Chrípka na začiatku tehotenstva

silvestrova
31. jan 2007

ahojte babulky, prekonala som chripku s horúčkami, som na zač. tehotenstva. Bojím sa či by to nemohlo mať nejaký vplyv na babetko, mám v sebe nervozitu. Lebo žial tomu sa človek nevyhne.

alena22
31. jan 2007

ahoj ja som mala chripku v 10tt a teplotu ale tu som nemala vyssiu ako 38 stupnov a sme v pohode ale mna zobrali do nemocnice hned a davali mi nejake antibiotika prdetoze som pred tym mala sponntany potrat tak sa moj doki bal aby sa nieco nestalo.Ale ten nebol z chripky.
Skoc si k dokimu nech ta vysetri a spravi ti sono iba tak si budes ista ze je vsetko o.k.

sisstin
24. feb 2007

I já jsem měla chřipku na začátku těhotenství, kdy jsem ani nevěděla, že jsem těhotná..ale prý na začátku nemá babo s maminkou spojeny krevni oběh, takže by to mělo být ok 😕

macica
24. feb 2007

Ahojte, všetkým Vám držím palce. Ja som pravdepodobne kvôli chrípke potratila v 9.týždni, stalo sa mi to pred dvoma týždňami. Bola som v tom najcitlivejšom období, kedy má začať biť srdiečko, ale toho som sa už nedočkala. Chrípku som dostala od môjho malého, ktorý ju priniesol zo škôlky, ☹ človek si nevybere. Budúce tehotenstvo si vypočítam lepšie, aby som sa netrafila do chrípkového obdobia. Všetkým Vám držím palce.
Sisstin keďže si bola v úplnom začiatku, tak určite budete v pohode 🙂
Veľa zdravia a pekné a hlavne zdravé bábätká 🙂

caffein
24. feb 2007

Ahojte! Ja som v 8tt tiež mala chrípku, 38 stupňov teplotu. Dala som si dokopy 3 Paraleny, vraj sú úplne neškodné. Potvrdil mi to lekár aj literatúra. Hlavne to treba vyležať a netrepať sa do práce.

sisstin
24. feb 2007

caffein: já jich snědla minimálně balíček a půl..a i chodila do práce, ale bylo to fakt na začátku těhotenství..možná tak v prvním týdnu..tak snad budu ok

matar
26. feb 2007

ahoj, ja som mala chrípku v 8 týždni a ked som na pohotovosti a svojmu gynekológovi povedala, že som zjedla paralen, hrozne ma "zvozili", že paralen sa v prvom trimestri jesť nemôže. ale našťastie je vsetko OK. každý vám povie niečo iné,tak kto sa v tom má vyznať 😖

xnunkax
28. feb 2007

Ahojte, ja som asi v prvom,alebo na prelome prveho a druheho tyzdna mala virozu s vysokymi horuckami,najvyssia az 40°C.Dost som neista,co to mohlo ci nemohlo sposobit,ale zatial vyzera byt vsetko ok.

emjee
12. okt 2008

katrin79 • 5tt • Dnes o 12:49
Včera som si robila tehu test a ukázal mi dve čiarky, teda potvrdil tehotnosť. Lenže dnes ráno som sa zobudila strašne unavená, mala som teplotu 37, bolia ma oči, hlava, presne ako keby na mňa išla chrípka a tak sa obávam, čo mám robiť, keďže si nechcem dávať žiadne lieky a bojím sa, aby som niečo zlé neurobila. Poradíte?

kvixa • 9tt • Dnes o 13:14
a v ktorom si? lebo ak si na začiatku tak to sa ešte ani nestihlo uhniezdiť a nemusíš sa preto báť si zobrať tabletku. Ja už som v 8 tt a mam asi tiež chrípku , tak zajtra bude utekať k doktorke.. bojim bojim.

shela • 1d, 17tt • Dnes o 13:21
katrin...ta teplota co tu pises je v tehu normalna...ja mam teraz nonstop 37,2 normalne ked niesom tehu 36,6...vsetko sa meni v tvojom tele...chod radsej k lekarovi..a lieky ber s mierou kedze prve 3 mesiace tehotenstva su najdolezitejsie- vsetko sa malinkemu vyvija...

amatula • 2d • Dnes o 13:31
ahoj.ja som mala tiez na zaciatku tehu. hroznu chrypku,39teplota .liecila som sa prevazne homeopatikami a podbelovy,lipovy cajik..paralen1,2..a vylezat.pretoze prave na zaciatku ked sa babatko najviac vyvija je najlepsie sa vyhnut liekom.

kvixa • 9tt • Dnes o 13:38
amatula aj si bola u lekara?

katrin79 • 5tt • Dnes o 13:43
prave som sa docitala, ze zvysena teplota je v tehu normalna, co som vobec netusila, kedze je to moje prve tehotenstvo...no rano som mala 37 a teraz 37,2, ale sa bojim, lebo ked sa zhlboka nadychnem tak ma boli na plucach, cely rok mi nic nebolo a teraz ako naschval....mozem pit vsetky caje?

kvixa • 9tt • Dnes o 13:46
asi okrem šalvie ano. nie som si ista. aj mne to prišlo ako naschval

lante • 1d • Dnes o 13:50
Katrin a môžeš Paralen

katrin79 • 5tt • Dnes o 13:55
ano, uz som sa docitala, ze Paralen je povoleny, ale teda zatial si nebudem davat nic, uvidime ako to bude postupovat, dnes lezim, ale horsie, ze zajtra musim do prace, neviem, ako to tam vydrzim a este otazocka, test som si robila len vcera 3 dni po meskani menstruacie, kedy je cas ist ku gynekologovi?

katrin79
12. okt 2008

no nejak ma prehodili k inej teme, tak este raz dam otazku, kedy treba ist ku gynekologovi, ked som tri dni po meskani menstruacie? Nebude este skoro, ked tam pojdem teraz?

kvixa
12. okt 2008

ja som mala prist až v 8 tt 😒 ale to asi zaleží od doktora.

katrin79
12. okt 2008

az v 8 tt? vsak to nevydrzim dovtedy 😲 ja tam zajtra zavolam a objednam sa, aj tak je cakacia doba nejaky tyzden, tak to bude snad tak akurat

kvixa
12. okt 2008

no aj ja som čakala 2tt a šlo ma poraziť. Inak stupla mi teplota na 37.5 neviem čo mam robit. či počkat do zajtra alebo na pohotovost 😒

katrin79
12. okt 2008

tak ja by som sla az keby som mala nad 38 teplotu, ale ved uvidis ako ti bude neskor a inak ako prezivas tehotenstvo? byva ti zle, alebo len taka malatna?

kvixa
12. okt 2008

vobec mi nebiva zle. len ked som hladna tak ma napina na zvracanie 🙂 ale to asi preto, že som si roztiahla žaludok.
a boli ma chrbat.inak som ako rybka. ( až na dnešok). a ty? ako?

katrin79
12. okt 2008

no ja som este vcera s drahym malovala spalnu, takze akcna az no...a vecer o siedmej na mna dosla maxim.unava v sekunde som zaspala a spala som do deviatej rano ale dnes mi je dost blbo, som slaba ako mucha, sa mi vsetko toci, poobede som spala nejake dve hodinky a teraz trochu vegetim pri telke, ale je mi tak divne, neviem specifikovat 😒 lenze zajtra idem do prace, to bude horsie ☹

kvixa
12. okt 2008

waw aka akčnosť.to bude počasím 🙂

sirinka
12. okt 2008

moja kamoska mala tiez na zaciatku tehu chripku a vysoke teploty. musela ist potom v 20tt na specialny usg, kvoli srdiecku babatka, vraj to moze mat vplyv, ked je to akurat v case, ked sa vyvija...tak urcite povedzte vasmu dokimu, ze co vam je a on uz bude vediet, ze co ma robit. drzim vam palce babule, nech ste skoro zdrave...

kvixa
12. okt 2008

dakujem 🙂

katrin79
13. okt 2008

no myslim, ze ta teplota nebola priznakom chripky, lebo dnes mi uz je ok, ale teplotu mam stale okolo 37

kvixa
13. okt 2008

no u mna ano. ešte som začala kašlat 😒 tak idem- dufam, že v čakarni neochoriem ešte viac 😝

katrin79
13. okt 2008

tak ti drzim palce, nech vsetko dobre dopadne, mas aj teplotu? daj vediet potom co ti dali na to

llolla
14. okt 2008

no ahojky. tak mne na to dala lekarka nejaku somarinu... tak mi magistra v lekarni radšej dala pinosil- olejový do nosa a homeopatikum od kašla. je to super, užívam to pol dna a je mi stokrat lepšie 🙂 teplotu som mala len 37,5.

deborah1
31. jan 2009

Sirinka,ako dopadla tá kamoška? 😕

sisulka7
1. feb 2009

baby aj u mna to vyzera na chripanu, teplotu mam zatial nastastie len max 37, 5, takze asi do prace zajtra nepojdem. Mam ist aj obvodakovi aj gynekologovi? Alebo staci len obvodakovi?

deborah1
2. feb 2009

Ahoj Sisulka,aj ja som to tak mala.Som skoro ako ty-10tt 😀 a mala som takú nechutnú nádchu,kýchanie,toplota 2 dni 37,5.Ja som si dala 3-krát Paralen proti teplote,do nosa radšej nič,nejako som to pretrpela.Ešte to síce nie je 100%,ale už to prechádza.Na tvojom mieste by som určite nešla do roboty,radšej to v teple a kľude vylež..Ja som nebola u dr.,lebo som na materskej,teda nepotrebujem papier do roboty,ale ty asi potrebuješ.Ja som si povedala,že nepôjdem radšej do toho mrazu a medzi chorých do čakárne celé doobedie sa tam medzi nimi stláčať.Keď sa dá,radšej si zavolať a popýtať sa-pokiaľ nemáš nejaké vážnejšie problémy-ako horúčku,kašel a pod.Ja už som presne takto prechladnutá bola-s takým postupom a príznakmi,tak som vedela,že to vyzerá na prechladnutie.U gynek.som nebola,lebo min.týždeň som bola na sone a povedal mi,že do poradne za 2 týždne-to je na budúci,tak neviem,hoci najradšej by som bola,nech ma už poprezerá a nech by som sa mohla poriadne povypytovať. 🙄 Tak som si vyhľadávala na nete kadečo-snáď to nemá vplyv na bábatko. 😨

perla200
2. feb 2009

ahojte babulky...ja som si myslela, že mi mešká menzes preto, lebo mám chrípku, mala som takú nádchu....a hrozný kasel, proste viroza....brala som lieky, ktoré môžu tehulky a všetko bolo v poriadku, treba to vyležať.....fakt nič neriskovať...držím palce....

danu
28. jún 2009

gerci90 • 12tt • Dnes o 10:00
awojte..prosim poradte mi alebo ma aspon upokojte....pred par dnami som dostala hroznu chripku..mam teplotu bolia ma prieduský,hrdlo,hlava.....a mam neuveritelnu nadchu..kloktam si salvioua solou,,,,a pijem cubulový caj...mam aj nejake homeopatika...ale v noci ma strasne bolelo podbrusie s tolkeho kasla...a pod. ☹ hrozne sa bojim o malinkeeee:((((

janka1874 • 1d, 21tt • Dnes o 10:11
neboj chrípka by malému nemala uškodiť len ju nesmieš liečiť drasticky, ale podľa toho čo berieš aspoň čo si písala to mu nijako neuškodí aspoň doteraz čo poznám tak žiadnej mamičke sa nič nestalo pri chrípke
maximálne si môžeš ešte dať 1 paralen na deň ale podľa mňa by bolo lepšie na noc nech sa to trošku ukľudní

akejka • 2d • Dnes o 10:32
ahoj gerci, ja som v 2 tehu bola chorá 2x a to dosť vážne a 3x som brala ATB Penicilín a všetko je v pohode neboj. 😉
Ja som posledný trimester dostala ochorenie "ružu" (nikdy ´predtým som o takejto chorobe nepočula - som mala červenú polovicu tváre, teploty 39 st. asi 3 dni, bolesti kĺbov...) - 2 dni som nič nejedla a schudla som 2 kg a potom som dostala zápal dutín - tiež vysoké teploty, bolesti zubov, hlavy, kašľala som asi 2 týždne (veľmi intenzívne, až som mala z toho stále inkontinenciu) a zase som skončila na ATB...
lekári ma ubezpečovali, že takéto ochorenia nemajú vplyv na mimi ahlavne nie ATB penicilínového typu. Horšie by bolo, keby som tie ATB nebrala...
ozaj na teplotu som brala detský sirup Panadol, to ti poradia v lekárni, ktorý z tých sirupov je vhodný v tvojom trimestri...

nika251 • 1d, 37tt • Dnes o 11:04
Ahoj.Gerci- tiez som mala na zaciatku riadnu chripku, nevedela som sa z nej dostat vyse mesiac a pol. A musela som aj ATB. Ak mas teploty, poradila by som ti ist na pohotovost, nenechavala by som to len na homeo. Aj Dr. by ti poradil ak nie je teplota lezat a oddychovat ale ak je teplota, tak to treba uz liecit liekmi. ATB som brala cedrox. Drzim palce nech ti je coskoro lepsie 😉

comi • Dnes o 12:51
Gerci ak máš teplotu určite chod k doktorovi, lebo zápal/čiže aj bolesť hrdla/ v tele nie je dobrý pre malinké a môžu mu viac ublížiť ako ATB. Tiež som niečo podobné prekonala asi pred mesiacom a takto mi to povedal gynekolog aj obvodná. Ja som tiež ako nika brala ATB Cedrox, vraj sú najbezpečnejšie v tehu. Prajem ti rýchle uzdravenie...paa

susik77 • 1d, 32tt • Dnes o 12:55
ahoj, salviu neber, moze sposobit potrat! urcite chod k dr., ak to bude nieco bakterialne, da ti vhodne antibiotika. nebezpecnejsia na zac. tehu je horucka ako lieky 😉
na horucku si mozes vziat paralen -aj 3x denne. neviem, aku vysoku mas-za horucku sa povazuje viac ako 38 stupnov. do 38 stupnov to nie je tak nebezpecne.

perla200 • 36tt • Dnes o 13:00
gerci...ja som chytila hroznú chrípku v 5tt ale príšernú...bez teplôt síce ale otras....a sme ok...a nepoznám tehulku, ktorá by nebola chorá v tehotenstve....skús homeopatiká....a lekárovi svojmu už aj 😢

martina46 • 1d • Dnes o 13:22
ja som bola pocas tehu chora 3x, z toho po poslednej chorobe mi ostal az do porodu priserny kasel, drhlo ma hrozne a to som bola na rizikovom kvoli skratenemu krcku, no hruza. mala sa sice narodila o 3 tyzdne skor, ale uplne ok a mala 3280g a 51cm.

marcela22 • 1d, 23tt • Dnes o 14:41
Gerci, ja som ochorela na začiatku prvého tehotenstva, tiež som mala strašnú chrípku okolo piateho týždňa a malá je úplne v poriadku. myslím, že sa nemusíš báť, maličké bude určite O.K. Keď tak povedz potom gynekologovi že si chora a možno by si najneskôr v pondelok mala ísť k svojmu lekárovi, aby sa Ti to bez liekov niekde "neusadilo". Niektoré lieky sa môžu aj počas tehu.

gerci90 • 12tt • Dnes o 17:05
awojte mamičky moje,,dakujem vam pekne za radi...ste hrozne mile...no takže teplotu mam do 38 aspon zatial,,,len mam hroznu nadchu a ta ma serka najviac kýcham aj 100 krat za min.no a nechuti mi ovsem papat tak aj preto sa strachujem,,bola som na pohotovosti ale tam ma odbili že kedže som este v prvom trimesti oni mi nedaju žiadne lieky ani antibiotika ani nič,,,mam to ževraj výdržat..a naozaj som nevedela že salvia može uskodit,,,zacala som teda kloktat repik a do nosa si davam olimp detský.....prjem vam maminký nech vas choroba obchadza a nech nemusite trpieť ako ja ☹ dakujem za radi,.....

saska73 • 19tt • Dnes o 17:11
gerci pozri si túto tému na modrom koníkovi, posledné príspevky, sú tam bylinky, kt. sa v tehu nesmia
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

Pri kašlaní si pritiahni kolená k bruchu, tak sa celkovo skrč. Želám ti skoré uzdravenie.

adusaa • 1d • Dnes o 17:48
gerci, neboj sa, prve tehu som bola 6 krat prechladena a jedno z ochoreni bola aj chripka.brala som aj nejake antibiotika vhodne pre tehotne.lukasko nema ziadnu ujmu.

rychlo sa uzdrav 😉

viki10
24. sep 2009

Ahoj babenky, potrebovala by som radu. Od rána mám zvýšenú teplotu a bolí ma hrdlo, stále sa potím ale teplota
nie a nie klesnúť. Pijem čaj s citrónom a medom, ale nepomáha. Mám ešte vydržať alebo si mám dať Paralen125? Ďakujem za odpoveď. 🙂

lenuska11
24. sep 2009

Mne doktorka povedala, ze kludne si pri teplote mozem dat polku paralenu 😉 Drzim palec, ked ti to neprejde- smer pohotovost

viki10
24. sep 2009

lenuska11- Ďakujem za radu 🙂 , práve som domerala teplotu o niečo stúpla,dám si ten paralen 125 a uvidím čo a ako.
Ak nepomôže, zajtra pôjdem ku doktorke... Tebe ako prebieha tehotenstvo? Ja mám stále niečo. Dosť ma to trápi, hlavne kvôli bábu, aby mu to neublížilo...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre