Čo pomôže na opuchnuté členky?

ludik
8. júl 2007

Ahojte tehulky 🙂
chcela by som sa opytat ci nemate nejaku dobru metodu na zmiernenie opuchu clenkov?Myslim si,ze ani to vykladanie noh mi nepomaha. ☹ je to velmi neprijemne.dik

jahody11
6. apr 2009

zatial som nebola u doktora, uvidime co dalej, teraz este stale umna riesia AFP testy... ale hovorili mi, ze vraj mi babatko tlaci na jednu oblicku... tak neviem ale ked vylozim nohy hore tak to zmizne...

perla200
7. apr 2009

ahojte baby, aj ja mám strašne opuchnuté nohy, dr. mi kázala vylúčiť sol a minerálkky....sú ešte na to recepty?

mima3
7. apr 2009

jahody ahoj.. a prečo ti stale riešia tie AFP testy?

hanam
7. apr 2009

Ahojte baby ja od 21tt riesim opuchnute nohy. Hoci mam tlak aj moc v poriadku riesila som to dalej. Bola som uz aj internou odoslana na prijem do nemocnice ale tam mi nastastie povedali ze gestoza to nie je. Jeden den mi totiz opuchli nohy az po kolena ale hrozne. Tak som to zacal riesit. Nohy postupne odpuchali, ale pri chodidlach mi vzdy zostali take hrcky. Rady od lekarov dodrzujem...musim jest menej slane jedla, nepit vobec mineralky s obsahom soli...pijem len lucku s ruzovym oznacenim a v ruzovej flasi, ta je vraj najlepsia a potom napoj HIPP natal aktiv, ktory je dobry pre tehotne a zaroven odvodnuje. Predtym som vypila 1,5 L tekutin a mozno aj viac lebo mam rada polievky a aj ovocie. Lekar mi odporucil pit menej tak si to stale strazim a nastastie su nohy teraz fajn. Este neviem ako ste na tom s pracou, ja stale pracujem...to znamena ze vacsinou sedim...ale teraz to uz striedam s chodenim ale max. mozem stat tak hodinku v kuse lebo potom uz zasa citim nohy. Takze tak z toho co dodrzujem ja, dufam ze som aspon trochu pomohla.

mima3
7. apr 2009

hanam - dík za rady - veľmi proslešné. ten nápoj Hipp natal aktiv dostať bežne v lekárni, alebo kde si ho kupuješ?? dík

jahody11
7. apr 2009

mima3: vysli mi zle vysledky a po druhom odbere krvi vysli lepsie, takze to neriesia amniocentezou ale morf. ultrazvukom na kramaroch.

mima3
7. apr 2009

jahôdka - tak ti držím palčeky, nech je to ok a určite bude, keď ti už druhé vyšli lepšie. a už si bola na tom ultrazvuku, či len ideš? takže aj tebe puchnú nohy? mne trošku začali ako sa oteplilo, skúsim tieto rady, nebudem piť minerálky a kúpim si ten nápoj, len s tou solou je to u mna zložité, lebo v robote sa môžem stravovať len v jedálni, aby som mala niečo teplé a tam im nemôžem prikázať, aby nesolili 😀

jahody11
7. apr 2009

este len idem, ved to cakanie je asi najhorsie zo vsetkeho... som objednana az na 17.4. tak musim vydrzat...
a s tou solou, no ja to mam tazke lebo mam rada slane jedla a neviem sa ovladnut nesolit, zatial mi opuchuje len sem tam lava noha, to je zaujimave, ze len jedna noha 😕

jahody11
7. apr 2009

mima a ty uz citis pohyby babatka? ja zatial nic, uz sa aj zaninam bat ale na ultrazvuku som bola pred tyzdnom a pol a vsetko bolo ok, tak neviem, kazdy mi hovori, ze ako prvorodicka mam este cas...

mima3
7. apr 2009

jahody - no to som už počula od jednej baby, že jej opúcha len jedna noha, to znamená, že je to bežné.. mne tak klasicky opúchajú obe, keď dlhšie stojím, alebo mám tesnejšie topánky. plánujem zainvestovať do nejakých zdravotných šlapiek, tak hádam nájdem aj niečo také k svetu, aby som to mohla aj do roboty nosiť k slušným veciam.
čo sa týka pohybov, tak včera sa mi zdalo, že cítim nejaké hmýrenie, ale keď som sa začala na to sústrediť, tak to prešlo, takže si vôbec nie som istá, či to bolo malé. ja idem na veľký utz zajtra, už sa aj trochu bojím.. no a jasne, že máme s pohybmi čas, ale chápem ťa, že trochu stresuješ, lebo ja som taká istá. no a keď si bola pred týždnom na utz a bolo to ok, tak ty sa fakt nemusíš obávať, že prečo sa ešte nehýbe.. ja to mám horšie, ja som ho naposledy na sono videla pred 7 týždňami - v 13tt..

perla200
7. apr 2009

jahody, neboj dopadne to dobre, musís len pozitívne myslieť!
mima neboj sa všetko je ok....

obe neviete pohlavie?

mima3
7. apr 2009

perla - dík.. no ja som bola na sono naposledy v 13tt a vtedy sa doktorovi zdalo, že tam vidí pipíka, aj my sme ho videli, keď nám ho ukázal.. lenže sa mi to zdá dosť skoro, takže to neberiem príliš vážne, snáď zajtra sa to dozvieme..

jahody11
7. apr 2009

zatial nie, sono mi robili stale tak casto koli AFP testom, lebo tam musi byt co najpresnejsi vek plodu ale naposledy zas malo skrizene nozicky takze nic nebolo vidiet, uvidime na velkom sone toho 17.4. ci nieco ukaze 🙂 mohlo by to byt dievcatko, bola by som velmi rada 😵
tak mima, zajtra si pekne uzi svojho pokladika, ked si ho uz tak dlho nevidela, mne ked je smutno, tak pozeram na vytlaceny obrazok, to ma najviac povzbudzuje...
uvidis, ze vsetko bude ok a ukludnis sa 😉

mima3
7. apr 2009

jahodka - dik za povzbudenie, aj ja si zvyknem pozerať fotečky 🙂 mám tri - 5tt, 9tt a 13tt. v piatom je to len machuľka, ale na tých dvoch vidno tvorčeka malinkého. a možno budeš mať dievku, keď je taká hamblivá 🙂 ja som si zase zvykla na predstavu, že budeme mať chlapčeka, tak by som aj brala, aby to tak dopadlo..

jahody11
7. apr 2009

no ja mam iba jednu fotecku zo 17tt aj to vydrankanu lebo nechcu davat fotky, vraj musia setrit... ale tam uz je babo krasne vidiet 🙂
tak aj ked to bude chlapcek nebude to vadit, nech je to hlavne zdravucke, a to dievcatko asi koli tomu, ze mame v rodine veelku prevahu bab, takze to uz je asi zo zvyku 😀

hanam
7. apr 2009

mima3...napoj dostat aj v DM drogerii, aj v lekarni.

mima3
7. apr 2009

hanam - dík, určite si ho kúpim a je dobrý, myslím chuťovo?

jahodka - ved ja si za kazdu fotku platim.. takze skor na tom zarabaju ako stracaju..

jahody11
7. apr 2009

mne nechceli dat ani za peniaze, vraj fin. kriza a tak musia setrit, dobra haluz, nie?

jahody11
8. apr 2009

babky, poradte mi, lava noha mi opuchla od kolena dole, co robit??? a len lava, vyzera to hrozne ☹ ☹ ☹

perla200
27. apr 2009

inak baby....tri polievkové lyžice morskej soli a alkohol - najlepšie gin🙂 zamiesať na hustú kašu a dať na nohy...obviazať fáčom a nechať na noc pôsobiť....velmi je to dobré.....

hexi
29. apr 2009

ahojky mne nohy zacali tak teraz pochnut , mam ich od vcera ako dva baklazany, trocha cez noc odpuchli ale su stale take baculate xi , a to ani moc nepijem a curam celu noc aj 5x

perla200
29. apr 2009

jahody...inak aj mne puchne viac lavá ak pravá......

hexi skús ten recept čo som ti napísala alebo skús aj hipp - čaj pre tehotné

hexi
29. apr 2009

perla diky a ustupi to isto,

perla200
29. apr 2009

tak možno, hlavne sa vyvaruj minerálok a soli....nesol nič čo netreba....a jedz jahody...tie odvodnujú

hexi
29. apr 2009

ok diky

aponchie
3. máj 2009

mam to poprve v zivote..od vcera uplne natekle nohy od kotniku dolu ..ani ten chudak kotnik nehmatam malem 😝 nohy mam teda lytka tuhe jak kamen brni me nohy no des bes,tlak mam 120/80posledni a moc prej v pohode tak z ceho to je a co to znamena?je to ta jakasi preklamsie ci co?dikes

perla200
3. máj 2009

aponchie a doteraz si nemala napuchnuté nohy? tak bud rada....to je z tepla...je to zavodnenie.....

jarabicka
3. máj 2009

Aponchie, aj ja to mám...som v 38.týždni tehotenstva, zajtra mám poradňu, tak uvidím, či ma už nepošlú do nemocnice...ale ja som to včera prehnala, makala som celý deň bez oddychu a večer som sa pomaly nemohla postaviť na nohy...ty si v ktorom týždni???...

miabla
3. máj 2009

Mne na tie kýpte kuká doktor už viac než mesiac, takže to asi nie je dôvod znepokojovať sa - pokiaľ máte dobrý tlak... Ja mám skôr nízky ako vysoký... Vraj netreba soliť a naopak treba veľa piť, najlepšie málo sýtené minerálky alebo čistú vodu... Mne ale pomohla studená sprcha na ne, kúsok odpuchli, ale aj tak to mám furt a ešte sú aj fialové 😀 .. Už to len vydržať, veď keby bola zima, tak ich skryjeme pod gate, ale v tejto horúčave...?

perla200
3. máj 2009

jarabicka...to mas z toho že si celý den makala...ano vynechať sol a minerálky....skúste tie uhorky baby fakt pomáhajú

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre