Čo na zápal močových ciest v tehotenstve?

veverka335
15. aug 2012

Dobry vecer. som v 32. tyzdni tehotenstva a nemam cisty moc. Naposledy, ked som bola u lekara, sestricka povedala, ze tam je hnis ale lekar mi na to nic nedal. doteraz bol moj moc ukazkovy od zaciatku tehotenstva. pijem urologicky caj, ale neviem kolko mozem, lebo niekde som citala, ze tehotne ho mozu vypit iba pol litra denne. taktiez tu mam sumive tablety UROLOGICA GENERICA, ale neviem ci ich mozem brat a kolko. poradte mi prosim niekto

lily311
18. sep 2016

Ahojte dievčatá, je tu prosím niekto, kto mal prechladnutý mechúr. Už 4 dni mám strašné tlaky v močovom mechúre, strašne sa mi chce cikať a keď idem na wc ide zo mňa zopár kvapiek, vôbec sa mi po cikaní neuľaví, práve naopak, ešte horšie ako pred cikaním. V noci som bola cca 10x na wc. Bola som na urologii, ale moč je čistý, žiadna krv, leukocyty hnis, poslali to ešte na kultiváciu. Dr. mi dal antibiotiká zinnat 250 mg 2x denne, užívam už tretí deň, ale vôbec nepomohli, pijem urologický čaj, užívam Urinal akut z bruníc, C a veľa vody a nič sa nelepší, ako je to možné, keď moč je negatívny a ja mám takéto problémy, už sa to nedá vydržať, stále pocit na cikanie....

lily311
18. sep 2016

Ahojte dievčatá, je tu prosím niekto, kto mal prechladnutý mechúr, Momentálne som v 9 tt. Už 4 dni mám strašné tlaky v močovom mechúre, strašne sa mi chce cikať a keď idem na wc ide zo mňa zopár kvapiek, vôbec sa mi po cikaní neuľaví, práve naopak, ešte horšie ako pred cikaním. V noci som bola cca 10x na wc. Bola som na urologii, ale moč je čistý, žiadna krv, leukocyty hnis, poslali to ešte na kultiváciu. Dr. mi dal antibiotiká zinnat 250 mg 2x denne, užívam už tretí deň, ale vôbec nepomohli, pijem urologický čaj, užívam Urinal akut z bruníc, C a veľa vody a nič sa nelepší, ako je to možné, keď moč je negatívny a ja mám takéto problémy, už sa to nedá vydržať, stále pocit na cikanie....

levany81
15. nov 2016

Aj ja mam skusenosti zo zapal.moc.ciest v tehotenstve,ak je potrebne urcite ATB,doktorka vie co predpisuje a smu ich aj tehotne(ale iba v tom pripade ak je to silny zapal),inak vela vela vody,brusinky,kapucinka v tabletkach,soda bikarbona zarobena vo vode neutralizuje moc,salviove kupele,len tie niesom si ista ci sa mozu v tehotenstve

mnamko
15. nov 2016

Ja som tiez brala ATB ale az druhe balenie mi zabralo

mamajanulka
16. nov 2016

@danusskaaa naozaj to pomáha?

mamajanulka
16. nov 2016

@lily311 ako to dopadlo? preliečila si sa?ďakujem za odpoveď

danusskaaa
16. nov 2016

@mamajanulka Ahojik, ja teda pivo neznášam ale prinútila som sa a za dva dni bolo dobre. Pivo som si nechala odstáť vonku (aby nebolo studené) a dala som so do neho ešte čučoriedkovu šťavu nech je sladsie. Prvý deň som videla, že to už tak neboli pri cikani a na druhý deň už bolo bez bolesti. Zápal sa však liečil skoro dva týždne a sem tam to pri curani bolelo, ale oveľa menej!!!

mamajanulka
16. nov 2016

@danusskaaa veď to ja som preliečená a keď docikám potom ma začne pobolievať v podbrušku. vyskúšam, ďakujem

patka1239
16. nov 2016

Ahojte potrebujem poradit som v 10tt a som prvorodicka a mam asi zapal pretoze moc mam skoro ako colu je sfarbenýa picha ma v oblati ladvin kupila som si urinal len chcem vediet ci to neuskodi babetku ak som len v 10tt😞Dakujem za odpovede

mamajanulka
17. nov 2016

@patka1239 lepšie by bolo konzultovať to z lekárom, predsa ide aj o bábätko.

pupava36
10. máj 2017

Ahojte zienky, som v 14tt a opat zapal mocovych ciest. Napchavam sa brusnicami pijem brusnicovy dzus no zatial to neprechadza. Nechcem brat ziadne atb chcem skusit liecbu bez nich. Co by ste mi poradili este? Vraj sa skorica v tehotenstve konzumovat nema lebo sposobuje potraty len nechapem preco mi v nemocnici v prvom tehu dali na obed skoricovniky na gyn.oddeleni 😀

sheila2004
28. jún 2017

Ahojte kocky, mám zápal močových ciest, od včera mám atb ciphin a dnes som si robila test a slabulilinka čiarka .
Čo teraz ? 😱😱😱

majkl33
8. nov 2018

Dobry vecer... Prosim vas viete mi poradiť? Som 36 tt a vcera som bola na poradni sestricka mi povedala zevraj mam bielkoviny aj krv v moci pytala sa ma ci ma reze pri moceni lenze mna nic nerezalo ani som nemala nutkanie nic... Az dneska som zacala mat nutkanie na mocenie a stale ma boli mechur dokonca som na toaletnom zbadala malinky kamienok ktory som ocividne vycikala... Zajtra rano bezim k lekarovi ale neviete mi povedat ci mozem rodit v takomto prípade normalne a ci budem musiet ist na nejaký zakrok alebo co dakujem za odpoved

ivkajapo
6. dec 2018

@lian35 a môžu tehotne skoricu?

lian35
8. dec 2018

@ivkajapo Ahoj.Ako som sa dočítala na internete,tak škorica by sa nemala užívať v tehotenstve.

tanicka696
6. okt 2019

Ahojte, mali ste niektorá bolesti pri curani aj po douzivani antibiotík? Vybrala som zinnat 500mg 2x denne. Na 4.den som bola na poradni a moc vraj čistý no mňa stále nutka na močenie, reze, na WC 3kvapky a dosť.. Lieky nezabrali alebo zabrali keď moc čistý len ja si nahováram že som chorá alebo co 😔 ďakujem za rady

danka9921
23. dec 2020

V prvom rade veľa tekutín naozaj veľmi veľa aby sa všetky veci ktoré v tých mechúroch mame vylúčili.. A v celku všetko nepotrebné a škodlivé z tela...
Prekonala som veľa doslova pre mňa krutých zápalov odplakala si viac než dosť kvôli tomu.. S krvou aj s hnisom a hlavne s krikom!
Z osobnej skúsenosti môžem povedať že veľmi veľa záleží na tom akú vodu pijete... Ja som z tých ktoré čistú vodu nedokážu vypiť.. Áno jasne keď už bolo veľmi zle aj za pohár čistej vody som bozkávala ruky ale jednoducho mi to po chuti nie je.. Viem je to chyba.. Ale vtedy som sa snažila ochutit si vodu vždy aspoň troškou sirupu.. Preštudovala som o tomto veľmi veľa diskusii a zbierala som skúsenosti dievčat v mojom veku doktorov a aj starých materí.. No a keďže som tehotná.. Tak to pre mňa znamenalo zmenu.. Bežne som si ku bolestiam urobila dva urologické čaje zabalila sa do teplej deky a pozerala telefón dokým nebolo lepšie.. Samozrejme som trpela ale snažila som sa to ukludnit.. Skúšala som si fenovat spodok brucha rozne nahrievat ale jednoducho už keď boli bolesti poriadne bolo pozde... Nič neprijemnejsie som nezažila.. Áno keď boli zub predsa len trpíme tiež a viac ale dokážeme aspoň chodiť a nemať pocit ze sa pocikame... Vidím ze aj tu sa riešilo ci sa urologicky čaj piť môže alebo nie... Niekto povie tak niekto tak.. Ja som sa v rámci svojho dieťaťa toho čaju radšej vzdala radšej bez neho ako s ním a mat mu ublížiť..
Takže ako som už povedala odporúčam hlavne veľa tekutín a nie len keď začne páliť ale každý jeden deň! Nedostatočný príjem tekutín je jeden zo spúšťačov
Zakryť kríže! Žiadne holé členky! Žiadne nízke ponožky v zimnom období.. Jednoducho nohy a kríže v teple dievčatá! Treba si dávať pozor aj kde sedíte.. Mne sa zápal vracia tak často že mi stačí sedieť aj 10 minut na studenom a je to tu..
Osobná hygiena.. Hlavne po pohlavnom styku.. Baby jednoducho ísť na WC čím skôr potlačiť a aspoň trošku sa vycikat a keď si v kabelke necháte malé vlhčené utierky nikdy neviete kedy sa vám zídu naozaj sa dajú využiť všelijak.. Treba sa utrieť hlavne zpredu do zadu to si treba zapísať za uši.. Nikdy nie inak.. Žiadne prikladanie a nebodaj sa neutriet jednoducho z predu do zadu.. Inak to neexistuje a hotovo..
Samozrejme je pekné sa len tak tulit s partnerom.. Ale ak vás ľúbi skutočne a záleží mu na vás pochopí že sa musíme obliecť samozrejme je to na vás.. Ale nezabudnúť čo vás čaká.. Nebodaj že by ste nahé zaspali..
Všetko to mam overené z vlastnej skusenosti a stále sa učím.. No aj napriek tomuto si myslím ze dostatok tekutín je toho úplný základ 🙂

danka9921
23. dec 2020

A nezabudnúť antibiotika nie sú lentilky a to dupľom nie v tehotenstve a prajem všetkým skóre uzdravenie 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre