Choroba, paralen a antibiotiká v tehotenstve. Skúsenosti?

newyorkgirl
27. feb 2006

ahojky, mam na vas otazocku. Minuly tyzden som ochorela, zobrala 3-4 Paraleny, kedze mi meskala menstruacia, antibiotika som zavrhla, ale takisto som si myslela, ze mi meska kvoli chorobe. Vcera som zistila, ze som zrejme tehotna, dnes mi potvrdili u gyn. 5ty tyzden. Ale problem je v tom, ze som chora este viac, zrejme je to streptokok v hrdle, hrozne bolesti hlavy a horucky... mate niekto skusenosti s liekmi? Paralen a antibiotika? ☹

zuzu13
9. júl 2006

myslím, že by to nemalo mať vedľajšie účinky, ak ho ovšem nechceš zjesť 😀

newyorkgirl
autor
9. júl 2006

no, moj sef je lekar, tak som mu volala, ze by to malo byt OK, aj tak sa bojim, chuda moje malinke, som stale chora 😠 snad budeme obaja v poriadku ☹

zuzu13
9. júl 2006

A co ti je, keď si stále chorá? Dúfam, že nič vážne, aj keď v tomto stave je aj nachladnutie ako vážna choroba.Neboj ak je šéf lekár určite by zasiahol. 😎 😀

lovacka
9. júl 2006

new vola sa to zivirax a je uplne super tk skus inac ja som tiez ten pripad co nikdy nema teplotu ale za to mam stale vnutornu co sa prejavuje herpesom na perach

newyorkgirl
autor
9. júl 2006

lovacka, noo mam tu Abrevu a som nevedela ci to tehulky mozu, to je cosi ako zovirax, ale sef povedal, ze hej... 😒

lovacka
9. júl 2006

tak rychlo aplikuj aby este rychlejsie zmizlo 😉

newyorkgirl
autor
9. júl 2006

lovacka, no bodaj by, to potrva 2-3 dni urcite, hlavne nech je babenko v poriadku 🙂

lovacka
9. júl 2006

new a ako sefovci?

newyorkgirl
autor
10. júl 2006

lovacka, som bola vo vlaku, ked si mi pisala 🙂 ved cez tyzden hadam PONOCUJEME niekedy, sefovci v pohode, hladaju nahradu, ale moc im to zatial nejde, su dost narocni 😝

husenka
2. aug 2006

NEWYORKGIRL:ked som bola v asi v 3.tt mala som desný kašel a strašne som bola slabá...šla som k doktorovi a on sa ma pýtal, či nie som tehotná...keďže mi meškalo riadne povedala som, že je to možné.A on, že "..nebudeme nič riskovať!"a predpísal mi PARALEN a jedny lokálne antibiotiká, ktoré sa striekali do hrdla a tak pôsobia lokálne sú vhodné pre tehotné...mamina je detská lekárka a povedala, že sú to jediné možné.Ak máš streptoša v krku, kľudne sa na ne spýtaj.Jedna vec ale je Acylpyrín ani ibák ani nič okrem paralenu sa vraj nesmie a aj ten, až ked je teplota veľmi vysoká. v tehotenstve vraj treba teplotu znižovať studenými zábalmi a množstvom tekutín a ten paralen len až je naozaj zle...tak 2 za den. aspon tak mi vravel aj on aj mamina.

miss
2. aug 2006

adua mne na alergiu na jednom fore poradili magnezium, trochu to ukludnuje tak skus v šumivej forme, este homeopatika napr. od firmy Boiron by mohli byt neskodne, su cisto na prirodnej baze, viem, že tie na nevolnost sa odporucaju aj v tehotenstve, skus sa popýtat u svojho Dr. prípadne v lekarni.

Inak co satýka antibiotik, vseobecne je známe,že je najlepsie prežit tehotenstvo bez liekov, ale kým este žena nevie že je teho kým nepride menstruacia, do toho 23 dna po oplodneni nemaju lieky vplyn na plod, aspon tak mi to vysvetlila Dr, vtedy este neprebieha organogeneza, nastava len premiestnovanie oplodneneho vajicka, delenie buniek a uhniezdovanie sa, potom ked nastane tvorba organov si už treba davatpozor na akekolvek lieky, myslim, že vynimkou je paralen a antibiotika na baze penicilinu,ktore su vraj v tehotenstve najbezpecnejsie.

adetka
2. aug 2006

Ja som mala v 5. tt velmi silnu chripku... zapal sa mi dostal az do ucha... nepomahali cajicky (len take, ktore smu tehotne)... ani grepy, citrony, cesnak... ked mi zacalo v uchu piskat... a teplota neklesla pod 37,5... zasla som za doktorkou, ktora mi predpisala jedine antibiotika, ktore mozu uzivat tehotne... lokalne antibiotika Bioparox... ktore sa striekaju do hrdla a nosnych dierok, a tak sa nedostanu do krvneho obehu... brala som ich dva tyzdne a pomohli... ako to vyzera, dietatku neublizili...

mimca
2. aug 2006

Ahojte, aj ja som mala asi v 4tt velmi silnu chripku teploty az 39 a este som nevedela, ze som tehu a kazde styri hodiny som uzivala ten najsilnejsi panadol ultra rapid 😢 a teraz si vycitam ktovie ci som malemu neublizila, len to je najhorsie ked clovek o tom svojom stave este nevie

newyorkgirl
autor
3. aug 2006

mimca nic sa neboj, panadol by mal byt v pohode, ja som tuna v USA si tiez davala vsetko mozne a zatial sme OK, tak sa neboj, ja som si to tiez vycitala strasne, aj ked som uz bola tehu a musela som brat penicilin tak ma to bolelo, prehltnut tu tabletku ☹

husenka
3. aug 2006

adetka: hej to sú tie, čo aj mne predpísal Bioparox, len som si nevedela spomenúť na ten názov 🙂 😀

tonicka
3. aug 2006

ahojcek newyorkgirl. a

tonicka
3. aug 2006

druhý pokus 😀 nejako rýchlo klikám. Na herpes je dobré a určite aj tam uvás je oriflame a odtiaľ také ružové vajíčko, jemný hojivý zázrak. Obsahuje to včelí vosk a ja som nič lepšie ešte neobjavila(teda moja sestra a jej detičky) 😉

mimca
3. aug 2006

ahojte, newyorirl verim ved som citala vsetky tie tvoje strasti s chorobami aj si viem predstavit ked musis uzit liek, ale penicilin musela brat aj kamoska 2x dokonca a dietatko ma zdravucke. ten sa vraj bezne v tehotenstve dava ked je treba

zlatat
6. aug 2006

Ahoj newyorkgirl,
ja som na tom bola podobne ako ty. Ešte v zime som sa od syna nakazila (on mal vtedy zápal pľúc) a ja som dostala zápal priedušiek. No nakoľko som mala taký pocit, že som akurát otehotnela, pre istotu som to povedala lekárke. Tá mi najprv nedala žiadne lieky. Týždeň som bola bez liekov, no môj stav sa zhoršil a ja som skončila na pľúcnom oddelení. Predpísali mi Rovamycine - ten sa v tehotenstve môže - podotýkam, že som tehotenstvo ešte nemala potvrdené. Ale pre istotu som odmietla RTG. No a dobre som urobila, nakoľko o týždeň mi vyšiel pozitívny test.
No od vtedy som dostala toxoplazmózu a teraz mám zase prieduškovú astmu. To znamená ďalšie ATB, spray do úst proti kašľu. Som v 30 tt, takže sa len modlím, aby naše bábo bolo v poriadku.

Ozaj, skús si dať na pery med. Niekomu to pomáha.

m.andrea
7. aug 2006

Ahojte baby, ja som práve prekonala silný zápal uší, ktorý sa nedal liečiť bez ATB, tak mi na základe odporúčania gynekológa, doktorka predpísala amoxicilín, najnižšej dávky,vraj sú to jedinné ATB, ktoré sa môžu užívať v tehotenstve.Pozerala som to aj na internete, kde sa mi to potvrdilo. Som v 7tt, takže dúfam , že mi to neuškodilo a ani tomu malinkému.

anna1976
6. sep 2006

ahojte..som tu dnes prvykrat..potrebujem poradit..som v 5tt, uz 5 dni sa "trapim" s akousi chripkou bez teploty, alebo ako to nazvat, same hlieny, celkova slabost, skrabanie v krku, dnes ma zacalo pobolievat na plucach a trochu pokaslievam..zatial som sa liecila len cajmi, dnes som bola u lekarky, ktora mi predpisala atb Zinnat 500 "pre istotu", aby sme znicili bacily, ja sa to vsak bojim uzivat, dokonca na jednej stranke som nasla ze v tehotenstve vobec neuzivat, mam sirup hedelix a neviem co si este kupit, zajtra jej zavolam, ze to brat nebudem, nemam teploty, len sa citim celkovo zle(dychanie mam vraj ciste,takze pluca ok)..spominali ste tu nejake sirupy a pod., poradte mi nieco konkretne pls, som zufala ☹( vdaka

bybi
6. sep 2006

anna, ja by som na tvojom mieste lezala v posteli a pila vela caju s medom a citronom. Ak mas kasel, tak si nakrajaj cibulu, posyp cukrom, pockaj kym to pusti stavu a to pi. Ja som mala podobne stavy v nedelu, za 2 dni mi to preslo. Ale ja som mala aj teplotu.

anna1976
6. sep 2006

bybi, cele dni oblihujem, ziadna namaha, ani nemam energiu na nejake vykony a ten caj..kasel zatial len taky obcas, ten hedelix by mohol zabrat..najradsej by som si dala na noc nejaky obklad na krk, ale neviem ci mozem alpu

icha5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
svetluska.p
7. sep 2006

ahojte decka, ja som teraz doma, bo nejaky virus mam od min. tyzdna. Mala som horucky a bolehlav. Odporucili anopyrin ale max. 2 denne. Paralen v ziadnom pripade. Najradsej vsak nic, lebo anopyrin a superpyrin velmi prekrvuju, ale ze je to mensie zlo. Ja som nebrala nic. Horucku som zbijala obkladom, pila som studenu citronovu vodu a jedla kyslu kapustu. Radsej nic neriskovat.

svetluska.p
7. sep 2006

A este som zabudla - kupila som si oscilococcinum. Moze sa to brat 1-3 dni, homeopatikum - celkom pomohlo.

adetka
7. sep 2006

Aj ja som prekonala tazku chripku v 5. az 7. tt... zapalene hrdlo, kasel, horucka... zapal sa mi dostal do usi, v ktorych mi piskalo... horucku som zrazila cajickami... ale zapal nesiel prec ani cibulou, cesnakom, citronom, medom... nicim...
tak mi obvodna lekarka predpisala Bioparox... jedine antibiotika, ktore sa mozu uzivat aj v tehotenstve... je to taky sprej, ktory sa strieka do nosa a hrdla... oslabuje podobne ako ine antibiotika... ale neublizi dietatku...
ak mate horucky nad 37,5... , ktore trvaju niekolko dni... urcite treba zajst k lekarovi... horucky a virus ublizia dietatku viac, ako lieky, ktore mozu uzivat tehotne...

svetluska.p
7. sep 2006

V prvom trimestri sa mozu aj penicilinove atb, ale radsej nic neriskovat. Predsa len, je to chemia.

svetluska.p
7. sep 2006

adetka - urcite, ak to trva dlhsie, tak s tym treba nieco robit. Najlepsie je nebyt chora a mat krasne zdrave mimi 😵 .

stonozka
11. sep 2006

maminky, ja by som sa chcela spýtať: nie som síce nejak chorá,máme príšernu nádchu, trešti nám v hlave a posledné dva dni má boli aj hrdlo. V lekárni mi odporučili len šalviové pastilky, nakoľko nemôžeme nič. Aké mate skúsenosti s kvapkami do nosa a aká teplota v tehu je považovaná za "normálnu"?!
Nerady by sme sme niečo zanedbať, ale ani sa dopovať liekmi. Ďakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre