Choroba na začiatku možného tehotenstva. Mám navštíviť lekára?

chuchu86
28. nov 2007

Ahojte, som čerstvý člen.
Snažíme sa s priateľom o bábätko, zatiaľ to vyzerá tak,že sa nám aj podarilo, lenže teraz som sa ochorela,od včera mám aj horúčku. Čítala som že na začiatku tehotenstva to nie je dobré znamenie, mala by som navštíviť lekára ?
Dakujem za odpovede

kisska
6. dec 2007

chuchu86 - gratulujeeeem, strasne moc 😅 😅 😅 😅 , drzim palce, nech je vsetko tak, ako ma byt 😉
rychlo info do pasu, aby si to mala stale na ociach 🙂
Inak k priznakom - ja som mala len pocit, ze tehotna som (tak som si spravila 2 testy a tie ukazali, ze mamina je carodejnica //)a ked som zacala krvacat 2 hodiny po odbere krvi na potvrdenie, presvedcila som dokiho, ze to MS nie je a on ma potom na oplatku presvedcil ist do nemocnice... odvtedy som PN. Zle mi zacalo byt v 16tt a priberat som zacala az v 20tt, takze vsetko je veeelmi individualne.
Dievcata drzte sa a dobre sa starajte o fazulky 😉

katka76
6. dec 2007

ahojte snazilky a tehulky
chuchu gratulujem k malej bodocke a nech pekne rastie
ja som bola pocas tehu 3x chora, liecila som sa len homeopatikami, sirupcekmi, cajickami - tak ti prajem, nech sa co najskor uzdravis

chuchu86
autor
6. dec 2007

Dakujem pekne Katka, tak dufam, že všetko je v poriadku, lebo som brala antibiotikum a dosť silný

loss
6. dec 2007

chuchu drzim palce a neboj vsetko bude OK ja som vo 8tt dostala pasovy opar vsetci ma strasili a vidis sme v 18tt a v utorok sme boli na 4D a malicka je v poriadku 😵

alainta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
chuchu86
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
loss
7. dec 2007

ahojte nejak je tu ticho
chuchu ako sa mas?

mywiel
8. dec 2007

Velmi dolezite bacha na virusove ochorenia ako napr. chripka v prvom trimestri je to pre plod velmi nebezpecne, poskodzuje ho, lebo virusy prechadzaju placentou. Tak drzim palce a opatrujte fazulky. 😉

chuchu86
autor
9. dec 2007

Ahoj Loss, dakujem mám sa, zatial dobre, uvidíme zajtra čo povie lekár,som zvedavá. A ty ako sa máš ?

katka_25
10. dec 2007

😀 😀 😀 chuchu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem, ja som to tušila

katka_25
10. dec 2007

ja som bola u lekára, všetko bolo ok, zatiaľ, srdiečko bije ako o dušu.... 😀 😀 😀 a 20teho idem znova, prežiť december v pohode a začnem nový druhý trimester 😀 😀 dúfam, že sa isté stavy polepšia

katka_25
10. dec 2007

😀 chuchu a čo polovička? Tešili ste sa čo? 😀

chuchu86
autor
12. dec 2007

Ahoj Katka, priateľ sa tešil, tešili sme sa spolu, rodine to oznámime až 25.12, ked budeme mať zásnuby.

chuchu86
autor
12. dec 2007

Ináč som sa chcela spýtať, aj vy ste také unavené ako ja ? Bolia Vás aj prsia ?
Mne sa strašne zväčšili.

loss
12. dec 2007

ahoj chuchu
jasne ja spim este aj teraz cez den no prvy trimester je unava,unava a zase unava prsia velke a bolave od 17tt ani neviem ze som tehu nic mi nie je len brusko mam velke 😉
kolko si tehu?

mywiel
28. jún 2008

Pozor, chrípka! 😖
Vo všeobecnosti sa odporúča, aby sa žena pri plánovanom tehotenstve nepokúšala otehotnieť v obdobiach chrípkových epidémií, alebo mesiacoch, kedy je riziko podobnej nákazy veľmi vysoké. Chrípka či iná zdanlivo triviálna infekcia v prvých týždňoch tehotenstva (teda ešte skôr než žena tehotnosť rozpozná) môže viesť k poškodeniu plodu, alebo k ukončeniu tehotenstva ešte v tomto skorom štádiu.

danielitka26
22. jún 2012

potrebujem surne radu ....svagrinka je tehotna cca 6-7tt s tym ze je chora horucky nema len kasel a nadchu a kasel teda dooost silny teraz bola na wcku a vybehla vyplasena ze zacala jemne spinit...poradte co robit ....snad nieje neskoro

xlucia
22. jún 2012

@danielitka26 no volat sanitku alebo okamzite na pohotovost

danielitka26
22. jún 2012

@xlucia myslis ze ju nechaju aj v nemocke ? mam o nu strach lebo na sono este nebola vraj staci az na srdiecko a to zhruba o tyzden...no len aby to nebol koniec tak vytuzeneho tehu

xlucia
22. jún 2012

@danielitka26 to neviem. ale urcite nech ide. radsej zbytocne ako neskoro

danielitka26
22. jún 2012

@xlucia takze nechali si ju v nemocnici dostala injekciu klud na lozku a sme 6+1tt .....dakujem za pomoc

xlucia
22. jún 2012

@danielitka26 za malo. vsak som nic nespravila. budem na vas mysliet, lebo nic viac ako mimi nie je. drzte sa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre