Choroba, paralen a antibiotiká v tehotenstve. Skúsenosti?

newyorkgirl
27. feb 2006

ahojky, mam na vas otazocku. Minuly tyzden som ochorela, zobrala 3-4 Paraleny, kedze mi meskala menstruacia, antibiotika som zavrhla, ale takisto som si myslela, ze mi meska kvoli chorobe. Vcera som zistila, ze som zrejme tehotna, dnes mi potvrdili u gyn. 5ty tyzden. Ale problem je v tom, ze som chora este viac, zrejme je to streptokok v hrdle, hrozne bolesti hlavy a horucky... mate niekto skusenosti s liekmi? Paralen a antibiotika? ☹

zaire
7. apr 2008

Ahojte, ja som prave v 12tt, pred troma tyzdnami som mala asi chripku, teplotu 38, chytene priedusky a dutiny, vsetko mi preslo a uz som sa citila po tyzdni a nieco lezania v posteli fajn, ale tie dutiny a nadcha nie a nie prejst, aj ked beriem sinupret. Neviem co s tym mam robit, zajtra idem k lekarovi, tak uvidim co mi predpise, dufam ze nie antibitotika. Aj ked som si musela obcas dat nasivin alebo muconasal, gynekolog povedal, ze je to v pohode, nemalo by to ublizit maickemu. Poradte co sa s tym da robit? Katka

buxxbu
7. apr 2008

Zaire, mne na priedusky zabral sirup hedelix. Skus sa poradit v lekarni a pytaj si nejake homeopatika na nadchu- tie mozes kombinovat aj s liekmi, ktore ti predpise lekar... mozno ti to pomoze

katarinkad
7. apr 2008

zaire skus homeopatika pre tehotne ako pise buxxbu. Na nadchu mne pomaha toto: nakrajat cesnak na platky, zabalit do vreckovky a zastrcit si to do nosnej dierky. Mozes to mat taku hodinku v jednej a potom si to daj do druhej nosnej dierky. Mne to najlepsie zabera teraz pocas tehu. 😵

cokoladka44
7. apr 2008

ahojte babenky,pridavam sa mam totiz chripku,chytila som ju od maleho tomu to uz chvalabozku preslo.Mam chytene dutiny,nadchu,myslite ze keby som si dala na noc jeden paralen neuskodi to malemu?Vzdy sa po nom vypotim a zvycajne to prejde.Nic ine tu v zahr.totiz nenam okrem ibalginu,ten sa vsak bojim vziat,aj ked mi ide hlavu roztrhat.Davala som si detsky Olynth ale nepomaha tak idem katarinkad skusit tvoj recept.

katarinkad
7. apr 2008

cokoladka, naozaj skus ten cesnak. Snad ti pomoze.
A ak sa citis zle, tak si daj Paralen. Mne lekarka vravela ze jedine Paralen, ak je teplota alebo sa citis zle. Ine lieky by som radsej nebrala. No jeden, dva Paraleny by ublizit nemali.

faustina
5. jún 2008

Ahojte, aj mna cele tehotenstvo trapia choroby. Teraz som uz druhy tyzden prechladnuta. Bioparox nemozem, kvoli astme. Dnes mi na ORL predpisali Sumamed, vraj sa to v tehotenstve moze. Mam zapal prinosovych dutin.
Brali ste niektora Sumamed, neuskodi to babatku?

susanh
6. jún 2008

Ahoj Faustina, ano ja som brala Sumamed v 2. mesiaci tehu lebo som sa nevedela zbaviť hrozného kašľa. Bábatku to neuškodilo. 🙂 A vtedy som si zisťovala aj u tety na poliklinike v inom meste, či to neškodí, a tam tiež potvrdili, že nie. Tak sa neboj. A rýchlo sa vylieč!

bianca
6. jún 2008

faustina a preco nemozes bioparox?Ja mam tiez astmu a vsetko liecim bioparoxdom

tina_
6. jún 2008

Ja mám už týždeň otrasný kašeľ, bola som u lekárky, vraj mám zápal priedušiek. Predpísala mi Zinnat, ale ten som ani nevybrala z lekárne, čítala som na nete príbalový leták, vraj sa v tehotenstve nesmie.
Ale inak už neviem, čo na ten kašeľ. Homeopatický Stodal som vybrala skoro celý, aj balenie Homeovoxu, aj od nádchy Coryzaliu, nádcha už nie je taká strašná, ale ten kašeľ hej. Dávam si už aj Mucosolvan, ale neviem, či to zaberá.
Keď som sa pýtala doktorky, či mi nedá Bioparox, vravela, že je to už "slabé" v tomto štádiu.
Čo robiť? ☹

faustina
7. jún 2008

bianca: ked si dam ioparox, stiahne mi priedusky. Je mi luto, ze mi nerobi dobre. Vcera som sa po dokladnej porade s manzelom rozhodla, ze si Sumamed dam. Aj ked stale nie som si ista, ci som sa rozhodla spravne.

tina_
8. jún 2008

Summamed sú antibiotiká?

durni
17. jún 2008

ahojte môže sa užívať Folsalvin spray na bolavé hrdlo?neviete mi niektorá poradiť?

evkastipka
18. jún 2008

Pekny dnik Vam prajem 🙂 , ja za posledne dni mam v stolici take cierne bodky...nic ma neboli, len ta stolica ma trapi. Viete mi poradit, co by to mohlo byt. Moja lekarka to neberie na zretel... ☹

evkastipka
18. jún 2008

Vie niekto poradit? ☹

tatianka2
24. jún 2008

Ahojte,
mne vzdy na kasel pomoze teple mlieko s pretlacenym cesnakom...viem, znie to hrozne ale da sa to a fakt to pomaha - vzdy lepsie, ako sa cpat antibiotikami - staci si to dat tak tri dni za sebou - teda zalezi, aj ako dlho kasles.

lusilia
24. jún 2008

Ahojte zienky, taka uplne blba otazka, ale ked ma boli hrdlo, mozem cumlat anticol? to viem, ze mi na 100% pomoze, len ci tam nahodou nie je nieco zle...dakujem 😉

fiborka
30. jún 2008

Ahojte kocky. Som uplne nestastna a potrebujem sa trochu vykecat. Som v 9tt, z coho sa cela rodina velmi tesi. Zial posledny takmer rok sa neuspesne liecim na zapal mocovych ciest. Vybrala som uz nespocetne mnozstva roznych ATB. Nemam ziadne bolesti, palenie, krv v moci ani nic. Poznam uz ale priznaky, tak som si minuly tyzden dala spravit u obvodnej kultivacne vysetrenie a samozrejme vysledok rovnaky ako mnohokrat predtym - E.coli. Napriek tomu, ze dodrziavam vsetky hygienicke pravidla, brala som urinal, pila caje ... bolo to o nicom. Dnes som bola za gynekologickou s cerstvymi neveselymi vysledkami. Dufala som, ze mi povie, ze mozme pockat aspon do konca 1. trimestra. Zial postrasila ma tym, aby sa infekcia nerozsirila na plodovy vak. Chcela odo mna cievkovany moc, ale ked videla ako som sa rozklepala rozmyslela si to. Dala som jej obycajnu vzorku na sediment. Moja zlata, urobila to cisto len kvoli tomu, aby ma ukludnila, Uz teraz jej mozem povedat ake budu leukocity a ze tam bude zaplava bakterii. Myslim, ze nie som prehnana cintlavka, ale taketo intimne vysetrenia predychavam. Moju gynekologicku mam velmi rada. Mam k nej doveru, s nou problem nemam, ale ked si predstavim dalsich cudzich ludi, ktori by mi mali robit cievkovanie, pripadne urologicke vysetrenie, je mi horsie ako pred statnicami. Je mi z toho do placu. Cely den flakam robotu a hladam nejake alternativne riesenia na internete. Pojdem sa dnes opytat na homeopatika do lekarne. Som zufala z toho. Vsetkym Vam prajem nech Vas akekolvek choroby obchadzaju.

jaja257
19. aug 2008

Caute baby,
mam malu dilemu.Som velmi prechladnuta a rozmyslam ci mam ist k doktorke alebo to mam vylezat doma s casjmi a vitaminmi. Aky je vas nazor?

yamahafazer
10. sep 2008

ahojte chcem sa spytat ci ste uzivala niektora pocas tehu penicilin lebo mam stale kasel a doktorka mi robila vyter z hrdla a mam tam niakeho streptokoka tak mi dala penicilin,ze ten sa v tehu moze a som teraz presne 12tt myslite si ze nemozu tie lieky ublizit babetku?

zadda1
15. sep 2008

Ahojte,
aj ja som chorá. Som v 19tom tyzdni. Najprv to boli len tie hnisavé čapy na mandliach. Vytierala som si ich vatovou tyčinkou namočenou v takej vodičke- domáca výroba- propolis v liehu. Doktorka mi prepísala aj penicilín a bioparox, ale že kym to nie je také strašné, aby som to nebrala a skúsila prírodné prostriedky. bola som aj u gynekologičky a tá zas povedala aby som sa nebrala to brať. že to sú neškodné, rokmi overené lieky a je lepšie sa vyliečiť včas ako nechať prerásť chorobu do horšieho štádia. aj tak som radšej len jedla cesnak, ovocie, pila hektolitre čaju s medom. Lenže ochorel aj manžel. Vydržala som pri ňom asi týždeň a už je to tu. čapy sa vrátili. Pridala sa silná nádcha a slabosť. Horúčka naštastie nie. Tak som začala s tým bioparoxom a mám pocit, že pomáha. Do nosa mi lekárnička ako tehotnej nechcela dať nič, len nejaké kvapky s morskou soľou. ale to tú nádchu neprebije.
to som sa vykecala a teraz k radám 🙂
Mám takú knižku recepty ľudovej medicíny, tak tam okrem iného píšu:
- že sa nemajú kombinovať antibiotiká s homeopatikami
- že hlien má ísť von. a nemáme sa báť kýchať nahlas. ale ja sa bojím celkovo kýchať. mám pocit, že ma až zabolí v brušku..
- treba veľa piť - čaje, tiché minerálky, ovocné šťavy
- výplachy nosa - nechať natiecť do dlane vodu z vodovodu a 3 až 5-krát ju vdýchnuť a vydýchnuť. ja som to robila studenou vodou a veľmi mi to pomohlo. teda len na jednu dierku. tá druhá bola jak zabetónovaná.
- snažiť sa dýchať nosom....
- olejové výplachy - 1 lyžicu slnečnicového oleja podržať v ústach 15-20 min bez toho, aby sme ho prehltli. jazykom ho natlačiť do všetkých kútov úsť a hltana. po vypľutí vypláchnuť ústa teplou vodou. stačí 1-krát denne, ráno alebo večer. je to skôr ako prevencia a má to vyčistiť od škodlivín a parazitov. ale to som neskúšala
- arómaterapia - eukaliptus, tymian, borievka
- extrakt z grepových jadierok - 4 až 5 kvapiek dať do pohára s vodou a tým povytierať nos a sliznice hltana. extak nemám, ale grep jem.
- vitamín C - bazové bobule, kiwi, pomaranče, citróny, rakytník

daanka85
22. sep 2008

Ahojte všetky chorulky tehulky.... Tak drzim vam palce, aby ste sa cim skor vyliecili a aby to bolo bez nasledkov...
A chcem sa spýtať.... Viete nejaky recept (ktorý moze uplatnit tehulka), ked sa mi zda, ze zacina na mna nieco liezt?
AKo mala som bola casto chora.. V poslednom case sa to trosku upravilo... Ale zimu bez choroby som nemala uz davno.. Ak nie zimu- jesen urcite ☹
A preto ma to aj teraz trapi.. Viete nejaky recept ako predísť chorobe? Beznym zapalom hrdla, dutin a tak...
Je vhodne uzivat v tehu preventivne CELASKON???
Alebo ako fakt predísť chorobe??? (Aspon sa o to pokusit...)

pensadorcallisto
16. okt 2008

Ahojky....
Akurat pred dvoma dnami ma zacalo boliet hrdlo...Myslela som, ze to prejde, ale nepreslo a zhorsilo sa to... A uz dnes mam aj zvysenu teplotu... Som v 7. mesiaci a velmi sa bojim, ci choroba nemoze ublizit babatku... Vyzera to, ze mam nadchu.. Kto vie poradit? Hlavne mi ide o baby, aby bolo v poriadku.... ☹

skalnicka
16. okt 2008

pensa, behom k lekarovi!!!
neodkladaj to, ak ti do toho dojde kasel, mozes si vyvolat predcasne kontra a porod!
neblbni, toto nie je na konzultaciu s nami ale s lekarom!!!! ja by som sla na pohotovost ak by sa mi zvysila teplota!

celestina
16. okt 2008

Ja som samoliečbu nádchy dotiahla na zápal priedušiek. Chcela som sa vyhnúť liekom.Samozrejme lekár sa na mňa vykričal, že či chcem z kašla dostať kontrakcie, takže sa ti to riskovať neoplatí. Radšej zájdi k lekárovi a aj prípadné antibiotika ti v tomto mesiaci ani bábetku neublížia.

pensadorcallisto
16. okt 2008

Praveze sme hned rano k lekarovi sli...Ten mi predpisal antibiotika, ale mam dost velky strach ich brat.... Je tam napisane, ze negativne ucinky pocas tehotenstva nie su zname.... Teraz ku veceru uz je to ovela lepsie, nastastie vobec nekaslem.

kvixa
16. okt 2008

ahojte, prosím vás poraďte mi niečo na kašeľ okrem cibule. 🙂 ja som ochorela už min. týžden a doktorka mi dala nejake lieky lenže v lekarni mi povedali že ich brat nemam pretože neg. učinky nie su zname. tak mi dala homeopatikkum a pinosol. tak nadchu nemam ani hrdlo ma už neboli len ten kašel je hrozny. na to mi dala niečo na cmulanie ale mala som vedlajšie učinky a strpol mi jazyk a usta 😀 aspon bolo doma chvilu ticho.dakujem pekne.

pensadorcallisto
17. okt 2008

Ja som mala vcera velke bolesti hrdla... Tiez mi lekar predpisal antibiotika a na nich napisane, ze vedlajsie ucinky nie su zname... Svokra mi poradila velmi dobre bylinky, su vo forme jemnej mucky, ale fakt neviem slovensky nazov, sorry... To som zmixovala s medom a zjedla a od rana je bolest prec... Vobec nekaslem, uz dokonca takmer nemam ani ziaden hlien, tak som rada... Teplota mi trvala iba 1 den.... Som naozaj hrozne rada, ze sme to zvladli bez drastickych liekov... 🙂

jankamamka
21. okt 2008

aj mna trapi prechladnutie,bez teploty.Doktorka mi poradila homeopatika

munu
8. nov 2008

poradte mi, co mozem na bolesti hrdla? Velmi ma boli hrdlo, ide mi to az k uchu... zatial len pijem cajiky s citronom a medom a kloktam si hrdlo so slanou vodou.. teploty zatial chvalabohu nemam, to mi ma uz nahnevalo 😠 mate nejaky recept na take bolesti hrdla?

katka55555
17. nov 2008

na bolest hrdla odporucam vytlacenu stavu z citronu a med v akom kolvek pomere,prave som tym presla.Brala som aj antib.BIOPAROX ale nemohla som to bolo mi od toho velmi zle.skus ten med s citronom.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre