Choroba, paralen a antibiotiká v tehotenstve. Skúsenosti?

newyorkgirl
27. feb 2006

ahojky, mam na vas otazocku. Minuly tyzden som ochorela, zobrala 3-4 Paraleny, kedze mi meskala menstruacia, antibiotika som zavrhla, ale takisto som si myslela, ze mi meska kvoli chorobe. Vcera som zistila, ze som zrejme tehotna, dnes mi potvrdili u gyn. 5ty tyzden. Ale problem je v tom, ze som chora este viac, zrejme je to streptokok v hrdle, hrozne bolesti hlavy a horucky... mate niekto skusenosti s liekmi? Paralen a antibiotika? ☹

alexandrah
18. okt 2010

ahooj, no nikto ju neupozornil, ja som bola asi zbabela, aj ked uz mi par krat cukalo, a riadne ... jej muz jej kupil knihu prirucka prisernej matky, my ze to ta neurazilo?, ona ze to myslel zo srandy ... no podla mna az tak ne ... ja neviem, snad sa spamata, ked bude mala väcsia ... boze, niektori rodicia ...a presne, ako pises, proste deti v tom veku este nemaju tak vyvinuty mozog, aby boli schvalne zle, alebo take, a onake, proste na to este nemaju, jak niektore matky vravia, to mi robi naschval, dieta to este nevie ... no co uz ...hej, aj ja som z blavy, v tehu mas zatial vsetko oki??

mariannet
18. okt 2010

@alexandrah teraz momentalne ano....ale som cely tento mesiac na PNke....ma bolelo koncom septembra strasne brucho (take pichanie), tak ma nechali par dni v nemocnici a potom ma lekarka nechala doma....uz som si zvykla a leniviem trosku 🙂...ale inak je podla mna vsetko v poriadku 🙂....AFP testy mi dopadli dobre co som rada......a co ty?

alexandrah
18. okt 2010

ahoj, AJ Mne dopadli vsetky testy dobre, comu sa moc twsim, som zvedava na morfologicky, aby som vedela, co to bude!! 😀

mariannet
19. okt 2010

@alexandrah Ja dufam, ze to predbezne povie pondelok ak sa bude dat 🙂....si priamo z BA?

alexandrah
19. okt 2010

ahoj, hej, byvam v ruzinove ... no ja idem na kontrolu vo stvrtok, ale neviem, ci to este bude vidiet ... ani na tom morfo nemusi, aj ked moc moc dufam, ze uz bude, inak umrem od zvedavosti!!!

jazveclesny
29. okt 2010

Ahojte,

cital som, ze niekto tu odporucal jazveciu mast...tak ak ma niekto zajuem ... 0907 943 640, 7 eur - 1 dcl.
Poslem postou.

palo

smithy
1. nov 2010

@faustina ahoj, ja som v 5. tyzdni teho, a medzi druhym a tretim som brala dve balenia sumamedu, minuly piatok som isla kvoli tomu k mojmu doktorovi gynekologovi, a ten ma poslal do martina, na fakultu klinickej farmakologie, aby mi blizsie povedali ake ucinky ma sumamed na ebryo, popr. plod, aby som bola informovana o neziaducich ucinkoch, atd. potom som na to stretla so sestricku od mojej byvalej gynekologicky, a ta mi povedala, ze ide len o to aby si doktor "zotrel spinu z ruk", ak by nieco, aby som potom nevytahovala na sude, no proste, to si vravim starostlivost o bud. mamicky, pokial je vsetko v poriadku, tak super, ale ako nahle je nejaky naznak mozneho problemu, ruky prec. ja sa vsak rada pojdem poucit a este sa aj povypytujem na ine. sumamed som brala kvoli hranicnej borelioze, ktora mi vysla z testov. takze mozno aj dobre. baby. ste ma potesili, ze ten sumamed nie je az taky ohen na streche.dakujem

smithy
1. nov 2010

@fiborka Zacni pit mlieko s tibetskou hubou, to jest kefir. a kup si hlivu usticovu, mas nevyvazenu mikrofloru, ja som to mala tiez, nie az tak chronicke, ale mala. dufam, ze ti pomoze

lentilkabj
1. nov 2010

ahojte,
vie mi niekto poradiť,ak dostala žena intravenózne Hydrocortisol a bola v 3-4 týždni tehotenstva,aké to môže mať následky?
ďakujem

dastyk
4. nov 2010

ahojte, chcem sa opýtať čo je dobre na stuhnutý krk. bolí ma strasne hlava a aj oči. dnes som bola u lekara, ale dal mi iba paralen 500. môžem sa masírovať voltarenom?

dastyk
4. nov 2010

som v 14 tyždni tehotenstva.

alexandrah
4. nov 2010

@dastyk - ahoj, aj ja to prave mam, tiez masirujem s viprolanom, obsahuje to hadiu mast, uz som si dala aj ibalgin ... podla mna aj voltaren mozes ... pozri prip. pribalovy letak, ci to neni vyslovene vylucene v tehu,.

nikak23
4. nov 2010

ahojte, ja som v tehotenstve prekonala zapal mocovych ciest dokonca som bola hospitalizovana, dostavala som ATB a mala som vysoke teploty skoro 40. Cize ina moznost ako dat ATB nebola. Samotny zapal moze byt omnoho nebezpecnejsi ako ATB ale len pod dohladom lekara a nekombinovat lieky hala bala🙂

alexandrah
4. nov 2010

jasne, ja som tiez mala v 2. mesiaci v prvom tehu zapal okostnice, tiez musel ist penicilin, lekari (volala som piatim) ma ale uistili, ze je fakt bezpecny!!

mariannet
8. nov 2010

@alexandrah do ruzinova chodim k lekarke 🙂.....som tu dlho nebola.....nevadi. Nevedela mi minule povedat lekarka pohlavie, tak si musim pockat do buduceho piatku. Velmi sa na to tesim a dufam, ze babo bude dobre otocene 🙂.....zatial som len zistila, ze mam placentu vpredu......
a co sa tyka penicilinu, tak ten je v tehu najbezpecnejsi....teda tak mi aspon povedal lekar. Najbezpecnejsie je brat lieky v 2. trimestri, vtedy dokonca aj ibalgin, iked ovela bezpecnejsi je paralen.....

moma
16. nov 2010

Ahojte, som v 30tt. a dostala som strasne silny zapal hrdla a dutin. Lekarka mi predpisala ATB Suprax. Mate s tym niekto skusenosti? Moze nejako uskodit babatku? Podla lekarky je infekcia pre babatko nebezpecnejsia ako ATB.

denne73
16. nov 2010

@moma ahoj moma prečo niesi u nás v teme?? tiež si januárovka nie?? 😉 😉 😉 . myslím že by ATB nemali uškodiť lekárka vie čo píše.

denne73
16. nov 2010

@moma tu máš odpoved na ten tvoj suprax hm????? 😉 😉 😉
Dobrý večer,
v těhotenství je kromě penicilinového antibiotika lékem volby antibiotikum cefalosporinové. Mezi ně patří i lék, který Vám byl předepsán. Podání tohoto antibiotika je v 2. a 3. trisemestru možné. Není prokázáno, že by toto antibiotikum mělo negativní vliv na plod. Naďa

juliap
16. nov 2010

@moma tvoj dr ma pravdu, v sucasnosti su tie atb, co sa mozu v tehu, o.k, nebezpecnejsie je, ak by ta infekcia niekde v tebe ostala a ohrozila teba aj babatko, pekne sa liec, v lekarni si popytaj aj nejake homeopatika k tomu, aby ti nezatazili zaludok ... mas to uz len kusocek, tak zdravicko potom a prijemne dotehulkovanie ... 😉

moma
16. nov 2010

dakujem vam
Brala som aj nejake homeopatika, ale vysadila som ich, aby som nekombinovala vsetko naraz. A podla lekarky by mi na toto homeo nezabrali, skor ako prevencia, nie ako liecba.

denne73
16. nov 2010

@moma ahoj moma prečo niesi u nás v teme?? tiež si januárovka nie?? 😉 😉 😉 . myslím že by ATB nemali uškodiť lekárka vie čo píše.

alexandrah
17. nov 2010

ahoj moma, lekarka ma uplnu pravdu, infekcia je ovela horsia, moze postihnut aj babo, a ATB, hlavne na penicilinovej baze su bezpecne ,,... ja som prave dobrala penicilin, a bohuzial, aj v prvom tehu som musela, a syncek je uplne v poriadku, neboj sa!!! 🙂

helsinki
17. nov 2010

ahooojte babenky,

potrebujem vzacnu radu, kedze mi poradna na i-nete zatial este neporadila. :(

Som alergik a strasne zle sa citim, planovala som vybrat na jesen lieky na alergiu, resp. na podporu imunitneho systemu, ale nepodarilo sa, pretoze kazdy z lekarov tvrdil svoje. Jeden ze si mam vybrat celu davku - kuru, druhy ze nie, aby nic neohrozilo babatko. Dostala som virozu chripku, lezim v posteli a nevladzem absolutne dychat. Mam chytene nosne dutiny, boli ma cele telo a takto bojujem uz 2-3 tyzden, kedze sa mi to tento tyzden az natolko zhorsilo, ze ma to uplne polozilo. :(
Som uz v 14 tt a lekar povedal, ze mi bude musiet nasadit antibiotika, ked sa mi to nezlepsi. Povolil mi jedine paralen alebo ibuprofen, nosne kvapky absolutne ziadne. Neohrozia ATB babatko ? 😕 Mozu sa uzivat peniciliny ?

Za kazdu radu a typ dakujem....

moma
17. nov 2010

@denne73 ako sa mam pridat do temy?

mariannet
19. nov 2010

@helsinki nosne kvapky by si mohla- v lekarni sa opytaj, tie ktore maju mosku sol su uplne v pohode......alebo ma napadol este bioparox, ten je do hrdla aj do nosa...je to lokalne ATB a to sa v tehotenstve moze....ja som ho tiez brala, mysli ze este v 1. trimestri.....drzim palce.....a hrdlo ta neboli?....mne celkom pomohol lipovy a zazvorovy caj.....

mariannet
19. nov 2010

@moma suhlasim s lekarkou.....na hrdlo ten bioparox, lipovy, zazvorovy caj....a skus kloktat slanou vodou....ja som minuly tyzden bola odpalena so silnou nadchou a brutalnou bolestou hrdla....a myslim, ze mi to celkom dobre pomohlo 🙂

moma
20. nov 2010

@mariannet cele dutiny boli na tom dost zle a hrdlo ani nehovorim, ale tak ATB som dobrala a sem-tam trosku medu, vela ovocia + kloktanie slanou vodou + morska voda do nosa a choroba je prec...
Dufam, ze to takto uz ostane.

alexandrah
20. nov 2010

@helsinki - ahoj, ATB na penicilinovej baze su uplne neskodne, to ovela viac skodis tym prechodenym zapalom, hned si ich nasad, lebo ten zapal moze narobit taku sarapatu, az no!!! a kvapky si tiez kludne daj, ja som brala obe tehu, a v pohode ... lekari tiez ze nie ... a tu je kopec bab, co ich berie ... väcsinou tie z morskou solou vobec nezaberaju, ale ak by ti zabrali, super, tie mozes, kolko chces, ostatne aspon ze na noc, alebo ked je najhorsie. ale ATB si daj urcite, a co najskor, 2-3 tyzdne so zapalom je uz fakt vela na to babo, aj na teba!! 🙂

inak, ja som bola prave dost chora, a dobrala som penicilin, a minule tehu som ho brala na zapa,l kosti a zuba, a syncek je oki, neboj!!!

mariannet
21. nov 2010

@moma super gratulujem k vyzdraveniu....a nech to vydrzi co najdlhsie 🙂.....ja som na bolest hrdla zvyknuta, kedze mam v nom streptokoka..... 🙂....ale hadam je aj ten neskodny....

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre