Choroba, paralen a antibiotiká v tehotenstve. Skúsenosti?

newyorkgirl
27. feb 2006

ahojky, mam na vas otazocku. Minuly tyzden som ochorela, zobrala 3-4 Paraleny, kedze mi meskala menstruacia, antibiotika som zavrhla, ale takisto som si myslela, ze mi meska kvoli chorobe. Vcera som zistila, ze som zrejme tehotna, dnes mi potvrdili u gyn. 5ty tyzden. Ale problem je v tom, ze som chora este viac, zrejme je to streptokok v hrdle, hrozne bolesti hlavy a horucky... mate niekto skusenosti s liekmi? Paralen a antibiotika? ☹

judka
6. apr 2011

@barca25 dakujem uz mi je lepsie ale dobre vediet do budnucna
obcas este citim akoby som mala horucku ale si nenameram nic

judka
28. apr 2011

ahojte baby ake mate skusenosti so zubarmi alebo zubami v tehotenstve mam bolave dasno ako ked rastie zub co stym mam za zubarom

vevejova333
28. apr 2011

@judka ahoj. Tak so zubarom mam osobne skusenost, ked som bola v tretom mesiaci tehotenstva bouzial sa mi zub zlomil nakolko vypadla cela plomba ☹ , boli to ukrutne bolesti a v jeden den bohuzial az take, ze som sla odpadnut. Musela som sa odhodlat, navstivila som zubarku. Povedala som ze som tehotna, snazila sa mi zub nejakym sposobom upravit, nedalo sa tak sme sa dohodli, ze mi ho vytrhne. Dala mi dokonca aj slabu injekciu na umrtvenie, viem, ze by sa to asi nemalo, ale bola tak slaba, ze mi nezabrala takze som vsetko citila, povedala som si, uz nikdy nechcem toto zazit a radsej k zubarovi pojdem stale kym je este cas. Dokonca mi gynekologycka povedala, ze mam narok ako tehotna na prehliadku okrem este tej kazdorocnej preventivnej a tak by som Ti asi odporucila ist k zubarovi nech sa na to aspon pozrie, lebo v tehotenstve je velmi zname, ze zubky bolia a stracaju na kvalite. Drzim palce ale urcite chod a neboj sa aby to nezaslo az k velkym bolestiam kedy Ti uz neostane nic ine. 😎

judka
29. apr 2011

@vevejova333 ahoj tak neviem este co asi si to pojdem dat pozriet posunul sa mi ale ma boli dasno aj mandla uz je vlastne lepsie len sa bojim ze by tam nebol nejaky hnis

vevejova333
29. apr 2011

@judka ahooj, tak to ti verim, ale tak ked pojdes nic za to nedas. Hnis by zistil najskor asi snimkou a to teraz nesmie robit, ale tak v tehotenstve ako som spominala mas narok na zubara, zober aj tehotensku knizku, takto mi to poradila moja gynekologycka tak to takto vyskusaj ale aj ked je lepsie skus pre istotu ist, uvidis co Ti povie. Ale urcite bude dobre 😎

judka
29. apr 2011

@vevejova333 tak to mam za sebou mam dasno zapalene vicistil a dezinfikoval ale bude musiet vytrhnut zub len vraj ak sa bude dat pockat este aspon do siesteho mesiaca ze teraz by to bolo nebezpecne
som stvrtom mesiaci tehotenstva vraj by to malo prej musim zakazdym umyvat zuby a vyplachovat v kuse ale ze sa mi to moze vracat preto musi zub von:(
dufam teda ze to prejde a vydrzim aspon tie dva mesiace este
dakujem za podporu 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

vevejova333
29. apr 2011

@judka Dryim teda palce, ale ked budes robit co Ti povedal tak to bude fajn, verim tomu. Tak len to vydrzis a bude ok, hlavne nech nic neboli. Drzte sa 😉 Daj potom vediet, co a ako a oyaj co to bude uz vies, ci nechavas prekvapko 🙂

tinusiatko
29. apr 2011

ahojte mam otazocku ,ako ste riesili nachlasnutie v tehu,som v 9tt a som strasne nachladnuta ,mam mierne zvysenu teplotu a citim sa fakt mizern ,ale nechcem brat ziadne lieky ,ale je fakt ,ze caj a med uz nemozem ani citit...naviac trpim strasnym nechutanstvom a bojim sa o malicke...

judka
30. apr 2011

@vevejova333 no este neviem co to bude a az 16tehoidem na kontrolu takze uvidime ci sa uaze a dufam ze bude vsetko ok a je mi to aj mile jedno uz som prekonala tiez nasdchu aj crevnu chripku tak uz mi ide len o to aby bolo zdrave 🙂
ty uz vies co to bude? 😲 🙂

judka
30. apr 2011

@tinusiatko ja som to mala v trinastom tyzdni a sdvoma paralenmi mi to preslo ale kym nemusis nic si nedavaj len lezat a pit hlavne davaj pozor aby ti nesla horucka nad 38 a inac to vraj vobec nevadi mna to preslo za tri dni a aj dobra sprcha mi pomohla na horucku , lepsie som a vyspala a hned bol aj den lepsi 🙂

vevejova333
30. apr 2011

@judka Tak to ano zdravie je na prvom mieste... Ja som nastastie nemala nadchu ani nic podobne iba ten nestastny zub, tak dufam, ze to aj vydrzi, ale je vela homeopatik ktore pomahaju. Ja budem mat chlapceka bola som pred tyzdnom na USG morfologicky ktory sa robi medzi 20-22 tyzdnom, je to najdolezitejsi ultrazvuk a tam sa nam ukazal pipik 😀 takze budeme mat maleho Miska 🙂 . Drz sa zatial a potom sa uricte ozvi co to a ako to bude vsetko prebiehat, len budte zdravi obaja 🙂

judka
1. máj 2011

🙂 super tak to len vydrzte
zatial ahoooj 🙂
@vevejova333

palinkova87
24. jún 2011

ahojte baby, ked som si dala detský panadol včera nad teplotou 38 tak je to oki,že? malinké kopká nemalo by mu to nijak ubližit

palinkova87
24. jún 2011

ahojte baby, ked som si dala detský panadol včera nad teplotou 38 tak je to oki,že? malinké kopká nemalo by mu to nijak ubližit

slavuska30
24. jún 2011

@palinkova87 ahoj ja som mala tiež v tehu vysoké teploty a kasel, brala som bežný pralen, na cmulanie panthenol a na kasel hedelix..vsetko je ok 🙂

palinkova87
24. jún 2011

@slavuska30 bo ma vystrašila teraz ráno svokra.. ako keby som ja mohla za to,že som ochorela.. som to dostala od synčeka.. ale ten je zázrakom už na 3den okik 🙂

slavuska30
24. jún 2011

@palinkova87 nie neboj...ja som volala vtedy aj s kamoškou čo je PA a pýtala som sa aj v lekárni..

katyka10
7. júl 2011

ahojte dievcata som v 23tt a zapal priedusiek.lekarka mi dala 2 bal atb zinnat 500 co sa mi zda vela.a citam aj ze ste brali hedelix.ja sa dost bojim lebo v pribalovom letaku je pisane ze tehotnym by sa nemal davat.

sussie259
13. okt 2011

ajojky... no ja mam brutal nadchu!! sa nam v skole nekuri a polka triedy je usmrklena, aj ked si davam vitaminy a ovocie ma to neobislo.. co poradite?

zuzana.dry
19. okt 2011

Ahojte...ja mozem napisat moju skusenost...v tehotenstvach som sa vzdy liecila homeopatikami...neverila som, ze mozu zabrat...ale neskutocne...dokonca sa nimi liecim doposial a berie ich aj cela rodina...coryzalia na nadchu...homeogene na hrdlo a najma oscillococcinum...to mi zabralo aj teraz...v nedelu som sa citila zle...tak ako pred chripkou, virozou...zimnica a pod...brala som oscillo kazdych 6 hodin a v pondelok...normalne v pohode som fungovala...este ma to nesklamalo...fakt odporucam...mate aj ine take dobre skusenosti? Pocula som na homeopatika zatial len chvalu...este podotykam, ze gyndos mi pocas tehotenstva povedal, ze pocas choroby nemozem brat nic...je smutne, ze nevedia aj o takychto alternativach...

majkaa
13. jan 2012

Ahojte, prosim poradte, mam vycitky svedomia. Pred tyzdnom som dostala nesmiernu nadchu. Nic neslo vonku z nosa vsetko som to mala v cele. Liecila som to slanym roztokom, potom sinupredom ale nevydrzala som a dala som si 5x dospelacky nasivin, ale hned potom som volala doktorke a odvtedy sa liecim len na homeopatikach. Mam ale vycitky za ten nasivin. Myslite ze by to mohlo uskodit babatku? A homeopatika naozaj neskodia dietatku?

danadany
14. jan 2012

@zuzana.dry Ja som zase bola asi v piatom mesiaci veľmi chorá, ležala som doma týždeň so zapáleným hrdlom, soplami, dutiny ma boleli tak, že som myslela, že mi ich vytlačí z hlavy, z dutín ma boleli oči. No proste hrôza. Paralen nezaberal a homeopatiká tiež nie. Nakoniec som brala antibiotiká, doktor povedal, že ak choroba vôbec neustupuje je lepšie brať antibiotiká (nie všetky), ako zápal neliečiť.

zuzana.dry
15. jan 2012

@majkaa Ja som tiez pri prvom dietatku zopar krat pouzila nasivin...ked uz som fakt nemohla vydrzat...neboj sa...nic sa nedeje...homeopatika...fakt neuskodia...nemaju vedlajsie ucinky...ber coryzaliu kazdu hodinu a po odzneni priznakov predlzuj intervaly...daj vediet, ci pomohlo...zaroven so ale brala aj homeogene na hrdlo...aby mi to nezislo dole...tiez kazdu hodinu pocmulaj....drz sa...

janusha33
16. jan 2012

@danadany Presne toto som mala ja teraz, bolelo ma hrdlo, dutiny a hlava neskutocne, teplotu som nemala ale oci ma palili, tak som radsej nesirkovala a sla k obvodnej ta ma poslala na krv ci su nutne antibiotika a nanestastie boli nutne tak mi predpisala ale teraz sa uz citim lepsie .........preto uvazujem ci ich dobrat do kontroly alebo ich uz nebrat a ist normalne na kontrolu......malinke sa ozyva tak ako predtym, takze snad je vsetko ok.....doktorka mi povedala ze niekedy je lepsie brat antibiotika, ale iba tie ktore mozu tehu , lebo niekedy tie bacily a virusy mozu poskodit babatku......tak som radsej zacala brat aj ked ja som proti antibiotikam lebo som z nich stale mala horucky a bolo mi este horsie, ale tieto mi pomohli....

svetlusska
31. jan 2012

ahoj chcela by som sa spytat viem ze to tu uz bolo rozoberane, ale som v 23 tyzdni tehotenstva a mam chripku, lekarka mi predpisala antibiotika, pretoze moje crp mam znacne vyssie oproti normalu.predpisala mi liek azytromicin.tvrdila mi ze ho mozem uzivat aj v tehotenstve a taktiez mi to povedala aj pani v lekarni, ale ked som si doma prestudovala letacik tak tam stoji ze sa ma uzivat len pri zavaznych pricinach.tak teraz neviem ci ho mam uzivat alebo nie, pretoze by som nechcela uskodit miminku.dakujem velmi pekne za odpoved a za radu.svetlusska

lumarque
3. feb 2012

Ahojte maminky, ktore ste mali v 1 trimestri teploty nad 38st, ako to dopadlo Su deticky v poriadku,? dakujem

mata32
26. feb 2012

@svetlusska: ahoj svetluska, ja som uzivala azytrimicin uz ako druhe atb v poradi. Mala som zapal priedusiek a doteraz nie som ok ale je to ovela lepsie. Inak ja zijem v svajciarsku a tu mi ich lekar predpisal ze to tehotne mozu, dokonca zistoval aj na nete ci su rizikove ale nic nebolo doteraz ziatene. Ja som v 22 tt a brala som ich pred dvoma tyzdnami. Verim tomu ze vsetko bude v poriadku. Ak si chora tak sa musis vyliecit pretoze to je urcite lepsie pre male ako byt chora so zapalom v tele. Prajem skore uzdravenie a neboj sa🙂

svetlusska
26. feb 2012

@mata32 ahoj tak ja som uz nastastie zdrava, sa mi podarilo nejak uzdravit ale nebrala som antibiotika ktore mi predpisala doktorka ale nakolko som si den predtym kupila v lekarni sirup stodal proti kaslu stodal a ten mi pomohol, sice mozno kus dlhsie to trvalo ale uz je to okej 🙂 mne tiez tvrdila doktorka a aj lekarnikca ze to mozu tehotne tie antibiotika ale na letaku je napisane uplne nieco ine tak neviem no 🙂

andrejusa
29. dec 2012

ahojte,som v 14tt a som už druhý krát chorá!!! som z toho hrozne nervozna, lebo ja si nedavama tabletku ani ked niesom tehotná a neviem čo sa už deje, som proste proste proti tomu. Asi pred mesiacom som mala len nejakú chripku a stačili homeopatika čo som bola nervozna, ale dr.ma ukludnila, že homeopatika su v tehotenstve úplne v pohode. No teraz neviem či nebudem mať aj zapal priedušiek, snad nie horšie, a asi mi daju aj antibiotika čoho sa prišerne bojim... mali ste niektorá počas tehulkovania ATB a babo bolo v poriadku? čítala som same zle veci o brfaní silných liekov počas tehotenstva, aký to može mať zly vplyv na dieťa a podobne...poradte, vobec neviem čo mám robiť, dusím sa kašlom, ani neviem ležať, čo hned chytím silný záchvat kašlu, ale možno to prejde aj niečím iným... no homeopatika mi už na to nezaberaju... čo mam robiť?

lalilala
29. dec 2012

@andrejusa mala.som nieco podobne ked som bola asi v siedmom mesiaci kaslala som viac ako mesiac uz ma.strasne bolelo brucho z kaslania a nechcela som antibitoka takze som pila litre casu s medom ale zabrala mi az jazvecia mast natierala som si ju na priedusky nato sacok a gaza a nechat posobit a kasel postupne prestal ;)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre