Čo pomôže na opuchnuté členky?

ludik
8. júl 2007

Ahojte tehulky 🙂
chcela by som sa opytat ci nemate nejaku dobru metodu na zmiernenie opuchu clenkov?Myslim si,ze ani to vykladanie noh mi nepomaha. ☹ je to velmi neprijemne.dik

lenkamt
8. júl 2007

Ludik, ja si zvyknem uvariť žihľavový čaj - aspoň 1/2l, ten ma vždy dokonale odvodní a aj mierne opuchy zmiznú 😉

ludik
autor
8. júl 2007

A nemoze ten caj uskodit malej?Citala som ze sa velmi neodporuca pit bylinkove caje v tehu. 🙂

lenkamt
8. júl 2007

ja si ho robím tak raz za 3dni, keď už cítim že sa nalievam vodou, to si nemyslím žeby uškodilo.

majka07
8. júl 2007

ludik mně manžel někdy masíroval nožky a použil k tomu gelovou alpu s výtažkom kaštanu, je taková hnědá, mně to pomáhalo a pak jsme ještě používali jednu mast, ta je určená přímo na oteklé nohy a dá se používat od 2 trimestru, ale nevzpomenu si na jméno, poradil mi ji doktor. Kapku to otoky zmírnilo, ale nejvíc odpadly po narození 😀

ludik
autor
8. júl 2007

Dakujem Vam za odpovede,aj mne nohy masti manzel roznymi mastami,ale neviem ci to pomaha.Dokonca mam pocit ze ak som dlhsi cas v klude tak su viac opuchnute ako ked cely chodim. 😀 je to neprijemne hlavne teraz v lete ked by som si najradsej obula slapky a a obliekla len nejake capri,alebo suknu. 🙂

iza
8. júl 2007

ludík : jak psala majka zkus tu alpu s výtažky z kaštanu,pak vitamín B, hodně pít, taky pomáhá si na ně střídavě pouštět teplou a studenou vodu, no a co nejvíc odpočívat s nohama nahoře...někomu na to taky zabírá železo.... 😉

smrktovak
8. júl 2007

ludik. Určitě bych nepila nic na odvodnění. Já měla při prvním těhu nohy jako sloupy, naštěstí mě to nějak neomezovalo. Záleží na tom jaké je horko a kolik toho denně nachodíš. Poradila bych se s lékařem.

makalka
8. júl 2007

Holky já jsem v sobě zadržovala šíleně vody a měla jsem zavodněné nohy ke kolenům. Mudra mi na to napsala kapky: Secatoxin forte - a to je zázrak. Otoky se podstatně zmenšily a mě se ulevilo.
Ale úplně to asi vyřeší až porod, jak píše Majka 😉

dobromila
8. júl 2007

ludik, aj ja som mala posledny mesiac opuchnute chodidla od clenkov, hlavne lave a vzdy viac po dlhom sedeni al. stati, chodza bola dobra, ale aj doktor mi len povedal, ze to vyriesi porod. Pokial nemas vysoky tlak a bielkovinu v moci k tomu, tak si z nich nerob hlavu

llucinka
14. júl 2007

Holky, já začínám pít maliníkový čaj a nohy jsou od té doby úplně v pohodě, na mě to zabralo, ani v dnešním vedru mi neotekly a nebolely, takže můžu doporučit 😉 Ale nevím, jak komu zabere, každopádně maliník neuškodí 😉

barunka
14. júl 2007

baby, a nepijete perlivé alebo jemne perlivé nápoje?? Lebo svojho času na poradni doktor vravel, že práve toto môže v značnej miere za opuchy...

vesi
14. júl 2007

ludik, skús menej soliť a nepiť minerálky aj tie obsahujú soľ a tá zadržiava vodu v tele.potom studená sprcha na nohy a potom môžeš skúsiť masť Alpa, myslím, že sa môže v tehu, ale pre istotu sa opýtaj v lekárni 🙂 Určite to spomeň svojmu lekárovi, niekedy to je aj na hospitalizaciu, čím nechcem strašiť, ale istota je istota 🙂

llucinka
14. júl 2007

ludik: Ač se to nezdá, moje doktorka mi říkala, že sůl obsahují i 100% džusy, vlastně že by se džusy k opuchlým nohám neměly 😒 Buď vůbec nebo hodně ředit. A ty minerálky, jak píše vesi, to je tak pravda, to mi taky říkala 😉

dashak
14. júl 2007

llucinko, ale na maliník je dost brzy, doporučuje se až po 36. týdnu 😕

Jinak pro zasmátí, předpokládám, že vesi myslí tou hospitalizací preeklampsii. Tak já ji měla a paradoxně jsem nebyla vůůůbec oteklá 😨

A pro uklidnění, dalšími příznaky preeklampsie( které nikdy nechybí), tak je bílkovina v moči a vysoký tlak. Což doktoři každou poradnu kontrolují, tak by na to přišli. I když mě na ni přišli pozdě 😅 Teda zas tak pozdě ne, pač já i malá jsme tu, ale mohli tomu předejít dříve.

llucinka
15. júl 2007

dashak: No oni to podoručujou jak kde, někdy od sedmého měsíce, někde od 34tt, někde od 36tt. A když pomáhá aspoň na opuchlé nohy, tak ho budu pít. Ublížit nemůže, jsouto jen bylinky. Navíc ho piju jen každý druhý den, tak snad se nic nestane 😔

dashak
15. júl 2007

llucinko no já jen, aby to nevyvolalo předčasný porod 😉 Já sama rodila v 31.tt, tak vím, že to není zrovna sranda 😒

llucinka
15. júl 2007

dashak: Jako myslíš, že by to mohl vyvolat maliníkový čaj??? 😲

dashak
15. júl 2007

llucinko maliníkový čaj se pije na lepší průběh porodu - usnadňuje otvírání porodních cest aj. a doporučuje se právě až kolem 36tt. Zkus napsat do poradny porodní babičky ve volné diskuzi 😉

llucinka
15. júl 2007

dashak: Zkusím, děkuji 😉

vesi
15. júl 2007

dashak, nemyslím preeklamsiu, moja sesterka bola úplne v pohode, nič jej nebolo, len jej opúchali nohy, jej Dr. s tým nič nerobil - veď čo mohol, ale keď išla rodiť a videli opuchnuté nohy, tak sa čudovali prečo ju neposlal do nemocnice 😝

vesi
15. júl 2007

opravujem - preeklampsiu 😀

lenycka
15. júl 2007

Ludvik, já jsem měla nohy opuchlé tolik, že mi kvůli tomu porod vyvolávali dřív. Doporučovali mi pít kofeinovou kávu (uvařit si třeba tak půl litru na den a popíjet ho průběžně), coca-colu (do půl litru denně) a jíst salátovou okurku. Je pravda, že jsem neměla bílkovinu v moči ani zvýšený tlak, tak jim to bylo podezřelé a nechtěli riskovat, že mi jedna z těch hodnot najednou vyskočí! Když jsem přibrala přes kilo za den, tak už jsem šla, aby mi s tím něco provedli a rovnou si mě tam nechali...

ludik
autor
15. júl 2007

Ahojte tehulky,mamicky 😀
Velmi pekne Vam dakujem za Vase odpovede 🙂 dozvedela som sa naozaj zaujimave veci 😉

lazenka
15. júl 2007

Holky,maliníkový čaj není na opuchlé nohy,ale na přípravu porodních cest-Taky jsem měla ke konci těhu dost opuchlé nohy,ale pokud to není v kombinaci s bílkovinou v moči a vysokým tlakem,není se čeho obávat.Ale hlídat to!!!Mně Mudra doporučovala večer jíst ananas,salátovou okurku a kupovat si dětskou šunku.Obsahuje mořskou sůl.....Jinak,mně teda nepomáhalo nic,až porod-s tím odešla všechna voda i ta z nohou 😀

elinka27
22. júl 2007

chcem sa opytat ak nemam pit mineralku mozem pit aspon detsku vodu Lucku?Tam snad nieje tolko soli.A co sa tyka jedal,mne sa teraz strasne pyta slane,ale prestala som solit klasickou solou,ale morskou,ta moze byt?Zatial mam opuchy mierne,ale bojim sa,ze by sa to mohlo zhorsit.

misa1
22. júl 2007

ahoj to slane sa pyta aj mne,a trochu uz opucham na nohach.myslim ze opuchom v lete sa nevyhneme ani jedna.

iza
22. júl 2007

holky koukněte na diskuzi porodni babičky..včera tam psala co na ty nohy...a taky doporučovala i maliníkový čaj..
jinak já praktikuju : vitamín B,oplachovat střídavě studenou a teplou vodou, nohy nahoru, hodně tekutin, mazat krémama(mastna, alpou) s přísměsí kaštanu, pak dál kofein(jedno kafčo denně - ten odvodňuje),pokud natejkaj kotníky..točit s nima....takové jemné cviky...prostě protáčet tak 5minut, moc nesolit a jak píše lazenka salátová okurka a ananas jsou taky prý ok, ale jak se tady píše...v těhu a v těhle vedrech je to normálka..pokud se k tomu nepřidá vysoký tlak a bílkovina v moči musíme to brát jako naormálu ach jo 😉

janninnka
23. júl 2007

ahojte kočky, aj mne opuchajú nohy, teda členky a trochu aj chodidlá, ale nie rovnako, ľavá viac ako pravá. znamená to niečo? máte s tým skúsenosti? vo štvrtok mám poradňu, chcem sa spýtať dr.

tinicka
23. júl 2007

ahojte dievčatá, aj mne pri prvom tehotentstve ku konci opúchali nohy - bývali také horká ako teraz, zrejme z toho a tiež z vody. Mala som nohy ako papuče - hlavne nárty. janninnka: ja myslím, že to nič neznamená keď jedna noha puchne viac ako druhá. možeš klásť väčšiu záťaž na tú nohu ani si to neuvedomuješ. Ja som to nijak neriešila, lekár o tom vedel a bolo to v norme. a po pôrode mi hneď odpuchli.

janninnka
23. júl 2007

tinicka, ďakujem za odpoveď, nejak extra ma to netrápi, len som si to posledné dni všimla. keď je takéto teplo opúchajú mi každý deň, v noci sa to moc nezmierni, navyše večer a v noci ma strašne pália nohy aj ruky - pri posteli lavor so studenou vodou 😅. a ako ty? malinké už kopká??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre