Choroba, paralen a antibiotiká v tehotenstve. Skúsenosti?

newyorkgirl
27. feb 2006

ahojky, mam na vas otazocku. Minuly tyzden som ochorela, zobrala 3-4 Paraleny, kedze mi meskala menstruacia, antibiotika som zavrhla, ale takisto som si myslela, ze mi meska kvoli chorobe. Vcera som zistila, ze som zrejme tehotna, dnes mi potvrdili u gyn. 5ty tyzden. Ale problem je v tom, ze som chora este viac, zrejme je to streptokok v hrdle, hrozne bolesti hlavy a horucky... mate niekto skusenosti s liekmi? Paralen a antibiotika? ☹

majcik
26. sep 2007

Baby, takze co mozem na bolave hrdlo? Dala som si kupit Orofar - tabletky na cmulanie, no neviem, ci su vhodne aj pre tehotne.
Co teda odporucate? Kloktanie salviou? Co Vam pomohlo na tie neprijemne bolesti v hrdle?
Septolete je podla mna dost slabe ...

elika
5. okt 2007

Ahojte, ja uzivam STODAL na kasel, potom antibiotikum na 5 dni RovaMycine, potom ten lektvar cibula s medom, najnovsie aj kloktanie salvie a k tomu som uz 3 dni doma pod perinou. Ze by som sledovala dake zlepsenie tak ani nie. Teplotu nemam, ale potim sa tak, ze sa skoro kazdu 1-2 hodiny prezliekam. Sem tam zakaslem, sem tam sa mi podari odkaslat. Cele to ma akysi divny priebeh a uz cakam, aby to preslo, lebo na jednej strane sa mi zda, ze mi nic moc nieje, na strane druhej, mi vadi to potenie.

martina46
19. okt 2007

ahojte, uz su to 3 tyzdne, co som po chorobe, bola to asi nejaka viroza. bolest a zapal hrdla presiel tak do tyzdna, aj skor, ale ostal mi riedky hlien, ktory sa neda vysmrkat, iba steka do hrdla, upchaty nos nemam. z toho mam hnusny kasel, este sa aj bojim co to robi s babom, bo som na rizikovom - babo je nizko a skrateny krcok.
brala som sinupret a skorocelovy sirup, ale nic nezabralo, som z toho na nervy. v minulosti som skusala aj tu cibulu nalozenu v mede, ale aj to bolo 0 bodov.
moze to byt aj nejaka alergia, viete mi nieco poradit? ☹
vdaka

terkaa
21. okt 2007

odporucam SINUPRET tabletky a k tomu caj na priedusky (popradsky).

martina46
22. okt 2007

Sinupret som brala, ale nezabral. Lenze posledne 3 dni sa to zlepsili, kaslem ovela menej. Nasadila som opat naparovanie, tentokrat s tea tree olejom, k tomu kloktanie so slanou vodou a sirup hedenix, niekde som tu alebo inde citala, ze je dobry. Ale neviem co z toho zabralo 😀

poleva
21. dec 2007

neviete niečo dobré na nachledrenie ?
som tehotná a mám aj teplotu 37
beriem hedelix sirup vitamíny pijem veľa čaju kloktám naparujem sa a nechodím do práce len ležím
zatiaľ nezaberá nič
dakujem

martinaj
21. dec 2007

poleva dobre sa vypot, mala by ti aj teplota klesnut 😉 a pi vela caju. aj ja som prechladnuta snad to coskoro prejde.
urcite to coskoro prejde, ale ak mas zapalene hrdlo a boli ta, tak chod k doktorovi

poleva
21. dec 2007

bolí ma hrdlo tak mi v lekárni dali hedelix
videl ma aj gynekolog povedal že to ešte na dieťa moc nevplýva
ja sa z čaju len tak nevypotím
nie je dačo na teplotu ?

poleva
21. dec 2007

vraj môžem čípok si dať

martinaj
21. dec 2007

hedelix je proti kaslu, nie od bolesti hrdla. podla mna to nema zatial na mimi vplyv. a ked sa naparis tak skoc rovno do postele, to by sa ti malo podarit dobre vypotit, inak teplota 37 nie je vysoka, ja by som to liekmi od teploty neriesila 🙂

emita
21. dec 2007

Neviem či som to prehliadla, ale neviete mi niekto poradiť ako sa robí ten cibuľový čaj?

weroni
3. jan 2008

baby mna chytili choroby hned ako sme skoncili prvy trimester ☹
najskor len riadne zachripnutie - z toho som sa dostala domacou liecbou: postel, spanok, spanok, spanok, kalciovy sirup, vitaminy, ovocie, cajiky (samozrejme pozor na niektore bylinky), echinaceove pastilky, kloktanie salviou

potom ma zial chytila hnisava angina a na to uz ine ako antibiotika nezaberu takze som musela ZINNAT - ten je vraj uplne bezpecny uz od prveho dna gravidity takze v krajnom pripade sa da - dostala som sa z toho fakt rychlo 🙂

emita: no ja robievam ten cibulovy caj tak ze si dam nejake normalne bylinky a k nim nakrajanu cibulu (na polky alebo stvrtky) a necham tak 15 minut vyluhovat a do toho medik 🙂

lenka34
3. jan 2008

Mne pomohla Min.voda Vincentka(v lekárni) kloktať+inhalovať a od bolesti hrdla Panthenol-tabletky alebo homeopatika-Homeogene

weroni
3. jan 2008

jej ozaj - do nosa zo zaciatku solny roztok Physiomer, neskor ked to uz bolo blbe tak som skusala take homeopaticke kvapky - teda sprej no nakoniec boli aj take situacie kedy som si musela dat nasivin lebo som nemohla vobec dychat 😖

m615
4. jan 2008

Ahojte ja som v 12tt a som poriadne chorá mám nátchu a začína ma bolet aj hrdlo.Kupila som si hedelix a paragripe na cmulanie.Dnes som si kupila do nosa olynt lebo už som nevládala dýchat.Na horučku som si dala paralen.Dufam že mi to čoskoro prejde. ☹

weroni
4. jan 2008

m615: mne tu jedna babenka poradila na horucku nakrajat platky citronu a dat na zapästie - upevnit bud potravinovou foliou alebo sackom - aby ti nespadli - mne nesla zrazit teplota panadolom a to som si dala dve tabletky po sebe a nic, a tento citron mi pomohol tak skus 🙂 12tt - to je tak na rozhrani trimestrov, radsej ak sa da sa skus vyhnut tabletkam, drzim palce, mna to chytilo v 13 tt, takze viem ako sa citis

onca
15. jan 2008

ahojte chorucke tehulky.Ja som v 6tt a uz tyzden papam penicilin-antibiotika,bioparox sprej na dychacie cesty-antibiotika,do nosa sanorin,Hedelix aj Calciovy sirup a na herpes ktory mam na celej hornej pere masticku Fucidin-antibiotikova mast,ktory mi uz ako jedinny pomaha zo vsetkych masticiek a pripravkov na herpes.Mam strach ci to s tymi antibiotikami neprehanam.Pomaly ich ich idem dobrat a ja stale kaslem.Asi sa dam na ten cibulovy sirup z domacej lekarne.Ak viete niekto nieaky dobry pripravok alebo liek na kasel,napiste mi.Nechcem uzivat pre babetko nebezpecne lieky.

moni1412
15. jan 2008

ja som od zaciatku tehu stale chora, väcsinou ma boli len hrdlo. Neviem uz co s nim. Lekar mi predpise len atb, ale uz som uzivala dvoje a nechcem ich uz. Robia sa mi na mandliach aj take male biele bodky, neviete co to moze byt?

onca
15. jan 2008

ahoj moni,neviem co to moze byt, ale radsej chod k lekarovi.Raz som mala male bodky na hrdle,na krcnom mi lekar povedal ze to je mikoza,reakcia na lieky v spreji,ktoresom mala na astmu.Ale nemusis to mat ty,ale radsej navstiv lekara

moni1412
15. jan 2008

onca:ved ja s tym chodim stale. Len asi musim zmenit lekara. Tento mi vzdy predpise atb a vybavene.

loss
16. jan 2008

moni takze chlapcek gratulujem
nejak sa mi zda ze chlapci tento rok prevladaju 🙂

matrinka
16. jan 2008

moni1412,
tie biele botky su hnisave capy, ja som to mala min. tyzden. Tiez som od zaciatku tehu stale chora, najprv herpesy, potom bolest hrdla....raz som si vsimla, ze tam mam cosi biele a dala som si to s vatovou tycinkou dole, ale ked som zatlacila na inom mieste na mandli tak aj odtial mi vysla taka biela gulicka. Tak som si cele mandle povytlacala. Okamzite sa mi ulavilo a hrdlo prestalo na druhy den boliet. Ale aj tak som isla isla na druhy den k lekarovi, len pre istotu, a ten povedal ze si to treba vytlacat a predpisal mi este Bioparox. Este povedal, ze to suvisi s oslabenou imunitou na zaciatku tehu, ze sme stale chore....

zoffka
21. jan 2008

ktore bylinky by sa nemali pit v tehotenstve? tiez ma boli hrdlo, uz dva dni mam teplotu 37,1 - 37,3, nadchu ... to hrdlo ma boli uz asi dva tyzdne a stale nic nepomaha. kloktala som slanu vodu, robila som si materinu dusku s citronom, davala si obklady na hrdlo a stale nic... 😒 pocula som, ze salvia by sa nemala v tehotenstve, ale mne ju prakticka lekarka doporucila, tak neviem, ale ona ma skoro samych dochodcov, takze asi nema moc skusenocti s tehotnymi... dnes si idem spravit mlieko s maslom a medom a ked sa to poriadne teple vypije, vraj to pomaha, tak uvidim...

moni1412
21. jan 2008

loss: mne sa zda, hlavne u nas v maji, ze je to skoro pol na pol, nie? 😉 dakujem
matrinka: mne bioparox nepomohol, mala som ho minuly tyzden. Lenze ja uz som za polovicou a staci ked pri mne niekto kychne alebo zakasle a ja som chora. Uz ma nebavi permanentne bojovat s vlastnym hrdlom, bojim sa o drobca ☹

moni1412
21. jan 2008

matrinka: nevies z coho sa tie capy robia? nemozu byt aj z nejakych potravin?

graziela
28. jan 2008

Ahojte babenky,
zial sa aj ja pridavam ku chorym tehulkam...So mnou to dufam nie je take zle, trapi ma zatial 3.den riadna nadcha, vcera som uz nevydrzala, dala som si Nasivin kvapky, tie hned zabrali...Viem, ze v tehu s tym treba opatrne, pre istotu som sa dnes zastavila v lekarni a na odpor. som si kupila spray do nosa Vincentka...na moje prekvapenie to ale vobec nezabera, uz som si strekla 2x a stale mam upchaty nos a hovorim ako zo suda...je to na nervy...a okrem toho, este musim takto chodit aj do prace... 😢 Asi opat siahnem po osvedcenom Nasivine...co narobim...
Inac, doteraz som sa vytesovala, ze uz 5 mesiacov, odvtedy ako som otehotnela, ma choroba obchadzala ... Tesila som sa, ze akym zazrakom, lebo cely minuly rok ma trapila kazdy mesiac opakovana angina+liecba ATB, spominane hnisave capy na mandliach som mala skoro stale a bolo to to iste dookola; naposledy som este mesiac pred plan. oteh. mala aj pasovy opar, brala som penicilin...Dokonca mi dr. vysetr. aj imunitu, bola v poriadku, az na jednu hodnotu, odpor. mi imunomodulac..terapiu, ktr. som ja odmietla, nakolko sme sa uz chceli s manzelom pustit do planovania 2. baby 🙂 Tak sme to takpovediac riskli a ja doteraz nechapem, akym zazrakom som az doteraz neochorela 🙂
Uz som tu o tom pisala aj v jednej podobnej teme...Ono vo velke miere sa na zdravi cloveka podielaju aj ine faktory - zivotny styl, praca, vztahy, celkovy postoj a pozitivna energia...Myslim, ze toto prave v mojom pripade zohralo velku ulohu, niekedy staci len prehodnotit hodnoty...
Ospravedlnujem sa za moje "vylievanie sa"... este ma napadlo, ze ja som si tie hnisave capy na radu dr.odstranovala aj pomocou preroxidu vodika (tusim len 3%-ny), ktr. som namocila na vat.tycinku a parkrat za den som si mandle cistila. Ale pozot, na toto sa radsej opytajte dr.,ci je to v tehu povolene...
Prajem nam vsetkym skore uzdravenie !!!!

lucka1004
26. mar 2008

Ahojte, rada by som vedela vas nazor/skusenosti nato, ze som skoncila treti mesiac tehotenstva, ale pred dvoma tyzdnami som mala tak silnu migrenu, ze som vzala jeden Valetol - kedze som mala pocit, ze omdliem od bolesti a nepomahalo absolutne nic, ziadne triky.... Valetol je predsa len silny liek, myslite, ze to bolo velmi skodlive pre babo? Teraz ma to velmi hneva, ale viem, ze v ten den som to proste uz nemohla vydrzat.... dakujem za akukolvek odpoved 😨

lisula
27. mar 2008

Valetol je príliš silný liek počas tehu hlavne. Nemaj výčitky ak si nezobrala viacej než jeden nevadí neboj, nič sa ti nestane. Inokedy zober radšej paralen na bolesť aj ked 2zobereš majú menej šľkodlivých účinkou ako valetol. pa

skrecok
29. mar 2008

Joj, Lucka...Valetol sa nesmie uzivat pocas tehotenstva a dojcenia, ved je to napisane v letaciku. 😖 Uz si nikdy neber taky liek. Radsej si zober Paralen.

mywiel
29. mar 2008

Lucka mne uzasne pomohla akupunktura trpela som na migreny kazdy mesiac a trvali 3 dni! Po 4ch navstevach uz ani neviem co je to bolenie hlavy. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre