Choroba, paralen a antibiotiká v tehotenstve. Skúsenosti?

newyorkgirl
27. feb 2006

ahojky, mam na vas otazocku. Minuly tyzden som ochorela, zobrala 3-4 Paraleny, kedze mi meskala menstruacia, antibiotika som zavrhla, ale takisto som si myslela, ze mi meska kvoli chorobe. Vcera som zistila, ze som zrejme tehotna, dnes mi potvrdili u gyn. 5ty tyzden. Ale problem je v tom, ze som chora este viac, zrejme je to streptokok v hrdle, hrozne bolesti hlavy a horucky... mate niekto skusenosti s liekmi? Paralen a antibiotika? ☹

kakusik
23. jan 2010

Monuuula
Dufam, ze ti je uz lepsie. Mne paralen znizil teplotu ale brala som ho len 2x denne po polovici tablety. Dokial mi neklesla teplota. Mna teraz skor trapi suchy drazdivy kasel a chrcanie na prieduskach, co by bolo dobre?? Som v 14tt.Mozes si pomahat tymianovou mastou na priedusky??? Ked som nebola tehotna, tak mi zaberala ale citala som niekde, ze tymian sa v tehotenstve neodporuca, tak neviem 😅

sue33
24. jan 2010

Ahojte dievčatá, všetkým vám želám skoré uzdravenie.
Ja som už týždeň chorá, najskôr ma škriabalo v krku a potom to zišlo na priedušky, a stráášne kašlem. Beriem sirup Stodal a čakám že bude lepšie 🙂
A ešte k tomu ma hrozne bolí zub, a z toho aj hlava 😖 v utorok idem k zubárke. Nemôže rontgen zuba ublížiť bábätku?
Mám z toho strach aby som neskončila na antibiotikách, mám totiž pod zubom zápal... som len v 3-4 týždni.

kukucka26
24. jan 2010

RTG nikdy nepodstupuj

kukucka26
24. jan 2010

si v rannom stadiu tehotnosti bud ti vyvola potrat a najhorsie dieta ostane postihnute

jeiny
25. jan 2010

ahoj, no babulky uz to doslo aj na mna... bolia ma priedusky, trochu kaslem a mam teplotu 38 - 38,2

volala som k obvodnej ze sa mam dojst vypisat...a ze sa nemam potit..to ma zaujalo, lebo ze to moze vyvolat porod...poculi ste uz take nieco?

a odkedy akej teploty sa dava paralen?

desszi
25. jan 2010

sue mne zubar hned povedal ze ziadne rtg ked som tehotna - takze hned povedz ze si tehotna

juliakocka
25. jan 2010

....desszi: ja bola na rtg v pohode asi pred mesiacom...dokonca som si sama žiadala, lebo ma boleli zuby a zubár nevidel kaz....po 3 mesiaci kludne sa moze ist na rtg....dajú na teba 2 tie vesty a trvá to asi 2 sekundy, takže pohoda....a
Jeiny: drž sa a vyzdrav, lebo to nie je sranda...ale snád paralen mozes....ale len fakt, ked mas vysoku teplotu

brulka
25. jan 2010

baby moja kamoska bola na RTG zuba na zaciatku tehotenstva, mohla byt 5 tyzden tehotna, nevedela o tom. ked to zistila ze je tehotna volala zubarovi a ten ju ukludnil ze sa nic nestane. maly ma uz dva roky je zdravy a nic mu neni. ale ked dopredu viete ze ste tehotne tak radsej ziadny RTG. hoci ten zubny to je minimum ziarenia a s vestou by to malo byt OK.

denisocka
8. feb 2010

Mne chcu dnes na hnis v moci dat Medoclav,mam strach ci sa to smie

brisilda
24. feb 2010

denisocka pokial mas pristup na internet tak si mrkni pribalovu informaciu 😉 inak neviete co je dobre na nadchu? mam upchate nosne dierky a neda sa mi cezne dychat ☹ morske vody nezaberaju 😔 dakujem

denisocka
28. feb 2010

Je diazepam nejak nebezpecny?dostala som ho vcera po slabom krvacani na pohotovosti

zuzka1008
11. mar 2010

ahoj baby, neviete mi poradiť som v 18tt a mam horucku, bolesť v hrdle a stratila som hlas,
cos tým mam robiť, lekarka mi dala niake homeopatika ale už 2. deň nezaberaju
POMOC ☹ može sa stať nieco babu???

onellyo
11. mar 2010

ahoj nestresuj,,, kludne mozes antibiotika ,,, uz mas 3 mesaice za sebou,, ja som mala anginu medzi 5-6 mesaicom a dal mi na 6 dni,,,jeden krat za den,,, ateraz pre zmenu mam nadchu a beriem homeopatika,,, ale nemam horucku takze len nos mam ,, neboj !!!! 🙂 🙂 🙂 🙂

tina1311
11. mar 2010

ahoj zuzka ja som tiez minuly tyzden takto ochorela bola som v pondelok pri svojej dr ale v piatok sa mi tak pohorsilo ze som bola na pohotovosti a skoncila som so zapalom priedusiek a este beriem ant.penicilin a vcera som bola v poradni a dr mi vravel ze im mam dobrat...

zuzka1008
12. mar 2010

dnes už to je lepšie, dakujem, ukludnili ste ma 🙂 , teplota v noci ustupila a rano zatial tiež nic 🙂
idem odpočivať tak sa majte 🙂

movin
4. apr 2010

uz tyzden som chora, kasel, nadcha, a z tej choroby mi vysiel herpes nad perou, som v 33 tt, co si mozem dat na herpes aby som neuskodila babatku? dakujem za rady

luboslava1511
7. apr 2010

ahojte, mate niekto skusenost so steptokokom v hrdle. Som cca v 5 tyzdni a lekarka zistila streptokoka. Beriem iba bioparox a otolaringolog mi doporucil iba sinupret na zahlienene hrdlo. Neviem ci sa toho zbavim. Moze streptokok nejako ublizit babu?

domeli
7. apr 2010

ahoj
ja som so streptokokom či zlatým stafylokokom otehotnela. Raz ho mám v hrdle, raz v nose - môj alergológ sa mi ho snažil liečiť cez 2 roky a furt bol striedavo v nose i v hrdle. Od začiatku tehotenstva som u ňho nebola, povedal mi len, že v liečbe budeme pokračovať po pôrode (po kojení). A pravdu Ti poviem, ani to neriešim. Keby som čakala na vyliečenie (ten zlatý sa vraj ťažko z tela dostáva), tak sa tehotenstva zrejme nedočkám. Teraz som v 35. tt., výsledky sú zatiaľ ok, tak verím, že aj bábätko bude.
Bioparox tehuľky zvyknú brať (max. 10 dní) pod dohľadom lekára, to druhé nepoznám. Uvidíš, bude to ok. Pekné tehuľkovanie 🙂

domeli
7. apr 2010

movin ahoj, možno ide moja rada už neskoro, na herpesy som tiež "odborník", ale ja som si nan pretlačila cesnak a potierala. Inak existuju homeopatika Rhus Toxicodendrum, ktoré sa užívajú 3xdenne, keď už je herpes aktívny.

luboslava1511
7. apr 2010

domeli dakujem, snad to bude OK. Aj ja ti prajem pekne dotehulkovanie, tebe a malickemu vela zdravicka

pipi1211
15. apr 2010

ahojte baby neviete mi nieco poradit na priedusky a upchaty nos? dr mi poradila Stodal ale tak ze sa spytam i vas ci nahodou nebudete vediet poradit nieco lepsie 😉

domeli
16. apr 2010

pipi, Stodal som brala aj ja, ale proti neutíchajúcemu kašľu s bolesťou na hrudníku. A zabral. Na upchatý nos - Quixx (morská voda so soľou) alebo klasické naparovanie nad fatrou či vincentrkou. Ja som ale na toto nemala nervy, tak som radšej vdychovala klasickú alpu - tiež na odporúčanie Dr. Prajem skoré uzdravenie!

tereza79
5. máj 2010

Ahojte,ja som dokopy mesiac tehotná a tak som ochorela ako dávno nie najprv som myslela že si vypľujem pľúca a priedušky,teraz mám pre istotu plný nos a kašlem ak o život,bola som u Dr,dala mi len Bioparox a pekne som ju oklamala že budem doma ležať aspoň do konca týždňa,čo je nemožné,lebo v robote by ma zabili,nadájam sa mliekom-medom-maslom.manžel ma obviňuje že takto najskôr ublížim dieťatu a tak si ja nažívam,no a čo.Hádam to prejde a bude všetko ok.

deina79
5. máj 2010

tereza ja som bola az 3x v tehu chora z toho raz v 1vom trimestri, tam som brala bioparox, v druhom som chytila zapal priedusiek a tam som brala az 2je peniciliny, treba to doliecit, ja som v prvom tromestri nedoliecila bioparoxom a potom sa mi to 2x vypaltilo....radsej byt doma a mat oddych, lebo ono to odide, ale vrati sa v horsom stadiu neskor..

zlobinka
26. máj 2010

ahojte ja som utekala k Dr. hned ako ma zacalo boliet hrdlo, lebo ja som taka anginova..dala mi len bioparox, lebo este som v prvom trimestri..povedala, ze dobre je to podchitit na zaciatku a ze by mi mal bioparox pomoct + ze mam kloktat slanu vodu..poznam sa a tiez som lajdak na liecenie..ale teraz, ked som tehu uz nemozem mysliet len na seba...

norikk
26. máj 2010

co by ste mi odporucili v 6. mesiaci na bolave hrdlo?? nech to chytro podchytim, a vyliecim?? ☹

norikk
26. máj 2010

mozem tantum verde kloktadlo?????

adelaine
26. máj 2010

norikk, mne sice tantum verde magistra v lekarni dala, aj som si nim kloktala,
ale moj gyndos mi ho zakazal....tehotne mozu jedine cmulacie pastilky Septisan
alebo slanu vodu....

norikk
26. máj 2010

a v ktorom si bola trimestri??? ja som uz vykloktala 😔 ..nechcem,aby sa to zhorsilo,ked mi to len zacina ...tak asi skusim tu slanu vodu 🤐 ..kolko soli to treba na 1 deci vody? 😀

adelaine
27. máj 2010

norik, ja som bola chora v prvom trimestri....davala som si potom tie pastilky,
tie sa neboj cmulat, tie naozaj mozes, je to aj v pribalovom letaku...
http://www.docsimon.sk/tovar/septisan-pastilky-...

ja som slanou vodou nekloktala, mna z nej napinalo na vracanie,
ale pomer si urci ty sama, aby ti to bolo znesitelne, trebars tak, ako pises...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre