Choroba, paralen a antibiotiká v tehotenstve. Skúsenosti?

newyorkgirl
27. feb 2006

ahojky, mam na vas otazocku. Minuly tyzden som ochorela, zobrala 3-4 Paraleny, kedze mi meskala menstruacia, antibiotika som zavrhla, ale takisto som si myslela, ze mi meska kvoli chorobe. Vcera som zistila, ze som zrejme tehotna, dnes mi potvrdili u gyn. 5ty tyzden. Ale problem je v tom, ze som chora este viac, zrejme je to streptokok v hrdle, hrozne bolesti hlavy a horucky... mate niekto skusenosti s liekmi? Paralen a antibiotika? ☹

alexandrah
19. nov 2009

luci - penicilin je ok, ja som ho brala v 2. mesiaci, ked sa mi zapalil zub, a sice mi ho vytrhli, ale zapal uz presiel aj do kosti, tie na baze penicilinu su relativne najbezpecnejsie ... a od teploty paralen veru ... a panadol, ale city, nie ten sumivy ultra rapid - tam su primiesane aj ine latky ... drzim palce, nech sa vyliecis, a potom hlavne aby si bola tehotna!!!!!! skus kloktat cosi, aj sol, alebo urcite di daju v lekarni cosi ... treba preliecit ...

lenkaaninka
21. nov 2009

čaute baby chcem sa vás spýtať čo by ste robili na mojom mieste
som 5tt a ešte som nebola u gyn. Ked som ešte nevedela že som tehu tak som užívala antib. duracef a potom ciflox lebo mám silný kašel bez horúčok. bola som na plúcnom a tam mi dal taký bylinny sirup že to teraz môžem.
Moja obvodáčka ma chce poslať do práce o týžden pretože nemám horúčky.
Mám isť gyn. a poprosiť ho o PN? Stále kašlem a neviem čo s tým.

brisilda
21. nov 2009

lenka to ze si uzivala antibiotika v case ked si este nevedala o svojom tehotenstve podla mna nevadi nesi prva ani posledna .pises, ze si teraz v 5tt cize isto uz antibiotika neuzivas no a na gyndu sa ti oplati ist v 6tt uz budete vidiet aj srdieckono pokial chces PN-ku tak si tam zavolaj no s vlastnej skusenosti viem, ze on ta tak ci tak posle k obvodnemu lekarovi jedine, ze mu povies, ze mas celodenne nevolnosti .na kasel si kup napr. Prospan ten sa v tehu moze uzivat 😉 alebo ine hemeopatika 😉 Mna tiez trapi kasel a dost skaredy no to mi zacal spolu s mojimi nevolnostami a aj teraz ma uporornuje ze pozor budes grcat 😀 😀 😀 cize ja zatial nic neuzivam lebo v mojom pripade sa nejedna o celodenny kasel 🙂 prajem skore uzdravenie

valria321
21. nov 2009

ahojte babulky chcem sa opytať kašel niako ubližiť malej nemôže že ale asi to pre nu neni uplne prijemne ked sa mi brucho stale natriasa ach jaj ☹((

alexandrah
22. nov 2009

lenkaaninka - na kasel super zabera sinupret, kup si v lekarni, vyslovene sa moze v tehu,. 3 krat denne 50 kvapiek tusim ... na taky vlhky kasel ... ja by som sa asi pytala na pn, kym nebudem uplne ok, co ked sa ti to vrati??

emanuel22
23. nov 2009

Ahojte. Môžte mi prosím vás poradiť? Už celé dva dni ma trápi strašná bolesť hlavy, nič nepomáha, ani spánok. Som v 6 tt. Čo môžem vziať, aby som neublížila bábätku? Panadol, paralen sa odporúčajú až po prvom trimestri. Nemáte niektorá skúsenosti? Som zúfalá... K lekárke (na prvé sono) idem až vo štvrtok. Dovtedy neviem ako vydržím.

brisilda
23. nov 2009

emanuel skus si kupit nurofen ten sa moze uzivat no ako vsetke lieky aj tento je dobre uzivat len na odporucaie lekara 😒 popripade skus najst temu kde sa zaoberaju bolestami hlavy tam ti isto dobre poradia 😉

xzuzikx
23. nov 2009

Ahojte dievčatá....mám otázočku. Minulý týždeň som ukončila PN - mala som nejakú virózu, ktorá sa nakoniec musela liečiť antibiotikami. Počas PN ma začali príšerne bolieť kríže. Teraz to sem-tam prejde a inokedy plačem od bolesti. Obvodná povedala, že si môžem dať max. paralen od bolesti..ale to nepomáha. Nepoznáte nejaké triky, ako sa zbaviť takej intenzívnej bolesti? Dávam si pozor, kríže mám stále v teple, ale nič nepomáha. V lekárni mi povedali, že počas tehotenstva sa nedoporučuje používať žiadne gély a krémy ☹ Som v 32 týždni a rada by som si tých zvyšných 8 týždňov ešte vychutnala. Vďaka za radu. Zuzana

brisilda
24. nov 2009

xzuzikx ja som mala take priserne bolest na zaciatku tehotenstva myslela som, ze mi ladviny odtrhne no tri dni som sa tak trapila bez liekov nakoniec mi pomohli brusnicove cmulacie tabletky ktore sa uzivaju aj ako prevencia pred zapalom moc. ciest a cuduj sa svete hned po prvej tabletke to preslo .Neviem ako to je u teba kedze mas pred porodom a take bolesti su na dennom poriadku no podla mna za skusku nic nedas popriúade skus teple obklady 😉

tinka349
24. nov 2009

newyorkgirl - ja som prave dobrala antibiotika zinat a to som v 6 tt, dala mi ich gynekologicka, mala som teploty 38, bolest priedusiek, hrdlo, hlava...all in one.....a ustupila mi jednie teplota a pridala sa k tomu dokonala mykoza ☹ paralen brat mozes, aj to som brala, akurat teplota z toho ustupi....

tinka349
24. nov 2009

☹ ☹ ☹

sammy
7. dec 2009

Prosim vas - ak viete, poradte: uz 3.tyzden sa neviem zbavit hlienov (choroba mi zacala najskor bolavym hrdlom a potom nadchou a kaslom). Teraz to uz ani nie je nadcha, len stale soplim, mam take huste tahave sople (bezfarebne) a citim ich stale stekat do krku, z toho aj kaslem (nie nejak casto, ale uz mi to neprechadza a je to v rovnakom stave 2 tyzdne). Brala som Stodal, mozno aj trochu pomohol. No hlavny problem su tie hlieny, ako sa ich zbavit?
A moja mala ma toto iste, dokina jej nic nedala len Pamycon do nosa, ktory prd pomaha. Uz tyzden cakame na vysledok vyterov z nosa. Ale uz mi to fakt ide na nervy. Nepoznate nieco vhodne pre tehulku aj pre 2-rocne dieta?

zuzana76
7. dec 2009

Ja mam dobru skusenost s tymto sirupom: na kolieska nakrajat cibulu a citron, daj do flase, zaliat medom. Potom dat na teple miesto a asi za tri hodiny to pusti stavu a tu davat detom po lyziciach 4-5 krat denne. je skor na vlhky kasel

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

tu si precitaj

to som odtial skopirovala, pisu sice ze to je na kasel, ale pdola mna aj na hlieny by to zabralo

brisilda
7. dec 2009

sammy skus aj sprej sterimar 😉 je to na precistenie nosteka u nas je stale na 1 mieste 😉 ten pamykon nezabera ani u nas no su to antibiotika takze ak to malemu zacnem davat tak to dotiahnem stale az do konca 😉 alebo este jedna dobra rada rozrob si toska kuchynskej morskej soli vo vode a davaj si to po troske do nosa 😉

noddynka
8. dec 2009

sammy, ja som mala taky problem s 5-rocnym synom, len same smrkanie, husty hlien, zatekanie do krku cca 2 tyzdne...lekar ho poslal na rontgen, na snimke bolo vidiet ako ma upchate dutiny, vraj to je zapal dutin, ani mu nedal antibiotika, ziadne kvapky do nosa, len sme sa museli nahrievat 3 krat denne po 15min. soluxom (lekar odporucil vydrzat sa nahrievat aspon pol roka), o 2 tyzdne bolo po soplikoch a aj snimka bola v poriadku...odvtedy riesim vacsinu takychto problemov soluxom...samozrejme pokial by sa vyskytla nejaka vysoka horucka, asi by som bola trvala na antibiotikach...

veronikapp
8. dec 2009

sammy to je normalka ze v tehotenstve aj obycajna nadcha trva dlho 😠 . Takto pred rokom som mala poriadne upchaty nos, hlieny mi zatekali aj som pokasliavala. Nechcela som brat ziadne lieky, lebo som sa bala ze to uskodi babatku. Zacalo to v polke novembra a koncom decembra som si povedala ze uz by aj stacilo... Pomohli mi homeopatika Coryzalia- tie su na nadchu. Lebo Stodal je na kasel. A teba, ako pises, drazdi na kasel z toho, ze ti zetekaju hlieny. Tak skus tu Coryzaliu plus solux a uvidis. Ale verim ze ti to pomoze 🙂

veronikapp
8. dec 2009

A este som zabudla dopisat- sprej MAR PLUS alebo nieco podobne na baze morskej vody.

nana84
10. dec 2009

Ahojte, som tu nova a citam tu same zaujimave informacie. som tehotna v 17 tt. a uz dlhsi cas mam problem, ze sa mi stale tvoria kutiky na ustach. bola som s tym aj u koznej a ta mi dala nejaku maticku, ktora obsahuje kortikoidy a gynekolog mi povedal, ze v ziadnom pripade nepouzivat. neviete mi nieco na to poradit? dakujem za radu 🙂

brisilda
10. dec 2009

nanan no tak na toto si sa mala opytat svojho lekara 😀 ja som v prvom trimestri uzivala herpesin a vraj by sa tiez nemal podla mna v malom mnozstve ti to neuskodi a ked ti to preedpisala kozna ktoru si oboznamila so svojim tehotenstvom tak asi vie co ti predpisuje 😉 skus mrknut co sa pise na letaciku alebo sa informuj v lekarni 😉

nana84
10. dec 2009

brisilda dakujem za odpove, presne to som spravila a bolo mi povedane, ze je to nejaky novy liek, ktoreho komplikacie este nepoznaju, tak preto neodporucaju. zatial som sa dozvedela, ze si mozem pomoct b-komplexom alebo stavou z rastliny aloe vera. tak skusam a uvidim co to spravi. 🙂

brisilda
11. dec 2009

nena alebo si to skus potierat olejcekom tea tree oil s nim mam tiez velmi dobre skusenosti 😉

nana84
11. dec 2009

dakujem skusim 🙂

krakulka
28. dec 2009

Ahojte,mozete mi poradit nieco na chripku? Teplotu mam len zvysenu do 37,4, kycham, smrkam, uz ma bolia aj usi, trocha kaslem. Citim sa na figu. Pijem teply caj s citronom a medom. Lezim dnes uz druhy den.

tiriel
4. jan 2010

ja som si včera na bolest hlavy,kýchanie a celkovo mi bolo už uplne na figu dala Paralen, asi som to nemala 😕

ninkaa89
12. jan 2010

ahojte baby, co by ste poradili na suchy a strasne drazdivy kasel? 😒 ked ma to chyti, tak sa drhnem a nie a nie to prestat, potom este kycham a celkovo mam nadchu riadnu.. Nemoze to kaslanie uskodit babatku? Lebo ja som mala hroziaci potrat, tak sa dost bojim ☹

vefi89
12. jan 2010

ninkaa, najleší je asi Hedelix, ten je aj pre tehulu 😉
tiriel, a paralen je neškodný

monuuula
14. jan 2010

Ahojte baby,
mate skusenost s homeopatikom Homeovox proti bolesti hrdla? Ci sa smu aj v tehu? V prvom trimestri....
Viem, ze homeopatika sa viac-menej mozu, ale neviem, ci vsetky.... A este, co odporucate na bolest ucha?
Ja beriem aj Penicilin, to sa moze, ale vobec mi nezabera, ani teplota neklesa...praveze stupa...dik 🙂

vefi89
14. jan 2010

monula, opýtaj sa priamo v lekárni, tam ti budú vedieť poedať. na bolesť ucha je naj štráfik, ocot alpa 1:1 😉

monuuula
14. jan 2010

No musim ist do druhej lekarne, lebo v tej prvej mi to nevedela povedat, co je zaujimave...a v letaku to tiez nie je... ale dik 🙂

monuuula
14. jan 2010

A este moja obvodacka,mi povedala, ze si mam 3x denne davat Paralen...viem, ze sa moze, ale az 3x??
No neviem....davala som si ho tak prve 2 dni a ako som sa docitala o tej zvysenej TT v tehu, ze je to normalne, tak som si ho prestala davat, no ale sa mi zhorsil stav....tak uz ozaj neviem 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre