Čo pomôže na opuchnuté členky?

ludik
8. júl 2007

Ahojte tehulky 🙂
chcela by som sa opytat ci nemate nejaku dobru metodu na zmiernenie opuchu clenkov?Myslim si,ze ani to vykladanie noh mi nepomaha. ☹ je to velmi neprijemne.dik

krista
29. feb 2008

Ahojky holky,
já natekla začátkem týdne, naprosto extrémně, mít to skoro od půlky těhu tak nevím jak bych to zmákla, myslela jsem si, že mi ta kůže každou chvíli praskne, no naštěstí mi Dr. napsala prášky (nevím jestli třeba někdo nezmiňoval, nedočítala jsem) jmenují se Cyklo3Fort, stojí 160,- v nejlevnější lékárně ve městě, jinak můžou stát kolem 200,- ale já byla zoufalá, dala bych za ně cokoliv a je fakt že ten den večer jsem hned cítila úlevu 😵 Sice už je mám z 1/3 sežraný, protože jim 4 denně, ale fakt zabraly a cítím se mnohem líp, natáhnu i prstýnky na ruce 😵

Tak všem hodně štěstí, je to strašně protivný 😖

evaje
2. mar 2008

dzanka3, neměj strach, holka... Já byla oteklá celé těhotenství. Prstýnky jsem nemohla nosit vůbec a s botama to byla taky hrůza. Dr stále pátrala co se děje, 2x ně hospitalizovala na pozorování a nic nevypátrala. Jen jsem hrozně přibírala, cpala se okurkama, ležela s nohama v luftě a stejně pomohl až porod 😀 .Byl sice už v 33tt ale to mělo jiný důvod. Teď jsem těhotná 5 tt. Zjistila jsem to minulý týden- večer jsem nemohla sundat prstýnek a chvíli před tím jsem žebrala u manžela o masáž nohou(křeče). Řekla jsem si co je? A ráno jsem počurala papírek a bylo jasno 😀 😀 Takže některé jsme v těhu holt jako vodní koule 😖 Čili- dzanka- klid, není to na fur. 😉

luciask1986
2. mar 2008

ahojte mozem sa kvam pridat ja som v 30t a zacali mi dost puchnut nohy da sa stym daco robit

dzanka3
2. mar 2008

evaje tak gratulujem k druhemu babetku...ja by som tiez tak chcela ked malinky bude mat ale 1,5 rok znova otehotniet....ale to predbieham...- u mna mozno to opuchanie aj vekom - mam 32 uz... 😉 😉
snad to opuchanie ani u mna nebude nic zle vestit a vsetko bude v poriadku....
🙂

chromozom
2. mar 2008

Ahojte bambulky,
som v 33tt, takze s opuchmi bojujem uz dlhsie, dala som si predpisat od gynekologa tehotenske kompresne pacuchy, su super, na moje meganohy 100%zaberaju... Na recept ich plnej vyske hradi poistovna. Kupila som si aj kompresne podkolienky, v podstate nic ine nenosim, len pancuchy alebo podkolienky, je to ulava..

digysa
2. mar 2008

dzanka3: ked mas vysku 170 a mala si 75kg, tak to nie je az take strasne. To mas strednu postavu...to nebude z priberania....to uz len lekar ti moze nieco poradit... a vekom to asi tiez nebude, ja mam tiez 32 😉

evaje
3. mar 2008

Dzanka3, je mi taky 33 a při prvním mě bylo 31let. Člověk to na neco svést musí 😉

gaba3
3. mar 2008

ahoj holky 🙂 tak já ted poslední týden taky natíkám 😕 hlavně nohy, večer je mám jak špalky a v noci mě to budí, jak jsou těžké 😠 jo a hrozně mě holeně a lýtka svědí, když natíkají.... občas se mi dělají i takové červené flíčky... máte to taky?

digysa
3. mar 2008

No vcera mi ich moj manzel pozeral a vravi, ze to je rarita....to sa musi archivovat a pekne mi ich odfotil 😀 Aspon budem mat pamiatku 😉

dzej
3. mar 2008

ahoj holky, gaba mám to samý, navíc mi natýkají i prsty na rukách a svědí mě. 😠

gaba3
4. mar 2008

hmmm, takže musíme vydržet 😕 😉
dzej: jojo prsty na rukách mi taky začínají, prstýnky už jsem musela odhodit 😠 no a dnes v noci mě nohy tak bolely, že jsem skoro vůbec nespala - jako dva těžký šutry 😒 ale už se nám to pěkně krátí - máme skoro stejný termín 😉 😉 😉 😉 😉

dzej
4. mar 2008

gaba mě dr předepsala na to thiamin a ten mi zabírá. Chytaly mě i křeče do noh. A už cítím, že je to lepší. Taky mě bolí klouby a kosti a na to mám osteogeon a je taky super. Je to prý z toho jak to mimi si bere z našeho těla to co potřebuje.

gaba3
4. mar 2008

dzej: křeče jsem měla taky a dr. mi dala normálně magnézko, ted už ho ale neberu.... a osteogeon beru, měla jsem nedostatek vápníku(dietka kvůli alergii a nemohla jsem mléčné výrobky) a je dobrej 😉 ted už si dávám jogurty a sýry ve velkým-jupííí 😉 nás prďolky pěkně vycucávají vid? 😀 tak se držákuj, už to máme za pár 🙂 🙂 🙂

majcik
4. mar 2008

Ahojte.
Uz som doma na MD, viac oddychujem a vykladam si nohy hore a opuchaju viditelne menej. Vcera v poradni som mala krvny tlak v pohodke (120/90) a negativny moc, takze snad je vsetko OK a v norme 🙂

dzej
4. mar 2008

gaba tak naštěstí já jsem dietu mít nemusela a snad už mě to ani nepotká. Už se ale těším, jak si dám tatarák a pivo..akorát jestli budu kojit, tak to bude ještě dlouho 😖 Kde budeš rodit, ve Ždáru?

anamor
20. mar 2008

ahoj riesil s vami nejakym sposobom gynekolog to opuchanie noh? mne to zacalo teraz v 31tt i napriek tomu, ze mam oddychu dost, teda aspon si myslim.

lienockaa
20. mar 2008

anamor, riešil asi tak, že po pôrode to prejde..😉

ale teraz úplne vážne..mne začali opúchať nejako tak, ako Tebe, myslím v takom týždni, najprv len okolo členkov a do rána vždy odpuchli, potom čím ďalej, tým viac, až po stehná..ukázala som ich doktorovi, ale keďže som mala všetky výsledky dobré /v krvi, v moči, tlak krvi/, tak povedal, že to je zadržiavanie vody v tehotenstve a prejde to po pôrode..ja som kvôli opuchom nemohla ani vydržať variť, po takom státí pri sporáku nohy boli absolútne ako cudzie, opuchnuté a až necitlivá koža na nich..teraz som pár dní pred pôrodom a nohy zázračne odpuchli samy od seba..🙂

mne veľmi nepomáhalo ani vykladanie nôh..skôr také kompresívne pančuchy z lekárne, to pomáhalo..

tu baby z Čiech píšu o nejakých tabletkách /cyklo3fort?/, ale u nás okrem magneska a vitamínov nič iné vyslovene na opuchy nepredpisujú..teda pokiaľ nemáš preeklampsiu a vysoký tlak ako dôvod opúchania, vtedy samozrejme liečba je..

lienockaa
20. mar 2008

a oddychu som mala tiež dosť, lebo som bola na rizikovom..

mywiel
11. máj 2008

Mne tiez zacali opuchat nohy ale len teraz v 31t., tak si robim octove zabaly a nohy vylozim a po hodine uz pekne odpuchnu, mne to super zabera. 😉

gianni
11. máj 2008

ja som v 33tt a puchnúť ale nie velmi mi začali asi pred týždnom,viacmenej ma bolia ked dlhšie stojím

heppu
12. máj 2008

ahojte tak ja mam opuchy asi od zaciatku tehu a doktor mi dal magnezium a mam si polohovat nohy tak to robim a zmiernuje sa to ale inak to nic vazne nie je

krista
12. máj 2008

Holky co jste nateklý hlavně se mažte ☹ Já jsem si nemazala lýtka a popraskaly mi, takže jsem kočka 🙄

heppu
12. máj 2008

mne ich priatel kazdy den masiruje detskym olejcekom a nemma este nic a aj to pomaha dost

lola11
12. máj 2008

Nerada, ale pridavam sa do klubu - uz druhy den mam nohy ako medvedie laby!!Kde su moju stihle nozky ☹ Diky za rady, uz ich idem aj ponatierat!

mywiel
12. máj 2008

Mne natieranie nepomaha, len kupele v striedavo tepla a studena voda s octom, vylozit nohy, vela pit a malo solit, co je super su masaze lymfaticka drenaz. 😉

zmrzka333
8. jún 2008

babule aj ja opucham a dost silno, povedzte ako dlho po porode trvalo kym to odpuchlo? Ja som cela naliata vodou a som uplne hrozna

lubkagaa
8. jún 2008

ahojte babenky, ja som cele tehu bola vpohode a len teraz vcera mi prvykrat tak poriadne opuchly clenky, resp. asi som si to ani skor nevsimla a tiez som rozmyslala co robit, ale ked ani lezat ani sediet sa mi uz poriadne neda a podla toho by si mal clovek polohovat nohy, hlavne mat vylozene, ake polohy dat? 🙂

certica
8. jún 2008

caute, no mne nohy po porode odpuchli tak do troch dni

bianca
8. jún 2008

ahojte.Ja som uplne vypustila bublinkove mineralky a pijem iba kojenecku vodu a zabralo to.I ked je pravda ze som pred vcerom zhresila a neodolala TopTopicu a teraz mam zasa slonie nohy

brnka
8. jún 2008

ahojte, neskusali ste Detralex? je to liek na cievy a v pribalovom letaku je napisane, ze pomaha na opuchy aj pri krcoch....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre