Chlamídie v tehotenstve. Mali dáke následky?

lubecka
8. aug 2006

Ahojte, dovolila som si otvorit temu ohladne chlamydii. Chcem sa opytat ake mate skusenosti s nimi, ci vam nejako negativne ovplyvnili zdravie, popripade aj vasho dietata a ci ste nemali problem otehotniet, ak ste boli dlhodobo infikovane chlamydiami, ci vam zanechali nejake nasledky... vdaka

pipka
24. aug 2006

Ahojte babulky,
tak to ste ma fakt vystrasili.Ja som si myslela, ze take vazne veci ako
chlamydie urcite su sa vysetruju automaticky, najme ked zena nemoze otehotniet. My sa tiez uz snazime o babatko skoro rok a stale nic, tak
pozeram, ze asi budem musiet upozornit moju lekarku, nech sa na to pozrie.
Aj ked ja myslim poyitivne a viem, ze babo budem mat 😉 tak drzim palceky vam vsetkym a aj sebe 🙂 🙂 🙂

caira
24. aug 2006

barbara.. neni to nic tak hrozneho, udelaji jen klasicky vyter z pochvy { teda alespon tak to probihalo tady v anglii} a do tydne jsem si volala pro vysledky.

caira
24. aug 2006

barbara: nic zvlastniho to neni, udelaji pouze vyter z pochvy a za tyden jsou vysledky { teda alespon tak to funguje v anglii} 😉

jastericka
2. sep 2006

ahojte babenky, mne môj urológ povedal, že ženám sa testy robia asi tak, že im gynekológ zoberie výter z pošvy, ale je potrebné aj zobrať krv, aby testy boli vierohodné. Partnerom stačí odberi krvi. Ja si mám o týždeň volať o výsledky, tak som zvedavá, čo a ako. Dúfam, že už budeme ok. Papa

butrus
7. feb 2007

ahojte dievčatá, tak sa asi zaraďujem k vám do klubu "snažilky s chlamýdiami".
Včera som povedala dr., že mám bolesti v podbrušku a v krížoch už mesiac alebo aj viac + výtok, no a navrhla som mu nech mi zoberie krv na chlamýdie. Lenže výsledok bude až o mesiac.
Teraz mi dal antibiotíká Azatril a vraj ak to bude pozitívne, tak sa budem liečiť. Len ja sa bojím, že strácam čas, a že by sa za ten mesiac už mohol aj môj drahý liečiť. To je strašné s tým čakaním na výsledky.
No a už som pomaly presvedčená, že sú to tie chlamýdie, lebo som si o tom čítala na ww.chlamydia.sk a tam písali, že sprievodným znakom je zápal očných spojoviek a to sa mi už za posledný mesiac tretí krát vyskytlo. Som z toho nešťastná, lebo sa bojím, že počas toho čakania na výsledok to môže prejsť do chronického štádia a ja budem mať potom veľký problém s otehotnením.
Už som poslala manžela, nech si ide dať predpísať tie isté lieky ako mám ja. Veľmi sa bojím tej neplodnosti ☹

lubecka
autor
7. feb 2007

ahoj brutus 😉
inak na chalmydie sa beru antibiotika 3 tyzdne v kuse... to je zvlastne ze ty budes uzivat ich len 4 dni .. neviem...

butrus
7. feb 2007

lubečka -to sú nejaké nové - píšu o nich aj na chlamydia.sk. Tam spomínajú dokonca, že sa môžu podať jednorázovo.
citujem:" Najdokonalejším preparátom sa dnes javí azitromycín, ktorý v nekomplikovaných prípadoch možno podať u C. trachomatis i v jednej dávke. Takisto ho možno s výhodou podať pacientom, u ktorých predpoklad dodržania liečebného režimu je nižší, čo sú mnohokrát sexuálni partneri.Ostatné makrolidy nedosahujú v porovnaní s azitromycínom tak vysoké hladiny v bunkách a majú niekedy zvýšený výskyt nežiadúcich účinkov pri používaní iných liekov. Tetracyklíny – napríklad doxycyklín – takisto možno použiť v liečbe chlamýdiových infekcií. Najmä dlhodobé používanie tetracyklínov je spojené s vyšším výskytom nežiadúcich účinkov, najmä s poškodením pečene a nevoľnosťou."
Takže toľko odborná literatúra. Možno ak dr. zistí z krvi, že je to nejaké horšie štádium, tak mi dá niečo iné. Uvidím - žiaľ až o mesiac. 😒

jastericka
7. feb 2007

Ahoj butrus. Nebála by som sa, že za ten mesiac prejde chlamydiová infekcia do chronického štádia, to by si musela mať v sebe roky, aby sa to stalo. Počkaj si na výsledky testu a potom sa začnite liečiť obaja. Lubečka má pravdu, že na chlamydie sa niektorí liečia aj tri týždne, ale je to vtedy,ak ich máš v sebe vysokú hladinu a tiež záleží na tom, aké lieky sú to. My sme s partnerom brali 7 dennú kúru a hneď na prvý krát zabrala, ale každého pol roka (po dobu 2 rokov) sme chodili na kontrolné testy. Aj ja som mala problémy so zápalom spojiviek a bolievali ma kĺby + neustále zápaly močového mechúra.
Ak ti zistia, že si pozitívna, s mimi by som počkala.
Ja som čakala na výsledky testu 6 týždňov a viem, ako sa cítíš, je to na zbláznenie.
Držím ti palce, aby testy dopadli dobre. Papa 😉

butrus
8. feb 2007

Ďakujem jašterička, a ko to myslíš s tým, aby som s mimi počkala? Mám čakať kým budem preliečené alebo dlhšie?

jastericka
8. feb 2007

ahojky butrus. Myslela som to tak, že ak Ti zistia, že máš chlamydie, tak to dlhšie trvá, kým ich z tela úplne dostaneš. My sme chodili dva roky na kontrolné testy a manžel mal ešte aj po roku dáke protilátky v krvi. To znamená, že už síce chlamydie nemá, ale stále tam má protilátky, dáko tak nám to doktor vysvetlil, ono je to komplikované. Ja by som sa bála snažiť sa o mimi s chlamydiami.
Ale ja verím, že to nebude Tvoj prípad a že testy dopadnú dobre. Držím palce 🙂
Potom daj vedieť, ako si dopadla, OK?

butrus
8. feb 2007

Vďaka jašterička, ale si ma veľmi nepotešila, lebo dva roky čakať, tak to by som nechcela. My sme chceli začať so snažením tento november.
Tak mi nič iné nezostáva, len dúfať, že to nebudú tie strašné potvorky. 😖

caira
21. feb 2007

Ahoj holky, tak ja mam pred sebou posledni 3, 5 platicka HA a pak se zacneme snazit..vic a vic ted premyslim o tom, jestli diky te blbe chlamydii nebudeme mit nejake trable.. No pokousim se to hodit za hlavu a moc na to nemyslet, ale nejak moc to nejde. Porad slysim toho memo blbeho doktora, ktery mi rikal, ze chlamydie ma dneska kde kdo, a ze to neni zadna veda... 😠 Koncem mesice jdu radeji na dalsi testy na chlamydie at vim, ze jsem se jich na dobro zbavila 🙂

butrus
21. feb 2007

caira, tak dúfam, že výsledky testov budú negatívne a potom nech máš čím skôr krásne mimčo v náručí. 😉

jastericka
23. feb 2007

Ahojte kocky, 5. marca idem na rocnu prehliadku ku mojmu gynekologovi a doberam posledne balenie HAK, potom 3 mesiace pauzicka a sup ho do snazilkovania. Uz sa tesim...

Caira, drzim palce na testoch... Ja som mala chlamydie, aj manzel a stacila jedna liecba a sme sa z toho dostali, aj ked manzel mal este dlho protilatky v krvi, ale naposledy sme uz boli obaja negativni. Tak papa 🙂

fedra
20. júl 2007

Ahojte,
ja akurat cakam na vysledky testov. Lekar ich dal urobit pred IUI.
Za posledne 2 roky som casto mavala inf. mocovych ciest a niekedy dost bolesti pri milovani. Vzdy ked som navstivila doktora, dostala som nejake vaginalne tabletky a bolo.
Teraz ked citam o chlamidiach, dost sa bojim, ze ich u mna najdu a bojim sa,co vsetko za taku dobu mohli napachat,mrchy.

lienka07
24. okt 2007

ahojky baby, potrebujem poradiť.... kontrolné testy na chlamýdie máme opäť pozitívne... kde sa stala chyba? ☹ 😔 som z toho nešťastná poraďte prosím...

caira
24. okt 2007

lienka: neber to jako tvou chybu, uz tenkrat jsem slysela, ze lecba na chlamydie nemusi u kazdeho hned zabat, takze hadam,ze vam s manzelem daji leky jeste jednou a snad to tentkrat zabere, bohuzel jsou lide, kteri se toho zbavuji mnohem hure. Drzim palecky 🙂

lienka07
24. okt 2007

hej... lenže akosi tomu nechápem... nemali sme sex presne tri mesiace ani žiaden iný kontakt a táto správa ma tak zaskočila že v kuse plačem... ja ani manžel nemáme žiadné príznaky som zúfala....

ďakujem za odpoveď, som myslela že túto temu každý odignoruje a že sa týka len mňa... ☹ 😒 😒 😔 😢 😢

lienka07
25. okt 2007

takže dnes nám doky predpísal roxithromycin... máte niekto skúsenosti? zase 21 dňový kolotoč a potom za 2 mesiace na krv na kontrolné testy... že vraj málokedy sa chlamýdie podarí vyliečiť na prvý krát.... somarina? utešoval nás? 😔 a môžme sexovať, tak sa vytešujeme 😉 že aspoň niečo....

Fakt tu pliagu nikto nemal? 😖

sampo
25. okt 2007

uf, ste ma riadne vydesili 😅 my sme dost odignorovali kontrolne testy.. teda boli sme obaja, ale moje vysledky dost dlho trvali.. vysli mi dobre a jemu zle a potom sme to uz nedoriesili 😠

martuse35
31. okt 2007

Ahoj holky,čeká mě i mého partnera vyšetření na chladymie. Plánujeme IVF,tak je to prý nutné. Vyšetření se prý dělá stěrem z čípku a zároveň výtěrem z močové trubice. Toho výtěru trubice se dost bojím. Je to bolestivé?

sampo
31. okt 2007

martuse uf, vam to idu robit takto? no moj drahy by ten vyter z trubice asi neprezil, citala som, ze je to dost hrozne a vies, aki su chlapi 😅 nam to zistili z krvi

martuse35
31. okt 2007

Mám z toho taky obavu,ani to příteli nechci říct co ho čeká.

katy2
31. okt 2007

martuse, ja sa tiez chystam na IVF, a tak mi robili vysetrenia na chlamydie. Ale robili ich len mne a to stermi z cipku.... Manzelovi nic take nehrozi... A aj tak ak by si ich mala ty tak ich ma aj úpartner... Takze podla mna je jednoduchsie pockat na vysledky u zeny.... Ale vsade su tie postupy ine.... 😕

lienka07
31. okt 2007

nám to robili len odberom krvi, prvé mal mangel dobré a ja zlé...tak zas berieme dnes už 6ty deň antibiotiká a vo februári na testy... stery nám žiadne nerobili... Prajem Vám dobré výsledky, lebo tie chlamýdie sú svinstvo a zbytočne vám to predĺži čakanie na IVF... držím pršteky...

lienka07
31. okt 2007

katy, koľko čakáte za výsledkami? my sme čakali tri týždne....dlhé tri týždne... 😔

katy2
31. okt 2007

vysledky by mali byt za tyzden, teda dnes alebo v pondelok....

lienka07
31. okt 2007

katy - strašne držím prsty... daj potom vedieť... 😉

katy2
31. okt 2007

jasne, hned ako budem vediet, podam hlasenie... 😉

smejko1
31. okt 2007

ako sa daju zistit chlamydie z krvi? ja som myslela, ze len stremi 😒
podla mna lekari velakrat nepovedia celu pravdu... a nechaju pacientov dumat nad polovetami..... to je moja skusenost... kolko krat ani neviem co mi je, len dostanem lieky 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre