Chlamídie v tehotenstve. Mali dáke následky?

lubecka
8. aug 2006

Ahojte, dovolila som si otvorit temu ohladne chlamydii. Chcem sa opytat ake mate skusenosti s nimi, ci vam nejako negativne ovplyvnili zdravie, popripade aj vasho dietata a ci ste nemali problem otehotniet, ak ste boli dlhodobo infikovane chlamydiami, ci vam zanechali nejake nasledky... vdaka

smejka
14. apr 2008

ellianka urobi z krvi....no mozes poziadat i gynekologa...ten zase vyter

ellianka
14. apr 2008

ahoj smejúšik 🙂 dávno som ťa nevidela
skúsim teda požiadať oboch, len aby som mala istotu a mohla som vylúčiť ďalší otáznik v hlave 😉

a2303
14. apr 2008

Ahojte 🙂

Dnes som volala pre výsledky steru... Chlamýdie sú preč 😵 😵 😵 Ster negatívny 😵 😵 😵
Taká som rada!!! Som fakt šťastná, že behom mesiaca je to preč... dufam, že sa mi už ani nevrátia...

Baby, držím Vám vštkým silno palce!!!

dckami
15. apr 2008

blahopřeji a2303 🙂
Já stále beru antibiotika do 22.4., potom přijde mrška a začátkem května půjdu na stěr, zda jsou pryč 😕
Manžel bere také antibiotika, tak snad se toho zbavíme 😒 a brzo se mimi zadaří.

bubisek
15. apr 2008

Taky blahopreju.
My jdeme do CAR zitra,tak jim povim,ze me je sice v nemocnici po laparoskopii prelecili,ale jaksi zapomneli na manzela,takze to mam stopro nazpatek. Tak se ted nejspis budem lecit oba dva.Jsem fakt zvedava,jaky nazor na to budou mit.
Dckami,ty jsi byla na IUI vid,tak treba mrska neprijde🙂
I kdyz jit na IUI s antibiotiky,to se mi taky nezda. Holt jsme dali svuj osud do rukou lekaru a ti s nami mavaj. Clovek nevi,cemu ma verit.

dckami
15. apr 2008

Bubísku, máš pravdu, Já jsem si také myslela, že mi IUI neudělají, kdžy beru antibiotika, ale i když jsem do primářovi říkala, tak mi na to odpověděl, že prvních 14-20 dní to stejně mimískovi nevadí. Pokud se chlamydie zjistí v těhu, tak mamince stejně antibiotika nasadí. 😉
Hold musíme lékařům důvěřovat. 😀

a2303
15. apr 2008

Držím Vám palce a určite dajte vedieť!!!

A ďakujem Vám 🙂

dckami
23. apr 2008

hlásím,že jsem v pondělí dobrala antibiotika, za týden jdu na gyndu na kontrolní stěr, zda chlamydie mám nebo už ne. 😕 Doufám, že prášky pomohly a můžeme se dál snažilkovat. 😉

ulrika
23. apr 2008

ahojte ja idem teraz 30. na vyšetrenie na chlamydie neviete mi to niekto vysvetlit čo to vlastne je?

a2303
23. apr 2008

Dckami, držím silno palce 😵

a2303
23. apr 2008

Ulrika, presne Ti to vysvetliť neviem a skreslené informácie Ti podávať nechcem... skus pozrieť na webe, tam je o tom veľa...
Dufam, že ster bude negatívny!!!!

ulrika
23. apr 2008

to dúfam aj ja práve mi prišli zlé výsledky z hematologie tak už by stačilo ☹
a to sa berie ster?

dckami
23. apr 2008

Ulriko,
mě říkala dr. , že je to jako při preventivní prohlídce, když berou cytologii. 😒 Ale jdu tamv úterý, tak ti napíšu, jaké to bylo. 😨

ulrika
23. apr 2008

aha asi tak no ja idem v stredu tak to mi ešte stihneš napísat
tak držím palce

nikaa7
24. apr 2008

Ahojte kočky,som tu prvý krát a chcem vám tiež niečo o chlamýdiách napísať.Minulý rok som sme sa začali snažiť o bábo,ale mala som problémy s pleťou( a to som nikdy nemala akné) tak som navštívila dermatovenerologičku,tá mi urobila testy z krvi aj na chlamýdie a čo čert nechcel,boli pozitívne.Priateľ mal takisto v krvi pozitívne protilátky,tak som navštívila svojho gynekológa a ten mi urobil ster z krčku a ešte aj na mykoplazmy.Tak teraz čakám na výsledky a som z toho strašne nešťastná,až mi je z toho do plaču,lebo to čakanie je hrozné.
Inak ono by sa ster na chlamýdie mal robiť bežne u gynekológa ,keby o to žena požiadala.Ak má niekto protilátky v krvi,neznamená,že to musia byť práve tie,ktoré napadajú pohlavné ústroje a spôsobujú neplodnosť,to sú len protilátky a to môžete mať v tele aj tie,ktoré sa nachádzajú v plúcach,prípadne oku.
kAžDOPáDNE SI TREBA DAť UROBIť STER,Až TO JE PRESNé VYšETRENIE ,TAKžE ULRIKA KľUD,DAJ SI UROBIť STER A POTOM UVIDíš čO A AKO.

ulrika
24. apr 2008

nikaa ano budú mi to robit a čo vprípade že je to pozit. ako sa to lieči? a dlho to trvá?

nikaa7
25. apr 2008

Ahoj Ulrika,vcera sa mi nejako nedalo pripojit na server.Takze k otazke: Budu ta liecit atb,takisto aj partnera,lebo je pravdepodobne,ze to mate obaja/pokial to mas/,zalezi na lekaroch,ake atb vam daju,potom pojdete na kontrolne testy,ci bola liecba uspesna.

bubisek
25. apr 2008

Ahoj holky,tak me na ty chlamydie budou testovat z krve a z moci. Manzelovi taky. Oboje uz jsem odevzdali a ted cekame na vysledky. S 99% pravdepodobnosti je mam zase nazpatek,takze znovu atb a tentokrat nezapomenou na manzela.

ulrika
25. apr 2008

ahojte a ako dlho taká liečba trvá

dckami
26. apr 2008

ahoj,
zdravím při sobotě. My jsme jeli na chatičku ještě douklidit, posekat zahradu a tak, bylo fakt krásně, zítra jedeme zase, ještě jsem tam nechtěli spát. 😉

Jinak mám špatné zprávy 😠 , manža byl v pátek na urologii, chlamydie má také, takže už 14 dní bere antibiotika a hned dostal další.... Jeho doktor chce ještě vidět mojí zprávu z laborky, kde diagnostikovali chlamydie - prý proto, aby viděl, jaké další vyšetření dělali a zda ta druhá antibioitka mám brát i já 😲 . NO, moc tomu nerozumím, ale v úterý jdu na gyndu, tak sand mi to moje dr. vysvětlí....

Ulriko, manža čekal na výsledky z moči 14 dní, ale když do ní hned v ordinaci namočila sestra lakmusový papírek, tak z toho bylo patrné, že je tam zánět, takže dostala antibiotika hned. Teď a ž je dobere má hned další, aby se prý clamydie nevraceli,,,

Tak hezkou neděli. 😵

dckami
29. apr 2008

ahoj,
kdepak jste??? Ani jsem téma nemohla najít, jak bylo daleko.
Tak já jsem byla u dr. udělala mi preventivní prohlídku a nabrala kontrolní stěr na chalmydie, který jsem si musela odvést sama do laboratoře. 😖 . Bylo to trochu bolestivé, ale dalo se to vydržet. Výsledky budou za týden, tak uvidíme.

Zítra ještě pojedu dalšímu dr., tentokrát jedu do Pronatalu domluvit iui na červen 😕 , snad už do té doby budeme oba v pořádku. Vlastně bych měla zkonzultovat možnost hormonální stimulace před iui. .... :-

ulrika
29. apr 2008

ahoj dckami
ani ma nestreš ja idem zajtra na vyš. na chlamidie dúfam že to nejako prežijem je to ozaj také bolestivé?

dckami
29. apr 2008

Neboj,
dá se to zvládnout, je to nepříjemné jenom chviličku. Ale teď dost špiním ☹

ulrika
29. apr 2008

joooj no to som zvedavá mám malú dušičku teraz tak uvidím zajtra potom dám vediet 😉

ulrika
30. apr 2008

dckami tak zbytočne som sa strachovala žiadne stery mi nebrali na chlamídie brali mi krv neviem prečo možno zato že nemám ani jeden vajcovod
dúfam že budú výsledky dobré brali mi aj protilátky a hned som podala aj žiadost
tak vela štastia 🙂

mesiacik
2. máj 2008

Caute kocky,
ja myslim, ze odber chlamydii nie je vobec bolestivy, avsak zavisi od lekara. Mne ked to robila byvala gynekologicka kricala som na celu ordinaciu, ale teraz mam noveho lekara gynekologa a ani neviem, ze mi take vysetrenie robi.
Takze myslim, ze zalezi od pristupu lekara. 😉

dckami
6. máj 2008

ahojky,
holky, po dlouhé době má i já dobrou zprávu. Volal j sem na gyndu na výsledky kontrolního testu na chlamydie a test je negativní 🙂 . Hurá!!!! Manža sice antibiotika stále dobírá, ale alespoň vím, že mě to zabralo a snad nám IUI už vyjde. 😀 Mám z toho velkou radost. 🙂

nikaa7
6. máj 2008

Ahojte babeny,tak aj ja mám tie hnusoby negatívne a tak strašne som sa tešila,že som až plakala 🙂
Držím vám všetkým palčeky a prajem len samé dobré správičky.
Ulrika hlavne tebe držím palčeky a ozvi sa potom čo nového.

ulrika
6. máj 2008

ahojte ja zatial čakám na výsledky bola som v stredu neviem kolko to bude trvat
ale myslíte že je to normálne že mne brali len krv?

nikaa7
7. máj 2008

Ahoj Ulrika,určite to nie je normálne,lebo v krvi ti zisťujú len protilátky na chlamýdie - na plúcnu formu. Ale niekedy môžu byť tieto výsledky skreslujúce a preto treba urobit ster z krčka maternice a tam ti už presne zistia,ci ich máš aj dolu. Prečitaj si viac na www.chlamydia .sk, budeš mudrejšia. ja som nevedela ani že nejaké chlamýdie existujú,kým mi to lekárka nezistila z krvi. Strašne som sa bála,že budú dolu a vidíš,chvala bohu nie sú.Ale trpela som ako kôň,kým sa všetko zistilo.
Neboj,všetko horšie vyzerá,ako naozaj je. A aj keby si chlamýdie mala,neznamená to že nebudeš mať deti,sesternica to mala a dnes má 2 krásne zdravé deti.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre