Choroba, paralen a antibiotiká v tehotenstve. Skúsenosti?

newyorkgirl
27. feb 2006

ahojky, mam na vas otazocku. Minuly tyzden som ochorela, zobrala 3-4 Paraleny, kedze mi meskala menstruacia, antibiotika som zavrhla, ale takisto som si myslela, ze mi meska kvoli chorobe. Vcera som zistila, ze som zrejme tehotna, dnes mi potvrdili u gyn. 5ty tyzden. Ale problem je v tom, ze som chora este viac, zrejme je to streptokok v hrdle, hrozne bolesti hlavy a horucky... mate niekto skusenosti s liekmi? Paralen a antibiotika? ☹

marika1977
4. okt 2010

@danula2 tak pekne lezkaj a vypot sa to po par dnoch prejde 🙂 organizmus mas asi oslabeny imunita klesla...len dufam,ze ti ma kto ten cajik navarit 🙂

bambi9
4. okt 2010

@danula2 ja som hned v zaciatkoch bola tiez chora a musela som brat penicilinove ATB a kupila som si skorocelovy sirup na kasel... vzdy lepsie ako chorobou len tak prejst... dr. povedal ze treba vyliecit....

tak sa neboj, a behni do lekarne a vypytaj si co mozu tehulky 🙂

danula2
4. okt 2010

@marika1977 mm je sice v praci ale vcera behal okolo mna, dokonca je pripravit taku citronovu vodu, mnaaam 😉

danula2
4. okt 2010

@bambi9 mne nas velmi dobry kamarat lekar povedal, akekolvek liecivo az ked mi bude fakt na nic

alexandrah
4. okt 2010

danula - ja suhlasim s bambi, ono to niektore tehulky prehanaju, ze nic a nikdy si nedat, je to blbost, fakt je virus a choroba ovela horsie, a su fakt neskodne veci, co si mozes dat na podporu ... jasne, ze ATB, az ked ti to neprejde, ale napr. aj virus, ked ti neprejde za ja neviem 3 tyzdne, tak treba ATB ... aspon nejake 3 dnove ...tie nazory ze nic su davno prec, babo trpi tym virusom ovela viac!! neboj si daco dat, aspon na podporu ... nejake sirupy na kasel, alebo tak ... nie vsetko, ked uz to kadekde sadne sa da len cajikmi ... hlavne ked sa to prechodi ... drzim moc palce!! 😀

marika1977
5. okt 2010

@danula2 no vidis 😀 len nech sa o svoju zienku postara 😀 aj ten moj niekedy ale vadsinou dcera mi je taka napomocna...no teraz je to uz omnoho lepsie uz sa citim fit 😀 😀

danula2
5. okt 2010

@marika1977
@alexandrah
i ja sa citim podstane lepsie, uz som bez teplot, dokonca sa chystam umyt byt a napiest babovku
som sice unavena ako kon, ale ani toto pocko nepridava na nalade 😉
do prace pojdem az v piatok, tak snad dovtedy to bude ok 🙂 uplne

marika1977
5. okt 2010

@danula2 juj,davaj na seba pozor ☹ ☹ ☹ mna krce chitili aj pri vysavani...iba vela odychuj aked ti pocas upratovania nebude dobre radsej to nechaj tak a dokonci neskor 😀

alexandrah
5. okt 2010

@danula2 - tak sa drz!!

lulu19
5. okt 2010

ahojte baby poradte mam zvysenu teplotu co si mozem dat ?

juliap
5. okt 2010

@lulu19 panadol obycajny si kludne mozes dat ... a vela tekutin, caj vlazny pit

sonina22
5. okt 2010

ahojte ja som v 10t-6d a mam hroznu anginu teplotu mam 37 a tak neviem co si mozem dat nic mi nezabera potim sa pijem caj a dala som si paralen homeovox, sinupret a nic nezabera viete mi poradit nieco ucinnejsie?

paloma29
5. okt 2010

@sonina22 , uz sa to tu vela krat pisalo,ked nic nezabera a nevies co mozes,najlepsie co mozes urobit je navstivit lekara, nejde len o teba ale aj o to babetko,tak neexperimentovat cim sa liecit ale poradit z lekarom on uz bude vediet ako ta vyliecit......skore uzdravenie......

sonina22
5. okt 2010

@paloma29 velmi dakujem rano to vidim aj ja na MUDr. asi mas pravdu dakujem

alexandrah
5. okt 2010

@sonina22 - suhlasim, na teplotu 37 si nic nedavaj, akoze paralen, alebo tak, a bez k tomu lekarovi, na anginu aj ATB, bohuzial, ale neboj, babu neuskodia!! 😀

bambi9
6. okt 2010

@sonina22 ako som uz pisala aj ja som mala anginu a zabrali az ATB ... bohuzial nic sa nedalo robit, tak dufam ze neuskodili.. teploty som nemala ale paralen by som si dala az pri 38teplote...

alexandra, jeej tebe toleti, aj ja chcem 16tt 😀

alexandrah
6. okt 2010

bambi, presne ako pises, paralen az nad 38, a angina je bohuzial bakterialna infekcia, tam uz cajiky nepomozu, ale ATB z penicilinovej rady su ok, aj ja som brala v tehu ...

jaj, a leti mi to hlavne pri syncekovi, uz nemam cas ako pri prvom tehu ratat tyzdne, a dni ... nejak mi to ide rychlejsie ...

hm, ale este si to uzi bez, sa vyspis, a podobne, potom nabehne kolotoc, aspon prvy mesiac, aj ked zase mat milacika pri sebe je uzasne, ale toho sa dockas, neboj ... 😀 😀

bambi9
6. okt 2010

@alexandrah no verim ze to bude tazke ale to sme predsa chceli nie? 😀 ja som v praci tak aspon mi cas ubieha rychlejsie nez doma...
inak okrem tej choroby som mala aj herpes 😖 snad ani to neuskodilo, mala som masticku pre tehotne... 😒

sonina22
6. okt 2010

tak uz mam na hrdlo BIOPAROX dufam ze to zaberie a ide sa lezat dakujem za rady uvidime ci mi zaberie a kazala paralen ATB mi nechcela dat ze mam s tym pockat este aspon 3 tyzdne praem krasny vkendik 🙂 🙂 🙂

alexandrah
6. okt 2010

@sonina22 - drzim moc palce, no aj bioparox su ATB, ale lokalne, asi ti nechcela dat sirokospektralne, co je dobre, mozno si k tomu kup probiotika ...

@bambi9 - toto je este take predbabatkovske nadsenie, co uplne chapem, clovek nema sajnu, do coho ide, jasne, chceli sme babo, ale keby mi na zaciatku mal kto vstavat k malemu, kojit, utesovat hodiny na rukach, a vsetko, ochotne mu to prenecham ...ja sa nestazujem ani v najmensom, mat dieta je uzasne, taky maly cloviecik, ako sa smeje, vyprava ti, lozi, chodi, vsetko, len na zaciatku je to o hubu, a nejedna mi vravela, ze by chvilu chcela babo spät v brusku, nech si oddychne ... ale aj taketo pocity su normalne, rychlo to zase prejde, a nie vsetky babatka furt placu, risko bol fakt super, od 2. mesiaca spal celu noc, inak spal cele dni, a v noci uz hned na zackatku spal 4-6 hodin, co bolo uzasne, poznam mamicky, co maju pol rocne dieta, a budi sa im kazdu hodinu, to si chces hodit ... kazda dufa, ze to "jej" bude dobre, spave, neplakave, tak to zelam aj tebe!!! 🙂 🙂

bambi9
6. okt 2010

@alexandrah dakujem si mila... som pripravena mu vsetko obetovat hlavne nech je zdrave... nam sa nedarilo otehotniet, a tak si to nejak viac vazim....nechcem ale povedat ze ostatne mamicky nie, ale proste to beriem inak...
tak tvoj maly bol dobrucky? to je super... ale keby aj babo nespavalo - tak zvladli to stovky inych zien, tak musim aj ja 🙂

alexandrah
6. okt 2010

@bambi9 - aj nam sa dlho dlho nedarilo otehotniet ...ale uz je dobre, a cakame druheho drobceka!! 😀 😀 hm, nezabudaj pritom na seba, maj aj cas pre seba, je to lepsie aj pre dieta, ked ma kludnu maminu, niektore (osobne poznam) boli iba doma, a dieta, a potom z toho vyšilovali, a boli na babo zle, a pomali ho po zadku bili, ked malo pol roka ... a podobne, nervozne, kricali ... preto je dobre, ak obcas postrazi manzel, mama, a vybehnut na 2 hodiny von ... no ak nebude spinkat, jasne, to zvladnes, snad to nebude dlho trvat, väcsinou kludna matka ukludni aj dieta, naopak teda nikdy...hlavne ked si clovek (aj ja ) stale uvedomuje, aky je to vobec zazrak, ze ho mam (co nebolo take samozrejme), a ze je zdravy, krasny, a sikovny!! tak si to nejak viac vazim ... 😎

bambi9
6. okt 2010

@alexandrah mas pravdu.... ja som velmi kludny typ cloveka, a urcite by som to neriesila nejak drasticky... a tiez mam kolegynu kt. je na materskej a vzdy s nou na dve hodky vybehnem na kavu, ved babky postrazia za ten cas 😎 pomoze to jej odreagovat sa a aj mne od prace a problemov...vzdy resetneme..

alexandrah
6. okt 2010

to je super pristup!! toto je velmi dolezite!! mam kamosku, co sla cez umele, a tiez sa chcela "obetovat", a "vsetko pre dieta", a skoncilo to tak, ze bola len doma, nechcelo sa jej chodit von, mala hladna chuda, nedali jej ziadne ritualy napr. pred spanim kupel, alebo tak, tak mala nevedela pocuvat vlastne telo, kedy je unavena, kedy hladna, lebo jej davali jest vlastne cely den je nepretrzite, ma rok a pol ... ona tiez nepoznala signaly tej malej, a pritom to uz kazda matka vie, co dietatu je, inak place, ked je hladne, inak, ked ho nieco boli ... tak do nej cpali vselico, lieky, kvapky, lebo revala doslova furt, nespala ani v noci, ani cez den, si mysleli, ze ju brucho boli, ale boli u lekarky, a v pohode ...mne jedna sestricka povedala super pravdu, ze hladne dieta nezaspi, ani keby co bolo ... a tej malej asi bolo malo ... no proste to skoncilo tak, ze kamoska nervozna jak slak, iba po nej huci, uz teraz "rata" s tym, ze ju bude mala v puberte neznasat ... (mna to teda pri riskovi ako babatku ani nenapadne), najprv vysilovala, ze nic iba kojit, a teraz jej dava aj kolace, a podobne, uz jej je to jedno, no a bije ju aj niekolkokrat denne ... chudera mala, nic nerobi dobre, nemoze chytit to, ani ono, lebo je to spinave ...(aj ked neni, ale je to z "obchodu"), ja neviem ... no a toto je iba jeden priklad ... ale zase poznam kopec maminiek, co su super, a v pohode, a viem, ze ja plakavejsie babatko sa ukludni pri takej mamine, sama som to videla ... 😀

dastyk
18. okt 2010

ahojte mohli by ste mi poradiť čo je dobré na suchý kašeľ? Mám problém aj z hrdlom mám ho suché a často mi zachrípne aj hlas.Brala som Stodal na kašeľ, pijem čaje z medom a mám okolo hrdla omotanú šatku. Pozná niektorá Glosal spray?

dastyk
18. okt 2010

Inak som v 12 týždni tehotenstva

mariannet
18. okt 2010

@alexandrah ty kokos, toto je ako zo zleho sna......a trosku nechapem, ked strasne chceli babo a nakoniec sa takto sprava....a to ho kedy kupali, ked nie pred spanim vecer?.....ja sa od takehoto spravanie dufam budem odklanat na milion kilometrov 🙂....
Inak sa na babatko strasne tesim....iked trosku sa bojim, ako to vsetko zvladneme, ale stastie ten strach prevysuje 🙂....

alexandrah
18. okt 2010

hm, spytaj sa asi v lekarni ... takto z hlavy neviem, ale su kvapky urcite ... napr,. sinupret ... ale neviem, ci je na suchy, ci na mokry kasel ... ale je na kasel ... 😀 a zabera ... ja som ho brala ...

alexandrah
18. okt 2010

@mariannet - jej, ani som nevedela, na co reagujes, taky stary prispevok ... no bohuzial ...ked su u nas na navsteve, neviem, co mam povedat, je mi luto malej ... oni kupali hala bala, ked dosli zvonka, ale bolo cca iba 5 hodin ...alebo nekupali vobec ...hm, ale ona si vobec nemysli, ze sa nejak zle sprava, bohuzial, ona si mysli, ze ma zle dieta ... chudatko ... pritom ked som malu varovala ja, bola v pohode ...aj som ju uspala ...jej, my sme teraz podobne, ja som zase tehu, som v 18 tt. 😀

mariannet
18. okt 2010

@alexandrah no to ma s datumom ani nenapadlo 🙂....este to bolo apson v jednm mesiaci 🙂....v takomto veku podla mna deti ani zle nie su a za vsetkym treba hladat nespravny pristup.... a to ju nikto na to ani neupozornil?.....prajem vela stastia tej malej 🙂
No sme na tom podobne 🙂....ja 18tt zacnem v stredu 🙂....a ako vidim aj ty si v Bratislave 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre