Choroba, paralen a antibiotiká v tehotenstve. Skúsenosti?

newyorkgirl
27. feb 2006

ahojky, mam na vas otazocku. Minuly tyzden som ochorela, zobrala 3-4 Paraleny, kedze mi meskala menstruacia, antibiotika som zavrhla, ale takisto som si myslela, ze mi meska kvoli chorobe. Vcera som zistila, ze som zrejme tehotna, dnes mi potvrdili u gyn. 5ty tyzden. Ale problem je v tom, ze som chora este viac, zrejme je to streptokok v hrdle, hrozne bolesti hlavy a horucky... mate niekto skusenosti s liekmi? Paralen a antibiotika? ☹

dai
13. feb 2011

katy,
inak ja som pri svojom prvom tehu dostala zapal priedusiek v 6-tom mesiaci... 40tky teploty a kasel sa nedal zastavit - takze samozrejme silne antibiotika, zabaly etc. Citila som vtedy uz pohyby, takze bolo fajn ze som vedela ze malinka sa hybe... aj ked cez tie 40-tky aj ona malinko kopkala, a to som sa uz dost bala ☹
v kazdom pripade mi vtedy lekar povedal ze tie antibiotika skodia menej ako take vysoke teploty... takze sa neboj ... moja dcera je v poriadku a imunitu ma perfektnu ( zatial sme este antibiotika nebrali a to chodi do skolky uz rok...)

lyongirl
13. feb 2011

tákže, manžel bol v lekárni a doniesol mi Hedelix a Mulerove pastilky, na obidvoch je napísané, že v tehu nie, že jemu povedali, že to je čisto na prírodnej báze, čiže z byliniek. Čo teraz???

sissik
13. feb 2011

@lyongirl propolki na culanie ak nemas alergiu na propolis a med, kloktat slanou vodou. ak sa nepolepsi, potom radsej doki. mulerove pastilky obsahuju salviu a tu v tehu nie. tie sa mozu pri kojeni

lyongirl
13. feb 2011

@sissik ďakujem, dala som si zatiaľ Septisan a dávam ten Skoroceľový sirup

katy1986
13. feb 2011

@dai vdaka 😉

tinika
2. mar 2011

ahojte, ja som chora uz asi 3tyzden troska to preslo a od včera som mala uz aj teploty, kasel taky dusivy ze uz som myslela ze aj zaludok vykaslem :( este ked som nevedela ze som tehu som si dala 2x paralen plus na vypotenie, brala som hedelix ale tu čitam ze sa nesmie, pritom mne bolo povedane ze môze. teraz mam stodal homeo ale nezaberaju, tak som si dala kupit solmukol, taktiez som asi 2 dni pila prieduskovy čaj na vykasliavanie ale to bolo este v čase ked som asi tehu nebola, resp. v uplnom začiatku. Bolas om dnes u lekara, antibiotika mi nedal, len ak budu nutne, ze maju v zalohe nejake pre tehule, dal mi calcium bleee :D beriem aj probiotika alergiologička odporučila tkaze same dobre veci :( davam si bekomplex, vitamin c a papam ovocie a zeleninu a oddychujem, len sa bojim, či neuskodil paralen a ten prieduskovy čaj.
Pri prvom synovi som tiez bola na začiatku chora ale nie az tak ako teraz, sa smejem, ze to je moj jediny priznak tehu, dufam, ze fazulka bude v poriadku

tinika
3. mar 2011

PROSBA O POMOC

Nasmu synovcovi diagnostikovali leukemiu a bude potrebovat trensplantaciu krvotvornych buniek (inac povedane - kostnej drene) takze takto prosim vsetkych znamych nech tento odkaz daju zdielat a hlavne kto sa toho neboji a chcel by pomoct ne...ch ide cim skor.

Treba ist na transfuznu stanicu vo vasom meste, povedat ze chcete byt darcom krvotvornych buniek a hlavne si to nerozmysliet. Ak ju chcete darovat nasmu synovcovi, treba povedat, že je to pre Mareka Novackého, r.č. 090826/7712 Na krvnej skupine nezalezi

ĎAKUJEME

abika26
7. mar 2011

ahojte neviete co by mi mohlo pomoct na hnusny bolavy kasel?hrdlo,hlava ma zatial neboli,ani nadchu nemam.ale ten kasel je taky drazdivy....mam sa skusit liecit sama alebo hned k lekarke?som v 27tt.dik

lyongirl
7. mar 2011

@abika26 ja som si na kašel dávala skorocelový sirup, ten čo sa dáva každú hodinu, lebo sú 2 druhy a ten druhý sa dáva len 3x denne. A dopovala som sa vitamínom C - 50mg/kg hmotnosti a tým sa dopujem stále...nech ma všetko obchádza. Ináč v lekárni mi dali Hedelix, ale niekto hovorí, že by sa nemal, tak som ho radšej nebrala. A cmúľala som Septisan, je aj na boľavé hrdlo, ale aj na baktérie v ústach, takže preventívne by sa mohol aj ten...

radlinka
10. mar 2011

Ahooojte... neviete poradit nieco vhodne a ucinne na tazky a suchy kasel, pripadne zapal priedus.trubice ? Mam tu akurat STODAL sirup ale neviem, ci nebudem musiet si ist dat predpisat ATB.
Cely tyzden som doma a liecim sa a dneska sa mi to ovela zhorsilo 😔
Vdaka za info a pomoc 🙂

judka
30. mar 2011

tecu mi sople uz treti den teraz ma boli hrdlo a obcas mam horucky moze to babetku nejak uskodit??
poradili mi paralen zatial som si dala dva za cely cas pokial lezim tak mi celkom fajn ale ked vstanem do pol hodiny mam horucky

barca25
30. mar 2011

@judka hlavne si nedavaj nic ine..len paralen..ten neuskodi....a do nosa si nedavaj nasivin,ten tez skodi..ale len kvapky s morskou solou..take detske...a treba lezta a oddychovat

juga
30. mar 2011

nechcem vás vystrašiť ale moja kamarátka bola v prvom trimestri a tiež bola chorá, bolelo ju hrdlo a mala nádchu....užila paralen a potom nastali problémy, o niekoľko dní prišla o bábätko. Možno to bola tá príčina, možno nie, každá z vás by si to mala dobre zvážiť či to užije. Ja by som si určite paralen nedávala. Moje skúsennosti s nádchou počas tehotenstva, mala som nádchu v 7 mesiaci tehot. a trvala aj po pôrode. Gynekologička mi odporučila nasivin, a tak som si ho dávala skoro celý rok, bola som na tom tak závislá, že bolo ťažké bez toho dýchať. Pomáhalo mi to veľmi, lebo noci boli pre mňa strašné keby som si nedala nasivin vôbec by som nezaspala. Bábätko bolo v poriadku a ja som sa musela nasivinu vzdať, bola to závislosť ale dostala som sa z toho. Moja dcérka bude mať 3 roky a nemá žiadne problémy s dýchaním.

miskap
30. mar 2011

@judka Veľa oddychovať, veĺa tekutín. Na horúčku je dobré homeopatikum aconitum 30 CH, niekoľkokrát denne guličku, na vodnatú nádchu s vyštípaným nosom alium cepa 9 CH. Ak máš hnisavú hustú nádchu, na to je dobré kalium bichromicum 9CH. Paralen alebo panadol si môžeš dať aj v tehotenstve, ale opatrne. Horúčka by sa mala liekmi tlmiť až nad 38 C, dovtedy len piť, oddychovať a chladiť napr. čelo, zápästia. Prajem rýchle uzdravenie.

judka
30. mar 2011

dakujem vam vcera som sa osprsala to mi fakt najviac pomohlo na obed mi idu najviac horucky ale traz mi je celkom lepsie tak dufam ze to bol posledny paralen

judka
30. mar 2011

@judka som v trinastom tyzdni tak sa len modlim aby nebol nestastny toteraz bolo vsetko tak ako ma byt
ale vacsinou to tak byva ze najprv vsetkk ok a potom.....

judka
30. mar 2011

@barca25 ano citala som papierik k k olyntu a ta tiez bolo pisane ze ma negativne ucinky na plod zatial som si dala dva pol paralenu za tri dni dufam ze uz viac nebudem musiet

judka
30. mar 2011

@juga ja som v trinastom tyzdni uz som si dalal paralen tak sa len modlim aby to nebolo zle
svagrina tiez brala paralen ola tiez chora bolest hlavy a hrdlo doktor jej povedal ze paralen moze ked sa to uz neda vydrzat a ze by bolo horsie keby mala vysoke orucky a najhorsie to vraj je v siestom az osmom tyzdni
len dufam ze som si to nepokazila aj suseda ma dvojicky ona mavala vysoke horucky pocas tehotenstva a normalne bralal paralen
som tiez zastanca toho ze najlepsie je to bez liekou ale strasne ma bolelo hrdlo a isla mi horucka bala som aby to nebolo horsie

keby som isla k doktorke bala som sa ze mi da antibiotika lebo tak zas dopadla kamoska ale nastastie babo bolo a je v poriadku

judka
30. mar 2011

@tinika ja am nadchu obcas horcky kazdy mi odporucal paraln nic insie teraz mi je uz trochu lepsie dufam ze sa uz stoho dostanem na horucky paradne zabera dobra sprcha ja som v trinastom tyzdny tiez len dufam ze neuskodi svagrina vravi ze je to najhorsie v siestom az osmom tyzdni a vysoke horucky tiez brala paralen vsetko bolo v poriadku dufam teda ze aj u nas to tak bude o bylinkach som akukurat citala na nete skoro ziadne sa nemozu v tehotenstve
vsade sa odporuca paralen ja som pila tiez harmancekovy caj teraz som sa dozvedela ze vy sa vobec nemal to je strasne
ale suseda vraj mala vysoke horucky a stale brala paralen ma zdrave dvojicky
chvalabohu
tazko poveat kazdy znas je iny

tinika
30. mar 2011

@judka sak to ze vsade inac hovoria .( skore vyzdravenie prejem, ja uz sa mam fajn, len ma dusit zase začalo

judka
31. mar 2011

daskujem a na dusenie nam pomaha mast alebo aj olej staci namastit hrud a zabalit aj hrdlo mojej dcere to pri prieduskach pomaha viac ako antibiotika
tiez prajem skore uzdravenie🙂))

judka
6. apr 2011

nemate niekto skusenosti s crevnou chripkou ?
vsade dookola je kazdy chory grcia uz zacala aj moja dcera a ja som ktomu v strnastom mesiaci
ako sa proti tomu da branit alebo co stym
moze uskodit??

jasminet
6. apr 2011

@judka ja som ju absolvovala asi v 10-12 tyzdni...schudla som asi 3 kg za ten tyzden nejedenia, vracania a sedenia na wc, priiiserne nieco. svokra nas nakazila, ona to z prace dotiahla, ale ju len zlcnik bolel.
mala je ok, ale bala som sa, lekarka len skonstatovala, ze som jedina tehotna co cez vianoce nepribrala (bolo to akurat pocas vianoc) 😠

judka
6. apr 2011

@jasminet :(
neprijemne bojim sa toho susedovci to mali skoli su pozatvarane a u manzela v praci to vraj tiez zuri:(((
ja som v strnastom tyzdni
neviem este naisto lebo raz sa mi stalo ze sa zgrckala od nervou a aj teraz ked sa uz ukludnila usmev ako slniecko
len mam strach zlakla som sa dufam ze to nebude ono :((
pre istotu jej dam dnes dietu
co ti lekarka na to povedala ?

judka
6. apr 2011

@barca25 sprej s morskou solou neskodi? ten mam doma pre dceru
na inych veciach je vsade pisane ze sa nemoze

jasminet
6. apr 2011

@judka nic, vravim, vobec to nekomentovala len sa tesila, ze som nepribrala... gyndosa... 😠

judka
6. apr 2011

no fajn tak asi to nevadi :P
ved v tehotenstve sa ma priberat nie?
ale radsej si nedovolim tolko veci ako takuto formu diety , ja mam len dilemu lebo som prve potratila a teraz sa kazdej sprostosti bojim:(((

jasminet
6. apr 2011

@judka jasne, chapem a drzim palce nech to dobre dopadne 😉

barca25
6. apr 2011

@judka moze sa..neobsahuje nijake skod latky...nasivin obsahuje a podobne..je to urcene pre malinke deti tak aj tehu zena moze🙂

judka
6. apr 2011

@jasminet dakujem🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre