Choroba, paralen a antibiotiká v tehotenstve. Skúsenosti?

newyorkgirl
27. feb 2006

ahojky, mam na vas otazocku. Minuly tyzden som ochorela, zobrala 3-4 Paraleny, kedze mi meskala menstruacia, antibiotika som zavrhla, ale takisto som si myslela, ze mi meska kvoli chorobe. Vcera som zistila, ze som zrejme tehotna, dnes mi potvrdili u gyn. 5ty tyzden. Ale problem je v tom, ze som chora este viac, zrejme je to streptokok v hrdle, hrozne bolesti hlavy a horucky... mate niekto skusenosti s liekmi? Paralen a antibiotika? ☹

andrejusa
30. dec 2012

@lalilala aha, dakujem, skusim sa na to zajtra opytať v lekarni. Ja tiež pijem litre čaju, ale mam pocit že ma tie bylinky ešte viac drhnú, dnes som si musela dať stoptussin a mám pocit že mi to trošišišičku prešlo,

lalilala
30. dec 2012

@andrejusa v lekarni to nekupis skus na nete alebo.tak to sa doma vyraba najcastejsie to polovnici predavaju

andrejusa
30. dec 2012

@lalilala vyskušam net teda, ale je možné že ani to nebude pre tehulky...

lalilala
30. dec 2012

@andrejusa ja som to mala v tehotenstve to je prírodné je to predsa mast z jazveca a kremujes si to zvonku na priedusky nejes to ;)

raffaela
15. apr 2013

cibula, cesnak, zazvor, med, homeopatika http://www.pilulka24.sk/oscillococcinum-tobolky...

nomik
15. máj 2013

Ahojte baby, citala som tu ze si niektore uspesne vytreli tie biele capiky z hrdla a ulavilo sa im.. Preboha ako ste to zvladli?? 😖 😕 Ja si len dam do pusy vatovu tycinku a v momente ma napina na vracanie, hlbsie do hrdla sa ani neviem dostat.. To iste pri kloktani, ale to aspon ako tak zvladam 😒
Dost ma to vytaca ze si neviem pomoct.. ☹

dzanet
27. máj 2013

tak ja som bola dnes u lekarky. celu noc som nespala co sa mi zapalilo hrdlo, neskutocne pichanie v pravom uchu a do toho mi zacal rast novy zub, to nehovorim ze len lezim pocas tehotenstva co mi je takmer vkuse zle. Som v 11tt.
Lekarka mi predpisala sumamed a laktobacily. Tak som to hned uzila a musim povedat ze trosku sa mi ulavilo, nakolko sumamed su pomerne silne antibiotika, no malinkemu by uskodit nemali, podla vyjadrenia znamej (pôrodna asistentka)
tak zienky prajem vam aby nas choroby len obchadzali a mohli si uzivat tehotenstvo plnymi duskami, aj ked niekedy sa im tazko vyhnut..

blahowoman
27. máj 2013

Tak ja to mam horsie...Ja mala to iste co pise pani, ale s tym, ze mne doktorka predpisala Atb,a pamicon do nosa. Problem je v tom, ze mne tiez meskal menzes,ale pripisovala som to chorobou. Nakoniec po tyzdnovom uzivani atb a pamiconu som zistila, ze som tehotna!!! Este pred tym, kym som sla k dr. som sa liecila Theraflu ☹ a tinkturou- Salviou do hrdla, takze vsetko zle ☹(((((.
Dnes som bola u zenskeho, ktory mi povedal, ze lieky ktore som uzivala neposkodia plod, o com ja nie som presvedcena, lebo salvia sa nesmie a pit theraflu tiez nie a o atb. ani nehovorim....Bohuzial idem na UPT , lebo nebudem 9m trpnut, ci je moje dieta v poriadku... som matkou uz 2 deti a pri nich som nezobrala ani paralen...
Je to hrozne, ale neverim lekarovi, ktorí mi povie, ze toto vsetko dietatu neuskodi.... 😢 😢 😢

sona2014
28. nov 2013

ahojte baby.som tu prvy krat. dufam ze aj prispevok som pridala dobre 😉
chcela by som vediet, bral počas tehotenstva ospexin. ja som mala CRP zvyšene v stvrtom a co som aj teraz v šiestom mesiaci a tlaky v podbrusku. dali mi ospexin. CRP mi kleslo uz skoro na normu ale velmi sa bojim lebo som este lem v šietom mesiaci a beriem antibiotika. prosim vas ma niekto skusenost s týmito antibiotikami pocas tehotenstva?dakujem

mitulite
7. nov 2014

Na horucku (na perach) je dobry cesnak,prirodne ATB 🙂 no najlepsie je dat si to hned na zaciatku,rozkrojit cesnak a potret mne to vzdy pomohlo 🙂

simonka121
3. jan 2017

Zdravím žienky potrebujem poradiť som v 27 týždni A som neskutočne chorá...môj doktor mi odporučil sinupret kvapky no neviem aké je dávkovanie v tehotenstve..... Neviete mi s tým poradiť....... Ďakujem

juhseverzapad
3. jan 2017

@simonka121 Najlepšie je sa liečiť po domácky ako chémiou.

ajka3131
25. dec 2020

@alexandrah dobrý deň. Môžem vedieť viac o Tom liečenia z panadol ultra rapid? Ja ho užívam dlhodobo na boeoeti hlavy, lekarov, neurológov som tie pochodila ale moc.mi to nepomohlo. Mohla by som vedieť čo vám zaberalo na bolesť hlavy alebo ako vydržať tie bolesti bez panoadolu. Ďakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre