Čo pomôže na opuchnuté členky?

ludik
8. júl 2007

Ahojte tehulky 🙂
chcela by som sa opytat ci nemate nejaku dobru metodu na zmiernenie opuchu clenkov?Myslim si,ze ani to vykladanie noh mi nepomaha. ☹ je to velmi neprijemne.dik

zmrzka333
8. jún 2008

nie neskusala som detralex, radsej by som lieky nebrala

zmrzka333
8. jún 2008

bianca ja som nikdy nepila bublinkove nmama to rada a slonie nohy mam tak od 25tt
certica vazne do 3 dni super lebo ja som cela naliata vodou

dzanka3
8. jún 2008

ahojte
mne velmi puchli nohy uz od 20tt...tak som prestala pit mineralky - len vodu z tocky...ale pila som aj kofolu 😕 (teraz pijem vineu..)
ale najviac mi pomohli podkolienky na krcove zily - kupila som ich v lekarni a ozaj veelmi pomohli...akurat ze je v nich teraz uz teplo...ale zase uz som v 36tt - tak uz to tak neriesim....

..skor ma trapia kazdy vecer - NEPOKOJNE NOHY - taky divny pocit v nohach....ani neviem kde by som si ich dala... 😢

zmrzka333
8. jún 2008

presne dzanka aj ja to mam, nie je to kr ale niekedy mi tak vystreli noha, take nutkave to je

stvura
8. jún 2008

Juj baby, mne zacali opuchat momentalne skoro v 32 tt a to som sa uz vytesovala ze sa tomu vyhnem...musi to byt tym nehoraznym teplom a mojim vecnym behanim v praci...uz len cakam kedy pojdem na matersku, lebo sefka je nekompromisny blbec a absolutne netolerantna k tehotenstvu...

mirka.pp
10. jún 2008

ahojte, mne nohy opuchnu len ked vela stojim, alebo chodim. Horšie to je s kŕčami, ktoré ma trápia v noci. Sú to kŕče v lýtkach. Doktor mi povedal, že mám yvýšiť príjem minerálov v minerálkach-striedať. Yo yačiatku to pomohlo, ale teray sa to yase opakuje a je to čoray častejšie. Ráno y tých kŕčov mám až svalovicu na yadku 😝 .

misa84
13. jún 2008

ty krece do lytek me taky trapi, budi me to v noci, asi od 16tt beru magnezko v tabletach, ted jsem si jeste koupila sumive magnezko do piti, chtela jsem se zeptat, jestli se tim muzu predavkovat? jestli to neublizi miminku. dr. mi rikal, ze ty tabletky muzu i 6 denne, beru 2 tak snad...? 😨

tina_
13. jún 2008

Ahojte
tiež mám ten problém s opuchnutými nohami, včera mi opuchli dokonca v priebehu večera, a to som len sedela, inak sa v práci nachodím a nastojím dosť.
Dnes je to tiež otrasné.
Spomínali ste krvný tlak, ja som mávala skôr nižší, na začiatku tehotenstva tak 117 horný, a teraz posledne som mala 138/81!!! Ale lekár skonštatoval, že to ešte NIE JE vysoký tlak... tak potom aký je vysoký tlak, ak nie toto? V moči by som žiaden nález mať nemala, ale som z toho nervózna.
Už som aj vysadila kávu, ale vidím, že káva skôr pomáha, čo píšete... minerálky nepijem, leda tak Lucku.
Všetci vravia, že je to tým teplom, snáď by ma bol lekár niekam poslal, či nie?
A to sa chystáme o týždeň na dovolenku, dúfam, že to nebude problém...

certica
13. jún 2008

tina, to mas este hranicny tlak

mywiel
13. jún 2008

Nie ze sa zlaknete, toto je len pre info co som nasla o tlaku a opuchoch, to nemusi byt vas pripad... 😉

http://www.primar.sk/Page.aspx?ID=224

mywiel
13. jún 2008

Ten clanok je az velmi medikalny aspon na mna, ale mozno sa nieco docitate... 😕

mywiel
13. jún 2008

Tina skus si natukat v googli mozno nieco najdes, ale pokial nemas bielkovinu v moci myslim ze to nie je take zle, radsej sa porad s dokim. Ja som mala vzdy opuchnute nohy od 8 mesiaca a teraz som prestala pit mineralky a uz odpuchli, zrejme aj v tych mineralkach je vela sodika, ale kazdemu asi pomaha nieco ine, mne povedali ze pit zihlavovy caj.

tina_
13. jún 2008

mozem pit Lucku? a ako casto pijete ten zihlavovy caj a kolko?

mywiel
13. jún 2008

Zihlavovy caj sa moze pit az v 3 trimestri 1l denne. 😉 Pozri si ci Lucka nema vela sodika soli... niektore vody maju viac niektore menej, najlepsie je bez bubliniek.

darlinka
14. jún 2008

Tina, ja pijem cele tehu len Lucku - neperlivu, a nohy mi mierne opuchali iba v najvacsom teple, teraz je to v pohode. Musis vyskusat, je to individualne... 😉

ronie
14. jún 2008

ahojda já měla nohy opuchnuté ke konci těhu tak, že sem nemohla nazout žádné boty-byla to hrůza, jediné co mi opravdu ulevilo od těžkých nohou byli punčochy na křečové žíly ze zdrav-potřeb, pila sem vodu takže minerálama to nebylo-nabírala sem vodu celkově hodně-přibrala se 22kg a víceméně to byla jen voda 😝 A měla sem hrozný křeče, hlavně v noci-a na to mi 100% zabral hořčík-nejlépe rozpustný v sáčcích pak sem měla i tabletovej 😉

lyrra
14. jún 2008

ja som tiez mala ku koncu tehu velmi opuchnute nohy a lekar mi radil len davat si ich do vyvysenej polohy a namacat v studenej vode (v januari a vo februari, brrr 🙂 ) celu zimu som tak chodila v rozopnutych cizmach 🙂 opuchy mi presli az asi tyzden po porode - este v porodnici som neobula ani papuce, ale potom zo dna na den som sa odvodnila a bolo to vidiet aj na vahe aj na nohach. Ja som mala este stastie, ze bola zima, lebo v lete je to koli teplu ovela horsie.

k.a.t.k.a.
14. jún 2008

bože tak ja som mala nohy jak storočné duby 😅 ja už som celá bola jak medicimbal, keby do mňa pichli ihlou tak vytopím celý barák 😀 a aj som skončila nakoniec s preeklampsiou 😝

ivetah
14. jún 2008

presne ako pise lyrra, tiez som mala ku koncu tehotenstva velmi opuchnute nohy, ale do desat dni po porode bola vsetka voda prec a to az vtedy som si uvedomila ako velmi som bola opuchnuta. vela zien ma na konci tehu opuchnute nohy, len treba sledovat aj tlak, aby z toho nebola preeklampsia. ja som bola v pohode, az 5 dni po termine mi vyletel na 170/100 a to uz bolo nebezpecne. ale nastastie vsetko dobre dopadlo 😵 😅
tina tvoj tlak je hranicny, len ho treba sledovat, odporucam doma, lebo u lekara moze byt syndom bielych plastov 😉

majula009
15. jún 2008

Ahojte, aj ja mám opuchnuté nohy od nejakého 32 tt, aj ruky, dokonca ruky mi aj trpnu v noci, ale teraz som nejaký čas ležala a nožky mierne odpuchli..tlak mám ok, a ani bielkoviny v moči nemám, bolo mi povedané že opuchy sú normálne...lekári sa tvária že ani opuchy nemám, ale ved ani jedny topánky okrem športových šlapiek neobujem...už to ani neriešim, je to nepríjemné ale verím že po porode uvidím opať svoje staré nožule a ruky....inak do teraz som pribrala 24 kg....verím že 10 kg je len voda....

tina_
18. jún 2008

Ahojte,
no dnes to bolo desne, nohy som mala totalne tvrde. Je pravda, ze som vkuse bola na nohach v robote, cele doobedie, a aj ked som sedela, tak som ich nemala kam vylozit. Chvalabohu, od zajtra som doma, len neviem, co dovolenka...
Inak, ja som pribrala (min. tyzdnen to bolo) zatial 10 kg, som v 30 tt, ale stale pocitam 2 tyzdne menej, podla sona, ale na moju vysku - 155 cm, je to asi dost... Na to, ze som na zaciatku 3.trimestra.
Kolko ste pribrali v poslednom trimestri?
Vraj tie opuchy mam z toho, ze som viac pribrala, a ta vaha mi tlaci na oblicky, a tie nepracuju tak, ako by mali...Ale moc som mala negativny, tak neviem. Doktor akurat poznacil do knizky plusko k opuchom a nic viac...ze je to normalne (aj ze vonku je teplo) a co som citala, tak ze aj stres v praci zohrava ulohu.
Mate este nejake odskusane recepty okrem zihlavoveho caju (pijem takmer denne), natierania alpou (muz zohnal len s kostihojom?) a vykladania noh?
Treba vela pit? A ako je to s kavou? Kava odvodnuje ale na druhej strane mi moze zvysit tlak, ci nie? Je dôlezite, aby bol ok ten horny ci dolny tlak? (120 na 80, u mna naposledy 138 na 81)

krista
15. okt 2008

kika777 • 37tt • Dnes v 07:11
Ahojte babenky, aké máte skúsenosti s opuchmi nôh a tváre? Ja posledný týždeň si pripadám ako slon, vôbec si nespoznávam nohy, akoby ani neboli moje....a ráno keď sa zobudím, tak mám tvár ako jeden veľký melón. Tlak aj bielkoviny mám v poriadku. Neviete poradiť, čo zaberá na tieto opuchy. Snažím sa veľa piť, žiadne minerálky a málo soliť, ale nepomáha to.

sarkal • 37tt • Dnes v 08:04
kika777 já mám také občas oteklé nohy,ale většinou až na večer,oni menší otoky ke konci těhu jsou prý normální.V moudré knize píší,že pomáhá odpočívat s podloženýma nohama,aby nohy byli výž než zadek.Já to občas dělám a zabírá to i na únavu nohou.Důležité je,že máš tlak a bílkovinu v pořádku.
Tak To držím pěsti!!

baji • 40tt • Dnes v 08:19
kika, mě začala koncem těhu hrozně natékat jedna noha - nejspíš mám mimi trošku nakřivo a utlačuje mi tepnu... nohu jsem měla tak třikrát větší, fialovou, už ty otoky i hodně bolely a nezmizly ani po odpočinku ani přes noc, to jsem mohla mít nohy vyskládaný, jak vysoko jsem chtěla...
nikdo se se mnou nebavil, nic mi na to nechtěli dát, nemohla už jsem skoro chodit, natož třeba ohnout nohu v koleni... až jedna dr. mi poradila kompresní bandážovací punčochy - není to sice levná záležitost (cca 800 Kč), ale po pár dnech používání se to hodně zlepšilo, už jsou ty otoky menší a tolik nebolí... nosím ty punčochy celý den, nandám je hned než vstanu z postele (jde to hrozně blbě, sama bych si je neoblíkla...) a sundám zas až před spaním...
můžu fakt doporučit, zkusila jsem kde co a tohle jediný zabralo...

gabka.d • 38tt • Dnes v 11:25
Ahoj, mě taky nohy otékají, hrozně to svědí, ale zatím mi pomáhá je mít jen nahoře..začalo to cca před týdnem..mám je nateklé už od rána co lezu z postele, takže to není z únavy nebo tak, prostě se v těle zadržuje voda..jestli to máš moc moc extrém, tak skus pít víc kávy, ta odvodňuje a mojí kamarádce to poradil gynekolog!

Přeji hodně pohodový zbytek těhu!!

kika777
15. okt 2008

Dakujem Krista, nevedal som nájsť túto tému...
Vdaka babenky za rady...
Mne vykladanie nôh nejako moc nepomáha...čítala som, že pitie žihľavového čaju je dobré, ale môžu sa bylinkové čaje piť v tehotenstve? Ale čo som si na sebe všimla, málo chodím na wecko a pritom sa snažím veľa piť, takže tá voda asi niekde vo mne zostáva. V piatok idem na poradňu, tak som zvedavá, snád bude všetko v poriadku.
Za celé tehotenstvo som pribrala 8 kg ale za posledné 2 týždne ešte raz toľko, takže teraz mám + 16kg. Je to normálne? Čítala som, že posledný mesiac by sa už nemalo priberať

bevab
13. nov 2008

Ahojte,
mne tiez brutalne opuchaju nohy. Bohuzial mi vsak zistili mierne zvacsene hoddnoty bielkoviny v moci. Tlak mam ok. Takze neviem. Vie mi niektora poradit ak mala tiez podobny probelm. Moc dakujem. 🙂

petka_s
20. dec 2008

no prosim o radu aj ja,vcera to bolo brutal a dnes?KATASTROFA!!!
vyzeram ako shrek,je to hrozne,a ani som nikde nebola,iba doma,a tak
som ani nebehala vela!
ja tomu nerozumiem..vyzera to otrasne...

dnada
27. dec 2008

ahojky holky... mě nohy celé těhu neotekly, od 20tt jsem brala 3xdenně 2tablety Magnesii Lactici,ale stačí i 3x denně 1tableta ...pak nepít perlivé vody a míň solit ... zapoměla sem si ho přibalit do porodky a hned večer po porodu sem měla nohy 3x větší a hrozně to bolelo 😠 snad vám to pomůže ... jo a je lepší konzultovat s gyndařem 😉

bibianka
27. dec 2008

Mne začali nohy opúchať niekedy v 30.tt, ale najviac po pôrode. Robili mi v pôrodnici aj sono, či nemám trombózu alebo čo... Trvalo to aspoň 2 mesiace, kým to prešlo. Po pôrode to vraj súvisí s tvorbou mlieka a tým pádom nedostatkom bielkovín.
Čo ja viem, žiadna veľká pomoc na to nie je, treba to nejak prežiť.

petka_s
28. dec 2008

a to som si myslela ze ked porodim,
tak vsetky taketo veci zmyznu-ako opuchnute nohy 😠

dnada
28. dec 2008

petka - mě opravdu pomohl ten hořčík... po porodu sem brala 3x jednu tabletu(pokud nepomůže,zvýšit na 3x dvě tabletky) a za dva dny bylo po otocích...(bohužel sem si je zapoměla vzít do porodnice,tak tam sem zbytečně trpěla) není třeba trpět a přežívat,stačí vyzkoušet to co jiným pomohlo 😉

bibianka
28. dec 2008

Čo ja viem, tak horčík by sa cca mesiac pred pôrodom nemal - bráni kontrakciám a dieťa môže byť hypotonické. Po pôrode neviem, nejde to do mlieka? Mne teda na to v pôrodnici (na pooperačnom, mala som CS) na to žiaden horčík nedávali. Tuším mi raz dali niečo na odvodnenie, a nepomohlo to. Po týždni len pokrčili plecami, že sa nič nedá robiť, musím počkať, kým to prejde.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre