Chudnutie v tehotenstve - pomoc

zabka4
12. okt 2009

Mám problem baby, pomožte mi. som teraz v 30 týždni a ked som bola na konci septembra u doktora vazila som 72 kg co je o 5 kg viac od mojej povodnej vahy a teraz vazim zas 70 a stale jem, dost mi aj nohy chudnu, možem sa odvodnovat? ale ved stale pijem.. 😖 ☹

zabka4
autor
12. okt 2009

haloo poviete mi ce jo aspon normalne?

vejula
12. okt 2009

Jej moja no ja si myslím, že ked na ultrazvuku je všetko OK tak by sa nemalo nič vážne diať.... Možno že všetky živiny idu malému a tak si to odoberá aj z tvojich tukových zásob... LEn môj názor. Pokial chudneš v nohách a bruško je OK tak sa asi nemusíš báť.... Skus papať také výživné potraviny ako mastné ryby, kuriatka ale celkovo myslím maso, veľa bielkovín tie sú v tvarohu a hlavne sa nestresuj lebo stres ti určite do priberania moc nepomôže... Držím pršteky.

zabka4
autor
12. okt 2009

ale sak ja som praveze kludna a nestresujem, žerem doslova sladke a mam casto chut aj na hranolky. a uzivam aj vytaminy. no ci je vsetko na ultrazvuku v poriadku sa dozviem az buduci tyzden v stredu. a dnes v noci ma aj dost pichalo brucho na lavej strane a sa mi aj snivalo ze v sne som vravela ludom ze ma picha brusko a ked som sa zobudila ono ma pichalo.co to moze byt.

vejula
12. okt 2009

Vieš moja ja som teraz prvý krát tehotná a ešte len v 15 týždni takže odborník niesom.... Ale mna tiež občas popichá, no tiež sa niekedy zlaknem ale dufam že je všetko OK ked nekrvácam a ked sa to pichanie nestupnuje. Najprv som častejšie volala mojmu dokimu ked sa mi čosi nezdalo ale vždy mi len povedal, že pokial sa to nebude stupnovať tak je to OK. No a teraz to už nejako zvládam sama.... A skús jesť tak viac bielkovín v mase tvarohu a tak... Ja som pred otehotnením ani moc masa nejedla ale ako som tehu doslova mi to organizmus vyžaduje maso syry mliečne výrobky... Sladké ani až tak nie.... Ale ked už si v 30tt myslím že sa nedeje nič také závažné. Ale ak máš moc veľký strach skús aj ty zavolať dokimu nech ťa ukludní... Však na to tu je aby nám vysvetlil čo a ako....

alexandrah
12. okt 2009

ahoj zabka, a kolko si zatial pribrala? lebo som uz pocula, ze baby aj na konci tehu zvyknu chudnut, alebo aspon nepriberat ... mozno ked vazis dost, tak to nevadi. hlavne, ze babatko ma ziviny!!!!!!! nemyslim si, ze je to problem, neboj!!!!!!!

zabka4
autor
12. okt 2009

no ked som sa vazila pred tehotenstvom mala som 67 ale ked sa ma sestricka pytala pri vypisovani tehot. knizky na vahu povedala som ze mam 65kg, ale pocitam ze mala som stale 67 a k 21 septembru som mala 72 čize som pribrala len 5 kg a teraz ked som sa vazila v nedelu u nasich a mamina aj tu vahu kontrolovala ci neni zle vyvazena, mala som 70 kg. cize ako keby som doteraz pribrala len 3 kg.to na co mam chut jem, neprezieram sa stale ale kazdy den musim mat nieco sladke

vejula
12. okt 2009

Neboj teraz ti začína 8 mesiac a v tom sa vraj najviac priberá ason mamina mi tak hovorila, že to tak mala...

zabka4
autor
12. okt 2009

no to si ma ukludnila, mne mamina vravela ze ak nepriberiem tak si ma moze nechat v nemocnici kvoli vyzive, uvidim co mi povie doktor
a ty si tehotna?

vejula
12. okt 2009

JJ ja som teraz v 15 tt takže ešte mám skoro všetko pred sebou... Ale s priberaním nemám problém. Hlavne bruško mi rastie, a prsia :D No len už sa radšej natieram kremom na strie, nech som pekná aj ked som tehu.

zabka4
autor
12. okt 2009

no mne sa na prsiach urobili strie este v prvom trimestri. ale na brusku zatial nemam nic, to si tiez natieram, lebo akonahle sa mi objavia tam uz sa ich nezbavim. ☹

vejula
12. okt 2009

:D No na to si treba dávať pozor hned od začiatku 😉

alexandrah
13. okt 2009

pocuj zabka - sak ked nie si nejaka vychrtlina, tak by si s tym nemala mat problem!!!!!!!!! su baby, co v celom tehu pribrali ze 2 kg, a porodili 4 kilove dieta, to nezavisi od toho, kolko priberies, babo si proste vyzivu berie, neboj!!!!!!!!

beruska.zuzanka
13. okt 2009

Ahojky, myslím, že sa nemáš nad čím znepokojovať... ja som začínala tehu na 75 kilách, za prvých cca 4 a pol mesiaca som zchudla viac ako šesť kíl, určite viac a momentálne mám 73 už dlhšie a nejako som prestala priberať, bábo ale rastie ok, čo znamená že by to malo byť v poriadku 😉 a ja jem úplne normálne, neprejedám sa, lebo ani nevládzem, keď som hladná, najem sa, ale nejem ako sa vraví "za dvoch", lebo nevládzem toľko 😀
Tak sa zbytočne nestresuj a užívaj si posledné týždne tehuľkovania 😉

zabka4
autor
13. okt 2009

dajujem vam bambulky, buducu stredu az uvidim ci je vsetko v poriadku, doktor mi pojde posledny krat robit sono.lebo ze im poistovna preplaca len 10, 20, 30 tt, hadam bude drobec v poriadku a konecne sa dozviem co to bude...hihi 😀

beruska.zuzanka
13. okt 2009

Držíme palce 😉

alexandrah
13. okt 2009

neboj zabka, urcite bude ok, ty este nevies pohlavie?? fiha, to by som asi praskla od zvedavosti!!!!!!! tak sa drz!!!!

zabka4
autor
13. okt 2009

dam vam potom vediet.....

csina
13. okt 2009

zabka nemaj strach, iste je všetko o.k., každý organizmus je iný, inak aj reaguje na zmeny. Veľa robia hormóny a aj v tom istom tele prebieha rovnaký proces s odstupom času inak. Napr. ja som v prvom tehu pribrala 19 kg!! Bola to pre mňa hrôza, lebo som nízka, len 158 cm, všetky namáhané časti mi popraskali a zostali mi strie. Bola som z toho nešťastná, lebo som bola mladučká a telo som si chcela ešte uchovať. Nuž ale čo je už nejaká krása oproti zdravému bábätku. 😉 No vtedy som mala východziu váhu 52kg, teraz, pri druhom tehu som začínala so 66 kg. Zo začiatku som sa snažila jesť zdravo a výživne, ale zase nie za dvoch, lebo som sa bála, čo zo mňa vyrastie za monštrum. No teraz sa už nesledujem, jem kedy mám chuť a na čo mám chuť, sladké slané na hromadu, zatial mám 74kg, čo nie je málo, ale je to prírastok 8 kg. Rozdiel je v tom, že v prvom tehu som mala o takom čase +13. Tak sa neboj. Nie je smerodajné, koľko musíš pribrať, ležala som v nemocke s kočkou, ktorá išla rodiť a mala -4 kg ako pred tehu.. 🙂

nanika
13. okt 2009

Zabka, ak som to dobre pochopila, tak tu vahu, co si sa jej zlakla si sa navazila u vasich? Lebo ak sa vazis na dvoch, troch vahach, kludne moze byt rozdiel aj 2 kg, ak je manualna, tak aj viac... Ak nie si podvyzivena, ak si pribrala len 3 kg, aj tak je to ok, opytaj sa mamy, kolko pribrala ona, mozno si spomenie, ze to tiez nebolo nic moc, obcas su take veci dedicne 🙂

alexandrah
13. okt 2009

uplne suhlasim, treba sa vazit na jednej vahe, len tam dobre ubvidis + a - kg. ja napr. vazim velmi malo, este pred par tyzdnami som mala 50 kg, ale male bolo väcsie, ako na tie tyzdne... pritom priberam dost, ale to som vazila fakt malo (a to som podla mna tiez nebola vychrtlina). jedna baba na inom fore ma 169 cm, a zacinala na 47 kg, a teraz ma ledva 53 kg ( a to je riadne, furt nam pise, co jedla, a teda je to taky trojnasobok mna), a to je uz v 34 tt!!!!!!!! tak ona je urcite chudsia, ale je v pohode, uz caka druhe babatko. tak neboj, hlavne je, kolko ma malicke!!!!!!!! ono si tu vyzivu berie, hlavne je, aby si jedla vyvazene, nie aby si vela pribrala!!!!!!!

mami.sk
13. okt 2009

ja som pribrala za cele tehu 3 kg a dcerka mala 3, 75 kg tak sa podla mna nemusis bat 😉
ked sa babo vyvija tak ako ma tak by to nemal byt problem 😉

zabka4
autor
14. okt 2009

jejj dakujem baby ste ma upokojili, nerada by som stravila predvianocny cas v nemocnici na infuzkach. ale male ma asi zivin dost lebo vystraja za dvoch.mozno to je niekedy aj v tom ze zjem za cely den jedno jedlo a popri tom nejake keksy pretoze bez sladkeho nemozem byrt.viac do seba za ten den nedostanem....mam pocit ze mi staci a niekedy bych jedla od rana do vecera...

lucinka1104
14. okt 2009

zabka ja som so synčekom pribrala len 6 kg teraz som v 15 tt a som - 1 kg 😉

alexandrah
19. okt 2009

zabka - no asi som na tom podobne, aj ked nedavno som este nebola, akurat ze ja som mala uz skoro 56 kg, a teraz 54 kg!! tak snad je vsetko ok, ale myslim, ze hej, proste asi moje tuky idu dole!!!!!!! o tyzden idem za lekarom, snad bude risko ok 😀

betka1
19. okt 2009

ja som za prvu polku tehotenstva schudla 3 kila a momentalne som v 30tt a mam 2kg navrch. Jem normalne, stres nemam, citim sa byt zdrava, snad len viac unavena. A pit by som mala asi viac. A verim, ze babo bude OK.

lucia_b
20. okt 2009

betka, ja som na tom podobne, v 1. polovici tehu som schudla 4,5 kg, pricom mi vobec nebyvalo zle a vsetko mi chutilo jest, potom som zacala priberat tak 0,5-1 kg za tyzden a od 23 tt mam stale rovnaku vahu. Tak hadam je vsetko ok a malickemu nic nechyba.

penelopa77
20. okt 2009

Ahoj, ja som v 32. týzdni a mam navrch podla digitalnej vahy 3,5 kg. Mala je podla sono ok, takze sa nestresujem, vzdy som skor mala problem pribrat ako schudnut. Teš sa z toho, že nemas navrch 25 kg, ktorych by sa uz asi tazko po porode zbavila.

mataklinec
1. dec 2009

ahojte ja mám podobny problem ako žabka. ja som doteraz pribrala 3800 gr. a uz mesiac ani gram naviac praveže som 0,5 gr schudla. Naposledy mi robili uzv v 30, tyzdni tam bola malička este o tyzden vacsia ako by mala byt. Ale teraz ked som schudla sa tiez bojim či nemohla aj ona nejako schudnut. ☹

zuzanka21
10. sep 2012

🙂 Ahojte dievčence, ktoré ste z BA (bohužiaľ zatiaľ iba v ba) máte čas jednu hodinu do týždňa a chcete chudnúť tak mi napíšte 😉 Mám veľmi dobrú skúsenosť so skupinovým chudnutím Je to kurz zdravia, výživy a zdravého chudnutia, žiadne tabletky na chudnutie ak chcete vedieť viac tak IP Je to naozaj účinné ja som takto zhodila už 10kíl.
Alebo ak by ste chceli pribrať pár kíl a vyformovať si postavu tiež vám viem pomôcť

kathybb
9. okt 2012

ahoj zabka4, ja som v 31.tyzdni a schudla som 10 kg a je to uzasne, ved kto sa moze pochvalit, ze pocas tehotenstva chudne. babo mi zmenilo zivotospravu. jednoducho mi byvalo zle z jedal, ktore som jest nemala. nechce ani ziadne sladkosti. normalne ranne vracanie a kyselina z nevhodnych jedal. radila som sa s gynekologom, lebo na zaciatku to aj vo mne vzbudzovalo obavy. ten mi povedal: babo je cule, zdrave, pribera, tak budte rada, ze patrite k tym par vyvolenym mamickam, ktore nevedia, co su nadbytocne kg v tehotenstve a po nom. takze je to super a nerob si starosti a pochval sa tym okoliu, nech ti mozu zavidiet : - )

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre