Chrípka na začiatku tehotenstva

silvestrova
31. jan 2007

ahojte babulky, prekonala som chripku s horúčkami, som na zač. tehotenstva. Bojím sa či by to nemohlo mať nejaký vplyv na babetko, mám v sebe nervozitu. Lebo žial tomu sa človek nevyhne.

ockayova
7. nov 2012

@zuzi0911 milujem mandarinky, a už som ich zjedla na tuny, aj pomaranče a citrony s cukrom, pijem čaj na nachladnutie a žiadne zlepšenie, leták v tom nieje, som prekvapená že nie, len zvonku je popísané zloženie a tak

zuzi0911
7. nov 2012

@ockayova ja som ich jedla na kila pocas tehu. jpj ja neviem co by ti pomohlo. mala by si ist sj zo sebou ci niekde nejaky bacil nie je a lieky na to

ockayova
8. nov 2012

@zuzi0911 no už som celkom KO, volala som k svojej dr. a vraj homeopatika smiem... tak beriem aj sirup aj nejaké tobolky na cmulanie, doteraz som pila čaj na nachladnutie a až dnes som si prečítala, že ho nesmú tehotné... ja už neviem... všetko robím zle, je mi zo seba do plaču...

zuzi0911
9. nov 2012

@ockayova di v strese lebo mas strach sby di babanku neublizila
mala by si ist na vysetrenie k obvodnou nech ta pozre a nechvti nieco predpise lebo ssi bez liekov to nepojde.

ockayova
9. nov 2012

@zuzi0911 ja beriem tie homeopatika a už zaberajú, je mi podstatne lepšie, tak sa to snád bude už len zlepšovať. Stresujem, to je pravda, lebo je toho viac čo si vyčítam... na začiatku tehotenstva som vypila 2 energetické drinky a potom som niečo natierala s acetonovou farbou a pila som ten čaj na nachladnutie čo nemôžu tehotné a beriem teraz lieky... 😢 😢 😢 takže asi mám prečo trošku stresovať, možno maličkosti neubližujú, ale ked je toho tak veľa pokope neviem no...

zuzi0911
9. nov 2012

@ockayova nemusis sa bat. ja som fajcila jak duha aj dom si vedela vypit ako 18 rocna do toho antibiotika na hnisavu anginu a o tyzden som sa dozvedala ze dom 8 tyzden tehu. a mala je uplne zdrava.ani stres nepomaha. a nemas si co vycitat.

ockayova
9. nov 2012

@zuzi0911 dik za povzbudenie 🙂

zuzi0911
9. nov 2012

@ockayova my sma si pisali aj ohladom strachu ako to bude ked sa babo narodi tak ako uz lepsie?A inac nemas zaco. 🙂

ockayova
9. nov 2012

@zuzi0911 áno, viem, ty si taká moja bútľavá vrba 😀 😀 😀 , malému teraz veľa o tom hovoríme a zdá nsa mi že sa začal tešiť...tak som rada

zuzi0911
9. nov 2012

@ockayova tak vyborne ja to furt tvrdim bude vsetko ok. 🙂

ockayova
9. nov 2012

@zuzi0911 😉 🙂

mma3
8. mar 2013

ahojte som 7tt lezim doma uz od pondelka hrdlo kasel sople a obcas trosku zvisena teplota 37,1-37,3.Nedavam si nic iba olynth detsky do nosa a pijem odstavene pomarance a citrony.Nemoze to uskodit babu ked som nebola u doktora. 😢

ooo
8. mar 2013

@mma3 kupi si nejake homeopatika, ak by ti bolo velmi zle. tie mozes. a pri vysokej teplote bud acylpyrin (ale opatrne, lebo riedi krv) alebo cipky pre deti. a vela, vela vitaminu c. ak boli hrdlo, tak si strekni koloidne striebro, to zabera velmi rychlo.

vierka987
8. mar 2013

@mma3 ja som bola chora v 6tt a presne to iste,ako ty..,ja som dost vela toho uzivala,hlavne homeop.,vit.c,toho som si dala strasne vela,bioparox a vela som pila a dostala som sa z toho..,k lekarovi pojdes zbytocne,pokial nemas vysoke teploty a citis sa len nachaldena,akurat mozes v cakarni chytit este k tomu nejaky virus..,ja ked som mojmu dr.povedala,z esom bola chora ,mala trosku zvysenu teplotu,sople,bolest hlavy, slabost,tak povedal,ze som spravila veelmi dobre,ze som neprisla,bolo by to zbytocne,lekar by mi nepomohol,iba ak by mi napisal atb,a to nie je najstatnejsie riesenie..,skor ten &bioparox,to sa moze,ma len lokarny ucinok ,ma antibioticky ucinok a nejde do krvneho obehu,cize k mimi sa nic nedostalo..,vela oddychuj,vela pi,vela vit.c,ked chces tak ten bioparox a urcite sa z toho dostanes,mne to trvalo tyzden... 🙂

vierka987
8. mar 2013

@ooo milujem koloidne striešbro,nas vseliek doma,na rany,zapalene hrdlo,bolave dasna,akne,no na vsetko,ked som nebola tehu,tak aj som ho pila... 🙂 🙂 🙂

ooo
8. mar 2013

@vierka987 ja si z neho obcas uchlipnem aj teraz v tehu.

vierka987
8. mar 2013

@ooo ja sa bojim si teraz chlipnut,hlavne v prvom trimestri,aj ked asi myslim,ze to neublizi..,ale zatial nie je treba..,akurat si ho striekam na celo,lebo po xy rokoch sa mi spravili vyrazky na cele,ani v puberte som take nemala,ale je nie to z tehu,bojujem s nimi od novembra.., 😠 😠 😠 ,snad to zaberie,cim skor

mma3
8. mar 2013

dakujem vam 🙂

000lulu000
9. mar 2013

ahojte maminky ,som velmi rada ,že som našla tuto temu,tiež som tehu v 6 tyždni a v prvom alebo druhom som prekonala chripku so zapalom priedušiek aj s teplotami ,moj lekar mi predpisal bioparox ale brala som ho len tri dni ,lebo aj toho som sa bala,mala som velke obavy ,ale ked čitam vaše prispevky tak už sa citim ovela lepšie,dakujem a držim vam palce...

misdul
13. nov 2013

Ahojte tehulky som 16 tt a dnes ma začala boliet hlava,hrdlo a mam aj zvyšenu teplotu všetko ma boli ako pri chripke neberiem nič pijem len teply čaj z citronom bojim sa či to neuškodi babu dufam že nie ma ist k obvodnej do istoty 😨

bajaaaaa
20. nov 2013

@emjee k doktorovi by bolo asi najlepšie ísť čo najskor. Ja som len v 4tt a mám dosť nádchu a vykašliavam hlieny, doki mi dal paralen 500 ale čípky. ale nádcha a ani kašel neprešli. :( dúfam že to čo najskôr prejde

bajaaaaa
20. nov 2013

ale tie hlieny asi súvisia s tým že som prestala fajčiť asi pred dva a pol týždňom 🙂

berenikca
30. dec 2013

zdravím sa mamičky 🙂
moc vás prosim o radu. pracujem v Nemecku ako vypomoc v domacnosti, a zistila som ze som tehotna. davam si pozor;nedviham nic neprehnane tazke ale ochorela som... uz 6 den ma stali boli pali a skriabe hrdlo, kycham a asi mam chytene dutiny, tak sa naparujem, ale to asi zle robi na hrdlo.. takze to vobec neustava. do hrdla mam sprej cisto na prirodnej baze, z alpskych soli, ale tiez nepomáha... som v 7 tt a mam strach o babetko. domov odchádzam o tyzden, ale co sa este vsetko moze za tyzden stat ze....kloktam slanu vodu, pijem cibulovu stavu ale nic nezabera.... nastastie moja teplota neprekrocila 37, 5. dakujem vopred

ricola
2. máj 2014

Keby máte ozajstnú chrípku, tak 37,2 a podobné teploty nemáte 🙂.

mikulkovakaty295
4. okt 2014

Ahojte.. mam na vas jednu prosbu potrebovwla by som poradit vcera sok si robila baby test bol slabo pozitivny teraz mam horucky a nechcmlem nic brat a ani lieky na astmu ... poradte mi co mam robit. Lebo budem len prvorodicka. Dakujem.

seahorse27
4. okt 2014

@mikulkovakaty295 ak mas teplotu 38 a viac, daj si kludne paralen, ale max.3x 500. S tou astmou ti neporadim, skus napisat do nejakej online poradne. Ja mam dobru skusenost s www.antikoncepcia.com - odpovedaju dost rychlo.

sis8
4. okt 2014

@misdul podobný prípad zažila asi každá tehotná žena, nakoľko počas tehotenstva je telo resp.imunita viac oslabená, ale u mňa vždy zabrali homeopatiká, pri príznakoch nádchy oscillo..., pri nádche coryzalia a pri bolesti hrdla homeogene. držím palce (a ešte sa môže papať vitamín C - v lekárni Vám povedia, aká veľká dávka je vhodná pre tehotky)

klara12072014
8. apr 2016

Ahojte, snazime sa velmi o babo. Prave som mala ovulaciu, tak sme sa snazili, avsak ja neschval sa mi zacala ppcas tych dni zvysovat teplota, bolesti hrdla, kasel a v den ovu mi bolo najhorsie. Prosim Vas co mam robit? Snazim sa vyhnut tabletkam, avsak uz to asi nezvladnem dalej... Moze to mat vplyv na neuhniezdenie sa?

Dakujem!

babulka82
8. apr 2016

ja ked som zostala pri prvom tehotna dostala som taku chripku jak nikdy a to som netušila že som tehotna meškal mi menzes a ja že to chorobou no nechodila ani po chorobe tak až vtedy som zistila že som tehu. Vybrala som aj ATB aj rozne lieky a synček je zdravy uplne ma už 7 rokov 😉

klara12072014
9. apr 2016

Tak to sa velmi tesim! Dakujem babulka82

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre