Chrípka 10 dní pred pôrodom. Aké sú nebezpečenstvá?

katy2205
25. sep 2008

Ahojte babule, je nebezpečné pre dieťa prípadne môže vyvolať chrípka pôrod skorej ako mám termín? Inak bolia ma strašne priedušky a mám nádchu a kašel. V takomto stave rodiť, nič moc. V posledné dni mám dosť silný bledulinko žltý výtok. ☹

cat
25. sep 2008

katy ja som pre chorobu takto skoncila v nemocnici o 15 dni skor, a vraj dobre ze som prisla, nacpali do mna antibiotika v infuzkach, zrazali mi teplotu ale stale som mala crp v krvi vysoke,cize nejaky zapal v tele a ten zial presiel aj do babatka, cize aj dcerka musela byt na antibiotikach 3 dni po narodeni. 😒
Jo, do tej nemocky som sla sama dobrovolne na urgentny prijem, rovno ma tam nechali v tom stave.

luciaakubko
25. sep 2008

ja som sice nechripkovala, no bola som riadne prechladnuta-upchaty nos, bolest hlavy, hrdla, kasel-som sa obavala, ze ked ma nahodou budu musiet nastrihnut a zasit, ci sa mi nepotrhaju stehy 🙂 bolo to priserne, nakolko ma fakt zasivali.nerada na to spominam...ale prezila som...davaj nasivin, ak mas kasel mucosolvan, medik s citronom. na priedusky si davaj zabaly-horucu mast-vraj je to velmi dobre. na babo hadam nie. ak to nebude cosi take ako spominala cat

bibianna
25. sep 2008

ja som mala tento istý problém. Neviem , nešlo asi o chrípku, ale bolelo ma hrdlo, priedušky a bola som slabá, malátna. Takáto som išla aj na pôrod. Aj som im to tam nahlásila. A neverili by ste, že pôrod ma vyliečil. Na druhý deň mi nebolo nič.

jahodka11
25. sep 2008

katy, ja som mala mesiac pred terminom zapal priedusiek......dostala som nejake antibiotika a o par dni mi bolo lepsie....ved urcite si bola u doktora a dufam, ze do porodu budes fit 🙂

katy2205
autor
26. sep 2008

ja som nebola u lekára, len som mu volala a vraj mám piť čaj s medom, potiť sa a kvapkať si do nosa ale nevraveli mi že by som mala ísť do nemocnice. Tak uvidím......... dnes sa mi už kašle lepšie, aj ten sopel snáď sa zmierni tak sa budem kurírovať ako sa dá.

jahodka11
26. sep 2008

katy, do nemocnice urcite nemusis ist.....skus si dat proti kaslu obklad na prsia, na nejaku vreckovku alebo handricku si nakvapkaj teply olivovy olej a priloz aj na niekolko hodin, u nas zabera 🙂

lante
27. sep 2008

katy, ja som bola 5 dní pred plánovaným cisarákom na pohotovosti s nábehom na angínu 😉, potom sa to zmenilo na sopel a kašeľ, to už som podľa plánu nastúpila do pôrodnice. No vedela som, že kašel po cisárkom bude zabiják a to teda bol. Prečo si to neskomplikovať, keď sa to dá 😉 Cisarák bol do pohody, ale bez toho kašľa by to bolo určite lepšie.

denisaap
6. okt 2008

katy,ahoj aj ja mam 16 dni pred porodom a od vcera sa citim mizerne,boli ma hlava a hrdlo ,tazko sa mi prehlta a tak som dnes isla k doktorke predpisala mi antibiotikovy sprej na hrdlo a odporucila teple caje,zajtra mam poradnu a urcite to spomeniem aj tam....prajem skore uzdravenie....

petrahy
9. okt 2008

Ahojte nebudte nestastne ja som na Silvestra ochorela a brala som ATB jedny za druhymi. Planovany cisarsky rez mi robili 24 januara a to mi dalo dost zabrat nemohla som si odkaslat a este tie bolesti. Mala som sice spinal ale bolo to dost tazke. Maly mal nasadene ATB prve tri dni a potom sme uz boli obidvaja v pohode. Zvladnut sa da vsetko 😀 😀 takze prajem vsetkym vela stastia a zdravia

pilotka2
6. feb 2009

Ahoj holky, trápí některou z vás momemtílně chripka. Ja to chytla od syna a už to trvá od neděle. Jsem hrozně vyčerpaná a unavená, nemůžu ani kašlat jak mě bolí saly na břichu a na hrudi. Dnes jsem už musela jít k doktorovi, ale stejně mi nic nedal, ale mám alespoň jestotu, protože mě poslechl a udělal stěr krku. Doporučil mi jitrocelový sirup. Fuj

adulka55
6. feb 2009

Ahojte, sice niesom pred pôrodom, ale chrípku som mala dva týždne dozadu a myslela som že asi zomriem... nemohla som dýchať, točila sa mi hlava, bola som malátna, by som nezvládla ani cestu k doktorovi, tak mi moj priatel išiel kúpiť lieky do lekárne a dali mi oscilococinum(môžu aj tehotné, sú to homepatiká) a fakt mi to po prvej dávke prešlo 🙂 naštastie, lebo som sa bála o mojho chrobáčika ☹

bezaz
6. feb 2009

no ja som mala chripku asi 10dni pred porodom.. najprv som to riesila len homeopatikami, tie nezabrali, tak mi doktorka predpisala nejake sirokospektralne atb, len na tri dni, tri dni som ich uzivala a hned na dalsi den sa Ninka narodila.. si musela pockat, kym vyzdraviem 🙂

sloto
6. feb 2009

ahojte ja mam 5 dni do porodu a uz 5 dni ma trapia priedusky, kasel, nadcha....hroza.beriem penbene antibiotika, ale hlieny vobec nemiznu tak som zvedava na porod ☹

beke
6. feb 2009

na kašel pomáha hedelix kvapky (môžu aj tehotné) aj ja ich teraz beriem a mám max. týždeň do pôrodu a pomáhajú mi 😉

siouxsie
24. mar 2009

Ahojte, ja som ochorela dva dni pred PTP, silná nádcha, zapálené priedušky a teplota 38,5, takže mi bolo hneď jasné, že rodiť budem v teplotách. Veľmi som sa bála, ako to zvládnem. Moja ošetrujúca lekárka mi predpísala nejaké antibiotiká, ale môjho drahého napadol jeden ľudový liečiteľ, ktorý u nás pôsobí. Komplikovaným spôsobom získal tel. č. na neho a hneď mu aj zavolal. Hoci bola sobota večer, hneď aj dohodol stretnutie s ním. Prišli sme k nemu a takto som mala s ním sedenie najbližšie 4 dni po cca 1,5 hod. Dôrazne ma však napomínal, aby som ihneď zabudla na predpísané antibiotiká a odporučil mi dva čaje (jeden na priedušky a druhý na inhalovanie), samozrejme ležať, oddychovať a veľa tekutín. Každý deň som sa cítila lepšie a keď sa 7 dní po PTP ozval malý Jakubko, že chce už prísť na svet, rodila som bez teploty a bez choroby. Ešte chcem podotknúť, že pán liečiteľ nechcel odo mňa nijaké peniaze, zaplatila som si len za tie dva čaje čo mi odporučil, celkom to bolo 63,- Sk. Doteraz tomu nerozumiem, ale bola to pre mňa ohromná, pozitívna skúsenosť.

rainee
7. nov 2009

je tu nejaka mamicka co rodila chora /chripka, anglina, teploty.../ ak ano ako to prebiehalo, dali vam atb, rodili ste normalne ci kvoli tomu sekciou? dik za info

vieruna
9. nov 2009

Ja som bola pred porodom aj pocas chora. Angina. Dr nevedela co somnou, tak mi dala penicilin, ze to tehotne nabeton mozu. Pocas porodu som mala pocit, ze sa zadusim ako som mala strasne sucho v hrdle a nadrapovalo ma na kaslanie. Rodila som prirodzene, ziadne opatrenia nerobili. Ako to tu uz niekto spominal, porod ma vyliecil. Fakt. Keby sa mi to nestalo, mozno tomu neverim. Ked sa deti narodili isla som spat a rano mi nic nebolo 🙂

zuzana105
11. nov 2009

o toto som sa aj ja zaujímala, mám 3 týždne do pôrodu, malá sa už síce vyliečila (sopel, kašel), prevzal to manžel, mňa to zatiaľ obchádza (klopo klop klop)
pýtala som sa na to gynekologičky a povedala, že sa rodí normálne a aj cisárske sa robia, treba to zvládnuť
tak sa snažme neochorieť

fide
11. nov 2009

Ahojte mamicky nebojíte sa prasacej chrípky???

zuzana612
13. nov 2009

Ahojte, ja som ochorela tyzden pred planovanou sekciou. Bola som taka chora ze som musela brat antibiotika a koli tomu mi aj o tyzden odlozili CR. Zevraj nebudu riskovat komplikacie kedy sa nieco stalo a ja som bola chora. Kedze som nebola ani otvorena ani som nemala tazkosti, tak som im nakoniec aj bola vdacna za to ze mi ten cisarsky odlozili, lebo ked som si potrebovala po CR odkaslat, tak to bola hroza. Neviem si predstavit keby mi ho spravili vtedy ked som bola chora a kaslala som vkuse. Asi by mi bolo potrhalo cele brucho. Ale ci to ma nejaky vplyv aj pri klasickom porode neviem

iwanna
27. jan 2012

Mam 5 dni do planovaneho cisarskeho. Obidve deti chore v teplotach a dnes mam pocit, ze to uz ide aj na mna ☹
Teraz budem cakat ci mi to vsetko prepukne alebo sa to uhra do stratena....
Mate niekto podobnu skusenost? Odlozili vam sekciu? Alebo nasadili atb? Alebo ako ste ste bojovali po cisarskom s tou chorobou dalej?

romco3
13. okt 2016

neviete ci moze manzelka (ma 10 dni do porodu) uzivat Azytromicin? Doktorka jej to predpisala ale aj tak mame obavy. Ma zapalene hrdlo, hlieny. Horucku nema.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre