Chrípka na začiatku tehotenstva

silvestrova
31. jan 2007

ahojte babulky, prekonala som chripku s horúčkami, som na zač. tehotenstva. Bojím sa či by to nemohlo mať nejaký vplyv na babetko, mám v sebe nervozitu. Lebo žial tomu sa človek nevyhne.

selllllllllly
11. aug 2010

Aj ja vás veľmi prosím o radu. pred dvoma týždňami som mala silnú angínu, teplota až 40. vybrala som atb. a teraz mi mešká menštruácia. neviem či je to chorobou, alebo som tehotná. ak ano mal by to byť nanajvýš 4 týždeň. strašne sa bojím, či bude babo zdravé.

monicka201
17. jan 2011

Ahojte.Aj na mna nieco lezie,nejaka chripka. Koncim 3 mesiac tehotenstva a tiez neviem co mozem ( ake lieky ) v tehotenstve brat.....mozte mi poradit...Dakujem

kubkomatko
17. jan 2011

@selllllllllly toto by som nepodceňovala, ja som na chorobu bohužial doplatila. Nevedela som že som tehotná, nasadili mi ATB na chrípku, po týždni som si robila tehutest, bol pozitívny, no v 4tt som mala zamlčaný potrat. A s najväčšou pravdepodobnosťou to sposobili lieky. Bacha na to!!!

flowerfairy
16. apr 2011

Ahojte dievcata, chcela by som sa opytat, ci moze babatku ublizit kasel. Som v 4tt, tri dni ma bolelo hrdlo, teplotu som nemala vyssiu ako 38, teraz som ok, ale uz treti den ma vkuse dusi na kasel, az citim taku miernu bolest v podbrusku od tolkeho kaslania. Chcem sa v pondelok objednat ku gyndoske, ale strasne sa bojim. Minuly rok sme totiz prisli o babatko v 10tt zrejme prave kvoli viroze.

bosoriak
16. apr 2011

@flowerfairy Samotny kasel urcite plodu neublizi, hlavne neber ziadne sirupy na tlmenie. Virus ho poskodit moze, ale je to 50:50. V takychto skorych stadiach to byva tak, ze sa plod sprava "bud alebo" cize pokial by ho virus poskodil, tak sa pravdepodobne potrati. Pokial sa udrzi, tak bude zdrave.
Viem ake to je, prist o dieta, mne sa to stalo v 9.tt. Ale musis len mysliet pozitivne. Bezna viroza by ublizit nemala. Ja som pri tomto sucasnom tehotenstve bola chora asi trikrat a to som ani nemohla lezat kvoli mladsej dcere. Takze ziadne setrenie a pod. a uz som v 24.tt.
Inak, to podbrusko ta boli skor zo svalovice z kasla.
Bude to dobre, drzim palce. 🙂

flowerfairy
17. apr 2011

@bosoriak Joj, dakujem ti velmi pekne, dodala si mi optimizmus. Najhorsie je to cakanie, hadam uz na buduci tyzden sa bude dat povedat z utz, ze co sa tam deje. Aj ja mam doma uz jedno skoro trojrocne sidlo, takze ani mne setrenie nehrozi, ale to je to najmenej.
Gratulujem ti k tehotenstvu a drzim palceky, aby ti to rychlo a v pohode ubehlo 🙂

nat28
15. aug 2011

Dievcata, som v 11tt a dnes mi poobede vyskocila teplota na 37,7 spolu aj so zimnicou a bolestami svalov. Mam si dat paralen, alebo este nie? Som na rizikovom a po MA tak sa bojim.

ajkask
15. aug 2011

@nat28 ja som mala na zaciatku tehu tiez chripku ... ale paralen mi Dr. neodporucala,skus si spravit len nejaky caj,pi viacej tekutin a rano zajdi radsej obvodnej...ona ti nieco urcite predpise

nat28
15. aug 2011

no a uz mam 38, tak som si predsa len dala paralen. Toto sa akurat mne zas musi stat

moni
15. aug 2011

@nat28
mna skolila nejaka viroza a tiez som siahla po paralene. podla mna je to mensie riziko, ako horucka. jasne ze by sa kazda z nas radsej vyhla akymkolvek liekom, ale niekedy to nejde. moja lekarka paralen odsuhlasila. teraz som dokonca na peniciline 🤐

nat28
15. aug 2011

@moni a kolko si mala max teplotu?

moni
15. aug 2011

@nat28
nie vysoku, do 38C. len potom som schytala aj bakterialnu infekciu 😝
skore uzdravenie!

slniecko2011
15. aug 2011

ahojte, ja som mala v 22.tt teplotu 39,8 prislo to z nicoho nic, velmi sme sa nalakali, volali sme do nemocnice ti mi povedali ze si mam dat mexalen, trvalo mi to 4 dni, potom to preslo same, den na to som isla k doktorke a ta povedala ze to je normalne pri prvorodickach ze na babo to nema ziaden dosah,

stanus26
11. nov 2011

Ahojte žienky, mám veliký problém. Od nedele mám horúčký, ktoré mi pod 37.8C neklesli. Najvyššiu som mala 39,2C. Zápal priedušiek, strašne zahlienená, aj vykašliavam, ale prevažne ma dusí, až mi z toho uniká moč. Všetko mi nasvedčuje k tomu, že tehotná som, len teraz ísť k ženskému je blbosť a robiť si test tiež. Lebo tie teploty mi to môžu ovplyvniť. Bola som u obvodného doktora, povedala som, že som zrejme tehotná v prvom trimestri a on mi zakázal ešte aj paralen na tie horúčky. Jediné, čo môžem je Hedelix na vykašliavanie. 🙄 Ja som alergická na penicilín, takže mi nemôže dať vôbec nič. Dnes ráno, fuknem do servítky a prúd krvi, hovorím tak toto je už aká paráda. Neviem, čo mám robiť. Nie je to moje prvé tehotenstvo, poradíte mi, mali ste niektorá aj takéto problémy?

maminuska
11. nov 2011

@stanus26 ak si ešte lenv začiatkoch tak by som sa toho až tak nebála, lebo tam platí všetko alebo nič, teda ak je sa embryo poškodí tak samo odide alebo potom zdravé zostane.
Ja som počas nachladnutia paralen brala a bolo to v prvom trimestri a brala som aj Hedelix, dokonca ked som bola s najmladšou v 25 týždni tak som mesiac brala penicilím ( borelioza )
Myslím že práve teplota je škodlivejšia ako ten paralen a ak ho naozaj necheš brat a máš teplotu tak si daj zábaly alebo sa sprchuj vlažnou vodou.

zojka78
12. nov 2011

ahoj, ja som v 11tt mala chripku a teploty do 38,9 az 3 dni a tiez som alergicka na penicilin....brala som na to paralen, tri krat denne, rano na obed a vecer....paralen sa urcite v tehotenstve moze....strasne som sa vtedy bala, lebo je to presne tak, ako pise maminuska, bud vsetko alebo nic....aj lekar mi to potom povedal, ze v prvom trimestri, ak sa plod poskodi, tak vraj aj sam odide.....nastastie u mna to bolo vsetko ok a teraz mi uz lezi doma v postielke 🙂 ja som pocas tehotenstva bola chora az 3 krat a najviac mi vzdy zabralo na teploty pit straaaasne vela tekutin.....je to fakt, naozaj to zabera, v podstate ako som dopila jeden pohar, tak som hned zacala s druhym (pila som ovocny caj) a na kasel je uzasny od dr.theiss mucoplant skorocelovy sirup....mozu ho aj tehotne aj dojcata, je skvely, je to vlastne to jedine, co mi na kasel zabralo, lebo skusala som aj ine, co mozu tehotne, ale nic z toho nezabralo....a neboj sa, poznam strasne vela zien, ktore pocas prveho trimestra brali aj antibiotika, aj mali vysoke teploty a vsetko bolo nakoniec ok.....tak vela stastia prajem, drz sa 🙂

anncovicka
19. okt 2012

@zojka78 Konecne som nasla nejaky pozitivny prispevok. Ja som mala cca 8 hod. teplotu okolo 38,6 (som v 12 tyzdni), pomohla az studena spracha a polka paralenu. Vsade citam len o potratoch z horucky, tak som nervozna. Ale teraz sa citim ovela lepsie, dakujem 🙂

zojka78
19. okt 2012

@anncovicka som rada, ze som aspon takto trosku pomohla 🙂 ja som sa tiez vtedy strasne bala, tiez som citala vsade len same zle veci, ale ono sa toho popise, keby to vsetko clovek mal brat vazne, tak sa aj zblazni 🙂 ....neboj sa, vsetko bude ok, ved aj ten 12 tyzden, to uz je skoro po prvom trimestri, takze hlavu hore, drzim hrozne moc palce, vsetko urcite dobre dopadne 🙂 😉 a ten paralen si na teplotu kludne daj, ja som ho brala az 3 krat denne a mala som to odobrene od viacerych lekarov, takze je urcite ok....

bubinko83
19. okt 2012

@anncovicka aj ja som mala chripku a 40 horučky asi v 6tt prveho tehu a v pohode som to zvladla a mam zdraveho chlapčeka.Aj ja som sa bala lebo som nevedela že som tehu a vybrala cele balenie antibiotik.

lovela1
19. okt 2012

@anncovicka myslím,že už nieje sa čoho obávat,si v 12.týždni,kedy je už vývoj orgánov bábetka ukončený....iné to može,ale i nemusí byt v týždnoch,kedy sa orgány ešte len vyvýjajú.......ja som prekonala tažkú chrípku v 6.týždni tehotenstva a nič sa nestalo-žerie mi tu nervy 12ročná pubertiačka

anncovicka
19. okt 2012

@lovela1 @bubinko83 @zojka78 Ďakujem baby, potešili ste ma, hneď mám lepší pocit 😉

zzzuuuzzzaaa
30. okt 2012

@caffein sorry ze sa staram ale paralen sa nema užívat v prvom trimestr tehu ak to lekar nevi povedz mu to

caffein
31. okt 2012

zzzuuuzzzaaa pravdupovediac si to už moc nepamätám, keďže to je už 5 rokov, čo som príspevok pridala, ale mám 2 zdravé deti, tak je všetko v poriadku a to je najdôležitejšie 🙂 a už mám aj iného lekára 😉

ockayova
6. nov 2012

ahojte, som na začiatku 7tt a celá rodina sme chorá, nejaká chrípka, alebo čo... pijem zatiaľ len čaj na nachladnutie a tabletky sa budem snažiť si radšej ani nedať a nejak to zo seba dostať von, ale nemôžu tie bakterie nejak poškodiť miminko?

gonka
6. nov 2012

ono je to prípad od prípadu, ale kamoška na začiatku tehu tiež musela brať antibiotiká a všetko je v poriadku. Ja som mala len nádchu tak som si kúpila Pinosol do nosa, a tuším jeden paralen som zjedla.

zuzi0911
6. nov 2012

@ockayova ked treba tak aj lieky tak radsej k doktorke ja som 7 tyzdni uzivala antibiotika na hnisavu anginu.az o tyzden som zistila ze som tehotna a mala je v poriadku.

ockayova
6. nov 2012

@zuzi0911 takže by choroba mohla ohroziť bábo? myslím ti bakterie v mojom tele?

zuzi0911
7. nov 2012

@ockayova kazda nelicena choroba moze ohrozit babo. preto treba vzdy ist k doktorovi a on podla stavu uz urci je pre teba lepsie. Hlavne sa neboj

ockayova
7. nov 2012

@zuzi0911 no dnes som bola u dr. s malým, má horúčky, pýtala som sa aj na seba a poradila mi šumivé calcium s celaskonom,neviem či môžem aj dve tie tobolky alebo len jednu denne ale už mi prídu trochu slabé... tak neviem, nemáte nejaké babské rady?

zuzi0911
7. nov 2012

Neviem kolko je vhodnych toboliek ale neni tam letak? No a babskecrady ani nie ja som len vela ovocia jedla a vtomto obdobi hlavne mandarinky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre