Choroba, paralen a antibiotiká v tehotenstve. Skúsenosti?

newyorkgirl
27. feb 2006

ahojky, mam na vas otazocku. Minuly tyzden som ochorela, zobrala 3-4 Paraleny, kedze mi meskala menstruacia, antibiotika som zavrhla, ale takisto som si myslela, ze mi meska kvoli chorobe. Vcera som zistila, ze som zrejme tehotna, dnes mi potvrdili u gyn. 5ty tyzden. Ale problem je v tom, ze som chora este viac, zrejme je to streptokok v hrdle, hrozne bolesti hlavy a horucky... mate niekto skusenosti s liekmi? Paralen a antibiotika? ☹

tun1ska
19. okt 2009

Dobré ránko...mám podobnú otázku ako denka...Som na začiatku tehotenstva a veľmi ma bolí hrdlo...čo môžem na to užívať? Beriem preventívne listovku, E- vitamín- môžem aj C-ko?

denka1
19. okt 2009

Danika1211,ja som mala podobny problem pri oboch detoch a kedze som bola v zahranici,tak tam to chceli riesit tak,ze ma chceli poslat na rozne vysetrenia a k odbornikom,ako je ortopedia,neurologia atd.Sice mi povedali,ze som tehotna,ale ked ma zena az taky problem,ze nemoze spavat,tak to treba riesit.Mne to preslo po porode hned na druhy den.Bolo mozno preto,ze som mala zle ulozene deti.Ale rozhodne by som to riesila tak,ze by som sla na njake vysetrenia,pretoze ked nemozes spavat,tak to uz musi poriadne boliet.A neznamena,ze ked si tehotna,ze sa ti neda pomoct.Aspon treba zistit,preco mas take bolesti. ☹

denka1
19. okt 2009

Ja to tu napisem este raz,co trapi mna.Som na zaciatku teh a zacinam byt chora.Mozem uzivat Bioparoch,ked je brany,ako homeopatikum?Pisem to tu preto,lebo je to na duhej strane a neviem ci si to niekto precital.Pekne rano🙂

vefi89
19. okt 2009

tun1ska, ja som bola minuli tyzden u lekara, ale ja som mala zachladnuute priedusky. Jedine co mi povedal bolo, ake lieky smiem, abysom neublizila Miskovi. tekze ich napisem a hadam ich admini nezmazu 🙂

Hedelix-na vykaslanie hlienu
Paralen
Tantum verde (to by bolo na to tvoje hrdlo)

ale kazdopadne, ked pojdes do lekarne a povies ze si tehu a boli ta hrdlo, tak ti budu vediet poradit

tun1ska
19. okt 2009

vefi- ďakujem..už som si kúpila strepsils, vraj aj to sa môže... 😵

alexandrah
19. okt 2009

NY girl - ak si fakt chora, neries, urcite chod k lekarovi, ATB na penicilinovej baze su bezpecne, aj ja som brala 2 krat v tehu , raz v 2. mesiaci, zapalena kost zo zuba, musela som ,a a 2. krat cca v 5? mesiaci, tiez po 3 tzdnoch samoliecenia, a angine, mi dali 3 dnove ATB, sumamed. aj sinupret som brala. a kedze som migrenicka, velmi silna, aj paraleny som mala, lekari ze ok (pytala som sa asi piatich). infekcia je pre dieta ovela horsia!!!!!!!

tun1ska
20. okt 2009

A môže sa Theraflu čaj v 1. triemstri? V letáku píšu, že vraj nie, ale podľa mňa je neškodný...

gabina275
20. okt 2009

Ahojte dievčatá, som tehulka asi v 2 alebo v3 týž. potrebujem poradiť, mám strašny kašel a nádchu, a bojím sa aby som nepriša o bábo ,ale neviem čo si mám dať od kašlu, poradte mi prosím niečo čo mi zabere, čítam tu len ake je to nebespečné ochorieť v tehotnosti ,zatial vám dakujem

tun1ska
20. okt 2009

gabina--- ja už asi radšej utekám na pohotovosť-...také blbosti nezaberajú...mám teplotu 38 a kašlem, opuchnuté hrdlo až sa dusím...

matula01
20. okt 2009

Denka1: v letaku sice Bioparox v 1.trimestri neodporucaju, ale ja som ho brala aj v minulom tehotenstve a aj v tomto, pretoze sa nedalo inak. A nic sa nestalo. Dokonca ho beriem aj teraz, pretoze mam velmi zapalene hrdlo.
Niekedy je liek mensie zlo, ako prechodena choroba.

gabina275
20. okt 2009

tak pojdem radšej zajtra k doktorke len sa bojím nech to bmôjmu plodu neuškodí, aj tak mi je blbo na grcku ,to je hrozne som 2 krat tehotná ,ale 1 krat som nevedela ani že som tehotná a teraz mi je všetko, zaha ma palila, brucho ma bolí každú chvílku a aj cecky proste hrôza

gabina275
20. okt 2009

tun1ska.. potom daj vedieť ako si dopadla

denka1
20. okt 2009

matula01:Ja som 3 krattehotna a tiez som pri prvych dvoch teh brala njake lieky na migrenu,ale to som nevedela,ze som este teh a nic sa nestalo.Bioparox podla mna nie je az taky silny.Budem ho brat este dva dni a koncim.A je mi uz teda lepsie.Ty tiez cakas teraz tretie dietatko?Alebo som to zle pochopila?Inac som si myslela,ze mi uz nik neodpise,takze dakujem aspon za tuto odpoved.

matula01
20. okt 2009

denka1: ja som tiez 3 krat tehotna 😝 Ale uz sa blizim do finale, tak uz to snad nejako prezijem 🙂 Drzim palce, nech si cim skor zdrava a nech sa ti choroby cele tehu vyhybajuuu!!!

denka1
20. okt 2009

matula01,tak gratulujem.Ako vsetko zvladas?My sme otehotneli trosku neplanovane a stale tomu nemozem njak uverit.Neviem,ako to budem zvladat pri dvoch detoch a mame taky maly vekovy rozdiel.Ty mas super rozdiel,budete mat aspon dievcatko?Ja som tehotna 5 tyz,takze som len na zacitku 😝 .Obe teh som mala bezproblemove,tak dufam,ze bude aj toto.Drzim palce. 🙂

matula01
20. okt 2009

No zatial to nejako zvladam. Len teraz zacala skola, tak sa bojim ako zmaknem skuskove obdobie 😒 A cakame opat chlapca 😝 Ale mne to vobec nevadi, ved by som ani nevedela, co s dievcatkom robit 🙂 A chalani sa tesia, ze budu mat dalsieho do partie. Ty to budes mat dost drsne. Mas malicke v podstate obe deticky. Ale snad to nejako zvladnes. Hlavne aby sme boli vsetci zdravi!

alexandrah
20. okt 2009

gabina - na kasel fakt zabera sinupret, dostat ho volne, mne ho doporucila moja lekarka, treba brat 50 kvapiek, dodoz davkovanie, ale je aj v letaku, ze sa vyslovene moze aj v tehu!!!!!!!!
tuniska - no ale ked + teplota, to uz asi treba antibiotika, penicilinove babatku vobec neskodia, sme v 21 storoci, lekari maju v zoznamoch, ktore sa v tehu mozu, klasicky penicili - aj ked je to otravne kazdych 6 alebo 8 hodin je najlepsi. neboj, babatku toto neublizi!!!!!! aspon budes zdrava, a infekcia by mu teda viac ublizila!!!!!!!!
inak - ak ste tu spominali bioparox, tak väcsinou je uplne na figu, a vobec nezabera, potom mi vzdy museli nasadit aj normalne antibiotika, tak ich mohli dat rovno (NASTASTIE V TeEHU SA MI TO VYHLO).
matula - chlapcekovia su podla mna suepr, tu niektore baby pisali, ze baba chce len babu, ja teda nesuhlasim, ja som vzdy chcela chlapceka, aj sa podarilo!!!!!!! 😀 😎 🙂 😅

matula01
21. okt 2009

alexandrah: o tom Bioparoxe som sem chcela prave napisat 🙂 Neuskodi, ale asi ani nepomoze. Ja ho beriem a nadcha sa mi strasne zhorsila a mam neskutocne bolesti hlavy. Takze asi budem musiet nasadit nieco ine.

zuzba
21. okt 2009

mne gyna hovorila, že dnešné antibio neublížia bábätku, aj som o tom čítala. skôr ublíži neliečená choroba. ja som na začiatku tehu brala Napsyn - na zápal kolena, to som nevedela že som tehotná, ale bola som asi v 4-5 týždni, gyna ma teraz naplašila, že musím ísť na konzultačné sono do nemocnice, aby sme mali istotu, či je všetko ok. tak celých 6mesiacov na to nemyslím, že asi to nemalo žiadny vplyv a teraz bum. nemáte niekto s napsynom skúsenosti? brala som ho zhruba 5-7 dní, keď som zistila, že mi mešká mrcha, okamžite som prestala.

gabina275
21. okt 2009

zuzba: môj syn berie Napsyn ,su to silné lieky ,musel chodiť na pečenove a obličkové testy. teraz ich nemusí ma pauzu len pri zhoršení jeho choroby mu ich nasadím, ale neboj sa to sú problémy pri dlhodobom braní mysli pozit. 🙂

gabina275
21. okt 2009

alexandrah : dakujem za radu pojdem si ich kúpiť ak mi to nezabere pojdem k doktorke , je mi lepšie len ten kašel ma trápi ,

danika1211
22. okt 2009

denka1..dakujem moc za radu..uz ma to nastastie par dni netrapi a som celkom v pohode..tak dufam ze sa to uz nevrati..take bolesti by som do konca tehu nevydrzala...

simusska
31. okt 2009

holky pomôzte mi....strasne ma boleli zuby a uz nerobil ani zubar ani pohotovost a ja som myslela ze sa zblaznim...vzala som si VALETOL a nepomohol tak hned rano som si vzala MIG 400 a to hned 2....mohlo to zabit moje babätko? odvtedy necitim pohyby...ma mist na pohotovost? su to len 2 dni mozno ma babätko len odpocinok...pomozte mi prosim

mayka
31. okt 2009

simuska, pokial viem tak v tehu je povoleny len paralen od bolesti. Ale babenko moze len spinkat. V obdobi okolo 20 tt vela oddychuju. 😉 Ale valetol si uz nedavaj a mig 400 ani nepoznam. Skus si lhnut na chrbat vtedy su babetka najakcnejsie. A pozoruj kludne aj dve hodinky. 😉 Drzim palce.

cervena_ciapocka
31. okt 2009

Ahojte. Som na konci cyklu a priblizne v jeho strede som brala antibiotika, ktore sa nesmu v tehotenstve. Teoreticky ak by som bola tehotna mohlo by to mat nejaky zly vplyv? Aj ked je vecsia pravdepodobnost ze nie som tehotna, lebo to by bola velka nahoda 😀 ale fakt sa pytam len teoreticky, ci ste sa s tym uz nestretli.

alexandrah
1. nov 2009

simusska - v 1. rade chod k zubarovi, aj mne v 2. mesiaci trhali zub, dokonca mali aj injekciu, co sa moze v tehu, a potom, ked necitis pohyby, cca 1 den, tak chod urcite ku gyn, alebo na pohotovost!!! pravdepodobne len spinka, alebo je utlmene, ale treba ist!!! v 22t by sa uz nemalo nic vazne stat, ale chces mat istotu, nie? inak, ani ja nepoznam mig 400, co to je za liek? (mig - ako od migreny? - to stahuje cievy, aj v maternici, pozor na to!!). veru, radsej si daj aj 2 krat po 2 paraleny, alebo tak, alebo aj ibalgin niekto vravi, ale take lieky na predpis nie.
ciapocka - neboj, v 1. rade si zisti, ci si tehotna 😀
gabina - drzim palce, aby zabralo, ber pocitvo aj tyzden, davaj si vyssie vankus, to je dobre na drazdivy kasel, + si mozno nahrej na panvici latku namocenu v oleji, a prikladaj na hrudnik ... (na premastenie ...)

cervena_ciapocka
1. nov 2009

Alexandrah 😀 ved hej, vies len ked sa ma lekarka pri predpisovani liekov pytala ci som tehotna tak som povedala nie, lebo vtedy som to fakt nemale ako vediet. A tak rozmyslam, ze ci som nemala povedat ze neviem 😕 a mozno by mi dala ine lieky. Pytam sa aj preto, ze co ak sa mi to este v buducnosti stane, ze ci uz aj par dni po oplodneni mozu lieky skodit, alebo ci az neskor. Vie mi niekto odpovedat?

simusska
1. nov 2009

alexandrah*
mig 400 to je daco ako ibalgin...tiez od bolesti zubov ale na prilozenom letaciku pisali ze az v poslednych 3 mesiacoxh tehotenstva by sa nemal brat a valetol tiez...
ale uz to vyzera lepsie...babätko sa pomaly rozhybava...asi len pobubavalo🙂

newyorkgirl
autor
1. nov 2009

simusska mozno ho tie lieky utlmili to moze byt a si pospalo, ale ja osobne by som lieky nedavkovala veru sama, radsej sa poradit musite mat predsa nejaku pohotovostnu lekaren, valetol je riadna sila a svinstvo ten by som si nedala ani netehotna 😅 ale viem, lahko sa to vravi, ked ta cosi boli a potrebujes ulavit, drz sa 😉

simusska
1. nov 2009

newyorkgirl*
ja viem ze to je riadna sila ale myslela som ze umriem....aj tak pomohol az zubar:( ani tie silne lieky mi nezabrali:( hm a ja mam teraz strasne vycitky...snad sa nic zle nestalo v stvrtok idem k lekarovi a verim ze vsetko bude ok🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre