Choroba, paralen a antibiotiká v tehotenstve. Skúsenosti?

newyorkgirl
27. feb 2006

ahojky, mam na vas otazocku. Minuly tyzden som ochorela, zobrala 3-4 Paraleny, kedze mi meskala menstruacia, antibiotika som zavrhla, ale takisto som si myslela, ze mi meska kvoli chorobe. Vcera som zistila, ze som zrejme tehotna, dnes mi potvrdili u gyn. 5ty tyzden. Ale problem je v tom, ze som chora este viac, zrejme je to streptokok v hrdle, hrozne bolesti hlavy a horucky... mate niekto skusenosti s liekmi? Paralen a antibiotika? ☹

monnulka81
18. nov 2008

Ahojte baby, som v 13tt a choroba ma našťastie ešte nezlomila ale čakám kedy ma to chytí lebo cítim že ma niečo obchádza.Ale chcela som vás poprosiť mohli by ste mi prosím vás poradiť čo užívate proti bolesti hlavy?Mávam občasné bolesti a vždy sa na to zabudnem opýtať.Prosím poradte mi.Moc ďakujem... ☹

sijolie
4. jan 2009

ahojte babenky. chcem vediet mam strasne ale strasne silny kasel uz ale 6 dni, cez den sa to este da ale v noci sa idem zadrhnut. brala som aj robitusin ale nezabralo vobec. je to normalne mat takto kasel alebo mam ist radsej k doktorovi? bojim sa o babatko uz som v poslednom mesiaci. 😨

fodorka33
4. jan 2009

ahoj sijolie.ja ma kasel uz asi mesiac a to tiez bolo take drhnuce..mne pomohla salka tepleho mlieka a do toho za lyzicku medu a ked mas za pol lyzicky kacacieho tuku...neni to take hrozne...a ked citis aj priedusky,tak si daj na stary uterak trochu oleja dat zohriat do mikrovlnky a prilozit na hrudnik...

zajo510
4. jan 2009

ahojte, ja som počas tohto tehu už tretí raz chorá, najskôrto bola chrípka v septembri a potom silná niekoľkodňová bolesť hrdla a nádcha a teraz zase hrdlo, už ani hlas som nemala počas sviatkov. na hrdlo som kloktala florsalmin (no kloktala...nariedila som ho s troškou vody a dala so fľašky s rozprašovačom a striekala každú chvílu do hrdla), na nádchu som nebrala nič a kašel a suchotu nižšie v hrdle som zahnala stodalom. nezabralo to hned ale tak asi po 3 dnoch som bola akotak funkčná. a aj 2x do dna som si vytlačila šťavu z citrona s pomiešala s medom - mňam, na noc 1-2 strúčiky posekaného cesnaku. manžel síce nebol nadšený, veľmi sa ku mne netúlil večer 😀 ale je mi ozaj lepšie.

katka2808
7. jan 2009

ahoj chorucke tehotne zienky. tak ja som v lekarni dostala na zacinajucu chripku Oscillococcinum homeopatikum, rozpustny vitamin C a na bolave mandle sprej "Anginal" so salviou, na ktorom sice nie je napisane, ze sa nehodi pre tehotne... ale to poradila lekarnicka, tak snad to bude v pohode... 😠

rebeka1977
13. jan 2009

Ahojte, teda ako citam...ale necitala som vsetko, bojujete tu s chripkou, nadchou a podobne. No ja mam vacsi problem, iked moj gynekolog to nevidi az tak cierno. Pred dvoma rokmi som absolvovala operaciu krcnej chrbtice a v septembri na magnetickej rezonancii mi potvrdili zhorsenie stavu, a ze ma caka dalslia operacia - sice este nie je akutna, ale nedokazal mi povedat, kedy bude- mam s asterit ale asi sa jej nevyhnem - to som este nebola tehotna. No ale v oktobri mi zacali bolesti, menzes bol pravidelny, tak som zacala brat na rameno lieky od bolesti, to nepomohlo, tak okolo 14 novembra (podotykam pre istotu som si urobila tehote.test, lebo menzes meskal 3 dni - co nie je u mna az take nezvucajne), s ato rapidne yhorsilo a do 17 novembra som absolovavala 2x obstrek ramena, infuziu - co ja viem co vsetko tam namiesali, ale iste aj dake kortikoidy, a ix RTG ramena - mala som pred sebou akusi ochranu brucha. No a 17 novembra som bola si tak 5tt. Velmi sa bojim, ze to mohlo poskodit babtko, i ked moj gynekolog tvrdi, ze by nemalo, ze to je zavcasu aby sa nieco stalo. Poslal ma na gegticke testy, ale ja som nemala odvahu, a tak cakam o tyzden idem na krv-alfa feta proteiny - ak budu ok, budem stratsne statsna. Chcem s alen spoytat ak je tu dkay gynekolog, co si o tom mysli, pripadne ci zazil niekto nieco podobne. Mam velky strach.

bambo308
13. jan 2009

zdravim vas 🙂 chcem vas upozornit za skodlivost homeopatie, kedze ju viaceri odporucate... viem, ze na prvy pohlad posobi ako ze naozaj zabera, ale nesie so sebou "vedlajsie ucinky" o ktorych sa nikde na pribalovych letakoch nepise... a to preto, ze velmi uzko suvisi s magiou... viaceri ludia, ktori ju uzili sa vyjadrili: citujem: "Ak začnete brať homeopatiká, fyzicky sa možno uzdravíte, alebo sa váš stav môže zlepšiť, ale do vášho srdca vstúpi zlo. Začnete pociťovať hnev, strach, zlobu, dostanete neovládateľné túžby po niečom." skuste o tom aspon porozmyslat... pre vase dobro... 🙂

lienka83
16. jan 2009

Ahojte, chcem sa s vami poradit. Mam zapalene hrdlo a zahlienene dutiny. Bola som u lekarky, s tym , ze som asi tehotna. Lebo mam pozitivne testy a na vysetrenie ma gyn. objednal az 21.1. Lekarka mi predpisala BIOPAROX , len niekde na nete som citala , ze moze poskodit babo... Myslite , ze je to tak? Tak preco by mi ho lekarka predpisovala. Neviem co mam robit, ci pokracovat v uziani [beriem ho uz tri dni] alebo mam s tym skoncit. Mam strach. ☹ Vsetky tie informacie su dvojsecne... niekde pisu, ze je to v pohohde... inde zasa aby ste sa tomu vystrihali... Clovek uz nevie comu verit....

cetera
16. jan 2009

Mal niekto z vas cystu pocas tehotenstva?

adka12
20. jan 2009

Ahojte baby, doktorka mi včera predpísala antibiotika sumamed. Uživali ste ich niektorá v tehotenstve?

majulienka32
20. jan 2009

adka12
no v tehu som ich nastastie nebrala, ale brala som ich davnejsie asi pred dvoma rokmi a poviem ti ze nikdy v zivote tie antibiotika nechcem vidiet..to su hadam najsilnejsie antibiotika ake existuju.. mne uplne znicili crevnu floru.. a isla zo mna len cista krv a tie bolesti.. no hrozne volaco.. su silne pre organizmus a nie este pre tehotnu zenu!!!
urcite by som si ich nedala..

danadr
20. jan 2009

Ahojte. Ja tiez prave bojujem s chripkou a dost hroznou. Najskor nadcha ale az taka ze som krvacala z nosa a do toho hrozny kasel ktory mi nedovoloval spavat. Mam fajn doktorku ktora sa snazi za kazdu cenu vyhnut antibiotikam tak mi tolko toho naordinovala ze az. Takze na kasel mam Stodal sirup a sinupret kvapky. Sinupret mozu byt aj tabletky. Musim povedat ze kasel mi uz fakt ustupuje. Este mi poradila aj Mullerove Pastilky na kasel ktore mi bodli najma v noci ked som sa dusila. Do nosa som si davala aj FIX krem aby sa mi lepsie dychalo. No a na nadchu mi predpisala Garasone kvapky ktore su sice antibioticke ale vraj neublizia v tehotenstve. A radila som sa aj s inymi lekarmi kt. mi to potvrdili. Aj BIOPAROX sa moze len mne sa po nom dost zle dycha.Tiez som si davala Pinosol a kupila som si aj kvapky Libenar, kt. su pre novorodencov a aj pre tehotne. Jedla som aj Paraggripe a oscillococcinum a musim povedat ze som to hadam zmakla. A to moj muz /ktory nam to doniesol -betar/vybral na rovnaku chripku dve davky Ceroximu antibiotik a aj tak sa citi zle. Takze treba si fakt pomahat kadecim a to ze po homeopatikach vstupi do mojho srdca zlo je mi momentalne jedno pretoze mi je prednejsie aby do mojho babatka nevstupil nejaky hnusny virus ktory by ho mohol poskodit. Ja beriem homeopatika uz roky a hlavne oscillococcinum mi vzdy pomoze ked su naokolo chripky. Je tam vytazok z kacacej pecene ci z coho co vraj podporuje imunitu. A tiez si myslim ze vyrobcovia sa nemaju cas zaoberat pri ich vyrobe magiou. Jednak vo fabrike na to nie je cas pri takom kvante a skor ako o magiu ide o biznis. Takze dievcata pomahajme si ako vieme. A hlavne medik s citronom a cibula a veeeeeeeela veeeeeeela ovocia.A ked je uz najhorsie tak aj antibiotika. Ved je uz kopec takych kt. mozu aj tehotne a sumamed tam tiez patri. Len si potom treba kupit laktobacil aby to organizmus lepsie zmakol.
tak vel sil
Nech sme zdrave!!!!!

ninuska8
20. jan 2009

adka 12 ja som brala sumamed mne nic neurobil, okrem toho ze mi zabral...nestazujem sa a brala som ho uz aj ako mala...a nic, kazdopadne jedz vela jogurtov na obnovenie flory, neboj mala som kamosku co cely prvy trimester brala antb. najprv bioparox potom normalne lieky, a narodil sa jej krasny zdravy chlapec...urcite je lepsie ked chorobu poriadne vyliecis...citala som tiez ze v prvom trimestri sa dieta sprava v tele matky ako parazit, preto je vela zin chorych, takze hlavu hore a bud pozitivne naladena
mne to buhuzial nevyslo, na Vinoce som prisla o nase prve babatko asi v 5tt, je tazke prijat to ale uz sa tesimna dalsie, ktore verim ze budu, asi v prvom tt som prekonala infekciu, a kedze som astmaticka hned som bezala za doktorkou ci mozem brat spreje ked som tehu a ta mi dala bioparox a nejake kvapky do nosa, preslo mi to rychlo,myslela som ze je vsetko ok a potom toto, nieje alebo nemusi to vsak byt vina choroby ale aj stresov co som k tomu prezivala...diplomka, statnice, skusky vsetko naraz...verim ze nabuduce to vyjde hoci najradsej by som sa do toho vrhla uz teraz ale musim vyckat aspon na tri mrchy a myslim ze to bude lepsie aj preto lebo uz budem mat po skole...jooj dufam ze som vas nenaladila negativne
vela chuti do boja s chorobami a hlavne zdrave deticky co sa mamiek nepustia

rejocka
9. feb 2009

Ahojte,prosím vás užívala niektorá z vás ATB-Zitrocín, v prvom trimestri?vďaka

shelly13
9. feb 2009

Ahojte dievcata, ja som bola od septembra do decembra 4x chora, raz som brala ATB, dal mi moj pneumolog Zinnat. Konecne som mala par tyzdnov pokoj a pred dvoma dnami som ochorela znova. Mam strasnu depku, lebo sa bojim, ze by to mohlo malemu ublizit... Myslite si, ze je to nebezpecne? Hoci, ani raz som pri tych chorobach nemala teploty, max 37,2-4. Ale zakazdym som brala plno liekov: bioparox, paralen, stodal sirup, olynth do nosa, oscillokokonum... teraz si davam aj sterimar do nosa, ale nic mi nepomaha, citim sa hrozne a nechcem uz brat ziadne lieky... je mi z toho do placu... ☹

ditka1
9. feb 2009

shelly...urcite ti doktori musia vediet ci to skodi babatku,inac by ti nedali take lieky,ale vacsina liekov co tu pises su skoro homeopaticke tak by nemali skodit...a co ti je vlastne ?aka choroba prechladnutie alebo nejake anginy?lebo podla liekov ako je bioparox si myslim,ze tieto choroby su to...

lulu24
10. feb 2009

Ahojte baby,mozno vas trosku upokojim.Ja som brala tiez mnozstvo liekov este ked som nevedela,ze som tehu.V 3 tyzdni som bola dokonca na operacii v uplnej narkoze,tyzden som potom brala ATB.Popritom dalsie lieky na alergiu.Ked som zistila,ze som tehu samozrejme lieky na alergiu som vysadila.(brala som ich s prestavkami,ked mi bolo lepsie vzdy som ich vysadila).Ale cele tehu ma zozieral pocit ci bude malicky v poriadku,kedze som bola na tej operacii adt...Ziadne specialne testy mi nerobili,kedze som v zahranici a tu sa to nerobi.No nase zlaticko je nastastie v poriadku,uplne zdravy.klop klop 🙂

shelly13
10. feb 2009

Ditka: ahoj, no my sme sa uz tusim stretli vo viacerych temickach🙂 Niekedy mam pocit, ze sa na mna hodi vela tem🙂

Co mi je? Ja som alergicka, astmaticka a mam imunitu dost zlu, na co sa liecim u specializovaneho lekara pneumologia plus imunilogia/alergologia.. Takze to maju pod kontrolou. Co sa neda dostat pod kontrolu je to, ze na podporu imunity uzivam milion liekov, ktore v tehu nemozem. Takze sa na mna teraz nalepi hociaky virus. Teraz nemam chripku, ale nejaku pliagu virus na prieduskach (na stastie bez teplot) a mam aj zapal, ktory nie je virusoveho povodu. Takze vsetko dokopy.. Ale nie je to mozno az take zle, ako to vyzera. Len ked okolo mna prejde chory clovek, hned to dostanem. Vyhybam sa preto takymto situaciam, ale manzel musi chodit do prace a tam si ludia chodia chori kedy chcu, takze ochorel on a tym padom aj ja.. co uz, ludia su sebci. No a dnes som uz bola aj u lekara, dal mi ATB Summamed. Co uz, snad to maly nejak prezije a nebude taky hypochondrik ako jeho maminka..

ditka1
10. feb 2009

shelly...malicke urcite bude ok ked to uz doteraz s tebou vydrzalo 😀 uz si za hranicou neboj a keby nieco uz mu vedia pomoct v specializovanych centrach,dost si si vytrpela teda,aj strach o maleho hlavne s tolkymi liekmi,uz aby si to mala za sebou...inac alergicka a astmaticka som aj ja lieciaca sa,ale cuduj sa svete ja ako som tehu mne zasa vsetko preslo a neberiem teraz absolutne ziadne lieky len k porodu mi alergologicka dala atrovent v pripade nudze...ja dufam,ze sa mi to ani nevrati po porode...drz sa

shelly13
11. feb 2009

ditka: No, aj moja kamoska ked otehotnela, zrazu jej prestali vsetky problemy, ktore dovtedy mala. To musi byt super 🙂 Ani u nas v rodine nie je nikto taky stale chory ako ja, nejak som to schytala za vsetkych. Ale aspon si v brusku maly vytvori imunitu (tym sa utesujem:(()

derby1
20. feb 2009

Ahojte babenky,

vidim, ze chripka je v plnom prude. Bohuzial, ani ja som sa jej nevyhla. Som v 14. tyzdni tehotenstva a zapal hrdla mi presiel na zapal priedusiek. Lekar mi odmietol predpisat cokolvek na hrdlo a odporucil ma len na sumive Calcium.Na plucach vsak pocitujem pichlavu bolest, teplotu nemam. Bojim sa, aby to neuskodilo babatku. Z lekarne som si zadovazila Bronchicum, no neviem, ci to mozu tehotne uzivat.
Nemate niektora s tymto liekom skusenosti?
Dakujem! 🙂

ivkaivka
22. feb 2009

Ahojte, som tu nova, som v 14.tyzdni. Ak mozem poradit na bolave hrdlo je najlepsie: namocit vreckovku do velmi studenej vody, prilozit na krk a obkrutit satkou. Opakovat tak po 3-4 hod. Studena vreckovka zapal vytiahne. Mne to zaberie uz po 1 dni. Poradil mi to lekar a fakt to funguje.

ivkaivka
22. feb 2009

Ahoj Cetera, mne pri zisteni tehotenstva lekarka nasla aj cystu. Upokojila ma tym, ze cysta podporuje tehotenstvo - chrani ho. Teraz som v 14.tyzdni a zatial je to o.k. Neberiem nic, len sem tam ma zaboli pri vajecnikoch. Bola som aj na ultrazvuku, babo je v poriadku. Tak si z toho velku hlavu nerobim 🙂 .

Derby1 - Na zapal priedusiek, si pamatam, mi este babka prikladala teply obklad (na mastny papier nalejes rozpustenu mast) na ktorom bola tusim husacia mast, alebo mast z jazveca. Mast z jazveca je velmi zdrava, nielen ako obklad, ale taktiez dat za lyzicku do tepleho caju - je to sice nechutne - ale co je nechutne je zdrave. Ak nemate po blizku polovnika, tak sa da vraj zabezpecit aj v lekarni.

Neporadite mi ako sa zbavim neprijemnych pachov? Nevolnosti presli, ale neznesiem vônu - pach kozenej gaucovky. Som z toho zufala. Nemôzem vojst do obyvacky ☹ .

janocka
9. apr 2009

pajinka23 • 35tt • Včera o 09:02
😢 Zienky od vcera ma chitila taka strasna chripka a bojim sa aby to malickeho nejako neoslabovalo...neberiem ziadne lieky lebosa bojim ale cmulam homeopaticke cukriky,ale neviem co s tou teplotou....ach jaj ☹ ☹ ☹ ☹

bejca • 1d • Včera o 10:21
pajinka zbehni k dokimu 😉 alebo mu aspon zavolaj 😉 myslim zenskemu a radsej sa popytaj .. ja som teploty nemala ale chora som bola - kasel , nadcha a pod...

tanulik... • 38tt • Včera o 10:24
pajinka ja som tiez mala chripku a teplotu iba troska zvysenu ale tiez som brala homoptikum ,no bola som aj u svojej lekarky a ta mi dala nejaky sprej ktoruy neobsahuje antibiotika a pomohol tiez vela lezat a pit cajik

dupinka • 35tt • Včera o 10:52
Ja som mala včera cely den teploty 38°C, k tomu hrdlo v ....., tak som sa skoro z postele nepohla, co som nevladala vobec nic. Ja som horucku uz pekne davno nemala. Nakoniec sa aj maly prestal vrtiet, co mi na nalade nepridalo.... Dnes uz lepsie, ale radsej vylezim poriadne.
2 lekari mi nezavisle od seba povedali, ze ak je teplota do 38°C a nie su ine komplikacie, tak treba liat do seba teply caja vylezat.

Lenze tiez mi to nie je jedno, ked este aj pohyby babatka citim obmedzene.

pajinka23 • 35tt • Včera o 11:04
dupinka ja zase mojho drobca citim as privelmi 😉 hmiri sa kazdu chvilku,horsie je to uz somnou,lebo lezim,lezim a uz ma stoho vsetko boli ☹ 😉 a este ktomu ma moj doki dovolenku as do buducej stredy tak zas neviem ☹ ☹

ivanka821 • 28tt • Včera o 11:15
baby,
mne lekar v UK povedal, ze si babatko zije aj tak vo svojom uzavretom svete a aj ked vam je zle tak jemu to neskodi a je ok.
Akurat ked kaslete, alebo kychate tak ho to vyrusuje 😀.
Odporucil mi paralen a davala som si max. 1 za den.

pink_lady • 18tt • Včera o 12:57
ahojte...pajinka sup k doktorovi, si uz v 3 trimeestri tam su moznosti liecby podstatne sirsie ako v 1.trimestri. Ja som prvy trimester bola prakticky cely o teplotach, antibiotikach, paralenoch, dusilo ma kaslom nonstop a drobec vyzera byt v poriadku 😉 lepsie je par tabletiek ako ubolena a utrapena, uhoruckovana mamina ...aspon tak mi povedali v nemocnici 🙂

deborah1
4. máj 2009

Jaaaj baby,ma bolí strašne hrdloo,ani spať sa mi nedá. ☹

maryloou77
12. máj 2009

ahoj baby 🙂
mna boli cast medzi chrbtom a zadkom, ale len lava polovica a poradili mi ze len Panadol mozem ako tehotna uzivat, tak neviem ci sa na to dat ale ked to neprestane budem musiet 😉

juliankaaa
13. máj 2009

deborah1
co si si dala na to hrdlo, pretoze ja uz tiez neviem co nan dat 😨

perla200
22. máj 2009

ahojte baby....čo na bolavé mandle? ja ledva prehltam...velmi ma bolí lavá mandla....

ancurka1
10. jún 2009

ahojte prosim poradte, užival niketo Zinnat antibiotika som tehotna dva tyzdne aj 3 dni ako povedal gynekolog uz som vyskusal vsetko mozne na hrdlo ale nic nezabralo ine neostava uzival to niekto? diky

chrustik1
10. jún 2009

Ahoj ancurka1, ja som užívala tieto antibiotiká, síce až v 20tt, ale vraj nie sú nebezpečné. A môžem povedať, že zaberajú teda super, už po jednej tabletke sa mi dosť uľavilo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre