Choroba, paralen a antibiotiká v tehotenstve. Skúsenosti?

newyorkgirl
27. feb 2006

ahojky, mam na vas otazocku. Minuly tyzden som ochorela, zobrala 3-4 Paraleny, kedze mi meskala menstruacia, antibiotika som zavrhla, ale takisto som si myslela, ze mi meska kvoli chorobe. Vcera som zistila, ze som zrejme tehotna, dnes mi potvrdili u gyn. 5ty tyzden. Ale problem je v tom, ze som chora este viac, zrejme je to streptokok v hrdle, hrozne bolesti hlavy a horucky... mate niekto skusenosti s liekmi? Paralen a antibiotika? ☹

lea79
10. jún 2009

ancurka skus HOMEOGENE alebo HOMEOVOX ...su to cucacie tabletky, pravidelne každú hodinu musíš cucať 😉

alexandrah
10. jún 2009

Ahojte, suhlasim s nazorom, ze infekcia je horsia ako lieky, ja som mala zapal zuba, ktory mi presiel az do kosti v 1. trimestri, to by bolo neliecene fakt nebezpecne, dali mi penicilin, ze to je este relativne najmänsie zlo. daju sa vybrat rozne vhodne antibiotika. mam kamaratku, ktora mala zapal slepaka cez teh., a narodilo sa jej zdrave dieta, pritom narkoza, lieky urcite boli ovela horsie. inak, z mojich skusenosti homeopatika vobec ale vobec nezaberaju ...

obituary712
23. jún 2009

No, myslim, ze ja mam este vacsi problem....zistila som, ze som tehotna a ked som prisla k lekarovi ukazalo sa, ze akurat to bolo cez liecbu chrbtice....brala som obstreky a 5 druhov liekov....s manzelom sme nemohli 2 roky pocat dieta a akurat teraz sa to prihodilo....som z toho nestastna, lebo gynekolog sa so mnou ani nebavil a odporucil mi hned interupciu.....neviem, co mam robit....

ela222
24. jún 2009

ahoj obituary712, ja mám podobnú skúsenosť. podarilo sa nám náhodou otehotnieť, keď som brala lieky, ktoré sa v prvom trimestri absolútne nesmú. gynekolog bol protivný a vykladal mi o nezodpovednosti a že mám veľký problém. poslal ma k farmakologičke, ktorá ma mala informovať o následkoch lieku a prípadne dať papiere k interupcii. tá ma objednala až na druhý deň. ten deň po návšteve gynekologa bol môj najhorší zatiaľ v živote. manžel myslel, že sa zbláznim. celý deň bol so mnou doma, musel ma prezliecť do pyžama, jesť som nemohla. bola som úplne psychicky na dne. zrútil sa mi celý svet, lebo bábo sme veľmi chceli. druhý deň som navštívila aj obvodnú lekárku a aj farmakologa. a nakoniec sa ukázalo, že to vôbec nie je také zlé. musím absolvovať plno ďalších vyšetrení a som viac sledovaná, ale zatiaľ je všetko o.k. aj keď istota bude až po pôrode. ale informovali sme sa u viacerých gynekologov (asi 4 odborníci) a každý mi povedal, že neodporúča interupciu. že na začiatku, ak by došlo k vážnemu poškodeniu dieťatka, tak dôjde k samovolnému potratu. tak nezúfaj. drž sa, vôbec to nemusí byť také zlé. daj vedieť ako si dopadla. držím palčeky.

ela222
24. jún 2009

ešte chcem dodať, že nakoniec aj môj gynekolog priznal, že som sa rozhodla správne a že verí, že všetko bude o.k. Takže aj takí sú lekári. V každom prípade navštív farmakologa, ten ti všetko vysvetlí, čo hrozí dieťatku a potom sa rozhodneš.

lenuska11
24. jún 2009

Obi takyto pristup lekara sa mi nepaci, hned by som ho zmenila! 😠 Kamaratke takyto podobny...,,lekar" ppvedal, ze bude mat postihnute decko 😠 a narodila sa jej zdrava Kristinka. Hned chod inam

lesinka
4. júl 2009

ahojte,prebehla som uz info ohladom horucky a choroby v tehotenstve a mam dilemu. Jednak neviem, ci som tehotna - vcera rano som si robila test a ten po 5min ukazal len jednu ciarku a po pol hodine, ked som sa este nanho pozrela a sla vyhodit do kosa, ukazal slabulinku bezfarebnu ciarku. takze neviem, ci som alebo nie som tehotna. ale priznat, neviem, ci by nebolo lepsie, keby tak nebolo, lebo uz 5.den mam suchy kasel, boleli ma nohy a 2dni posebe v podvecer mavam teplotu do 37.7. lekarka mi dala na kasel homeopatikum Stodal. no a k tomu sa mi este aj dnes vyhodil herpes na ustach. dala som si na to compeed naplast.
no proste, ani neviem, ci chcem teraz babo, pri tom vsetkom, neviem, ci by to bolo pre tohto maleho adepta na zivot vhodne 😒
dakujem za odpoved.

lesinka
5. júl 2009

caute kocky, fakt nikto neporadi, ci moze napr. taka horucka (podla lekarky mam virozu 😒 ) poskodit uz na zaciatku plod? aj za jedinku odpoved budem vdacna, nech z toho nemam stresy. MS by mala (ak pride) prist o 2 dni, ale i tak uz sa obavam...

ejusaaa
5. júl 2009

Lesinka,pokial ja viem,teploty,chripka atak..mozu poskodit plod prave v prvom trimestriii.ale taktiez nemusia...a kedy si ides este robit test,dnes?

lesinka
5. júl 2009

hm, najskor zajtra. nemam si ho kde kupit....
ale to si ma inak vystrasila. verim vsak, ze telo je take mudre, ze ak je babo chore, tak si s nim poradi samo a odide ☹ co je sice zle, ale ak by to tak malo byt, radsej tak, ako by malo byt chore a trapilo sa cely zivot.

ejusaaa
5. júl 2009

Nechcem Ta plasit,to nie...ja len ked sme si v tehotenstve mysleli,ze mam kiahne,ale to som bola v 6.mesiaci,vsetci dr mi vraveli,ze vsetky choroby su najhorsie do v prvom trimestri...drzim palce,mozno ani nie si tehotna a ak aj si,tak to nemusi nic znamenat,to sa rata ked mas vyssie teploty,nie iba taketo.. 🙂

lesinka
5. júl 2009

hej hej, ja tiez dufam, ze to bude fajn. len viem, ze chcem, aby bolo potencialne babo zdrave. ci uz som teraz tehotna alebo nie som, je to jedno, len nech bude vsetko v poriadku. tak si to moze potom babo v zdravi tam vo vnutri uzivat 😉 babo sme skusali naostro prvykrat, takze ani to nemuselo vyjst, co by samozrejme nebola tragedia, skor nestastie, ak by to vyslo a moje babo by od zaciatku nebolo "stastne". dakujem ejusaaa 😉

allinka79
5. júl 2009

ahojte, chcem sa popytat... nie som chora, ale mam na nohe asi prasknutu zilu... mam to tam uz cez dva tyzdne, spociatkusom si myslela, ze je to modrina, ale moja mama ma vystrasila, ze mi asi praskla zila, ze sa to tehotnym stava a ze s tym mam ist k lekarovi... viete o tom niekto nieco? prosim...

sisic1907
11. júl 2009

ahojte som 27.tyzdni tehotenstva a som chora homeopatyka nezaberaju a tak sa vas pytam ci si mozem vziat paralen ak ano tak kedy a kolko

allinka79
11. júl 2009

sisic, jeden paralen by ta nemal zabit... urcite by ti lekarka mala povedat, co ano a co nie, ale keby ma chcela este raz boliet hlava tak ako ma bolela minuly tyzden, tak by som si polku dala... ty by si mala ist k lekarke a jej sa opytat... co ti vlastne je?

ancurka1
12. júl 2009

ahojte kocky vsetky co mi odpisali ja mam uz po keritazi momentalne sa liecim doma v tehotenstve brat antibiotika je u kazdeho individualne jeden ich znesie v pohode druhy nemusi , paralen sa moze je to mensie nebezpecie ako teplota tak mi povedal lekar, tak drzim palce vsetkym aby im to lesie dopadlo ako mne ak chcete nieco vediet opytajte sa poradim

matula01
12. júl 2009

Ahojte dievcata, chcem sa spytat, ci niektora z vas nema skusenost s piatou chorobou pocas tehotenstva. Moj syn ju momentalne prekonava a ja mam velke obavy, ze ju dostanem ☹ . Zatial na sebe nic nepozorujem, ale som v neustalom strese. Vie mi niekto poradit??

hel1
18. júl 2009

ahojte. citam Vase prispevky a zielam rovnake obavy. som v 5tt a to, ze som tehu, som zistila pred 2 dnami. lekari mi povedali, ze nie je mozne, aby som otehotnela prirodzene, a tak ma ani nenapadlo tuto moznost zvazovat. permanentne chora som uz od 2tt, v 3tt som brala Zinnat a kedze nezabral, pridala som v 4tt este aj Summamed. Kedze som sa citila lepsie, vikend som zavrsila party s mnozstvom alkoholu... co chcem povedat je, ze som zrejme prototyp toho, co sa nema robit v prvom trimestri. vcera som bola u gynekologicky, len pokyvala hlavou a zapisala si, co som brala. Zinnat aj Summamed su antibiotika zaradene v kategorii "B" - bez evidencie rizika, ale ktovie... Dam Vam vediet, ako som dopadla.

slovakia13
18. júl 2009

ahoooj dievcata
ja sa tiez pripojim,zijem v uk a v piatok nam oznamili ,ze kolega z mojej zmeny ma prasaciu chripku,tak ked sa budeme citit zle okamzite mame ist na pohotovost....... dnes rano som sa zobudila s nadchou......dufam ,ze je to iba taka obycajna nadcha,strasne sa bojom ☹ ☹ ☹
ked som pozerala info na nete tak prave tehotne patria tiez do tej najrizikovejsej skupiny 🙄

alexandrah
18. júl 2009

ahojte baby, hlavne nestresujte, chcle by som vas povzbudit.
obituary a ela - takych "lekarov" za gule do prievanu!!!!!! ako sa opovazuje ti povedat, ze mas ist na potrat, sak mozes ist na rozne testy, krv, amnio, morfo ultrazvuk, ktore to zistia, a na potrat - ak je to vazne a z lekarskych dovodov sa da ist az do 24 tt. ja by som tiez sla hned inam, tehotne potrebuju podporu, nie - mozno zbytocne - strasit. a napokon, ako ste mohli vediet, ze ste tehotne? kde je nezodpovednost? ved ste to nevedeli!! ti lekari musia byt fakt debili!!!!!!!
lesinka - aj ja som mavala virozy, dost casto, aj v prvom trimestri, a po vsetkych vysetreniach je babo v poriadku, nepocuvaj nazory, ze ti to poskodi plod, priroda je silna, a babo tiez, ovela silnejsie, ako si myslime!!!!!!! takze skor sa nic nestane, ako ze hej!!!!!!!
a este sisic - ja som tazka migrenicka, paralen sa moze 3 ks. denne.
babatko potrebuje byt v klude, a vsetkych, co vas stresuju poslite niekam!!!! 😠

nonitka
13. aug 2009

ahojte. mám strach. počas tehotenstva som si dala raz ibalgin,lebo som mala príšernú bolesť hlavy,ale to som ešte nevedela,že som tehotná a teraz som si dala 1 tabletku nurofenu, lebo som myslela,že umriem na bolesť hlavy. Píšu tam,že by to nemali brať ženy až v posledných troch mesiacoch tehotenstva, ale našla som tam potom takú formulku na letáčiku, že v prvom a druhom trimestri by sa tehotná mala o tom poradiť s lekárom. myslíte,že to už ublížilo nejako môjmu dieťatku v brušku. som v 7 týždni.
Ibuprofen som si dala,asi ked som bola v 3-4 týždni a nurofen som si dala dnes. ☹ ☹ ☹

allinka79
13. aug 2009

alexandra, pises ze paralen sa moze... nie iba po konzultacii s lekarom? Ja som si dala minule 1/2, bez konzultacie, lebo som myslela, ze umriem a na vecer prestal ucikovat a skoro som umrela... ☹ Do rana sa to ale nastastie vylepsilo... ale snazim sa nedavat si nic, kym sa to da zvladnut...
soms i povedala, ze radsej kusok paralenu, ako trpiet ako kon... aby to malickemu enrobilo problem, ze ja som v uplnej nepohode. 🙂

laura033
13. aug 2009

ahojte prosim vas mate niektora skusenosti s jazvecou mastou v tehotenstve? mne to omaha na uzliny a ked a boli hrdlo si to naviazem len neviem ci to mozem aj v tehotenstve,,,,poculi ste uz o tom ?? viete mi poradit???

ivkaivka
13. aug 2009

lauri, mne nasi davali jazveciu mast, ked som bola mala. Ci pit, ci na priedusky... myslim, ze by nemala poskodit. Skus zavolat do lekarne, alebo lekarovi. No urcite je menej skodliva, ako lieky.
Nonitka, aj mne sa podarilo zobrat Ibalgin v 1.trimestri s dnes uz pomaly kracam do ciela. Mala som hrozne vycitky. No najlepsie je na to uz nemysliet, pretoze najhorsie moze urobit psychika. Vzala si a uz to neries. Ak si bola po tom na sone a lekar povedal, ze je vsetko o.k., tak je vsetko o.k.
Pred tehu som mala migreny, pocas tehu par krat. Mne teraz pomaha natierat si celo, spanky a krk Alpou. Dost to smrdi, ale vnimam stipanie koze a nie bolest hlavy. Dost dlho to trva, kym prejde bolest, ale vzdy prejde.
Allinka, mne lekar povedal, ze paralen mozem. No neber ho casto. Drzte sa

alexandrah
13. aug 2009

allinka - ja som ten paralen konzultovala s mojou neurologickou, s obvodnou, s gynekologom aj s gyn. na umelom. vsetci mi to potvrdili. ked ta boli hlava, nemozes volat zakazdym lekarovi, takze mi to povedali vo vseobecnosti. samozrejme, ze si nedas kazdy den 3 ks, ale ked boli, radsej si daj, aby to neprerastlo do horsieho (migrena). ja som ho brala aj na zaciatku ... vtedy ma bolievala sialene ... aj kazdy 2 den ... a babo je v uplnom poriadku ... ozaj, este aj v lekarni som sa pytala.
+ moze zabrat aj ta alpa, ako napisala ivka, ja som si kupila mätovy olejcek, ten je taky stiplavy, a liecivy, ten velmi pomaha.

ivkaivka
14. aug 2009

alex, ten olejcek urcite skusim 🙂

alexandrah
15. aug 2009

je fakt super, maju ho bud v lekarnach, alebo potom v specializovanych predajnach so zdravou vyzivou, alebo s aromalampami, alebo ezoterickymi vecami ... kup si liecivy, nie len vonavy. ja mam tusim znacku salus, stoji okolo 100 sk.

ivkaivka
15. aug 2009

vdaka, za info 🙂

denka1
18. okt 2009

Ahojte dievcata.Nasla som tuto temu a myslym,ze by som sa moju otazku mohla opytat aj tu, v tejto teme.Som na zaciatku tehotenstva a zacinam byt chora.Moze sa v tehotnosti uzivat Bioparox,ked je brany ,ako homeopatikum?Dakujem🙂

danika1211
19. okt 2009

Ahojte..ja mam trosku iny problem tak to skusim ci s tym nahodou niekto nema skusenosti..som v 16.tt a je to tak asi 10 dni co ma zacala pobolievat kostrc..najskor to bola iba lahka bolest ale postupne sa to stupnovalo a to do takej miery ze som nemohla ani chodit, sediet a o spanku ani nehovorim...ked sa to uz skutocne nedalo vydrzat tak sme sli na pohotovost ale tam nas potesili spravou ze nam nepomozu zvhladom k tomu ze som tehotna a nemozu mi dat ani ziadne lieky..moj gynekolog mi nebral telefon a obvodna lekarka poradila jedine paralen..takze pocit ze sa na teba vsetci vykaslali mi na zlepseni moc nepridalo..ak poradite budem moc moc vdacna... ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre