Choroba, paralen a antibiotiká v tehotenstve. Skúsenosti?

newyorkgirl
27. feb 2006

ahojky, mam na vas otazocku. Minuly tyzden som ochorela, zobrala 3-4 Paraleny, kedze mi meskala menstruacia, antibiotika som zavrhla, ale takisto som si myslela, ze mi meska kvoli chorobe. Vcera som zistila, ze som zrejme tehotna, dnes mi potvrdili u gyn. 5ty tyzden. Ale problem je v tom, ze som chora este viac, zrejme je to streptokok v hrdle, hrozne bolesti hlavy a horucky... mate niekto skusenosti s liekmi? Paralen a antibiotika? ☹

kvetinka211
12. dec 2010

@dominika1988 oscillococcinum urcite mozes aj ked si ho brala nedavno, tieto volne predajne homeopatika sa v pohode mozu v tehotenstve. Ak ti to aj v minulosti pomahalo, malo by pomoct aj teraz. Urcite si sama neordinuj antibiotika, ktore ti lekarka predpisala davnejsie - a aj s bioparoxom by som sa najprv poradila s lekarom, i ked ten by mal byt bezpecny. No a skus zalahnut hned do postele (najlepsie v inej izbe nez manzel), horuci caj a najlepsie z cerstveho nastruhaneho zazvoru s citronom a medom. A mozes aj echinaceu a zinok brat na podporu imunity. No a chlieb s cesnakom, vela cesnaku.

helsinki
15. dec 2010

Caute babenky, dakujem za rady...uz som sa vyliecila, bola som na Amoxiciline a 2 tyzdne komplet chora, ale ako alergik ma zima velmi polozi, ak si telo nepripravim na zimu a neuzivam nejake lieky na imunitu.

Som si dala predpisat LUIVAC, ale neviem ci ho mozem uzivat, jedni lekari hovoria ze ano, ini nie, tak isto aj v lekarni a v letaciku sa pise, ze nemaju dostatok vysledok pri uzivani v tehotenstve, tak je to ako na vazkach.
Keby som vedela skor, tak si ho nasadim, lebo som ho uz brala a je to velmi dobry liek, len bohuzial som nevedela ze som v tehu a kazdy hovoril, aby som pockala az do 3 mesiacov.

Teraz som v 17 tt , tak by som si ho rada nasadila, aby som si telo ochranila pred tymito virusmi a chorobami na okolo, plus v prostredi v ktorom pracujem tomu este pridava.

Nemate nahodou skusenosti branim LUIVACU v tehotenstve ???

😕 vdaka za kazdu uzitocnu radu 🙂

shawn7
4. jan 2011

Ahojte všetky 🙂 Pre mňa Nový rok 2011 začal zle. 1.1 večer ma začalo páliť na hrudníku, pokračovalo to aj ďalší deň. V lekárni mi dali Stodal a odporučili ležať. Včera som začala 15tt, celý deň som strávila v posteli, skoro som sa utopila v soploch a cez deň sa mi občas podarilo vykašlať žlté hlieny. Večer nastúpil dusivý kašel, bolesť dutín, v noci som ledva spala. Ráno ma manžel ukecal k lekárke. Na Sodal sa len pousmiala, odporučila Sinupret, veľa čajov a tekutín, kľudový režim, vypísala ma do 14.1. a predpísala Penicilin. Podotýkam, nemám krčné mandle a všetko mi hneď lezie na priedušky , celý život som mala problémy so zapalmi nosných dutín. Mám chronickú nádchu a každý rok takmer pravidelne ma niečo zloží. Nie som nadšená z ATB, aj manžel sa zhrozil ,keď sme stáli v lekárni a lekárnička mi dala krabičku s Penicilinom. No ten dusivý kašel ho prestrašil najviac. Všade sa píše, že kašel bábätku neublíži, no zápal v tele hej. Dúfala som, že týchto 9 mesiacov prežijem bez liekov.

mariannet
4. jan 2011

@shawn7 neboj, vsetko bude ok 🙂....ako pises neliecit to by bolo ovela horsie.....navyse si uz v 2. trimestri a toto je vhodne obdobie na nejake lieky ako atb. Navyse v tehotenstve atb jedine penicilin, tie su bezpecne....takze bud bez obav a hlavne sa vyliec 🙂.....drzim palce

kacurka3
4. jan 2011

Ahojte tak ja som zase ohorela n zapal močových ciest. Kedže som dost hakliva ta tento druh zapalu v tehotenstve sa to este zhorsilo už som mala 2x v priebehu dvoch tyždnoch z jedneho som sa dostala druhy zacal ☹ už neviem co mam robit antibiotika nemožem brat nonstop hlavne teraz som len v prvom mesiaci , neviem co to bude do 9mes. bojim sa a už ani nevladzem . Beriem rozne vitaminy , brusnice, caje , sedim v teple nic nepomaha, minule mi odporučili cesnakovy caj že to mam len skusit , (cesnak je vlastne prirodne antibiotikum) ,že nic tim nestratim bolo to sice hnusne ani pit sa to nedalo ale nakoniec to zabralo neako tie bolesti ustupili bola som taka rada , no lenže ked chcem aby to už nepalilo bolo by dobre ho brat každy den ale to sa neda, tak uvidime ako to bude postupovat, ked mate aj vy neake domace lieky na močove cesty buder rada ak napisete chcem vediet co vam pomohlo . dakujem za rady

mariannet
4. jan 2011

@kacurka3 ahoj, ja som tento problem nemala, ale co ti na to povedal gynekolog?.....ak si u lekara nebola, urcite chod a nespoliehaj sa na babske recepty......ak mas zapal, ten treba vyliecit co najskor, lebo nelieceny zapal je ovela horsi ako branie antibiotik.....drzim palce a daj vediet, ako ti to dopadlo 🙂.....

bambi9
4. jan 2011

@shawn7 chapem ako sa citis.. ja som bola takto chora hned v zaciatkoch a brala penicilin v 5-6tt .... styri dni a bolo po chorobe.... strasne som sa bala, ale je naozaj lepsie preliecit ako to drzat v tele...drzim palce 😉

miika
5. jan 2011

Ahojte, som na konci 37tt, onedlho rodim, bola som na predporodnej priprave - dychanie a tak a mala som dost problem pri trenovani dychania, pretoze som zacala kaslat. Pred par tyzdnami to bolo soplenie, riesila som to len morskou vodou, bohuzial mi hlieny presli dole, stale kaslem a zlte huste hlieny vykasliavam uz vyse tyzdna. Co si mam na to dat, aby som sa kasla zbavila? Bojim sa ze nebudem vediet dobre predychavat porod ak dostanem zachvaty kasla...

shawn7
5. jan 2011

@mariannet Dakujem za povzbudenie, nasadím tie atb.

shawn7
5. jan 2011

@bambi9 Dakujem, urcite mi pomozu, takze ich nasadim.

mariannet
5. jan 2011

@shawn7 nemas zac 🙂....hlavne sa skoro vyliec.....
@miika fuuha no to nemas uz moc casu.....lekara si sa nepytala co by si mala najlepsie na to?.....isto potrebujes tie hlieny dostat von.....alebo v lekarni sa skus poradit, tam na to urcite nieco budu mat......a drzim palce....mozno pri porode na ten kasel aj zabudnes......

miika
5. jan 2011

@mariannet
tak som si zavolala svojej lekarke - doporucila mi Sinupret, Stodal sirup a na tie zlte hlieny si mam davat do nosa aj hrdla Bioparox. A ked to do pondelka nepomoze, tak mi da ATB...vraj v tomto obdobi tesne pred porodom to je uz ok.

mariannet
5. jan 2011

@miika tak potom dobre.....a myslela som aj ze ti napisem ten sinupret alebo stodal, len som chcela zistit ako sa to presne vola, lebo som si nevedela spomenut.....akurat viem, ze u nas v teme toto spominali 🙂.....minimalne ten bioparox by ti mal zabrat....a to je lokalne atb, takze to by malo byt ok 🙂......drzim palce az ti to do toho pondelka prejde 🙂

mravenecek40
10. jan 2011

Ahojte tehulky, ja som sice uz po porode, ale mozem povedat ze choroba v tehotenstve teda nic moc.
Mna drzal nad vodou od druheho trimestra pripravok Imunoglukan, je to izolovana ucinna latka glukan z hlivy ustricovitej. Pojedala som 1 kapsulu denne a doteraz na nom frcim. Cele tehotenstvo som nebola chora aj ked vsetci okolo mna soplili a mali teploty.
Imunoglukan nastartoval moju bunkovu imunitu tak skvele ze sa ho uz urcite nevzdam a nedam nan dopustit. Uzivame ho cela rodina hlavne v rizikovych obdobiach, teda na jesen a na jar, ale ked ma niekto trvale znizenu imunitu, moze ho uzivat aj nepretrzite.
Dostanete ho v kazdej lekarni, vyrabaju to Slovaci a maju aj klinicke studie. Je to lekarmi velmi uznavany pripravok.

Su vselijake tie vitaminy pre tehulky ale mam pocit ze je to len obchodny tah, staci uzivat jeden konkretny pripravok, s konkretnou ucinnou latkou, overeny lekarmi a je po porobleme🙂)))

mravenecek40
10. jan 2011

@shawn7
ahoj, no tak ten zapal v tele naozaj babatku moze ublizit ale uz ked si chora je neskoro to riesit, najlepsie ak das na prevenciu a od druheho trimestra zacnes uzivat Imunoglukan. nastartuje tvoju bunkovu imunitu a ver tomu ze nebudes chora ani keby okolo teba bol chory kazdy🙂 mam ho otestovany a nikdy nesklamal. Mozes uzivat 1 kapsulu denne a ked sa citis ze na teba nieco lezie, zvysis na 2 až 3 kapsule denne v jednej davke. Neboj, ziadne vedlajsie ucinky nema a nedostava sa do krvi. Mne ho aj lekar doporucil a uzivam ho aj teraz po porode. Dostat v kazdej lekarni. K antibiotikam odporucam pripravok Synbio, to je probiotikum s Imunoglukanom, vitaminom C a prebiotikami, specialny pripravok aj na crevnu floru aj ako ochrana k ATB liecbe.

tamarkas
28. jan 2011

Ahojte, som na konci 12tt a už začína 3 týžden, čo mám nádchu, bolesť hlavy, som zahlienená a čo je najhoršie je kašeľ, ktorý cez deň je ešte v norme no tak o tej 2hej ráno sa pravidelne budím na dusivý kašeľ a ten trvá aj niekoľko hodín ☹ a po ňom úplne strácam hlas 😖 . Mám homeopatiká, aj tablety na cmúľanie no nejako to nezaberá tak sa chcem opýtať či môžem napr. Sinupret. Mino tehotenstva som s ním bola veľmi spokojná a stále som ho brala. Nemám teplotu a preto ATB si myslim, že nie je dôvod brať. 3 dni pijem aj tu šťavu z cibule a medu a stále skoro žiadne zlepšenie. Prosím poraďte mi čo robiť nech už to prejde. Ďakujem 🙂

bambi9
28. jan 2011

@tamarkas ahoj, no 3 tyzdne uz je dost... homeopatika zaberaju skor na zaciatku choroby 😒 bola si u lekara? ja som bola chora v 5tt a napriek tomu ze som tiez nemala teplotu (ani zvysenu) musela som brat ATB.... o styri dni som bola zdrava.... okrem toho som si kupila skorocelovy sirup, ten mozes urcite 🙂
urcite by som volila dr. a poradila sa s nim...
skore uzdravenie 😎

dankakk
29. jan 2011

Ahojte, som v 26tt a liecim si zápal hrdla atb - zinnat. No uz tretí den mám zvýšenú teplotu - 37,8-38,5. Pomohol mi paralen. Len teraz neviem, môžem si dať pol paralenu ked uz beriem atb?

macik27
29. jan 2011

@dankakk zvýšená teplota by ti mohla viac uškodiť ako ten paralen ja som bola chorá v 12tt a brala som 2 týždne atb. a aj paralen od teploty ...dali mi to v nemocnici so slovami že treba zvážiť čo je väčšie zlo 😒 prajem rýchle uzdravenie

dankakk
29. jan 2011

@macik27 ďakujem, dala som si polku... Presne to som si vravela, že ta teplota je asi horšia. Cez den som sa ju snažila zrazit studenymi zabalmi, ale do polhodky bola zase hore:(

alexandrah
30. jan 2011

@dankakk - ahoj, paralen si urcite mozes dat, cele tehotenstvo ... ja som tiez brala 2 krat atb ... teraz prave jedni doberam, na potvoru ... a paraleny som mala od migreny ... horucka a zapal je ovela horsi!!!!!

martija
5. feb 2011

Dievcata prosim vas do kolko dni vam zabral Stodal? a z vasich prispevkov mam pocit,ze ten Sinupret je lepsi, co viac odporucate? Dostala som chripku, a trapi ma kasel,nie dlho (tak treti-stvrty den)problem je v tom,ze uz nevladzem kaslat, dost ma boli podbrusko, a pohybov tiez ubudlo (aj ked napodiv som ich necitila nejako vyrazne). chuda babo,ked ho stale pucim tym kaslom....

lucka1987
5. feb 2011

@martija ahoj ja som prave prekonala riadnu chripku s 39 teplotami stravenu na infuziach v nemocnici..... stodal som vyuzivala cely a nezabral... vooobec a uzivala som k tomu aj oscilococinum ... potom pomohol az sirup bilinkovy z cajovne.. 😖

martija
5. feb 2011

@lucka1987 tak hlavne,ze to mas uz za sebou. Ja si neviem predstavit nemocnicu, lebo mam doma dvoch drobcov,ktori tiez odomna ochoreli - doma lazaret hotovy...len sa cudujem tomu,ze ten stodal je tiez predsa bylinkovy. Ja ho berem poctivo cca kazde 4 hod, a medzi to este pcham dalsie homeopatikum na utlm zachvatov kasla- zatial nic nezabera, este pockam do pondelka a skusim brnkut gynekologovi, ze ci nema nejaku radu

lucka1987
5. feb 2011

@martija no ja som tam bola dva tyzdne a sla som zcvoknut, ale som aj krvacala tak preto... ta chripka bola vedlajsia... aj teraz este pokasliavam (uz treti tyzden) ale uz vykasliavam nastastie a tiez ma pri kazdom zakaslani zaboli brusko aj ked este ziadne nemam.. no uz sa len modlim aby ta moja choroba neublizila drobcovi.. len v novembry sme prisli o mrnuska.. a toto by ma uz polozilo...

kukala som nazov toho sirupu co mi pomohol.. tatranska prieduskova zmes sa vola... 100ml je taky husty a celkom chutny chuti ako med 😀 no hadam ti to prejde... alebo skoc za obvodnou... ta ti skor da nieco ako gynkac

martija
5. feb 2011

@lucka1978 tak to mi je luto, to musis mat asi velmi strach, hlavne,ze najhorsie je zavami. Drzim vam palceky a clovek sa ani nenazda a budeme rozoberat bolave pradavky prip. ine radosti-starosti okolo drobcov.

Dik za radu,urcite vyskusam, to by mohlo pomoct,lebo priedusky budu asi mierne chytene. a to v lekarni nedostat myslis?
Inak 14 septembra sa mi narodil prvy syn 🙂

marianaaza
7. feb 2011

Ahojte dievčatá,som tu nová a mam problem ako niektore z vas,som v 9 tt a tak som ochorela,že som včera preležala cely den v posteli,hrdlo,kašel,priedušky,bola som u svojho lekara a ten mi odporučil prísun vitamínov a vela piť,ale mne ide rozpaliť hrudnik,ked kašlem.Čítala som si tu príspevky a dnes som si kupila HEDELIX,kedže mate s ním skusenosti,aj ked na letaku je napisané,že v tehotenstve sa nesmie,dufam,že si neuškodím,mam aj calciovy sirup a celaskon,tak sa idem do nich pustiť,lebo som KO,kupila som si aj imunoglukan,ale s ním začnem až v 2 trimestri,som rada,že som na vas natrafila,lebo som už zufala,ak nie bolesť hlavy s migrenou,tak choroba.

lyongirl
13. feb 2011

Ahojte, prečítala som trochu z diskusie, ale potrebujem poradiť.
Neviem, aký sirup si mám dať, pretože mám suchý kašel, 2 dni si dávam Skorocelový sirup, ale nič moc, už 2 dni ma bolí nenormálne hlava, včera som si musela dať Paralen, čo mi ju išlo roztrhať. No a neviem, čo na ten kašel, lebo síce je suchý, ale neviem posúdiť, či mám aj sopel, nakoľko mám alergiu, ale keďže som tehu, tak lieky neberiem a soplím stále.
Čítala som leták aj na Stodal, aj na Sinupret. V letáku na Sinupret som objavila túto vetu a neviem, či to nieje môj prípad:
V horných dýchacích cestách sú to akútne a chronické zápaly prinosových dutín („sinusitis“), ktoré často vznikajú ako obyčajná nádcha spojená so silnými bolesťami hlavy.

Tak zvažujem Sinupret, ale nie som si na 100% istá, čo si teda dať ☹

katy1986
13. feb 2011

Ahojte baby, no som velmi rada že som natrafila na túto tému....
Ja som v 11 tt, minulý týžden som skončila na pohotovosti, vysoká horúčka, kašel, hrdlo ma bolelo. dokonca som celý den vracala. dostala som injekciu proti nevolnosti, ospen 1500 a paralen. paralen som nevyužila, to som radšej ležala, ospen som užívala. bola som na nervy, lebo niekto hovorí že atb v tehotenstve v žiadnom prípade 😒 ale no čo už. to bolo minulý piatok. v utorok som išla ku gyn., ma skontroloval, že na bábo to nemalo vplyv. že mám doužívať atb. lenže na kašel mi nič nedali na pohotovosti, tak som sa pýtala gyn.čo môžem. a on že mucosolvan. dojdem domov, pravdaže kúpila som si mucosolvan, doma som čítala príbalový leták, a tam že v 1.trimestri sa vôbec neodporúča 😒 no tak som bola na pochybách, že či som doktora dobre počula - ked mi povedal názov....tak som mala doma stodal, užívam ho 4. den, ale nič moc...už ma hrdlo nebolí, ale stále si fúkam nos, aj ked je to lepšie, ale ten kašel ma normálne dusí. už som z toho na nervy. mama mi hovorí, že však bola som velmi chorá, že za týžden fit nebudem, ale ja už mám fakt nervy.
rozmýslam, že kúpim aj ja skorocelový sirup od Dr. Theissa, že to môžu aj tehulky - som počula. som doma, ale už neležím celý den, lebo už nevládzem ležať, čaje sa mi už hnusili, už tolko som vypila, tiež ovocie - už som tolko zjedla pomarančov, mandarínok, jablk že som prejedená z nich 😒
som náchylná na nádchu, chrípku, nehovorím ale ani sa nepamätám, kedy som bola naposledy takto chorá. a bum, zrovna vtedy, ked som otehotnela 😖
a hedelix sa nemôže v tehu? alebo niekto ste brali ten mucosolvan sirup? však dr. mi povedal ten, a ináč je fakt dobrý, sprostosť by mi nebol povedal. ja už fakt neviem...

dai
13. feb 2011

ahojte,
takze my ste tiez chore doma - aj ja , aj dcera... nastastie ja som teplotovala len chvilu. Mne lekar povedal ze mozem paralen, na kasel zatial nic ( manzelovi dali hedelix v lekarni, ale tam je vyslovene napisane ze v tehotenstve nie )... Malej davam mucosolvan a vyzera ze zabera ( najskor sme mali robitussin na suchy kasel - ten sa nam uz parkrat osvedcil )
Ja ak to neprejde do zajtra, tak sa oficialne zastavim u lekara a uvidim - pokial mi neda antibiotika, tak to nejak prezijem uz aj bez liekov... inak penicilinove antibiotika sa v tehotenstve mozu, skor na tie bylinky treba davat pozor ( manzel priniesol caj na priedusky pre dospelych - taka bylinkova zmes - samozrejme ze v tehotenstve NIE, takze som na dojcenskom na kasel 🙂 )

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre