac takych pripadov...len sa treba poriadne vyliecit
a radsej opakovane skontrolovat ci uz si OK. Potrva to par mesiacov /zial je to beh na dlhe trate/ ale nestracaj nadej. Samozrejme su pripady kedy sa to nepodarilo ak napr. bola infekcia velmi dlho v tele a neprislo sa na to ale
to aj tak nezistis tak sa hlavne vyliec.

gerdusha
28. mar 2009

dakujem za nadej, zelmirka1

gerdusha
3. apr 2009

baby, co ak mi v krvi nasli chlamydie ale testy zo steru krcka boli negativne? nemate niektora skusenosti?

blanka.k
4. apr 2009

Gerdusha - díky za odpověď. A tobě našly jaký druh chlamydií? Mě se ty moje plicní samozřejmě projevily jedině v krvi, ty vaginální (teď nevím, jaký je to ten druh odborně) nemám, takže stěry byly na 100% v pořádku. Ale gynekoložka mi říkala, že je to stejně jedno, že se to léčí stejně 😅 Mě začalo být ne moc dobře v půlce ledna, za měsíc a něco jsem šla na neschopenku, po 5 týdnech (4 týdny ATB) jsem si ji nechala ukončit (před týdnem). Cítím od února zlepešení tak na 50%, ale pořád jem dost unavená, bolí mě "celý tělo", jem zvědavá, jak dlouho to ještě potrvá. Necpu teda do sebe žádné vtamíny navíc, ale tak jako normálně jím ovoce, zeleneninu a celkově zdravě, hodně toho denně třeba nachodím, na nějaký sport to ještě není, i ty delší procházky mě dost zmáhají, ale pořád lepší než jen ležet a odpočívat (i když to bych taky zvládala 🙂))), takže jsem zvědavá, co se mi za 3 týdny v krvi zas objeví 😀

ninuska8
12. apr 2009

ahojte...chcem Vas poprosit o radu, zistili mi chlamydie aj plucne aj pohlavne, k tomu mam este boreliozu, prislo sa na to po druhom potrate, ktory som nedavno prekonala, oba nastali na zaciatku asi v 6tt.
Doktorka mi nasadila na 21 dni SUMAMED ale ani slovkom sa nezmienila, zeby mal byt lieceny aj manzel. Ja som okrem neho ineho nemala a ani on to nemal ako schytat-myslim pohlavnou cestou. Ako Vas citam, je dost mozne, ze tie chlamydie ma teraz aj on, len neviem, ci ma tiez brat ATB alebo ako. Nemate s tymto skusenost? Davame si teraz na tie tri tt pauzu ako ste pisali, lebo chcem, aby to svinstvo zo mna vykapalo.
Dakujem

fifinka31
12. apr 2009

ninuska,memu muzi zjistili plicni chl.z krevnich testu co nam delali v centru(ja je nemela ale udajne nekdy drive jo)automaticky mu napsal Dr.Sumamed-ale jen 1 denni lecbu-pry to staci,a na me nereagoval,ale ja uz mela načteno z netu,ze prelecit se maji oba partneri-pripadne i deti jsou li.a tak sem se upozornila ze se chci taky prelecit,tak mi to taky napsal,ale uz mu pak odmitl udelat kontrolni testy-coz me namichlo,ale co nadelam,doufam ze je to pryc!!!

adrikanatasa
13. apr 2009

ninuš určite sa musí preliečiť aj manžel, inak si tá liečba nemá význam, aj môj sa so mnou liečil a dokonca nám na celú dobu užívania atb zakázali sex ... to je divné že lekárka ti to nepovedala...
Prečítaj si o chlamýdiach na internete je tam toho dosť a určite treba liečiť obidvoch partnerov

caira
13. apr 2009

ahoj holky, jen chci dodat kuraz a hlavne to nevzdavejte, urcite se po vyleceni vsechny dockate vytouzeneho miminka, ja mela chlamydie zjisteny pred 3 lety. A nakonec kdyz jsme se zacali snazit o miminko tak se nam podarilo na poprve - a to jsem fakt mela strach,ze co kdyz treba diky tomu nikdy neotehotnim 😅 a ted jsem maminka uz skoro 14ti mesicni slecny 🙂 takze tfuj tfuj tfuj, at jsme brzo zdrave a dockate se vytouzenych miminecek

ninuska8
13. apr 2009

ahoj dievcata, dakujem za odpovede. Zajtra asi zajdem za gynekologom a popytam atb aj pre muza. Tie testy mi robila len alergologicka, tak neviem preco sa nevyjadrila....Sexovat nesexujeme, hoci dajak musime vydrzat tie tri tt. Ale citala som, ze vraj aj jednodenna davka Sumamedu moze pomoct, tak aspon tu nech mu daju...dakujem Vam pekne, idem do toho blazninca kupacov co mame doma 😒

pemar
22. apr 2009

caute baby,
no mne to zistili teraz a som tehotna ☹ takze u mna nakaza pohlavnym stykon neprichadza do uvahy, jedine tak pred 5timi rokmi ked som este nebola s manzelom lebo cely cas sme si verni, ale to sa mi tiez nezda. Lenze mna na chlamydie nikto nikdy netestoval lebo som nemala ziadne potiaze a neverim ze by sa mi nakazenej podarilo 2x na prvy sup otehnotniet. Takze my vychadza ze som sa musela nakazit niekde v praci na WCku.
Mne doktorka povedala ze chlapi sa mozu nakazit jedine stykom a u zien je to mozne aj uterakmi resp. na verejnom WCku, tak asi som zdrojom nakazy ja 😒
ninuska, ale neviem ci ti pomoze v atb pre muza gynekolog, ked tak ti da papiere pre manzelovho urologa. aspon moj tak bol a robili mu vyter kde mu tie hnusoby potvrdili. drzim palce
baby nemate niekto skusenost s tymito chlamydiami aj v tehotenstve? ta liecba prebiehala rovnako ako ked nie ste tehotne? uz som sa to pytala aj v tehotenstve, ale nejako nikto nereaguje...

callex
22. apr 2009

ahojte.
pripojim sa s mojimi skusenostami s tymito potvorkami.ja s chlamydiami bojujem tiez-plucnymi.na plucnom mi dala imunitnu kuru, alergologicka tiez a gynekologicka povedala ze je to ok.i ked alergologicka sa cudovala ze mi ich nikto nepreliecil ATB.vraj sa davajju na to dlhodobe ATB..aby bola istota ze sa znicia vsetky.pretoze vraj chlamydie su na poly virus a napoly bakterie.a ako virus sa radi schovavaju a robia sarapatu len obcas ked je organizmus oslabeny.
manzela neliecil nik ani mu nebrali krv na ne.ale asi ho vyrukujem k lekarke ja.
ach ti lekari.

blanka.k
2. máj 2009

Callex - já se léčila s plicními 5 týdnů (3 týdny na ATB) , pak jsem měla "oddych", kdy se čekalo, jestli se právě zas neobjeví, měla jsem dokonce zakázáno podporovat imunitu, teď jsem 8 týdnů po léčbě a opět se ty mrchy namnožily a v pondělí jdu na infekční (předtím mě léčila gyn.). Ve čtvrtek při kontrole (měla jsem na sobě tričko střihu "těhule") se doktorka zhrozila, jestli prý nejsem těhotná. Prý že by to byl průšvih. Tak jsem ji uklidnila, že opravdu nejsem. Od ledna jsem pořád utahaná, "bolí mě celé tělo", klouby, atd. Tak doufám, že na infečním si s tím poradí, koukala jsem na web doktora, kam mě doktorka poslala a přímo tam má, že s tím má dlouhoobé zkuš., tak doufám, že do léta už budu ok. Tak držím všem "postiženým " palce, ať to dobře dopadne. 😉

suzana121
8. jún 2009

Ahojte no z chlamidiama mam ozaj dobru skusenost prave ma kvoli nim operovali a odstranovali zrasty ktore objsvili aj na jatrach vdaka tejto potvorke a vobec nechapem kde sem to chytla ked uz od porodu su uplne sama ze synem 🙂

sven
17. sep 2009

Mám dotaz ohl. vyšetření na chlamydie - někde jsem slyšela, že doktoři neradi dělají testy, že jsou moc drahé. Přesto bych ráda věděla na čem jsem. Má někdo zkušenost s tím, že by si nechal udělat testy jako samoplátce? - kolik to stojí? Díky moc za odpověď.

sven
1. okt 2009

Nikdo neporadí? ☹

matusik111
28. okt 2009

ahojte , ja som dnes bola na chlamydie a platila som si to, - 20 EUR

petra123
2. nov 2009

sven pokud máš podezření na to že by jsi je mohla mít doktor ti je musí udělat prostě řekni že je chceš udělat ja sice chlamidie chvála bohu nemam prokazali to stěry ale v krvi je prí mam ale nechápu to proč.Ale jak jsem jednou přišla za gyndařem že je chci udělat neptal se hned mi je udělal no a co že stojí hodně ale je to tvé zdraví a proč si platíš zdravotní pojištění prostě jdi a řekni že to chceš udělat a nenechej se odbýt je to tvé zdraví tak proč by ti to neudělal pokud máš obavy.A asi to stojí hodně peněz tak to jako samoplatce nezkoušej.

skadricka
11. nov 2009

Zdravím,
ja som prišla na chlamýdie celkom náhodou,asi 18 rokou mám neustále zápali mechúra,liečené antibiotikami,urologickým čajom.Medzi tým sa mi narodili 2 deti /18,17/.Manžel zomrel a po rokoch som spoznala
muža a chceli mať dieťa,bol potrat potom mimomaternicové tehotenstvo,museli mi zobrať vajcovod.
Po čase sa mi dostal do rúk časopis ,kde som si prečítala o príznakoch chlamýdií-časté zápaly mechúra,potraty,mimom.tehotenstvo.Hneď som si dala spraviť testy,strašne vysoké chlamýdie/celé roky neliečené/
Dva roky sme sa teraz už s manželom liečili.3roky si nedávame pozor a stále nič,takže si myslím,že mi spôsobili neplodnosť.Rada by som mala ešte bábo,ale čo už.
Pekný deň Jana

korenka
3. dec 2009

ahoj,aj ja mám skúsenosť úplne čerstvú s chlamýdiami,oznámili mi to min.týždeň,a dotoho som ešte aj ochorela chrípkou a streptokokom v nose,takže aj ja,aj manžel berieme tertraciklín doxyhexal,20 dní,máme mať chránený sex 2 mesiace,potom na kontrolné testy ak budú dobré,tak až tak sa možme snažiť o bábo,takže asi za to sa nám nedarilo skroro 2 roky...ach joooooooooo 😒

ilijanka
15. feb 2010

ahojte, chcem sa opýtať, či máte niekto skúsenosť s ovplyvnením spermiogramu po preliečení chladmýdiovej infekcie u muža, či sa zlepšil alebo nie... Ďakujem.

lenka1977
10. mar 2010

A neviete co to moze sposobit tehotnej zene? My sme prisli do styku s clovekom ktoremu sa neskor potvrdila chlamydiova infekcia dychacich ciest - zapal pohrudnice. Ale na mne sa to nejako neprejavilo. Mozem byt infikovana? Moje starsie dieta pokasliavalo ale uz je tiez v poriadku. Tak co teraz? Ani clenovia domacnosti ktory prichadzali do styku s chorym nic nemali. Vraj vysledky boli v norme ale dostal ATB liecbu. Tak je teda infekcny ci nie? My tam chodime opakovane, to znamena ze sa mozeme nakazit? Aka je inkubacna doba?Ake rizika? Poradite niekto?

lenka1977
10. mar 2010

A este ma zaujima ci sa v tehotenstve automaticky robi test na chlamydie a kedy v ktorom tyzdni? Dakujem

mircalla
10. mar 2010

lenka, v tehotenstve sa test na chlamydie automaticky nerobi.
ale ak si ho vyziadas, tak preco nie. este lepsie urobit pred tehu. vyter z posty, ale aj krv - tam sa ukaze, ze si nielen akutne chlamydie, ale aj prekonane, ci chronicke a opakujuce sa....pri akutnych a chronickych je potrebna liecba....

u plucnych krv urcite, neviem ci aj daco ine

ale inak si myslim, ze takto byt infikovana ako opisujes - asi len nizka pravdepodobnost

ajac
10. jún 2010

Chronická (dlhotrvajúca) chlamýdiová infekcia spôsobuje aj zrasty v brušnej dutine spojené s bolesťou, častokrát pri pohybe, niekedy môžu byť zrasty aj v miestach, kde sa nachádza žlčník alebo pečeň. Infekcia chlamýdiami môže zmeniť charakter menštruačného cyklu. Prejavom chronickej chlamýdiovej infekcie môže byť neplodnosť spôsobená zmenami vo vnútorných rodidlách, najmä nepriechodnosťou vajíčkovodov a zmenami sliznice maternice, vo vzácnych prípadoch môže dôjsť aj k vzniku mimomaternicového tehotenstva.
Chlamýdie sa však cez vajíčkovody môžu dostať aj do brušnej dutiny, kde môžu vyvolávať napríklad zrasty. U mužov napádajú najmä bunky močovej rúry, ale môžu postihnúť i predstojnú žľazu (prostatu), nadsemenníky a iné časti močovopohlavného systému.

Čítajte viac: http://webcache.googleusercontent.com/search?q=...

Zdravím ja som tu nebola ani nepamätam ale v skrátkosti. Minulý rok som bola vyberať zdravý žlčník nakoľko som ho mala zrastený ku pečeni a branici a akurát má o mesiac čaká laparoskopia pretože je podozrenie na chlamydiove zrasty vo vajcovodoch dúfam, že so štastným koncom a že potom budú priechodné ... o bábo sa pokušame už 3 roky ale nič. S chlamydiami sa už trapím 4 roky. Najnovšie sa mi pridali bolesti klbov, a atď. ale začala som brať probio CHLAMYDIL už mesiac tak som zvedavá aké budú vysledky ... toľko problémov s jednými chlamýdiami a taký reťazec žesnkých problemov mi spustil a pritom mám doma krásne 5,5 ročne dievčatko ktoré bolo na prvú šup. No ale uvidíme ...

baby111
15. okt 2010

@pipka ahoj, mne sa stalo to, ze jedneho dna som nedostala menzes, tak som isla k lekarovi a ten mi povedal, ze podla krvnych testov mi vyslo, ze som tehotna, ale hladina hormonu, ktory ma zena len pocas tehotenstva je velmi nizky, cize akoby plod pomaly zanikal... az zanikol... az neskor som zistila, ze mam chlamydie, lekar povedal, ze s najvacsou pravdepodobnostou to bolo kvoli nim... tak som bola z toho dost dlho zdrvena ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre