Čo pomôže na opuchnuté členky?

ludik
8. júl 2007

Ahojte tehulky 🙂
chcela by som sa opytat ci nemate nejaku dobru metodu na zmiernenie opuchu clenkov?Myslim si,ze ani to vykladanie noh mi nepomaha. ☹ je to velmi neprijemne.dik

tinicka
23. júl 2007

janninnka, bábo už kopká. Cítim to najmä v ľavom boku nad vaječníkom - teda do vaječníka asi kope. A prečo ťa pália nohy a ruky? Mne skôr tak strpnu nohy, keď sa ráno idem postaviť z postele musím to rozchodiť.

janninnka
23. júl 2007

tini, myslím, že je to tým, že ich mám opuchnuté, neviem. mne netŕpnu, akurát ma ešte trápia občasné kŕče v lýtkach. inak mám dosť dobré tehotenstvo. a už som pribrala 12 kíl 😀 alebo 13??? 😀 😀

janninnka
23. júl 2007

do tabuľky medzi ukážkové tehuľky patriť nebudem - pribrať 12 až 14 kg za celé tehotenstvo 😀 😲

tinicka
24. júl 2007

janni, ja som pribrala päť, ale je to asi individuálne. Pri prvom dieťati som celkovo pribrala 13 kg. ale moja sestra pribrala 30. ja neviem, na každého sa to lepí inak. ja si myslím že ti to prejde, keď ustúpia tieto teplá. Telo to ťažko znáša aj bez tehotenstva.

janninnka
24. júl 2007

hmmm, no čo, asi s tou váhou nič neurobím, na začiatku tehu som sa strašne rozjedla, mala som 58, teraz mám hádam aj 71. teraz už ani toľko nejedávam, moc mi ani nechutí v týchto teplách. no ale priberám aj tak, asi to malinký potrebuje a hádam to po pôrode pôjde dole 😖

tinicka
24. júl 2007

ha, že či pôjde. Pravdaže pôjde. Budeš zaneprázdnená a neustále v nejakom pohybe. Toho sa báť nemusíš.

janninnka
24. júl 2007

😅 to budem len rada, už teraz mám problém sa ohnúť, včera som si lakovala nechty na nohách, poviem ti to bol zaberák 😀 funela som jak ježo. tini, ty máš koľko rokov? ja mám 26 a strááášne sa na dieťatko teším. už som chcela aj skôr, ale chvalabohu prišlo v pravú chvíľu. hoci neplánovane, ale o to viac sme sa tešili 🙂

tinicka
24. júl 2007

aj ja mám 26, to je náhoda. šimona som mala vo štvrtom ročníku na VŠ, ked som mala 22. Možno sa ti to zdá skoro, ale mne sa moc nepáčia nové trendy - byť mamou po tridsiatke a pod. Ja viem, že doba je ťažká, aj bábätko stojí korunky, ale mama má byť mladá, nechcem ísť na stužkovú ako šedivá unavená babka. a vieš čo? asi čím menej plánuješ tým skôr ťa to prekvapí. My sme šimona - prvé dieťa plodili asi 10 mesiacov a každý mesiac som už dúfala že menzes nepríde, a keď som sa tým uplne prestala zaoberať zrazu hop a bola som v tom.

janninnka
25. júl 2007

tiež nie som za to, aby mali baby prvé dieťa až po 30-tke. ani si to neviem predstaviť, že by som mala toľko čakať. hmmm, ja som skončila výšku minulý rok a v deň štátnic, keby mi niekto povedal, že do roka otehotniem a vydám sa tak sa dobre zasmejem. ako si zvládla školu so šimonkom? to ťa obdivujem. hoci by som nestresovala, keby čakám bábo počas školy, ale teraz s odstupom času som strašne rada, že sa tak nestalo (rozchod po 6-ročnom vzťahu). s tým plánovaním máš pravdu, veci sa udejú, keď to človek najmenej čaká 😉

tinicka
25. júl 2007

ahoj janninnka, tak to je teda dosť - rozchod po 6 ročnom vzťahu - ale vždy lepší rozchod ako neskôr rozvod, niekedy si s niekym dlho a cítiš že nie je to to pravé orechové, a zrazu príde niekto iný a za päť minúť máš pocit akoby ste sa poznali 50 rokov. Vieš mne sa zdá že s malým som to všetko znášala oveľa lepšie, vtedy toho bolo veľa v rodine, svokrovci sa rozvádzali, malý bol maličký, a dokonca sme s manželom končili výšku naraz. A prežili sme. A teraz sa len sledujem, všetkého sa bojím a stále sa porovnávam ako to bolo pri šimonovi. Ozaj a už máš vybraté aj mená? Nebudem sa ťa pýtať že čo budete mať či chlapčeka či dievčatko, lebo túto otázku počúvam v kuse a lezie mi to na nervy. Ale to asi aj ty. 😝

janninnka
25. júl 2007

tini, tak presne to som prežila ja. po šesť a pol roku som sama seba konečne presvedčila, že to nie je ono a keby som s takým človekom uzavrela manželstvo, tak sa len trápim. no čo, bola som hlúpa tých 6 rokov a musím povedať, že to bolo o zvyku 😠 my ste tiež s manželom končili rovnako - tá istá škola a 5 rokov sme o seba ani nezakopli, až po tých štátniciach sa to nejako prelomilo. teda, tiež si toho mala dosť, keď si predstavím situáciu v rodine a ešte obaja rodičia sa učia na štátnice s malinkým drobčekom. my budeme mať filipka, hoci som od začiatku tehu mala pocit, že čakám dievčatko 🙂, ale už nám chlapčeka povedali aj na druhom UZV tak teda máme asi ozaj vajíčka, aj keď niekde v kútiku duše ešte občas rozmýšľam nad dievčatkom. no ale čo, hlavne aby sme sa dobre narodili a boli v poriadku. som povedala manželovi, že na druhýkrát sa musí viac snažiť, aby to bolo dievča 😀. no sranda, kam až sme sa dostali od opuchnutých nôh. inak dnes ich mám hrozné - ako pampúšiky, a to tu dole ani nie je také teplo. ja mám tiež obavy, ale nechcem nad zlými vecami rozmýšľať, nech sa zbytočne nenervačím. veď by som s tým už aj tak nič neurobila. zajtra idem na gluko a potom mám poradňu - veď keď poviem sestričke koľko som stihla za mesiac pribrať, ma zastrelí. tini, ty si rodila šimonka normálne?

tinicka
25. júl 2007

ano, rodila som normalne, trvalo to 9 hodin. pôrod mi vyvolával lebo som už prenášala pár dní. dalo sa to vydržať, dokonca som po dvoch týždňoch povedala že kľudne znova. Vieš, keď uvidíš malého na všetku bolesť okamžite zabudneš. Vieš, ja keď tu čítam, aké skúsenosti baby majú, mám strach lebo si uvedomujem že nikto od toho nie sme ďaleko. Mňa tiež na zažiatku tohto tehotenstva doktor vyplašil, lebo som išla k nemu po týždni meškania menzesu,a nezdalo sa mu to na sone... ani to nechcem rozoberať, a teraz sa ten strach vezie stále.

janninnka
25. júl 2007

hmm, tak ti prajem, aby bolo bábätko v poriadku a rovnako aj ty. a hlavne musíš tomu veriť. ja už bežím konečne z práce, dnes to bolo na nevydržanie. zatiaľ papa a pekný dník ešte.

emjee
28. feb 2008

majcik • 34tt • Dnes o 07:51
Zienky, mate niektora s tymto problem? Ja dost vyrazny v poslednych dnoch ... vecer mavam riadne balony okolo clenkov, no horsie je, ze aj ked mi nohy odpuchnu v noci, uz v priebehu dobedia znovu zapuchnu. Napriklad teraz je len rano, vstala som cca pred 2 hodinami, presla mozno 200-300 metrov pesi a nohy su opuchnute ☹
Co to vlastne znamena? Ze poriadne nefunguju oblicky? Moze to nejako uskodit babatku?
Vdaka 🙂

zuzik03 • 39tt • Dnes o 08:38
majčik, na konci těhu je to bohužel zcela normální 🙂 pro jistotu to řekni svému doktorovi, ale jinak počítej s tím, že už to bude jen horší 😉 trochu pomáhá dávat si nohy nahoru kdykoliv to jde.

drobcek2007 • 1d • Dnes o 08:41
majacik suhlasim zo zuzik spomen to dr 😵
mne cele tehu nic a tyzden pred porodom my opuchli tak ze som nemala co obut 😠 😕

lienockaa • 37tt • Dnes o 08:50
majcik, aj mne opúchajú..☹ a viacerým babám z marcoviek tiež..mám ich ako fiona zo shreka.. 😝 začalo mi to vlastne až teraz pred týždňom..a už ani do rána neodpuchnú úplne, členky ostávajú opuchnuté..ja kvôli tomu normálne nemôžem stáť pri sporáku a variť, lebo vtedy mi napuchnú prakticky po zadok a necítim si vôbec kožu na nich..sú ako cudzie.. ☹
a nemám si čo obuť pomaličky..už len jedny topánky sú mi ako-tak..
doktorovi som nohy ukázala, ale pokiaľ mám všetko v norme /tlak je ok, bielkoviny v moči nie sú/, tak je to len tým, že maternica je už veľká a tlačí na cievy a proste nohy opuchnú..naviac ja mám trošku viac napuchnutú ľavú, lebo tam mám kŕčové žily.. 😝
pomáha že vraj vyšší príjem tekutín bez bubliniek a sodíka a vykladať nohy hore a kompresívne punčochy, sprchy studenou vodou..ale 100% efekt nemá nič.. 😖

majcik • 34tt • Dnes o 08:52
Mne to velmi nevadi, akurat tie topanky ma tlacia. Len mam strach, ci to nemoze mat nejaky zly vplyv na babatko ☹
Idem v pondelok do poradne, urcite to moja doktorka neprehliadne.
Myslite, ze sa kvoli tomu zvykne hospitalizovat? Mozu s tym nieco urobit?

lienockaa • 37tt • Dnes o 09:42
majcik, musela by si mať bielkovinu v moči a vysoký tlak, inak sa kvôli tomu nehospitalizuje..nedá sa s tým totiž nič urobiť..nie sú na to zázračné pilulky, ani nič..bohužiaľ..

majcik
28. feb 2008

Uvidime, snad bude bielkovina v poriadku. To mi skontroluju v pondelok.
Vdaka za povzbudenie 🙂

dann
28. feb 2008

majcik, mne zacali nohy opuchat asi pred dvoma tyzdnami, najskor prsty na rukach, ked som si nemohla dat prstene, tak vtedy som si to vsimla a potom nohy po clenky. lekarka mi povedala, ze nemam pit mineralky a malo solit a fakt to funguje, je to lepsie, aj ked nie uplne, ale to je vraj normalne, este mozeme byt radi, ze nie sme tehotky cez letne horucavy, lebo to by sme boli opuchnute uz skor ako teraz. tak drzim palceky.

majcik
28. feb 2008

Nooo, prstene uz tiez nenosim 🙂
Tak cez leto by to bolo horsie, tomu verim ... teraz je akurat problem obut topanky. Mne sa spravili otlaky z topanok, ktore nosim cca uz treti rok, takze riadne vychodene 🙂

romana27
28. feb 2008

Holky, plně s vámi soucítím! Je to děs, co? A v zimě!
Já měla nohy opuchlý dobrý dva měsíce, ke konci už tak hrozně, že jsem mohla nosit jenom takový ty úplně obyčejný nazouváky, co se nosí doma jako papuče a i v těch mi během chvíle nohy natekly...Malej se naštěstí narodil o tři týdny dřív, jinak bych asi chodila bosky 😀

dann
28. feb 2008

hlavne aby si mala dobry tlak a ok moc, ziadne bielkoviny, vtedy je to ok. vsak v pondelok hned pis, ale urcite to bude v poriadku, vsak uz pomaly ideme do finale, tak vydrzime aj v papuckach🙂

majcik
28. feb 2008

Dann... tlak som mala doteraz skor nizsi (90/60 - 120/60), dost sa mi zvykne tocit hlava - to moze byt len z nizkeho a moc doteraz bol vzdy negativny, tak snad tomu bude tak aj nadalej.
Esteze mam tie stare topanky 🙂

majcik
28. feb 2008

Ale mam doktorku, ktora rada posiela do nemocnice, tak mam z toho trochu obavy ☹

dzanka3
28. feb 2008

ako vas citam zacinam mat strach - ja som "len" v 20tt - podla doktora v 21 tt a uz mam opuchnute nohy, clenky mi nie je ani vidno.....a uz tyzden nenosim prstene.....
je to normalne takto skoro?

angienka
28. feb 2008

dzanka-podla mna to normalne neni...a to sa ta na prehliadkach nepytal,ci ti neopuchaju nohy?Mna sa pytala sestricka vzdy a teraz ma uz na to aj doktor upozornil aby som nesolila,ze by to mohlo prist-no mne akosi prave teraz zacalo slane chutnat 😖

digysa
29. feb 2008

dzanka3: no podla mna to tiez nie je normalne.....mne zacali opuchat nohy asi pred tyzdnom....a pozri na moj termin.
Chod za lekarom....teraz trochu osobna otazka, mala si nadvahu pred tehotenstvom? Myslim tym, viac ako 10-15 kg.

dzanka3
29. feb 2008

no ste ma nepotesili......veru mala som 75kg a teraz uz mam plus 10kg......a vyska 170cm....
tak asi aj z toho to bude..a aj idem sa zadrhnut za cocacolou...aj to pomoze asi k tomu, slane moc nemusim (vlastne chipsy obcas si dam ma napadlo- dokelu)...
lekar mi pred tyzdnom nohy pozrel - a ze ked to bude len takto tak to je dobre - ale odvtedy mi viac zacali puchnut...

angienka
29. feb 2008

dzani-najdolezitejsi je nazor lekara,on je odbornik-ale podla mna to prislo nejak skoro.Lebo tiez viem,ze na to posobi,ked lezis na chrbte-to by sa po 6.mesiaci uz vobec nemalo-aj koly opuchaniu,aj koly babatku-aby mohlo dychat lepsie a tiez to sposobuje nevolnosti...No tie chipsy tomu az tak neublizia ked raz za cas a kolu sme pili asi vsetky,je to droga tehotenstva 😀 ja myslim,ze take zemiaky,hranolky a maso,aby si moc nesolila-to ja prave teraz posledne mesiace robievam vzdy-zatial nic nastastie ale musim to obmedzit...

many
29. feb 2008

tak já si teď dávám RC colu 😀 😀 😀 😀

many
29. feb 2008

jinak taky mi trochu natýkají nohy - kotníky a trochu i prsty na rukách

angienka
29. feb 2008

many-ale ty si uz v 6mesiaci,to aj mne dnes doktorka povedala ze ono to pride uz,alebo ze moze-mava to kazda zena ze pomaha dat si nohy hore a aj tak spavat bud podlozit nohy,alebo ak je polohovacia postel tak dvihnut...
Mna ta mania coca coly nastastie uz presla,moj muz je na nej zavisli a tak sme ju kupovali vzdy na tony,no dala som mu zakaz a teraz ju uz ani ja nepijem moc-presla som na ladove caje 😉

many
29. feb 2008

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre