Choroba, paralen a antibiotiká v tehotenstve. Skúsenosti?

newyorkgirl
27. feb 2006

ahojky, mam na vas otazocku. Minuly tyzden som ochorela, zobrala 3-4 Paraleny, kedze mi meskala menstruacia, antibiotika som zavrhla, ale takisto som si myslela, ze mi meska kvoli chorobe. Vcera som zistila, ze som zrejme tehotna, dnes mi potvrdili u gyn. 5ty tyzden. Ale problem je v tom, ze som chora este viac, zrejme je to streptokok v hrdle, hrozne bolesti hlavy a horucky... mate niekto skusenosti s liekmi? Paralen a antibiotika? ☹

norikk
27. máj 2010

bola som u doktroa....sestricka povedala,ze mozem vklude paralen,a kloktat.....

bambi9
1. sep 2010

ahojte, ja som tiez chora, 5-6tt ☹ beriem antibiotika penbene, sirup na kasel.... kasel ustupuje, teploty som nemala ale nadcha stale trva...... velmi sa bojim ci choroba neposkodila babatko ☹
ma niekto skusenost s chorobami v prvych tyzdnoch???

bambi9
2. sep 2010

nikto? ☹

otulik
2. sep 2010

@bambi9 ahojky nemam skusenosti ja mam skor neskor z urologie som brala antibiotika ale take co sa mozu v tehotenstve...ked nieco beriem tak sa najprv popytam ci to mozu tehotne myslim lieky 😉 tak sa drz a nech ti razdva prejde 😉

bambi9
2. sep 2010

@otulik ved ja som dr. povedala ze som pravdepodobne tehotna, takze tieto atb sa mozu... nemali by ublizit, skor sa bojim samotnej choroby 😒

otulik
2. sep 2010

@bambi9 hlavne to vylez moja a test si si nerobila?

bambi9
2. sep 2010

@otulik robila som 8testov 😅 su pozitivne... prvy som robila tesne predtym nez som isla k dr ohladom choroby, preto som bola vo vyjadreni opatrna...

otulik
2. sep 2010

supeeeeeeeeeeeer🙂len sa drz a mysli pozytivne 😉

bambi9
2. sep 2010

dakujem, snad to dobre dopadne 😉

alexandrah
3. sep 2010

bambi9 - ahoj, ja som bola v tehu chora 2 krat, v 2. mesiaci, a potom v 5 tom, brala som penicilin, ten je uplne neskodny, mala som aj zub zapaleny, a babatko mam uplne v poriadku, neboj!!! 😀

bambi9
4. sep 2010

alexandrah, to si ma velmi potesila 😵 zda sa ze choroba ustupila, akurat nadcha je este taka mierna 😒
vidim ze opat cakas babatko, blahozelam a vsetko dobre ti prajem 😉

magamamka
9. sep 2010

baby..ked mam nohu v sadre ( vytknutý členok + daka prasklina) môžem rodiť normálne????? 😒

alexandrah
11. sep 2010

bambi, dakujem moc, teraz som zatial ziadne ATB brat nemusela, ale bola som 3 tyzdne riadne nachladnuta, mala som aj zvysenu teplotu 37.3, ale verim, ze zase bude vsetko v poriadku ... to ochladenie asi nemalo moc dobry vplyv na moj organizmus ...

magamamka - mala som znamu, co rodila so zlomenou nohou, takze asi v poho ...sadra ti to udrzi, tlacis iba do brucha, a pri tych bolestiach, ani keby si si ju zlomila 5 min. pred tym to neucitis 😎 (nechcem strasit, niekto rodi nie az z takymi bolestami ...) 😀

marika1977
26. sep 2010

ahojte.som uplne zufala...uz vyse tyzdna mam silny zapal priedusiek,stale kaslem vnoci spim po sediacky alebo nespim vobec..a co je najhorsie,bojim sa velmi o babo lebo od toho hnusneho kaslu ma boli cele brucho a hlavne podbrusko.bola som u lekara beriem antibiotika a moj zensky hovoril ze babetku sa nic nestane...ja sa vsak velmi bojim,citim sa dost zle.ak ste niektora mali podobne problemi prosim vas poradte,pomozte...dakujem ☹

cikinkejra
26. sep 2010

ahoj mohl by mi nekdo poradit, jsem v 7tt a mam silenou migrenu nemužu spat, a vubec nic, myslite že mužu paralen???

alexandrah
26. sep 2010

ahoj cinkejra - paralen mozes v pohode, aj dva, hlavne nech ti prejde migrena, s nou sa to neda!!

marika1977 - ahoj, lekar ma pravdu, antibiotika neuskodia, horsi je zapal, ja som tiez brala ATB v tehu 2 krat, a v pohode!! hlavne sa rychlo vyliec!! 😀

marika1977
26. sep 2010

@alexandrah ahoj.dakujem za odpoved 🙂trosku som sa ukludnila. viem ze antibiotika neskodia bohu zial vela zien sa trapi v tehotenstve s prechladnutim,chrypkov..hmmm,ten zapal nieje asi fakt dobry,som uz v 7mes mali kopka chvala bohu ale brucho mi hori od bolesti a ked kaslem ide mi steny roztrhnut...ja asi nebudem cakat a pojdem zajtra rano gynekologovi..ale aj ten moj obvodak,mohol mi aspon nejake cipky do zadku proti kaslu predpisat,nemusela by som takto trpiet 😝

alexandrah
27. sep 2010

ahoj marika, gynekolog ti v tomto nepomoze, chod radsej k obvodnej, alebo jej len zavolaj, nech ti da teda daco proti kaslu ... ale aj tie ATB by mali zabrat ... a v 7. mesiaci si uz temer za vodou!! 😀 😀 neboj, to uz bude dobre!! drzim palce, a o babatko sa neboj, ono je uz takemr dovyvijane, a urcite bude zdravucke!!! 😀

barchee
27. sep 2010

@marika1977 neboj sa, dr predsa vie, ktoré druhy ATB sa v tehotenstve môžu a bábatku neuškodia, je ich pár druhov 😉 ale ATB nevhodné počas tehu bábätku uškodiť môžu, nie je pravda, že ATB všeobecne bábu neublížia - len niektoré druhy sú relatívne neškodné. A hlavne na prechladnutie a chrípku ATB nezaberajú, lebo zväčša je to vírusového pôvodu a ATB zaberajú IBA na bakteriálne infekcie!!! Ja som mala cca pred mesiacom také blbé sople a kašel a v lekárni mi nič nechceli dať, tak len homeopatiká som brala, na kašel mi krásne zabral homeopatický sirup Stodal, skús ho, môžeš ho kombinovať aj s inými liekmi 😉 a na sopel som si občas, až pri neúnosne plnom nose, strekla olynth.

marika1977
27. sep 2010

barche,alexandrah dakujem vam velmi pekne za rady,ten stodal vyskusam.skoda ze som o nom nevedela skor.tesim sa lebo som sa aj ukludnila,a uz dnes mi je o hodne lepsie 🙂 cez den uz malo kaslem len v noci.beriem klacid,ten poznam ako sirup ho predpisuje lekar malej ked mi raz za cas ochorie.ja som vybrala celu flasku hedelixu ten mi odporucil moj zensky..ale nezabral.este raz dakujem za rady 😀 😀

alexandrah
27. sep 2010

ahojte, jasne, ze nie vsetky ATB, to uz lekar vie, najmä tie na penicilinovej baze su oki.

pocuj, marika, ja som tusim od kasla brala sinupret?? alebo zeby daco ine?? fakt mi to zabralo, ak to bolo ono ... to sa berie tusim ze 50 kvapiek, a fakt mi to pomohlo ...ja super, ze ti je uz lepsie!!!

inak, mne vseobecne homeopatika na nic nezaberali, a pri tehu treba ist aj s nadchou radsej k lekarovi, v lekarni niekde robia take kravy, co ti akurat povedia, ze si nemas dat nic, bez toho, aby mali sajnu o tvojom zdravotnom stave, alebo o chorobe ... a pritom lekar by nasiel nieco, co sa da ...hm, stalo sa mi to raz...

danula2
1. okt 2010

poradte mi prosim co si mam dat, uz mam tyzden taku nadchu ze permanentne dycham ustami, aj ked si dam kvapky, je to na 5 min, potom znova upchaty nos
od minuleho piatku mam 37-38 teplotu, vypotila som sa asi 3x stale nic, som unavena ako kon, boli ma kazdy kusok tela
som v 5tt, nemoze to ublizit babatku? u lekara som doteraz nebola, lebo cez den v praci sa to da relativne vydrzat, ide to na mna vzdy vecer ☹

paloma29
1. okt 2010

@danula2 Ahoj danulka, ja som tiez bola ked som bola tehotna prve tri mesiace stale nachladnuta,stale som smrkala nastastie bez teploty,ale u mna to bola alergia.......ja som si do nosa davala vincentku nosny sprej,ten mozes podla potreby davat stale....ale kedze mas aj teplotu a si tehotna tak by som to neriskovala a sla k mudr.....a samozrejme odpocivat doma a nie v praci🙂......prve tri mesiace su pre babetko velmi dolezite,tak to nezanedbaj a sup k lekarovy on uz bude vediet co ti predpisat......tak vela zdravia az ste v poriadku co najskor pa

danula2
1. okt 2010

@paloma29 dakujem krasne 🙂

marika1977
1. okt 2010

@danula2 preesne tak 🙂 🙂 sup k lekarovi...nemas na co cakat,a vylezat a oddychovat.1paralenik za den by ti nemal ublyzit,ale opytaj sa obvodaka,zenskeho,ti to vedia najlepsie.

alexandrah
2. okt 2010

ahoj danulka - pocuj, ze docela to zvladas je jedna vec, ale pre babatko chorobka nic moc, radsej utekaj k lekarovi, ked ti to neprechadza!! caf!!

danula2
2. okt 2010

dakujem dievcata, nakopli ste ma 😉 mam teraz sice len nejakych 36,8, ale sople mi tusim tecu aj s usi a hlavu mi ide roztrhnut
v pondelok budem nastupena ako prva u dokiho

marika1977
2. okt 2010

@danula2 potom daj vediet co noveho... 😉 a nezabudaj,caj s medom a citronom!!!!!aspon 1liter denne...to je najlepsi liek,ved aj nase maminky nas tym liecili...popros muzika nech ta trosku poobskakuje 😉 aspon budes vidiet ako vas ma rad 😀

alexandrah
3. okt 2010

veru, vela vela tekutin!!! drzim palce!!

danula2
4. okt 2010

vcera na pohotovosti nic nove, co som nevedela, mam v sebe nejaky virus a vyzeniem ho len lezanim a pitim tekutin
ziadne lieky, spreje, kvapky, nic, az keby som mala nad 38 mam si dat paralen
a len odpocivat a pit litre vlaznych tekutin ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre