Choroba, paralen a antibiotiká v tehotenstve. Skúsenosti?

newyorkgirl
27. feb 2006

ahojky, mam na vas otazocku. Minuly tyzden som ochorela, zobrala 3-4 Paraleny, kedze mi meskala menstruacia, antibiotika som zavrhla, ale takisto som si myslela, ze mi meska kvoli chorobe. Vcera som zistila, ze som zrejme tehotna, dnes mi potvrdili u gyn. 5ty tyzden. Ale problem je v tom, ze som chora este viac, zrejme je to streptokok v hrdle, hrozne bolesti hlavy a horucky... mate niekto skusenosti s liekmi? Paralen a antibiotika? ☹

zuzu13
11. sep 2006

ahoj stonožka, ja som bola PN pred 2 týž. a lekárka mi tiež už nič nemohla dať. Tak som si navarila šalviu, ktorou som si kloktala a aj vytierala nosné dutiny, no a veľa piť hlavne čaje ( pila som mätu, šípky) a ovocie. A ležať v posteli aspoň 3-4 dni.

Držím palce nech sa rýchlo vyliečite.

snilko7
11. sep 2006

ahojte, keď som bola na začiatku teho ja tak som dostala nenormálnu chrípku, teplotu som mala 38,5 - mala som ju dva dni. Lekárka mi povedala, že si môžem dať paralen, kým mi neklesne teplota. Vraj ten sa predpisuje pri takýchto stavoch v teho. Nič iné mi nemohla dať tak mi odporučila homeo proti chrípke a mne to pomohlo. Neviem ako sa to volalo, ale boli to také drobné gulôčky, ktoré si si mala vysypať pod jazyk 😀

dorotka
11. sep 2006

stonozka mam podobny stav beriem mar kvapky do nosa ak mas suchy kasel tak homeopatika stodal su povolene ak uz vykasliavas tak hedelix sirup mi povedali v lekarni ze mozem
a este tu cibulu nakrajnu na cukor ked to pusti stavu tak tu stavu pit ako sirup a to tak pusta hlieny z hrdla je to asi najlepsi liek aj mne dnes rano zabral konecne som zacala vykaslavat 😉
a ako pisala zuz mata je tiez dobra na horne dychacie cesty a v tehotenstve sa zevraj moze 😉

stonozka
11. sep 2006

ďakujem maminky za radu,spýtam sa v lekárni na tie homeopatika, a ten cibulový sirup - na ten som normálka zabudla, ako dieťa som ho "pila".
Dík

inge23
11. sep 2006

ahojte babulky, dnes som sa dozvedela,ze mam streptokoka, ale toho posvoveho.Velmi sa bojkam....teta doktorka mi povedala, ze mi da nejake ATB az okolo 20 tt = teraz som v 5 + 1tt. a potom pri porode.
Ja viem, ze sa toho este moze vela stat - beriem to realisticky, ale velmi sa bojim, kedze mi nepracuje dostacujuco aj stitna zlaza a na to dostanem tiez nejake lieky no a aby toho nebolo malo, mam asi 2 roky vysoky tlak a tachykardiu takze este aj na to lieky - aj ked sa citim OK - teda co sa tyka srdiecka....nezda sa vam prilis vela liekov...bojim sa velmi o babatko

katakata
11. sep 2006

inge, myslim ze by si sa nemala bat...ked tvoj zdravotny stav vyzaduje brat lieky tak ich brat musis...lekari vedia co robia a keby to vazne ohrozovalo tovje dieta tak by ti ich nedovolili uzivat...ja si myslim ze strasne vela liekov babetku takemr na sto percent neublizia ale kede je neeticke to testovat na tehotnych tak radsej vsade pisu ze neuzivat...ver lekarom a nicoho sa neboj myslim ze je malo tehuliek co pocas tehu nebrali ziadne lieky...tvoje babetko bude v poriadku ked budes aj ty ok

uzlik
11. sep 2006

inge23 a ako ti zistili toho streptokoka posvoveho ?

inge23
12. sep 2006

katakata: dakujem moc za povzbudenie...velmi dobre mi to padlo....stale by som iba plakala 😔

inge23
12. sep 2006

uzlik: on sa tak nevola 🙂 , to som si ho ja tak nazvala. teta dr. mi spravila kultivacne vysetrenie a tak mi vyslo. zacalo to hnedastym vztokom,a le to uz je prec, ale myslela som na to najhorsie vtedy 😲. Teraz je vytok taky zlto biely,ale nijak to nesvrbi, nic 🙂

frana
12. sep 2006

ahojte...ake leiky ste brali ked ste boli prechladene ....bolesti hlavy a aj usi?

adetka
12. sep 2006

frana... ja som mala chripku... a zapal usnych bubienkov... takze mne predpisali jedine antibiotika, ktore mozu tehotne... Bioparox... ale ty urcite myslis nieco jednoduchsie...

frana
12. sep 2006

adetka ...dakujem....
a neviete este ako sa mam zbavit upchteho nosa?..........pretoze uz kvoli nemu nemozem ani len spat.....

peha
28. sep 2006

ahojte babulky,

prosim o radu, ako co najskor vyliecit bolave hrdlo. zacalo to vcera, ale mato brutal spad, nemozem ani preglgnut, piesok v hrdle, lokomotiva huci v usiach a hlave, a unava ako po parnom valci. teploty nemam ziadne, pijem vela tekutin, papam rozumne vitaminy, cmulam homeopatika, co mi dali v lekarni pre tehule, lezim, spim, ale hrdlo je horsie a horsie. idem asi zajtra na vyter, pre istotu. okrem spominanych babskych receptov, mate nieco zarucene, co vam pomohlo. citron mi nerobi dobre, len kloktam ostosest, ale tiez nic moc.
vdaka moc, dufam, ze to malinke v brusku sa ma dobre a ze radsej spinka ako kukat na umordovanu mamu. ☹ 😉

vlasta80
30. sep 2006

mne v lekárni odporučili na hrdlo Hedelix-sirup a do nosa Stérimar-sprej-je to čistý roztok z morskej vody

dorotka
30. sep 2006

suhlasim s vlastou este mi dali aj nejaky homeopaticky sirup ktory je skor kym nevykasliavas a len sucho kasles hedelix je ked uz zacnes vykasliavat a stokrat spominana stava z cibule nalozenej v cukre a roibos caj ktory mozu aj tehotne ked bude velmi zle tak paralen

vlasta80
30. sep 2006

mne ten Hedelix pomohol aby som začala vykašliavať.a zakázala mi tie cmúľacie cukríky, lebo že obsahujú mentol a poradila kloktat so slanou vodou 😒

peha
30. sep 2006

ahojte uz mi je trochu lepsie,
v lekarni mi dali homeopatika oscilococsinum a homeogene, tak nejako, a kloktam so salviou a joxom. ale bola som na vyter aj u obvodnej, a musim si striekat do krku bioparox - lokalne antibiotikum, lebo je tam hnusny zapal, a presne, nesmiem cmulat mentolove k homeopatikam.
tak snad to rychlo cele prejde.
kloktat so solou nedokazem, desne ma napina 😖 😉

svetluska.p
1. okt 2006

ahoj Peha, mne lekarka zakazala jest homeopatika. Radsej vitaminky a teply caj. Ak je to potrebne, tak atb pre tehulky. Homeopatika su fajn, ale ze nie pre tehotne. Liecia inym stylom - oni chorobu vyburcuju najprv a potom nastava liecivy proces. je to ine, ako u normalnych liekov. Takze povedala, ze je to sice biznis a v lekarnach to predavaju ako cukriky,ale, ze neodporuca to pre tehulky. Tak neviem. Ale kazdopadne, daj sa do poriadku. A na kasel je velmi dobry hedelix. Neobsahuje alkohol. Na joxe je napisane varovanie, ze tehulky ee.

svetluska.p
1. okt 2006

Ale mila Pehulka, daj sa do poriadku co najskor. Aby ste boli s miminkom v poriadku. Pi vela tekutin a oddychuj. Spanok je najlepsi liek.

stanka_s
1. okt 2006

Ahojte, aj ja som chora. V lekarni som si kupila homeopatika oscilococsinum ktore beriem vzdy ked nieco na mna lezie. V lekarni mi ich poradili, ze tehu mozu homeopatika a aj v pribalovom letaku pisu ze vhodne pre tehu aj pre kojencov, tak neviem preco tu svetluska.p pise ze niesu vhodne pre tehu. Na hrdlo mam len take hnusne tablety na cmulanie so salviou a kamilkami, je to uplne prirodne. Ine tablety na cmulanie ako strepsil a podobne nie su vraj pre tehu vhodne.

masinka
1. okt 2006

baby, skuste cesnak, to je prirodne antibiotikum
mne to vzdy zaberie ked na mna nieco lezie
aj gynekologicka mi ho schvalila (s tym ze nie celu hlavicku naraz, ale strucik-dva neuskodia)

anad
2. okt 2006

Mne dnes v lekarni poradili na nadchu Pinosol, ktory mozu aj tehotne. Takze keby ste nahodou potrebovali. Dufam, ze pomoze, lebo uz nemozem dychat.

mirko06
2. okt 2006

ja som tiez brala oscilo, ked som mala nadchu, nie sice pocas tehotenstva, ale ked som uz dojcila. inak, mna pocas tehotenstva chytil zub a poviem vam, to bola ina sranda. ani snimku mi nemohli urobit, ani trhat ani nic. od bolesti som brala tak isto homeopatikum cephyl, ale ten mi nezaberal, tak som kazde dva tyzdne pocas tehotenstva chodila k zubarke vymienat taku liecivu vlozku v zube, inak by som to nemohla vydrzat. a po skonceni sestonedelia, 7 tyzden po porode mi ten zub konecne vytrhli 🙂

svetluska.p
2. okt 2006

stanka - povedala mi to lekarka. Je to biznis - pisu, ze su dobre pre kojencov, tehotne, dojciace atd.,ale nikomu nepovedia, ako homeopatika naozaj posobia. Homeopatika liecia takym sposobom, ze chorobu najprv vyburcuju a potom pride lieciaci prosces. A to pre tehotnu nie je dobre. Netvrdim, ze homeopatika su zle. Ale zrejme nie uplne vhodne pre tehulky.

anad
2. okt 2006

A preco ti nemohli vytrhnut ten zub? Ja som dopadla rovnako, nemohli spravt snimku, mala som strasne bolesti, tak musel ist von. Bolo to krute lebo som nic nemohla, ale injekciu mi dat museli. Tak dufam, ze bude vsetko ok.

peha
2. okt 2006

svetluska, mne tie homeopatika pomohli, a mam atb sprej do krku. zase az tak vela som ich nepojedla, a na tych pisali , ze su vhodne aj pre tehule, aj uzivanie a davkovanie. inak joxom kloktam len par krat denne, neviem s nicim, salvia nepomahala.
ale uz to preslo a teraz finisujem len s hnusnou nadchoouuu, ble. ale uz je lepsie, uz konecne mozem aj spat. pretoze ako ma skriabalo v krku, nevedela som ani spat, takze teraz uz konecne ma spanok lieci. 🤐

inak doktorka obvodna mi napisala akesi kvapky udajne vhodne pre tehule, a doma som to citala - no brutal zlozenie same byliny fajn, ale kodein a este neviem ake navykove latky a oblbovaky a 10% alkoholu, 😖 tak som ich hned dala prec, este ze to clovek cita. a davam sa dokopy aj bez nich.

tituska
18. jan 2007

Ahojte babulky, mam jeden problem. Asi pred dvoma ci troma dnami mi zacala strasna chripka. Problem je v tom, ze som si neni ista, ci som tehotna, ale prsniky sa mi zvatsuju a aj v podbrusku ma pobolieva. Minuly tyzden sa mi tocila hlava a bolo mi neustale na odpadnutie, no a hned tento tyzden dosla chripka ako vysita. Vcera som bola u lekarky a pytala sa ma, ci nie som tehotna, ale povedala som jej, ze na isto to neviem a ona mi redpisala antibiotika (medipyrin, b-komplex, a doxybene) zatial som uzila len raz, ale idem si kupit tehu test a na zaklade toho sa rozhodnem. Myslite, ze ten raz mi uskodilo?A pred tym som si dala modafen 😒

adkag
19. jan 2007

ahojte, aj mne zacina nadcha,teda dufam,ze z toho nebude chripka a to som si davala poriadne pozor,aby som neprechladla, kazdy den jem strucik cesnaku a aj tak. tak sa dnes nalievam ovocnym cajom s citronom a skusim to cez vikend doma vylezat a snad bude ok. trochu ma skriabe v hrdle a citim nos, ale je to este len uplne zaciatocne stadium. snad to nebude na antibiotika a dufam,ze babenku to neuskodi, ked sme teraz este len v skorom stadiu.

tituska, ak ti este nemeska MS,tak ti nemusi vyjst test pozitivny. a ten jeden krat ti urcite neuskodilo.

deina
6. feb 2007

Aj ja som taky pripad, ze sme sa zacali snazit o babo, ale teraz este nemozem vediet, ci som alebo nie som tehotna. Ale chora som, vcera ma to riadne draplo, nastastie sme v skole dostali chripkove prazdniny a tak to doma mozem vylezat. Citala som tu v teme, ze kym tehotenstvo nie je potrvdene, teda este pred prvym vynechanim menzesu, lieky babu uskodit nemozu. Neuskodia ani vtedy, ak by mi lekarka predpisala dake silne antibiotika? Lebo sa fakt bojim, ze to nebude len obycajna chripka, u mna sa vzdy vsetko skomplikuje, mam zvysenu teplotu, kaslem (na to som si kupila Hedelix), mam nadchu, rychly pulz a som slaba az hroza.

adkag
6. feb 2007

deina, ked pojdes k lekarke, tak ju upozorni, ze sa snauite o mimi a ze si uz po ovulacii, takze tam je moznost ze si tehu. ona ti da podla svojho uvazenia lieky. ale pokial by to nebolo nejak moc silne a nemala by si moc vysoke teploty, tak atb. radsej nie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre