Chlamídie v tehotenstve. Mali dáke následky?

lubecka
8. aug 2006

Ahojte, dovolila som si otvorit temu ohladne chlamydii. Chcem sa opytat ake mate skusenosti s nimi, ci vam nejako negativne ovplyvnili zdravie, popripade aj vasho dietata a ci ste nemali problem otehotniet, ak ste boli dlhodobo infikovane chlamydiami, ci vam zanechali nejake nasledky... vdaka

jastericka
8. aug 2006

Ahoj Lubecka. No ja mám veru s chlamydiami veľké skúsenosti. Donedávna som ani netušila, čo to chlamydie sú. Začala som mávať časté zápaly močových ciet, pobolievali ma kĺby, raz mi kamarát poradil, aby som sa dala vyšetriť na chlamydie. No a boli sme s partnerom pozitívny. Liečili sme sa obaja. Teraz by to malo byť už OK, lebo testy su negatívne. Ale stále mávam zápaly močových ciest a bolia ma kĺby. Bojím sa otehotnieť. Tomu kamarátovi to zistili neskoro, až to dospelo do takého štádia, že je sterilný ☹

jastericka
8. aug 2006

je tomu dva roky, čo sme sa s priateľom preliečili na chlamydie a ešte stále chodíme každého pol roka na kontrolné testy. Lebo taká chlamydia je mrcha, tíško si spí v teplúčku a keď to človek najmenej čaká, tak zaútočí. Pozri www.chlamydia.sk - tam je všetko o chlamydiách

kubko
8. aug 2006

Lubecka, nieco sme s milacikom mali, ale teraz neviem, ci chlamydie alebo ureaplazmy. Zatial sa pokusame o mimi, tak uvidime... Inak sme bez problemov, len od preliecenia som sa konecne zbavila pocitu, ze mi tam po milovani vybuchla bomba... 😀

radik
8. aug 2006

Ahoj...já jsem chlamydie take mela a pritel taky. Prisli jsme na to,protoze dostal zanet do oka, kterej ne a ne se vylecit. Nakonec sel ke specialnimu ocari a tam mu to zjistili. Nastoupili jsme lecbu. Uz je to dva roky a snad je to O.K Prave se snazime o miminko. Jen mam trochu strach, protoze si myslim, ze ty chlamydie jsem mela v tela ja.....a asi pekne dlouho.Az, kdyz jsem se rozesla s bejvalym a nasla si nynnějšího přítele...tak se mu to projevilo v oku. A zaplatpanbu se na to prislo. Jak to bude dal nevim, ale doufam, ze miminko pujde hladce.

lubecka
autor
9. aug 2006

Ahoj, dakujem ze ste zareagovali namoju temu. Ja som velmi dlho, vyse 3 roky, mavala bolesti podbruska, pri styku, neprijemne vytoky, ale ked som to povedala Dr. ta ma brala tak, ze si to vymyslam, takze ma ani neliecila, vzdy ma odbila s tym ze je to normalne. A to po u nej uz mala urobene testy na chlamydie a vysledok bol silen pozitivny, ona mi nedala ziadne lieky. Ptotm som prestupila k inemu doktorovi, ten ma preliecil, ale aj tak mam obavy ze za taku dlhu dobu to urcite nechalo u mna nasledky, mam obavy ci budem moct otehotniet. Od septembra chceme zacat snazilkovat, tak uvidime...

zuzka111111
9. aug 2006

no aj ja som s chlamydiami chvilku zila a tiez som musela vymenit gynekologa aby nieco somnou urobili a dost dlho som bola bez antikoncepcie vlaste az 4 roky a neotehotnela som a mala som problem s menstruaciou zistili mi malu davku hormonu povedali mi ze som na tom ako zena po prechode a ze babo mat nebudem zacala som brat aj hormony meriat si teploti aby som vedela ko som na tom s ovulaciou chodila na odber krvi a zistili ze za pol roka velmi slaba ovulacia az raz ☹ ja som sa na to nesustredila nasla som si terajsieho manzela a zacali sme sa snazilkovat od prveho milovania kedze sme vedeli ze chceme byt uz spolu a po pol roku aktívneho 😀 😀 😀 co az tak neodporucam pretoze kazdodenne snazilkovanie nieje dobre na silnost spermii takze ked sme to potom trosku upravili na 2-3 krat som bola zrazu tehotna takze po pol roku som mala v brusku miminko a teraz uz ideme pomalicky rodit 😀 😀 TAKZE SA NEBOJTE A HLAVNE NA TO NEMYSLITE A ONO TO PRIDE KED MA 😀

lubecka
autor
9. aug 2006

ved keby sme vedeli presne, ake nasledky po sebe zanechaju chlamydie... niekomu nieco a niekomu nic... je niektora z vas taka, ktorej povedala doktorka, ze nemoze otehotniet prave kvoli chlamydiam? ze tie potvory su vsetkemu na vine?

jastericka
9. aug 2006

Ahojte kočky. Noo, doktorovi by som mohla tvrdiť koľko chcem, že za všetko môžu chlamydie, si myslím, že je to doteraz ešte nie celkom preskúmaná choroba. Dokonca som sa stretla s názorom doktora (nie mojho), že čo ak za pár rokov vedci zistia, že chlamydie sú vlastne dobré a maju byť v organizme a my ich zabíjame 😀. Mne sa to nezdá, lebo pokiaľ viem, tak spôsobujú len ťažkosti.

jastericka
9. aug 2006

A Lubecka, aj mna polelo pri styku a s tymi vytokmi bojujem dodnes, ale gynekológ mi tvrdi, že podľa testov som OK 😒

lubecka
autor
9. aug 2006

Jasteriscka, mne tvrdi dokrtor to iste... uz neviem co robit s tymi bolestami pri styku 😢 ked ma dr. vysetruje, vsetko je OK... mne obvodna dr. povedla ze vyskum na chlamydie je velmi drahy a nikto ho nechce robit, tak doktori nevedia co hovorit pacientom - preco existuju, co su, ako preco zaco a tak...
tu stranku www.chlamydia.sk poznam.. mam ju dobre prestudovanu.. vsetko co sa tyka chlamydii je zle, a tie nasledky!!!!!

jastericka
9. aug 2006

tak asi s tym nič nenarobime ☹ Raz som pozerala reláciu o chlamoškách a tam hovorili presne to, čo ty píšeš. Že originál testy, ktoré sú 100percentné sú hrozne drahe a tie testy, čo nám robia naši lekári sú len 50-60 percentné. Takže tá mrcha kľudne v mojom tele ešte môže byť

lubecka
autor
9. aug 2006

ved prave...ked aj po preliecni sa mi vratili priznaky.. ja od septembra sa chcem poznazit o babo, a ak to nevyjde, budem to prikladat chlamydiam..iny problem som nemavala...

lubecka
autor
9. aug 2006

teraz pojdem este pre istotu na vlastnu ziadost na testy, ale co z toho, ked sa ich nemozem pridrzat, ze su 100%tne...

jastericka
9. aug 2006

aj my sme boli pred tyzdnom a na vysledky musime cakat az 6tyzdnov. Hrozne dlho, clovek sa moze zblaznit. Ale neboj Lubecka, len sa snazilkujte, uvidis, bude vsetko OK.

lubecka
autor
9. aug 2006

Jastericka, vy snazilkujete? uz dlho? brla si aj HAK? snazili ste hned po vysadeni?

jastericka
9. aug 2006

Noo, ja beriem HAk uz dlho a bez nej nemam menstruaciu. Ja by som sa chcela zacal snazilkovat dako po svadbe, po septembri..Ale budem musiet zacat brat dake hormony na podporu ovulacie

lubecka
autor
9. aug 2006

Aha. NO ja bez HAK mam velmi nepravidelnu menstruaciu, dokonca mi zacala pravidelne vynechavat ako keby jeden vajecnik pracoval len na polovicny uvazok... ved vsetko zavisi od doktora..ako sa on k tomu zaujme postoj, mne povedal ze ak do 3 mesiacov neotehotniem mam prist a bude to riesit... len to cakanie je hrozne!!!

jastericka
9. aug 2006

to ti verim lubecka. ja som zvedava ako to pojde nam....ale povedala som si, ze musim mysliet pozitivne a nezaoberat sa takymi vecami, co ak....ja som inak dost velka pesimistka,ale snazim sa s tym nieco robit. Tak hore hlavu, vsetko zvladnes a za rok o takomto case uz budes s bruskom, mozno dokonca aj s mimcom, nebojkaj

lubecka
autor
9. aug 2006

Ďakujem za povzbudenie, ja pesimistka, myslim už vopred na niečo co ani vobec nemusi byt tak, ako to mam ja v myslienkach...

adkag
9. aug 2006

presne tak babenky, myslite pozitivne,lebo podla mna skor negativne myslienky su vacsi problem pri otehotneni,ako nejaky skutocny zdravotny problem.
drzim palceky, aby bolo vsetko ok

jastericka
9. aug 2006

Dakujeme adkag. Lubecka, ty si ako ja...ale s tym pesimizmom sa da bojovat. Musim si aj ja kolkokrat naratat do 10, aby ma presli zle myslienky. Adkag ma pravdu, ked to ma prist, tak to pride. 😀

caira
21. aug 2006

Ahoj vespolek, jsem rada, ze jsem tohle tema objevila..Ja jsem tez odlecena na chlamydie.. mela jsem je v sobe taky nejspis pekne dlouho,ale o nicem nevedela, zadne priznaky, zadne bolesti nic..az muj tehdejsi partner dostal vyrazku a sel na vysetreni tak jsme to zjistili.Jelikoz ziji v UK, jsou zde specializovane kliniky na pohlavni choroby,kde vas na chlamydie vysetri a do tydne vam daji vysledky,v anglii se hrozba chlamydii bere vazneji nez v cechach,tam mi dokrotra rekla, ze ty ma dnes kde kdo a ze lecit to neni treba { takze jsem si pockala az priletim zpet do UK a okamzite po testech jsem dostala antibiotika} Sice mi bylo receno, ze dalsi testy po lecbe nejsou treba, ale i tak mam strach, jestli to nezanechalo nejake nasledky..Ja bych se chtela pristi rok zacit snazit o miminko a mam hruzu z toho, ze kvuli me stupidni chybe z drivejska na to ted doplatim.. ☹ Zitra se jdu objednat k doktorovi na prohlidku, potrebuji vedet, jestli je vse ok nebo ne... 😒 ale ta nejistota je vazne desna...

ggbg
22. aug 2006

Caute baby,
no musim sa priznat, ze som sa zlakla, ked som si tuto temu precitala...
Ja neviem, ci mam alebo nie tie chlamydie.... Neviete mi popisat ake mozu byt priznaky? Predava sa v lekarni nejaky test na zistenie chlamydie?
Ja mam taky nejaky vytok uz zopar mesiacov... teraz fakt neviem... Poradte, pls!
Dakujem

lubecka
autor
22. aug 2006

tak priznaky ma kazda zena ine.. ja som mavala zvysene teploty a bolesti v podbrusku, vytok... ziaden tes v lekarni na to nekupis, zistit sa to da zo steru alebo z krvi.. no ak mas podozrenie, tak urcite to neodkladaj.. viac info na www.chlamydia.sk

ggbg
22. aug 2006

Lubecka, takze iba u gynekologa, hm?.. diky
teraz som si fakt zacala robit starosti..
a co sa stane ak som otehotnela a mi zistia chlamydie??? ☹

lubecka
autor
22. aug 2006

no to neviem.. jednoznacne ta budu liecit antibiotikami.. jedine tie vedia chlamydie znicit... neboj, vsetko nechaj na tvojho lekara, ak ti ich zistia, on urcite vie co robit, aj v pripade ak by si bol tehulka..

ggbg
22. aug 2006

dakujem, lubecka!
Maj sa pekne

caira
23. aug 2006

ggbg ja zadne priznaky nikdy nemela, zadne bolesti ani vytoky..nikdy nic, az pak tehdejsi pritel dostal vyrazku a sel na testy a zjistili mu chlamydie a ja sla na testy taky a byli pozitivni...Bohuzel se nedalo zjistit jak dlouho jsem je v sobe mela...ale hadam, ze to bylo tak rok a neco od meho predesleho partnera..No a nedavno jsem cetla,ze je to jedna z nejzakernejsich pohlavnich chorob, prave proto, ze je tak "tich"bezpriznakova..a muze zpusobovat naprostou zkazu na vajecnikach, vejcovodech atd..takze neplodnost..a to i pro pany...takze kazdemu vrele doporucuji si o testy zazadat a nenechat se odradit poznamkami typu, ze dneska na chlamydie kazdy a ze o nic nejde..jak mi sdelil muj prvni lekar 😠

barbara
24. aug 2006

ahojte babulky
mozete mi prezradit ako prebieha to vysetrenie na chlamydie? ked sa to neda volne kupit v lekarni tak potom doktor co robi? to sa zoberie vyter z krcka maternice alebo ako?
dakujeeeem
b.

katie
24. aug 2006

Ahoj barbara,

zisťuje sa to odberom krvi u gynekológa, alebo imunológa, test trvá cca mesiac. Ak zistia pozitívne, nasadia antibiotiká obom partnerom.Po liečbe sa to ešte kontroluje ďalším odberom. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre