Choroba, paralen a antibiotiká v tehotenstve. Skúsenosti?

newyorkgirl
27. feb 2006

ahojky, mam na vas otazocku. Minuly tyzden som ochorela, zobrala 3-4 Paraleny, kedze mi meskala menstruacia, antibiotika som zavrhla, ale takisto som si myslela, ze mi meska kvoli chorobe. Vcera som zistila, ze som zrejme tehotna, dnes mi potvrdili u gyn. 5ty tyzden. Ale problem je v tom, ze som chora este viac, zrejme je to streptokok v hrdle, hrozne bolesti hlavy a horucky... mate niekto skusenosti s liekmi? Paralen a antibiotika? ☹

anett1
6. feb 2007

ahojte babenky nestretli ste sa niektorá so salmonelozou v tehotenstve? mne ju práve zistili výter my bralai v piatok ale už od soboty ani nehnačkujem ani nemám teploty hnačkovala som len 3dni a teploty som mala 2 dni 38 az 39. pa pa

adkag
22. feb 2007

ahojte babenky, na mna tiez asi lezie nejaka choroba, trosku ma hlava boli, skriabe v hrdle. teplotu mam zatial rano 36,8 a poobede 37,1. myslite,ze s tym treba zajst k doktorovi? totizto este som len zacala 12tt, tak antibiotika brat nechcem,ale zase aby ta choroba neuskodila viac ako lieky. okrem toho teraz v cakarni bude isto vela ludi s chripkou,tak aby som si nepohorsila viac jak polepsila, keby som isla k dokimu. momentalne som v prci,necitim sa nejak moc hrozne,akurat unavena,ale to uz od zaciatku tehu, ale ked pridem z prace zalahnem a skusim to vylezat.

sandrika
22. feb 2007

Adkag ja by som k Dr išla, ale len kôli PN a doma si lažkaj pod perinku a popíjaj len nejaký čajík, na hrdielko si kúp Tamtum Verde to môžeš aj v tehu alebo v potravinách anticol. Inak mne strašne na hrdlo zaberá zmzlina na druhý deň ma už potom nebolí vôbec a tú určite môžeš. Na hlavičku dáky obkladík a za 4 dni bedeš fit. Chjkaj k Dr a odýchni si. Zdravie je teraz na prvom mieste nie robota.

adkag
22. feb 2007

sandri, ja si asi radsej zoberiem dovolenku ako ist na PN, uz aj kvoli tomu,aby som nemusela ist k doktorovi a este viac tam ochoriet.alebo mozno skusim zavolat ze kedy tam maju pomenej ludi a ist v tom case. no uvidim.dakujem za rady, dufam ze to nebude mat nejaky zly vplyv na babenko, teraz sa mi tych chorob akosi nakopilo.

sandrika
22. feb 2007

adkad máš pravdu, zober si tú dovolenku a vylič sa mi 😉

jj2202
22. feb 2007

adka, klidek. aj ja som bola chora, su lieky aj pre tehotne 😉
ja som cakala ze choroba prejde, nakoniec to trvalo mesiac a musela som aj tak zacat uzivat kvapky do nosa a pod.
pre tehulky su super homeopatika...len ako sa to volali, idem kuknut niekam na net 😉 🙂

adkag
22. feb 2007

no pockam babenky este na sefa a ked pride,tak sa ho spytam,ci mame nieco sune na dnes,zeby som sa isla domkov liecit. skusim to asi s cajikmi a s tymi homeopatikami. JJ, keby si zistila ako sa volaju,tak mi daj prosim vediet.

bilushka
22. feb 2007

Ahojte, ja som prave minuly tyzden tiez prekonala nejaku virozu, nastastie som nemala teploty, ale bolelo ma hrdlo, mala som silny kasel a nadchu a v lekarni ked som sa pytala, ze ake su lieky pre tehotne mi "ochotna" pani za okienkom povedala, ze ziadne, ze na ten kasel mam cucat haslerky, na nadchu mi dala Pinosol.
Potom som sa o tom rozpravala s lekarom a povedal, ze je to hlupost, ze aj Hedelix z brectanu je na kasel, aj rozne homeopatika...
Takze sa nebojte, nie sme odkazane len na haslerky 😉

leila
22. feb 2007

mne v lekarni povedali ze hedelix ani nie, lebo na jednej strane je v letaku ze mozu aj tehotne ale hned pod tym ze v tehotenstve sa neodporuca, alebo ze az po odsuhlaseni lekarom (ze vraj neni to overene)
takze mne dali proti kaslu homeopatikum - stodal a tiez mi dali na cmulanie septisan, ze vraj tieto sa mozu na 100percent..

bilushka
22. feb 2007

Leila, mne uz to je teraz aj jedno, lebo som sa preliecila cibulovym cajom 😝
Bol to sice hnus, ale zacalo sa mi pekne odkasliavat, takze ucel to splnilo.
A na teploty co mozeme?

lucqa
22. feb 2007

Ahojte, ja som mala cez vianoce chripku a na teplotu som si dala paralen a proti kaslu Sinupret. Ja som to mala vsetko este spojene s hnackou, takze este aj zivocisne uhlie (ale vsetkeho som si davala len nutne minimum).
Ale chcela by som sa Vas spytat. Dnes rano som sa zobudila s herpesom na ustach. Nemavam problemy s herpesmi a myslim si, ze som sa sice vyhla tej chripkovej epidemii, ale predsa len nieco v sebe mam ☹ Davam si zvysenu davku vit C, a rozhodujem sa ci zajst k dr. alebo nie. Bojim sa, ze tam chytim nejaky bacil. Poradte.

adkag
22. feb 2007

babenky a sumivy celaskon si mozem dat? ja beriem tehu vitaminy a brusnicovy extrakt,ale asi na tu virozu by bol naj ten celaskon.

Lucqa, sak to ze aj ja sa bojim ist k Dr. predsa len ak to mam len nejaku nadchu,tak chytit chripku tam by nebolo nic moc. idem sa domov liecit a ked mi bude aj zajtra blbo,tak tam mozno skusim zajst.

lucqa
22. feb 2007

Tak ja som nakoniec dr. volala, povedala som jej hned, ze k nej radsej nejdem, ked je chripka 🙂 Povedala mi, ze na herpes na ustach je najlepsie len susit a babatku neublizi. Ze mam ostat doma v teple, uzivat B-komplex alebo kvasnice. Takze ak mate niektora takyto problem, tak tu je rada mojej doktorky 🙂
Ja som si vcera ku Calibrum Mami, ktore uzivam prikupila Celaskon v tabletkach 100 mg. Mame dobreho lekarnika, ktory vzdy dobre poradil a povedal, ze 1-2 tabletky denne si mozem dat este k tomu Calibrumu. Takze za den zjem 300 mg vit. C.

mimonenka1
22. feb 2007

lucqa, ja som pred mesiacom prekonala chrípku a tiež som dostala sinupret, ale nakoniec sa z toho vyvŕbil zápaľ pľúc a doteraz som vybrala dve balenia ATB sumamed. Nepomohlo a tak mi včera lekárka dala hormonálny inhalačný sprey na zastavenie zápalu. Lekári tvrdia, že bábätku to už nemôže neublížiť. Dúfam.

lucqa
22. feb 2007

dufajme, ze lekari maju ake take skusenosti s liekmi v tehotenstve. Ved na koho sa inac mame spolahnut? 😅
Drzim Ti palceky, aby si rychlo vyzdravela a uz si sa az do konca tehu nemusela trapit s chorobami.
Ja som zasa vyplasena z tej listeriozy, lebo som jedla aj klobasku a ta nie je tepelne spracovavana. Len ma to nejak skor nenapadlo. A teraz sa asi aj zbytocne precitlivelo sledujem a uz si za to aj nadavam, lebo to nerobi malemu dobre.

mamacat
4. mar 2007

ahojte, som tehu 26tt a uz asi mesiac kaslem. niekedy aj kycham a smrkam. inac sa citim fajn, ziadne teploty, alebo ine priznaky. ten kasel je niekedy dost neprijemny. neviem, asi pojdem k doktorke, len ma zaujima ci ste to mali niektora?

zuzana76
4. mar 2007

ahoj mamacat, nemala som, ale moja mamina mi vravela, ze ked cakala brata, tak takmer cele tehotenstvo kaslala, taktiez nebola chora, nic, len ten kasel, nic jej nezaberalo a ked sa brat narodil, hned bolo po kasli, nikto jej nikdy nepovedal z coho to mala, len povedala, ze to bolo neprijemne, ze mala aj bolesti a pri kazdom zakaslani jej skoro islo roztrhnut brusko, dufam, ze u teba to skoro skonci

mamacat
4. mar 2007

myslim ze mam vela hlienu, citim to aj v hrdle, v nose... atd. mozno z toho?
pijem vela mlieka a to asi tiez nepomaha 😕

zuzana76
5. mar 2007

mlieko je zle ak mas hlien, v chorobe som vynechala mlieko a hlavne studene mlieko, aspon na par dni, nahrad to jogurtmi alebo syrmi

anett1
5. mar 2007

ahojte nemáte niektorá náhodou skusenosti s MeganeB6 mne to dnes kázala kupit doktorka, vdaka pa pa

mamacat
9. mar 2007

no ja som bola u dr. s tym kaslom, ze si na to mozem dat syrup Robitusin, a tiez tabletky na alergiu Benadryl (neviem ci vam to nieco hovori, ja som v USA). a tiez mi povedali nepit mlieko kym ta choroba neprejde...

majko_zuzka
9. mar 2007

Awojte babenky ja len tak sa otacam na vasu pomoc pretoze dnesna noc bola hrozna 😢 moja krasna tehulka z nicoho nic dostala 39tky horucky joj sa bojim ze rpeco to je tak ☹ drzte palceky dnes doobeda

hankaa
9. mar 2007

mamacat
Robitusin to mozes aj ja som to brala v tehotenste a dcerka je zdrava ziadne nasledky

deina
31. máj 2007

Kedy sa krvy obeh matky spaja s krvym obehom dietatka? Dokedy su lieky este pomerne bezpecne, ked sa im uz naozaj neda vyhnut (atb)?

medova
4. jún 2007

v knižke 9 mesiacov otázok a odpovedí som čítala, že bezpečnejšie sú lieky aj antibiotiká než choroba spojená s dlhodobou vysokou horúčkou.

deina
12. sep 2007

Prestudovala som si tuto temu, lebo sa trapim s bolavym hrdlom a k lekarovi sa dostanem az zajtra, takze vyzera to tak, ze paralen (nie casto) a sirup Hedelix si mozem dat? A salviove pastilky tiez? Dali mi ich v lekarni, vraj ich mozem, ale na nete som sa docitala, ze salvia sa nesmie... 😖

katmi
14. sep 2007

caute holky.. co ste brali v tehu ked vas bolelo hrdlo??? poradte...

deina
14. sep 2007

No ja som dostala antibiotika, lebo uz som ani spat nevedela od bolesti... 😖 Ale keby to bolo menej vazne, lekar mi radil Septolete a podobne pastilky. Aj Stopangin.

tribitka
14. sep 2007

baby, hlavne nepapajte v chorobe pastilky Strepsils, na letáku je uvedené, že nie sú vhodné pre tehotné....

bambulka026
14. sep 2007

Ja som salviou len kloktala ked ma hrdlo bolelo a pomohla mi.Okrem toho mozete pouzivat BIOPAROX,ten sa moze pouzit na bolest hrdla ale i pri nadche...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre