Choroba, paralen a antibiotiká v tehotenstve. Skúsenosti?

newyorkgirl
27. feb 2006

ahojky, mam na vas otazocku. Minuly tyzden som ochorela, zobrala 3-4 Paraleny, kedze mi meskala menstruacia, antibiotika som zavrhla, ale takisto som si myslela, ze mi meska kvoli chorobe. Vcera som zistila, ze som zrejme tehotna, dnes mi potvrdili u gyn. 5ty tyzden. Ale problem je v tom, ze som chora este viac, zrejme je to streptokok v hrdle, hrozne bolesti hlavy a horucky... mate niekto skusenosti s liekmi? Paralen a antibiotika? ☹

newyorkgirl
autor
1. nov 2009

neboj sa 😉 tuto temu som zakladala ja pred 3ma rokmi, ked som cakala dcerku, bola som vkuse chora a tiez som brala vselico aj penicilin ma neobisiel prave kvoli zubom, som mala nejaku infekciu zo zubu mudrosti ci co 😒 teraz druhe tehu mi klop klop klop nic neni zatial az to je divne 😀

miska79
1. nov 2009

ahoj newyorkgirl,
som rada, ze som nasla temu, ktora ma momentalne velmi zaujima, dufam, ze mi trochu poradis. Ja som na zaciatku tehotenstva, teraz som ukoncila 6 tyzden. Cely minuly tyzden som ale bola chora, silna nadcha, bolelo ma hrdlo, teplota okolo 37. Pisala si, ze aj ty si bola cez tehu chora...bola si aj na zaciatku chora? Bojim sa ci je vsetko v poriadku, pretoze od 6 tyzdna sa zacinaju tvorit vsetky dolezite organy...nebrala som ziadne lieky. Nakoniec u teba bolo vsetko v poriadku? Dakujem za odpoved.

alexandrah
2. nov 2009

ciapocka - mne vravela gynekologicka, este predchadzajuca, ze prve 3 tyzdne sa tie bunky delia, a stale obnovuju, ze aj ked si cosi das (sak baby casto nevedia, ze su tehotne, az kym im nemeska menzes, a to uz su v 4-5 tyzdni), takze sa tie lieky este vyplavia ... takze by to malo byt ok.
sisimusska - som rada, ze je lepsie, najhorsie su lieky na predpis, tie volno dostupne trochu lepsie, ale hlavne ze babo je ok, asi len zachrapkalo 😎 😀 inak, ja mavam tiez rozne silne bolesti - od migreny, cez chrbticu, cez maternicu a + som mala zapalenu kost zo zuba - takze som si tiez dala paralen, a viac kuskov. proste sa niekomu povie, ze by si nedal nic (minule jedna mudra pani v lekarni), ale ked cosi boli viac ako zlomena noha, tak to by uz inak hovorili ... neboj, nemaj vycitky, vsetko sa uvidi vo stvrtok!!!

movin
9. nov 2009

zdravim, mna uz dlhsiu dobu trapi hlien v krku, a kedze som v 11 tt a poklopem hrdlo ma zatial neboli, tak sa pytam co mi poradite na jeho odstranenie, cely den len kvoli tomu pokasliavam a uz ma to nebavi velmi mi to vadi aj ten hlien v krku aj to pokasliavanie, dakujem vam za vase rady

brisilda
11. nov 2009

ahojte kocky mozem uzivat panadol v tehotenstve??? v lekarni mi povedali ze ano ale na krabicke sa to nespomina ☹ prosim poradte som v druhom trimestri dakujem

alexandrah
12. nov 2009

movin - daj si sinupret, to je aj na vykaslianvanie hlienov, a vyslovene sa tam pise, ze sa moze v tehu ...

brisilda - mne vravela neurologicka, ze panadol v ziadnom pripade, maximalne paralen ...niekto si da ibuprofen, ale ten ze vraj tiez skor nie, ale panadol neni moc cisty, byva miesany s roznymi latkami, tak to je dost nebezpecne, vyvovlava zavislost, a bolesti hlavy aj zo zavislosti, muz sa prave z takehoto panadoloveho "liecenIA" LIECI ---ale my sme brali panadol ultra rapid sumivy, mozno ine su ciste, spytaj sa este raz v lekarni, a neurologicky ... inak aj podla toho, ako casto ... panadol mimo tehu vraj max. 5 krat za mesiac ... no my migrenici sme potrebovali viac a castejsie, tak asi preto aj ta zavislost ...

brisilda
12. nov 2009

alexandra no to sa mi akosi nezda ja mam klasika tabletky panadol a podla lekarnicky ich davaju tehulkam v nemocnici 😒 tak teraz neviem no skusim sa este popytat doktora ja som s toho uz jelen kedze kazdy lekar inak povie 😝 som s toho zufala ved tehule v podstate nemozu nic ! to je hrozne 😠 ja sa potrebujem niecim zasobit kedze nurofen sa moze len v prvom trimestri a ja som pokrocila uz do druheho .mame tu chripkove obdobie a nerada by som o polnoci utekala zhanat nieco od teploty ☹ dik za radu skusim sa popozerat po niecom inom

lucinka13
12. nov 2009

brisilda,

panadol v tehu nie, ale paralen môžeš. Ja som si ho dala včera tiež, mala som teplotu 39. Okrem toho beriem aj ATB Zinnat. Paralen mi odobrila lekárka
SKúšala som octovo cesnakové obklady proti horúčke, no zabral až paralen

alexandrah
12. nov 2009

sak to, ze jeden povie to, druhy ono, ale myslim, ze iba ten sumivy ultra rapid je miesany s inymi prvkami, co je potom navykove, potom tie normalne panadoly su asi ciste ... proste treba cisty liek, co ma iba jednu ucinnu zlozku, lebo napr. ten panadol ma aj kofein, a ine, neviem ake ...mne lekari dovolili iba paralen, zase nurofen ze nie, ani ibuprofen, no potom sa z toho ma clovek vysomarit ...

vejula
12. nov 2009

No ale panadol je na báze paracetamolu tak isto ako aj pARALEN. A kukala som letáčiky a aj pomocné látky majú uplne rovnaké. Len jednu pomocnu látku tam ma inú a to len v nejakom čísle nejaký povidón 25 a paralen tam ma iné čislo. Inak su na vlas rovnaké.

alexandrah
12. nov 2009

vejula - ale ktory panadol si kukala? o je vela druhov, ten moj sumivy ma vela pridavnych latok, problem bol, ze praveze ten mi najviac zaberal, a ma sa najviac 5 krat do mesiaca, tak som si potom "vypestovala" uz migreny zo zavislosti na nom ... ale ja som brala iba ten sumivy, ten normalny je mozno cisty ...
inak, vsetci lekari mi tiez odobrili paralen, tak si dajte ten, ked je zle, a nie teda panadol, kto vaha ...

vejula
12. nov 2009

No ja som kukala ten klasický panadol bez žiadnej prípony.... To by som sa teraz neodvážila nejaký silnejší si šupnuť. No ja od vtedy ako som tehu som zjedla jeden panadol ked ma hrozne bolela hlava a bolasom na svadbe na morave. Potom som sa bála tak som to študovala a zistila som že je to to isté ako paralen. Aj môj lekár povedal, že panadol a paralen mám za jedno.

alexandrah
12. nov 2009

tak potom hej, ale len ten klasicky, ja som ten nebrala, lebo na migrenu nezaberal, iba ten sumivy so zrychlenym ucinkom ...tak hlavne ze zabralo, z jedneho sa ti nic nestalo urcite 😀 ja som brala paralenov viac, na migreny, hlavne prve 4 mesiace, to som mala sialene bolesti ...

lubiky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alexandrah
13. nov 2009

no snad nie, ale nijaka neliecena choroba neni nic dobre pre babo, treba ist vzdy k lekarke.

brisilda
13. nov 2009

lubiky choroba moze ovplyvnit plod hlavne v prvom trimestri no zalezi od ochorenia 2 a 3 trimester neni az taky nebezpecny pre plod
kocky dik za info ohladom paralenu a panadolu dnes som si kupila paralen 500 ale lekarnik mi povedal ze panadol a paralen je to iste 😀 presne ako pisete 😉 zatial ho nastastie nepotrebujem no pre istotu som kupila a viem, ze ak nahodou tak siahnem najskor po paralene 😉 ste zlate dakujem za radu 😉

alexandrah
14. nov 2009

brisilda - veru, snad ho nebudes potrebovat, ale keby hej, neboj, a daj si ho, pomoze 😀

brisilda
14. nov 2009

alex ved napriklad v GB davaju tehulkam iba paracetamol 😀 cize paralen alebo panadol je jedno hlavne aby zabral ak bude treba 😉 zatial musim poklopkat este tak vydrzat 6 m. a bude to OK 😀 a tehulkam ktore su momentalne chore prajem skore uzdravenie 😉

alexandrah
14. nov 2009

hej, aj ja som brala od bolesti iba paralenove cipky, nic ine 🙂

movin
15. nov 2009

alexandrah, mas na mysli sinupret tablety alebo kvapky? dakujem

alexandrah
15. nov 2009

jasom brala kvapky, ja vzdy radsej kvapky, ako lieky, ale je to vlastne jedno, zlozenie je to iste!!!

movin
16. nov 2009

takze si mala ten isty problem ako ja? a pomohli ti?

alexandrah
17. nov 2009

na pocudovanie mi fakt velmi zabral, az som sa divila, lebo takymto akoze slabym liekom neverim, ale to sa berie tusim 3 krat denne 50 kvapiek, a kedze som sa chcela vyhnut antibiotikam, tak som brala poctivo, co ja nie vzdy, a fakt zabral, bez si kupit 😀

lucia1181
17. nov 2009

ahojte,ja by som sa chcela opytat ci mate niektora skusenost ako ja.Mam momentalne treti den silnu anginu,az taku,ze neprehltnem ani sliny a s horuckou okolo 39,1.chcem sa vas opytat ci je mozne aby bol pozitivny tehotensky test prave z tejto anginy?musim podotknut,ze sa snazime o babo druhy mesiac,mam to dostat dnes,no zatial nic a test bol robeny vcera,teda den pred mrchou.ciarka bola celkom dobre viditelna,ale taka tenucka a slabsie sfarbena.moze to byt kvoli tej angine?poradte zienky....dakujem 🙂

alexandrah
17. nov 2009

lucia - koli angine si neotehotnela ... to je z niecoho ineho ... 😀 ale anginu si preliec, aby sa daco nestalo, co najskor, a potom chod ku gyn., a daj si spravit testy z krvi ... cca o 2 tyzdne ...

lucia1181
17. nov 2009

alexandrah...dakujem za odpoved,no preliecim,lebo mi je strasne zle a to hrdlo boli priserne,zajtra idem pre antibiotika....ja len,ze mi par ludi hovorilo,ze tehotensky test moze byt falosne pozitivny prave z toho zapalu pri angine,tak som chcela vediet ci to je pravda,alebo sa mozem tesit na babo 🙂)

brisilda
17. nov 2009

lucka ak ti mozem poradit tak si skus test spravit aj po prelieceni 😉 samozrejme v pripade , ze mrcha nedorazi a antibiotika si pre istotu daj predpisat tie ktore su vhodne pre tehulky 😉 inak ak si tehotna tak velky pozor davaj na teplotu hlavne na zaciatku tehotenstva .

lucia1181
17. nov 2009

ahoj brisilda,no urobim ako radis,dakujem.akurat som dosla z pohotovosti,uz sa to nedalo vydrzat s tym hrdlom.lekar ked ho videl sa uplne zhrozil,ze mam strasne zahnisane mandle.upozornila som ho na mozne tehotenstvo,tak vraj jedine co mi moze dat je penicilin.dal mi ospen,kazdych 8 hodin jednu tabletku.kazal pit chladene napoje a studene obklady na hrdlo a zakazal kupat,ze len sprchovat.a od teploty paralen,alebo panadol...ale,ze radsej paralen odporuca

brisilda
18. nov 2009

lucka panadol a paralen je to iste 😉 tie mandle nezavidim 😝 eset dnes si spominam ako som mala ja zahnisane hrdlo ani hlatat sa mi nedalo 😝 😝 😝 drzim palce aby ti vsetko dobre dopadlo a ak si nahodou tehulka tak sa nemusis obavat o babatko kedze placenta este neni napojena na mimco 😉 no teplotu maj pod kontrolou skus aj vlazne sprchovanie no kupel ti neodporucam ani ja a uz vobec nie horuci no na hrdlo odporucam pravidelne kloktanie slanou vodou najlepsie ak mas doma kuch. morsku sol 🙂 mne doktorka tiez poradila, ze si tie biele flaky mam odstranovat lyzickou bolo to sice neprijemne no skor ma ta choroba presla 😉

lucia1181
19. nov 2009

brisilda,dakujem za rady,skusim to kloktanie,no pomalinky to zabera asi,lebo uz dokazem prehltnut vodu,sice s tazkostami,ale uz prehltnem.co sa tyka tehotenstva,asi som sa tesila zbytocne,lebo som vcera dostala mrchu ☹(.no vidim,ze to nebude take lahke otehotniet,pritom prve dve deti sa vydarili hned na supu 🙂.ale nevadi,ideme dalej skusat ked sa vyliecim.no a aspon som sa presvedcila,ze tehotenske testy su pozitivne naozaj aj pocas silnejsej choroby.sice nechapem preco,ale bude to tak

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre