Choroba na začiatku možného tehotenstva. Mám navštíviť lekára?

chuchu86
28. nov 2007

Ahojte, som čerstvý člen.
Snažíme sa s priateľom o bábätko, zatiaľ to vyzerá tak,že sa nám aj podarilo, lenže teraz som sa ochorela,od včera mám aj horúčku. Čítala som že na začiatku tehotenstva to nie je dobré znamenie, mala by som navštíviť lekára ?
Dakujem za odpovede

chuchu86
autor
28. nov 2007

Dakujem Ti Loss, aj ja verím tomu, ako sa máš ?

kila
28. nov 2007

Katka, to nič... ani ja som nemala chuť... a predsa som priberala... musíš sa donútiť jesť, aby ti nebolo zle... keď ješ, tak ti zle nebude... 😉

majcik
28. nov 2007

Chuchu - u mna sa prve nevolnosti prejavili cca po 3-4 tyzdnoch od otehotnenia a v prvom trimestri som schudla 3 kg 🙂

katka_25
28. nov 2007

Chuchu áno, ja som sa dočítala 😎 že áno, dá sa...keď blinkáš napr. 😝

katka_25
28. nov 2007

Kila: neviem, kde som počula,alebo čítala, že sa začne priberať až v 3-4 mesiaci?? neviem či je to pradvda, alebo nie....neviem, no budem musieť sa prinútiť, hlavne k tým vitamínom...a v ktorom si ty? Ja idem budúci týždeň znova na ultrazvuk, trošku sa bojím 😖

kila
28. nov 2007

Ja som začala 5. mesiac... ale priberám už od začiatku 2 -3 kilá mesačne... 😅

majcik
28. nov 2007

Katka - je to veeeelmi individualne, naozaj.
Ja som zacala priberat az v tom obdobi, ako pises, kvoli tomu, ze som hrozne grcala a maloco mi chutilo, ale su zeny, ktore priberu aj skor ..

katka_25
28. nov 2007

myslela som si, všetko je indi vindi, každá máme iný organizmus, každé telo reaguje ináč....

angua27
28. nov 2007

čaute tehuľky,

chuchu držím palčeky, aby boli dve čiarky na teste. pre mnňa to bol najkrajší okamih v živote. 🙂
a teraz k tým príznakom. ja som síce blinkala iba 2x, ale na blinkanie mi bolo skoro stále. riešila som to piškótami. tie mi chutili najviac a neboli mi ťažké na žalúdok. a mala som ich stále v kabelke. je naozaj potrebné mať stále niečo v žalúdku, vtedy človeku nie je tak zle. je to paradox, ale skúste to.
a ja som priberala rovnomerne celé tehu, začalo sa to už v druhom mesiaci. nakoniec som to vytiahla na 22kg, ale väčšinu už mám dole. hlavne jedzte čo najviac ovocia a zeleniny, stojí to za to.

aaaaach, chcela by som to ešte raz zažiť. tehu som mala perfektné a celé som si ho užila. a užívam si aj teraz môjho malého drobca.

majcik
28. nov 2007

Tak - tak 🙂
Kazdy organizmus reaguje na tehotenstvo inac, niektora zena nezvracia vobec, ina cele tehotenstvo, jednej chuti nieco, druha to nemoze ani citit ... proste je to zaujimave 🙂

chuchu86
autor
28. nov 2007

ja som doteraz blinkala iba raz, ale stále je mi nato, aj teraz.
Piškóti mi chutia, ale minule som si dala, ananásový kompót a chipsy paprikové, tak to bolo naozaj chutné

katka_25
28. nov 2007

no to je to maš pravdu....len mohlo by sa to trošku pozviechať u mňa....som jak bez života, abnormálne unavená, tvárim sa jak kyslá uhorka, nakoľko mi je špatne 😒 v práci nikto nič nevie, tak sa premáham jak len môžem...

katka_25
28. nov 2007

chuchu...ináč musím, Ti povedať, že ja by som nemohla tak čakať ako ty, obdivujem Ťa, lebo mne ked sa nedostavila menštruácia tak som hned šla asi na 4-5 den k lekárovi, ako som písala...ja som stále na to myslela...bola som nedočkavá... 😀

chuchu86
autor
28. nov 2007

Sažíme sa už pol roka, a stále nič, naposledy sme si mysleli, že fakt budeme mať bábo, ale nepodarilo sa nám, boli sme veľmi smutný, aj teraz sa bojím, že zase sa vžijem do situation a nebude ni.
Nie je nič hroznejšie, než čakať nato druhu paličku

katka_25
28. nov 2007

tak to ti verím.......hlavu hore, určitebude všetko ok, podľa toho čo píšeš, tak si myslím, že áno 😀 držím palce

majcik
28. nov 2007

Chuchu - ked si spravis testik, nezabudni sem napisat vysledok 🙂

adicka111
28. nov 2007

ja som sa dozvedela, ze som tehotna az v 14-tom tyzdni 😀 robila som si 5!!! testov a vsetky ukazali 1 ciarku /jeden ukazal 1,5 ciarky/, a kedze je to moje prve tehotenstvo, priznaky, ktore som mala /zvracanie, palenie zahy a unava/ som absolutne nepripisovala tehotenstvu. bola som aj na gastrosonde 😝 a vsetkych okolo som presviedcala o tom, ze JA NIE SOM TEHOTNA 😵 a ked mi uz menzes meskal riadne dlho, povedala som si, no musim ist ku gynekologovi, ten zapal by sa uz mal zacat liecit...ake bolo moje prekvapenie, ked som miesto zapalu videla na sone male niekolkocentimetrove telicko, vlastne este teraz tomu nechcem verit, aj ked uz nezapnem ani jedny nohavice, zaha ma pali este viac... takze tie testy v mojom pripade naozaj nie su 100% 😉

kila
28. nov 2007

Adicka... 😀 😀 😀 ty si ale prípad! 😀

chuchu86
autor
28. nov 2007

🙂 fíha, no a to mi povedzte, že ako to že lekári nevedia prísť nato že žena je tehotná ? !

kila
28. nov 2007

Adicka mala navštíviť iného lekára...

katka_25
28. nov 2007

stáva sa 😀

katka_25
28. nov 2007

mne čo dali teraz foto....tak je tam len čierny fliačik 😀 a v ňom mini biela bodka....sranda...som zvedavá čo bude teraz budúci týždeň...

katka_25
28. nov 2007

je to milé.... 😀

adicka111
28. nov 2007

praveze to bola len a len moha chyba, pretoze ja som isla k lekarovi az po 2 mesiacoch a on mi hned urcil diagnozu 😀 - tehotna, ja totiz strasne nerada chodim po lekaroch a aj pracovne som tak vytazena, ze cakat v rade niekolko hodin je pre mna mrhanie casu 😝 . chcem len poukazat na to, ze mam viac ako 15 rokov /ovela viac/ a dokonca aj VS titul 😀 ale ked mi lekar povedal, ze som cca v 14-tom tyzdni, citila som sa ako nejaka negramotna asocialka zijuca v chatrci bez elektriny so zakladnym vzdelanim 😉 nuz co...ale ako povedal moj otec, takto nebudem tehotna 40 tyzdnov, ale len 26 tyzdnov 😉

chuchu86
autor
28. nov 2007

Podľa mňa to vôbec nevadi, to je hlavné, že si bola, že vieš, že je všetko v poriadku. Cítiš zodpovednosť za toho maličkého, a chceš mu dať všetko čo len budeš môcť, to je hlavné.
Niekomu nie zdravie je dôležité, ale že koľko penazí z toho bude mať !

katka_25
28. nov 2007

jednému nerozumiem, v mojom prípade, tiež najprv nepotvrdili tehotenstvo až mesiac na to a to mi robili USG aj normálny aj vaginálny a nič nevideli?(ale ani z krvi nepotvrdili) keď mi tento týždeň povedala, že som v druhom tt? neviem no... už nech to mám za sebou a nech je všetko ok.

katka_25
28. nov 2007

no dobre baby...držte sa, odchádzam z práce....a chuchu držím palce, hned podaj info 😀 papa

elenita
28. nov 2007

katka, druhy mesiac je uz od cca 5 tyzdna tehu, cize ked Ti tyzden meska MS....takze prvykrat si este naozaj nebola tehotna. Krv je stopercentna, ta by to ukazala...

martinkamm
28. nov 2007

ahojte babenky 😵

elenita
28. nov 2007

ahoj matka a spol 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre