Chlamídie v tehotenstve. Mali dáke následky?

lubecka
8. aug 2006

Ahojte, dovolila som si otvorit temu ohladne chlamydii. Chcem sa opytat ake mate skusenosti s nimi, ci vam nejako negativne ovplyvnili zdravie, popripade aj vasho dietata a ci ste nemali problem otehotniet, ak ste boli dlhodobo infikovane chlamydiami, ci vam zanechali nejake nasledky... vdaka

emjee
21. jan 2009

doka • 1d • Dnes o 14:51
ahojte diievčatá,neviem,či sa nájde niekto s podobným problémom,ako mám ja,ale včera mi zistili už druhý missed abort a doktorka mi jasne povedala,že tomu nerozumie,ale vraj môžu byť na príčine chlamýdie..tak neviem ,teraz máme hlavu v smútku,lebo na bábo sme sa moc tešili.
ale na štastie máme doma už jedného skoro štvorročného loptoša...poradte ak je tu niekto s podobným problémom.

ditka1 • 35tt • Dnes o 16:21
doka a liecia ti nejako tie chlamydie?lebo to by sa malo poriadne najskor preliecit a potom by mala doktorka odporucit ci si uz vyliecena ci mozes uz mat dieta. musi sa liecit aj manzel lebo to je choroba obidvoch partnerov.

mamaj • Dnes o 17:12
doka,
mojmu manzelovi zistili chlamydie uplne nahodne - boleli ho klby a preto mu zobrali krv aj na zistenie chlamydii. Jeho dr mu povedala, ze aj ja sa mam dat vysetrit. Dala som si urobit testy a zistili ich aj mne. Bolo to pred cca 2 rokmi. Liecba nam trvala priblizne tristvrte roka, lebo aj po liecbe nam este robili kontrolne odbery pre istotu. My sme tiez planovali babo, ale moja dr mi to nedoporucovala, kym sa aj ja aj manzel nevyliecime. Lebo je vraj vysoke riziko potratu alebo mimomaternicoveho tehotenstva.
Teraz som uz uspesne tehotna - 38t.t.
Kazdopadne, za tie testy na chlamydie nic nedas a aspon budes vediet na com si. Inak dost vela info o chlamydiach je aj na nete. Je to dost zaludne ochorenie.

caruzo19 • 1d, 34tt • Dnes o 17:39
doka,treba ich preliecit,mne ta liecba netrvala tak dlho ako mamaj,je to davno,ale myslim ze najeky mesiac maximalne,su dost zakerne niekedy sa ich clovek tazko zbavi,mala som vsetky 3 druhy postupne a zbavila som sa vsetkych,na tuto pohlavnu formu zvycajne zaberie kombinacia 2 atb(vyberu sa jedny a nasledne 2.).a vobec si z toho nerob hlavu ze ich mas,udajne ich ma 1/3 slovakov,len sa malokedy prejavia,tak sa na ne nie vzdy pride

petra123
22. jan 2009

Ahojky Holky tak jsem vaši diskuzi podrobně trochu pročetla a mam taky obavy i když před 4 lety jsme zjistila že mam boreliozu a ktomu chlamidie ale ty broncho ty co máme všichni a je civilizační choroba ale měla jsem tehdy strach bo jsem se tehdy moc o chlamidiich nedozvěděla ani z internetu jen o těch chlamidiich pohlavních tak jsem letěla k gyndařovi a řekla jsem mu své obavy a on mi to vyšetření udělal a vyšly negativně to jsem pak měla i napsané na žadance do gyncetra tak jsem si oddechla ale ted jsem byla kvůli borelioze opět poslana na podrobnější vyšetření do Ostravy POruby na FN na infekční a tak mi doktorka řekla že otěhotnět můžu i když mam boreliozu ale že bych mohla mít ty chlamidie pohlavní ale ja jiřekla že už mam vyšetření za sebou a že testy dopadly dobře ale jak mi poslala vysledky tak tam mam opět napsané že mam jít znova na vyšetření sice nevím proč ale zajdu si pro jeji klid a aji můj klid bo nevidím důvod jsem s přítelem 9 let a jsme si věrni tak nevím kde by jsme to chytly opět i když jak jsem tu četla mnoho z vás to dostalo anižby věděli jak se ktomu dostalo tak bych se nedivila.

Už se snažíme otěhotnět rok apořád nic ale nemyslím že bych ty chlamidie měla tedy doufám že jsem to někde nechytla 🙄 co jsi o tom myslíte?Gyndař mi uděla vyšetření i když asi nebude nadšeny ale co nadělá a poprosím ho o zprávu pro doktorku na infekční že jsem byla dva krát vyšetřena at ma klid a neoprozuje stím 🙄

Ale stejnak se trochu bojím bo už vím o té nemoci víc a před tím jsem šla na vyšetření jako suverenka bo jsem o ni moc nevěděla no uvidíme možna příští tyden se stavím na obchůzky u doktorů a pokecáme o tom ti budou možna vědět víc 😀

marki.la
22. jan 2009

Petro, já taky měla boreliozu a tím jak se mi oslabila imunita tak jsem dostala chlamydie a toxoplazmu. Taky to mám jen v krvi, ale i plícní i pohlavní a podotýlkám, manžel je nemá a neměl nikdy na základě testů a nikoho jiného jsem neměla. Takže to můžeš chytit v bazénu atd. Já nemám problémy s otěhotněním ale s udržením,3x jsem potratila....teď na imunu mi zjistili sníženou buněčnou imunitu, takže to je také s té infekce....

fifinka31
22. jan 2009

Ahoj holky taky jsme se nedavno potykali s chlamydiemi,zjistili je manzovi z krev.testu ktere nam delali v CAR.
Ja je nememla ale Dr.rikal ze podle vysledku to vypada ze jsem je nekdy asi mela-ale jak sem se jich mohla sama zbavit netusim.Ale vylekalo mne to,je mi jasne ze to manza mohl zas na mne prenest a Dr.uz nam kontrolni testy delat nechtel ze je to zbytecne(a co ja vim tak hlavne drahe)no ale moc to neresil,napsal manzovi ATB,ja si o ne musela rict,jinak by mne obesel asi.byla to 1 denni lecba jen 2 tbl.-ale cetla jsem od jedne kocky co se lecila stejnyma ATB ze jim to zabralo a je po CHl.ze jim delali znova testy.
Ale stejne mam tedka strach ze je to u nas problem proc nemuzu oteho,ze mi ty mrchy zpusobily srusty,a ze kdyz oteho tak muzu potratit-toho se bojim nejvice.Kdyz sem to rikala Dr.tak se nijak nezpokojoval,proste asi ze delam z komara velblouda no.Ale ja trpivala casto zanety mocaku+pochvy-coz muze byt priznak Chl.tak myslim ze sem je fakt mela,prenesla je na manzu,pak se jich nejak zahadne zbavila,a manzovi zustali,no ted uz je DOUFAM preleceny,dost se mu zlepsila morfologie spermii-coz zpusobuje u chlapu taky ta CHl.

petra123
23. jan 2009

Ahojky holky díky za vaše vyjadření,ja nikdy problémy nikdy neměla se srůsty a cysty to ja neznám a asi se stal zázrak a začala jsem špinit tak konečně mrcha dojde přesně po 28 dnech asi po půl roce což je super ale stejnak pro klid si na ty testy zajdu a uvidím jesli mi je vůbec gyndař uděla kdyý je mam dělané před dvěma lety no uvidíme jak to dopadne.
Přítel nikdy také žádné problémy neměl tak si myslím že jsme je oba asi nikdy neměli.no uvidíme co řeknou doktoři 😉

tija28
23. jan 2009

Ahoj babenky, tak ja sa opat pripajam:
Pred par mesiacmi mne aj mojmu muzovi zistili, ze obaja mame chlamydie, ja trachomatis a on pneumonaie a uz dva-krat sme boli prelieceni na chlamydie a teraz po tretom kontrolnom teste mi lekar prave vcera oznamil, ze ich obaja este stale mame, takze nasadil dalsie antibiotika. Hladina nam uz sice poklesla cca o polovicu, takze Iga klesa, ale nakolko sme obaja tieto potvory prekonali, hladina Igg vraj bude stale v organizme figurovat bezo zmeny. V kazdom pripade, som si zistila vsetky dostupne info, a musim smutne skonstatovat, ze nase zdravotnictvo je ako sto rokov za opicami - proste mame co dohanat.
Takze babeny, drzim palce, aby ste sa tych potvor zbavili co najskor - a hlavne vela stasticka v lieceni...........

rychnov3
5. feb 2009

Kočky, držím všem palce ať se brzy vyléčíte!!
Nám zabral Sumamed jednorázově 2 tablety (tj. jeden gram). Byli jsme vyléčeni takřka hned. Ale pravdou je, že manžel měl malou koncentraci a já byla negativní, i když si jsem jistá, že jsem ty mrchy taky kdysi měla.
Tak se držte!! 😉

zoja2011
8. feb 2009

ahojte xcela som sa opytat,ci sa daju zistit chlamydie aj z mocu,krvi,aj vtedy ak si pacient neziada zistenie tejto choroby?

tija28
17. feb 2009

Ahoj zoja, vtedy sa to neda zistit - o vysetrenie na chlamydie si musis poziadat..... 😉

petra123
17. feb 2009

holky ahojky 🙂

tak jak mi to vyjde tak valím na další vyšetření a doufám že vyjdou negativně 🙂

JInak holky mam otazku máte nějaké problémy???třeba bolesti nebo něco.Podle internetu co jsem četla je to nemoc kdy nějsou žadné problémy tak řekněte.Pokud bych to podle infekční doktorky měla tak ja nemam žadné problémy a před 3 lety mi byla neprokazana chlamidie jako pohlavní nemoc od gynekologa tak nevím ☹ díky moc

yanny
17. feb 2009

Nemáte některá vlastní zkušenost s vyléčení chlamýdie pneumnie, prokázali mi je na imunologii, při zjišťování příčiny neplodnosti, ale vlastně mi nikdo pořádně neřekl, jak se léčí.
Sama jsem si vše našla na www.chlamydie.info.cz a již pár měsíců léčím.
Otěhotněla jste některá s diagnozou chlamýdie pneumonie??????????????

tija28
17. feb 2009

petra - mozes ale takisto nemusis mat nijake priznaky, ja mam chlamydie trachomatis (vaginalne) a u mna sa to prejavovalo aj castymi zapalmi a takisto bolestou podbruska, manzel ma chlamydie pneumoniae (plucne) a u neho sa to zase prejavovalo castym kaslom a mal velke bolesti klbov..............takze tolko k nasim priznakom.......Ty si urcite skoc co najskor na odbery, aby si bola kludnejsia............drzim palce 🙂 🙂 🙂

yanny - my sa zatial liecime spolu s manzelom uz par mesiacov a stale mame v krvi chlamydie, aj ked uz podstatne mensie mnozstvo, takze Ti ani neviem poradit ako sa toho uspesne zbavit........my uz sme dobrali tretie antibiotika a ja som uz v zufalstve zasla aj k bilinkarke, ktora mi predpisala nejake prirodne kvapky, ktore mam dlhodobo uzivat, vraj potom sa ich uz urcite zbavim, takze nakolko antibiotika nie su na 100% - skusam aj taketo sarlatanske metody (moc tomu neverim, ale nemam co stratit).......teraz nam robili dalsi odber krvi, vysledky budeme mat az v marci, tak som zvedava, ci ich este stale budeme mat, ci nie (ale asi este ano, no ved uvidime), ale bolesti nam uz obom ustupili, tak uvidim...................yanny a Ty si uz co vsetko vyskusala na tie chlamydie ?

yanny
17. feb 2009

Tija, já z bilinek vyzkoušela Lichořeřišnici která je prý speciálně na chlamýdie, ale ještě ne dlouhodobě , což je prý nutné, alespoň u těch plicních chlamýdiích.
A jinak jsem držela léčbu antibiotikovou,(Doxybene, Sumamed a Entizol, včetně všech doplňku jako NAC atp....) cca 3 měsíce, potom jsem šla na IVF, tak jsem léčbu přerušila.
Ivf nevyšlo, tak si nechám udělat testy a budu pokračovat v léčbě.
Na netu jsem se dozvěděla, že léčba plicních chlamýdií trvá i rok.
Proto by mě zajímalo, zda s plicní chlamýdie taky brání v otěhotnění?????????????

tija28
17. feb 2009

yanny - tak to si potom vyskusala to co mi a stale nic - ja sice neviem presne, ci plucne chlamydie brania tehotenstvu, viem len, ze vaginalne tehotenstvu urcite brania - to mi povedal lekar. My ideme zaciatkom marca k lekarovi a to by sme uz mali mat aj jednotlive vysledky. Skusim sa spytat doktora, ci aj plucne chlamydie maju v plyv na otehotnenie a dam Ti potom vediet...............tak ak si tuto informaciu neziskas skor, ja to sem zaciatkom marca urcite napisem.
My sme boli v roku 2008 na IVF a to som chlamydie uz urcite mala, preto si myslim, ze nielen stres, ale aj toto malo u mna vplyv, ze to dopadlo neuspesne..............chlamydie su sice strasne potvory, ale ja verim, ze ich coskoro porazime.............. 😀 😀 😀
A Tvoj manzel nema ziadne chlamydie ?

yanny
17. feb 2009

Můj je nemá, ale asi, že bral více jak rok antibiotika na úlně něco jiného, dokonce dva měsíce v nemocnici bral antibiotiky do žíly.
Teď je vlastně dobral a udělají mu testy i na chlámydie, to jsem mu kladla na srdce, aby na to nezapomněli.
Takže uvidím, jestli je ode mne ještě nemohl chytit 😒

tija28
17. feb 2009

yanny - tak Tvoj manzel si urobil peknu ocistu organizmu, v kazdom pripade, viem, ze ak sa od Teba manzel nenakazil hned, teraz by sa uz urcite nemal nakazit............Ale aj tak drzim palce, aby aspon on mal teraz vysledky O.K., a aby si sa ich aj Ty coskoro uplne zbavila - bezohladu nato, ci brania alebo nebrania tehotenstvu...... 🙂
A Ty si mala nejake priznaky ?

yanny
17. feb 2009

Když jsem nic netušila, tak jsem nic nepozorovala, ale dodatečně si dávám vše dohromady a měla a velké 😒
Nevím zda si vzpomenu na vše...., tak hlavně ekzem na rukách, něco jako astma, ale až po zátěži, bolení kloubů a hodně bolení páteře, krční, bederní a kostrč. Alergie na lepek. Pálení očí, jako po nevyspání, nebo po flámu.
Takouvý jako zamlžený mozek a nekonečná únava. Při krevních testech mi vždy říkali, že mám zvýšenou sedimku, dnes je to CPR, nebo jak tomu říkají.
Na chlamýdie mi udělali testy až v Pronatalu - imunolog.

tija28
17. feb 2009

no hlavne, ze sa nato prislo aspon takto, a da sa s tym stale nieco robit - hlavne sa pusti do dalsieho IVF az ked budes uplne fit, aby ste nevyhodili zbytocne peniaze, pretoze nas organizmus je nevyspitatelny a staci nejaky mensi problem a uz to nefunguje.
Ja mam taku skusenost, ze v prvom centre nam vobec nerobili testy na chlamydie a doktor to dodatocne vysvetlil tym, ze to nema vplyv na otehotnenie, ale v tomto druhom centre nam doktor hned povedal, ze to ma vplyv na otehotnenie - tak si teraz vyber. Hlavne, ze sme vyhodili zbytocne peniaze za prvy pokus - skoda - ale clovek sa uci stale.............. 😉
A v pronatali sa k tomu postavili ako ?

yanny
17. feb 2009

No samozřejmě, že řekli, že plicní nemají vliv na těhu. Ale nikdy se nepovedlo, takže má!!!! 😖

tija28
17. feb 2009

A kolko uz mate za sebou pokusov ?

yanny
18. feb 2009

1 IVF a 2 Nativy, teď bych chtěla jít znonu na nativ, tak jsem zvědavá, jestli mi tA ČÁSTEČNÁ LÉČBA POMOHLA.
Proto by mě zajímalo, jestli někdo s tímto otěhu 🙂

tija28
18. feb 2009

yanny ahoj - nechcem byt trapna, ale co je to nativa ?

ajac
18. feb 2009

Ahojte kočky,
tak ja som tu zase 😖 naposledy som tu bola minulý rok v lete a tešila sa že už chlamýdie mám za sebou v dneska mi moja ženská oznamila, že ich mám zase pozítvne 🙄 a k tomu vysoký estrogén. Takže "super" ja už fakt neviem a to sa snažíme a snažíme a čo z toho keď tie potvory sa stále kdesi vyhrabú ... už sme s manželom boli takí "opatrní" a dostali sme ich znova ... tak som si poplakala včera že "super" najbližšie 3 mesiace zase nič a to mi ešte povedala jedná, že to mám beh na dlhéééééé trate .... Ja viem že by som mala myslieť pozitívne ale je mi nanič prepáčte

marki.la
18. feb 2009

yanny, já mám plícní chlamydie, taky jsem rok brala atb, ale ne weldona...nedostala jsem se z toho, jen jsem si atb zničila imunitní systém, na ty protokoly již vůbec nevěřím, raději se léčím alternativní medicinou a cítím se o 50 % po 4 měsících lépe.....ještě tedy pokračuji. A k tomu, zda se dá otěhotnět s plícními chlamydiemi ano, 3x jsem těhu byla, ale potratila. Příčina ale nejsou chlamydie, ale snížená buněčná imunita vůči trofoblastu....měla jsem dokonce i trachomatis, manžel ne, ale jsem přeléčená, vůbec nevím, kde jsem k tomu přišla, ale když je imunita v háji, asi člověk chytně kde co...

adulik0123
11. mar 2009

Ahojte,chcela by som vediet ci sa robia zvlast testy na chlamydie a zvlast na mykoplazmy a ureaplazmy?dakujem

lucianko1988
12. mar 2009

Akurat mi doslo chlamydiach.Ale uz som mala 2 roky a doktorka bola blba a nevedela co ma robit ani mi nic nehovorila.Potom som sa prestahovala inemu a vysetruju vsetko tak som stym spokojna a povedali mi otvorenie ze to mam a preto nemam pravidelne krami a mam z toho aj kvasinkami.Akurat uz liecim antibiotikum.Tak uviidim.Ale hlavne chcem mat dieta uz...!!§Myslite ze sa da otehotnit?Som dost sklamanaa

blanka.k
20. mar 2009

Ahoj holky,
přidávám se do řad "postižených" Chlamydophila pneumoniae. V lednu jsem prochladla a přechodila nějakou chřipku, před měsícem mě už bolesti v podbřišku, únava, závratě, omdlívání a bolesti kloubů donutili jít k obvoďačce. BYl tam nějaký záskok, vzala mi moč, a řekla, že mám zánět močáku, nasadila Ofloxin. Za týden žádné zlepšení, moje obvodní nasadila Klacid 500 a poslala mě na gyn., tam mi udělala stěry, vše bylo ok. Zaplatila jsem si na místě test na chlamydie, také negativní. Když sjem jí říkala, že jsem unavená, bolí mě klouby a pak koulala, že jsem se léčila se zánětem tl.střeva a žaludku, tak říkala, že příčinou by mohly být licní chlamydie, tak vzala krev,pro jistotu i na boreliozu, mononukleozu, atd. Po týdnu mi řekla, že jsem pozitivní na plicní chlamydie, ale že mám jen určitěé protilátky, jen ty akutní, že je vidět, že jsem to chytla nedávno, že "chronické" protilátky zatím negativní. Že mám dál brát Klacid a pak nasadit léčbu podépůrnými přípravky (vitamíny a echinacea (snad to píšu dobře) a dál to řešit s obvoďačkou. Takže ve středu jsem dobrala ATB, dnes došla k obvodní a řekla jsem ,že se cítím oproti min.týdnu o 50% lépe, ATB dobrána, tak prý mám být měsíc v klidu, teple, žádný sport, vana, atd. a pak na testy za měsíc. A hlavně žádné vitamíny a podpora imunity, vynechat kyselé ovoce e vše co obsahuje vit.C, přestat okamžitě jíst lactobacily va tebletách (ty jsem nasadila před 10 dny, protože jsem jedla kombinaci asi 7 různých prášků, čípků a už mi to fakt nedělalo střevům dobře). Tak mě to hodně překvapilo, právě jsem myselala, že mám okmažite začít imunitu posilovat, když je teď oslabena, tak nevím co dělat. Na těhu jsem se jí chtěla zeptat, ale tak mě zmátla, že jsem na to úplně zapomněla. Takže můj dotaz - co s vámi prováděli doktoři po dobrání ATB? Mě právě ani teď nevzala krev, rpý by tam stejně nic nebylo, že až za ten měsíc a do té doby žádnou podporu imunity, jak jsem psala výše. 😨 Předem díky všem za odpověď.

gerdusha
25. mar 2009

ahoj blanka.k, no som velmi prekvapena z toho, ze lekarka ti nedoporucuje brat nic na posilnenie imunity, pretoze mne prave naopak naordinovala a predpisala X liekov a pripravkov na posilnenie imunity, doslova to nazvala imunoterapia...tak vazne neviem teraz...bola som u imunologicky...

a som z tych chlamydii tiez pekne "v keli"...

petra123
25. mar 2009

čaute holky už jsem tady psala a chtěla jsem jen říci i když mam chlamidie v krvi ale na stěrech se nic neukazalo zak jsem negativní a jsem štasná tak aspon že jsem zdravá tak holky hodně štěstíčka a at brzy máme vytoužené mimiska 😲 😉

gerdusha
26. mar 2009

sú tu nejake dalsie baby, ktore maju skusenosti..a najma tie so stastnym koncom?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre