Čo pomôže na opuchnuté členky?

ludik
8. júl 2007

Ahojte tehulky 🙂
chcela by som sa opytat ci nemate nejaku dobru metodu na zmiernenie opuchu clenkov?Myslim si,ze ani to vykladanie noh mi nepomaha. ☹ je to velmi neprijemne.dik

dnada
28. dec 2008

bibi - tohle dávkování mi řekla v těhu gyndařka a po porodu sem se ptala dětský,jestli můžu při kojení hořčík a vápník a vitamíny pro těhotné a kojící mamči 😉 taky sem tu psala,domluvit se gynekologem no a že by bránil kontrakcím se mi nezdálo,otevřela sem se komplet za 4hodiny a ani sem nemusela tlačit,malej doslova vyjel sám ven 😀

chulieta
9. jan 2009

ahojte,
ja som mala opuchnute nohy zhruba od 20tt bolo to hrozne, bolesti, naliatie, pocit v nohach akoby som ich mala zaliate v betone, boleli ma az po kolena, napatie som pocitovala tiez az po kolena. sprvu mi nohy odpuchali v noci, ale za asi tri tyzdne mi uz ani v noci neodpuchali a rano som vstavala uz z nohami naliatimi, no bolo to hrozne, ved same ste to zazili alebo zazivate...
hovorila som s lekarkou nic na odvodnenie mi nedala, len vraj mam viacej relaxovat ale ako moze clovek relaxovat v praci neviem teda... zariadila som sa inak, zohnala som si prostriedok na prirodnej baze na odvodnenie a precistenie, pomohlo mi to za tri dni som citila ovela vacsiu ulavu v nohach, a mozem povedat ze aj zapcha sa mi vyhybala az do konca tehotenstva, nohy postupne uplne odpuchli a aj prestali boliet co je super, dokonca v den porodu som chodila po trnave na nakupoch asi tri hodiny 😎 😎 😎

deborah1
11. jan 2009

Ahojte.Ja so v 7tt a mám nejaké opuchnuté členky,nie je to ešte skoro? 😒 Veď nie je ani leto,ja teda neviem,žeby bolo tehotenstvo vačšia záťaž na obehový systém?Chulieta,čo si to spapala,čo ti pomohlo,daj mi prosím vedieť 🙄 Ďakujem!A ešte,neviem či mám tlstejšie prsty 😖 alebo opuchnuté,ale proste nejde mi dať dole obrúčka,ale vlastne tá mi nešla už dlho pred tým.No mám ten prst taký stlačený a ak ešte trošku priberiem,čo stým prštekom bude?Nemáte s týmto niektorá skúsenosti?Či si ju dať dradšej dole niekde na chirurgii alebo ako.Keby mi ju prerezali,už sa asi nedá dať do kopy,však? ☹

krista
6. mar 2009

martinex • 18tt • Včera ve 22:12
Ahojte

Dnes som si vsimla,ze mi opuchli nohy. Uplne mi zalialo kotniky..
Co vam na to pomohlo? kremy,masaze,obklady?

Prosim poradte. Vdaka 🙂

ollako • 1d • Včera ve 22:17
martinex ahoj, no ja som bola cela opuchuta a nepomohlo mi nic, ale ako nahle porodis opuch prejdu po par hodinach,
vykladaj si nohy a skus vinne obklady,ale inak nic moc neporadim,
ak mas tlakomer meraj si tlak ak by bol vysoky treba ist k lekarovi a urcite sa o tom v poradni povedz 😉

martinex • 18tt • Včera ve 22:20
ollako to si ma moc nepotesila,som dufala,ze sa toho da nejak zbavit ☹
ale vdaka za info 😉

ollako • 1d • Včera ve 22:23
no toho sa tak lahko nezbavis, lebo v tehotenstve to tak uz byva 😉 , ale neboj vsetko to trapenie stoji za ten malinky uzlicek, ktory ti daju do narucia 😉 😵

dinduska • 1d, snž • Včera ve 22:24
martinex poradim ti nesol a nepi mineralky.pi len dzusy alebo neperlivu vodu naj.lucka bez o2.toto mne poradil doktor 😉 🙂

martinex • 18tt • Včera ve 22:25
tomu verim,len ked si predstavim dalsich 20 tyzdnov s tymito opuchmi tak dakujem pekne

dinduska • 1d, snž • Včera ve 22:30
ollako ty si z pd? 😕

teessa • 1d, 36tt • Včera ve 22:39
já mam opuchlou jen pravou nohu 😀 je to otravný ňák se nemůžu nacpat do žádných bot - buď mi jedna padá nebo druhá tlačí 😀

blazka24 • 17tt • Včera ve 23:01
pridávam sa k opuchom - začalo to len teraz ale keby som bola masochista zoberiem nôž na vykosťovanie mäsa a oddelím si kosti od mäsa - nejde len o opuchy ale aj o bolesti nôh...........

habibi78 • 1d • Dnes ve 00:47
opuchy noh vraj znamenajú vysoký tlak.... mna sa na kazdej kontrole lekár pýtal, či mi nepuchnú nohy.... takže asi je to dôležitá info, povedzte to svojmu gyndošovi.....

dinduska • 1d, snž • Dnes ve 00:50
habibi to mas pravdu aj mne na kazdej kontrole pozeral ci nemam opuchy

krista
6. mar 2009

monrougemerise • 1d, 29tt • 7. únor 2009 ve 20:39
Ahojky holky 🙂
prosím o radu jak na otoky. U prvního těhu jsem na to strašně trpěla a nemohla jsem ani chodit. 😖 A teď už to pomalu začíná znova. Díky za info.

veruska007
8. mar 2009

Ahoj, byla jsem s otokama taky u doktorky, delala mi vsemozne testy a nic. Pred dvema mesici jsem opuchla jak Fiona, oblicej, ruce, nohy (od stejen po prsty, strasne, az mi fialovely), ale doktorka rikala, ze se s tim neda nic delat. Ma to vyhodu, aspon nebeham porad na wc. Jinak dost hrozny, nic neobuju a kdyz se na sebe kouknu do zrcadla, brecela bych. Nastesti uz to mam za par. Drzim palecky.

zuzkaprofant
23. mar 2009

meviete mi niekto poradit mne puchnu nohy no ja som celkoovo cela naliata komplet ako s pumpickou nafuknuta a do toho mi doky zistil bielkovinu v moci ale tlak mam od zaciatku tehu dost nizky tak neviem co mam robit lebo niekedy ani nohy neohnem take su spuchnute

fialka76
23. mar 2009

Už aj mne opúchajú nohy.Nikto tu nič neradí?
Asi zase vyložiť nohy!
Nepiť minerálky,žiadne nápoje s CO2
Sprchovať sa vo vlažnej vode
Kontrolovať tlak

andykov
23. mar 2009

zuzi, taky mám bílkoviny v moči a opuchnuté nohy jak blázen. Zítra jdu na přeměření tlaku a kontrolu moči. Na nohy mám mastičku od Elasti-Q na unavené a opuchlé nohy specl pro těhulky, trochu pomáhá. Pak ještě doporučují salátovky, tak trochu pomáhají 😉

zuzkaprofant
23. mar 2009

ja som v nemecku a prraveze mne kazu vela solit a kupat sa v slanej vode a jest olivy vsetko co je slane a vela pit uplny opak ako kazu dok na sk tak enchapem
andykov asi sme uz schopne len do porodnej saly ze ja pritom som pribrala 22,5lg na odstrel o chvilu budem a to za sobotu nedelu co som kontrolovala vahu som pribrala 2kg nechapem uz niekedy 😀

andykov
23. mar 2009

zuzi, hmm, to je zajímavý... Vždyť sůl zadržuje vodu? 😨 Já mám 20kilo, taky přibírám a nevím po čem. Od 12.2.to je 7kilo ☹

katullka
23. mar 2009

zuzkaprofant, ja som tiez priberala tak, ze 2kg za dva dni, ale to z tych opuchov, je som mala neskutocne napuchnute nohy snad az po stehna. Mala som termin 17.1. ale 31.12 som volala dokt.ze velmi priberam, ze uz sa mi to nezda, a veru v ten vecer museli ist drobci von, nemala som uz dobre prietoky. Ale ja som bola v trochu inej situacii 😉 . Co sa tyka tych kil, tak ja som pribrala okolo 21kg, ale po 2tyz.v nemocke som mala vsetko dolu 🙂 .

zuzkaprofant
24. mar 2009

😀 ja terasz skusam kazdy den si davat pichat akupunkturu na opuchy snad zabere bo som jam macko usko tucna este aj jemu by som kri9vdila ze je tucny 😀 😀 no co uz len nech je maly zdravucky ja dako to pochudnem raz
andy to to hej ale podla najnovsich vskumov sa ma solit to mi vela dokrotov a hebam tu v nemoecku potrvdilo tu su trioska ine skusenosti ohladom tehotenstva uplne ine ako na sk alebo v cechach ako sledujem tak ja solim lebo mne sa aj ziada solit napr ja som cele tehu len mala chute na fazulu, hrach a take veci co obsahuje zelezo 😀

martinex
24. mar 2009

zuzkaprofant pokial viem,tak ta bielkovinaa v moci je nebezpecna... v kombinacii s opuchmi ide o preklempsiu ci ako sa to vola... mne iba opuchaju nohy,bielkovinu v moci som nemala.. kupila som si krem na opuchy noh v tehu a celkom pomaha... aj ked moje sexi kotniky su davno stratene pod navalom vody 😀

zuzkaprofant
24. mar 2009

ja mam foto v albume z dnesnej akupunktury , mozte kuknut moje lapky 😀 😀 nop vyhda je u mnaze ja mam nizky tlak aspon ze to

kesinka
29. mar 2009

Tehulky, uz asi 3 tyzdne mi puchnu nohy, ruky, tvar. Moc by som z toho hlavu v smutku nemala, ale az na dnesny den. Od rana mam nohy ako stlpy, neviem kde mam clenok, koleno. Neviem, co ma to napadlo, sla som sa odvazit a 😲 od pondelka do nedele ( cize za 7 dni ) som pribrala 5,5 kila. A mne sa ti nezda normalne. Co vy na to?

zuzkaprofant
30. mar 2009

no to je blbe kesinka ja som skusala a aj skusam akupunkturu a mne to asi zabralo aspon sa tak citim a ked kuknem na nohy a ruky tak az take spuchnute ich nemam a kg to sa uz nevatzim nemam odvahu ist na vahu pre istotu
ale ja by som isla na tvojom mieste ku doktorovy lebo nikdy nevies co a ako drzime ti palceky

cimika222
30. mar 2009

No ahjojte aj mne od soboty strasšne opuchly nohy mam ich ako maco a strašne ma bolia kolena nemôzem ich ani poriadne ohnúť a aj palenie nôh mam zo spodu ako keby som celu noc pretancovala no hrúza ☹

kesinka
30. mar 2009

cimika, tak bez k dokymu. Ja som akurat prisla od dokyho - sa zhrozil, ked ma videl a napisal mi lieky na odvodnenie. Urcito to nenechaj len tak, aby si sa zbytocne trapila.

cimika222
30. mar 2009

kesinka vo štvrtok idem na poradnu tak uvidim čo mi poví

luzza
30. mar 2009

ahoj 🙂
na otoky je účinná šťáva z celeru!!!!!!!!!!! je to jediné přírodní odvodňovadlo... dá se vypít se šťávou z mrkve a pomeranče,komu vadí celer (mě teda jo 😝 😝 😝 😝 ) ale pomáhá to!
jinak : nesolit! nekořenit,nepít minerálky!
pokud jsou jen otoky,tak to nevadí...
pokud se přidá vysoký tlak a bílkovina v moči,jedná se o preeklamsii a je nutná hospitalizace v nemocnici...
všem držím palce 😉
(sama jsem oteklá jak slonice 😝 😉 )

zuzkaprofant
30. mar 2009

luza ja mam ine infosky od doktorom treba vela solit a vela pit vody a jest zeleninu lebo ta sa musi tiez solit a mne to pomohlo ja som odpuchla takze to sa tak na infosiek troska protireci zalezi aky doky to povie

cimika222
31. mar 2009

No mne tie nohy trošku povolili od včera ale nie až tak velmi natrela som si ich večer mastičkou, ale najhoršie ešte je že hlavne v noci mi trpnu obe ruky tak rano musím s nimi cvičiť inak cela som nejaka opuchnuta ale mamina hovori že ten posledný mesiac opuchaju ženy som zvedava ako dopadneme u dokymu vo štvrtok.......

luzza
1. apr 2009

zuzanko
jsem zdravotní sestra,pracuju 13 let na intenzivní péči... není třeba pít víc...a solit není dobré... sůl a velké množství vody VELMI zatěžují ledviny...

dicinka1
5. apr 2009

takze niesom sama? 😕 ja mam tiez kotniky opuchnute jak slonica ☹ a neviem co s tym... na poradnu nosim moc..a bielkovina v moci nie je 😉

zuzkaprofant
6. apr 2009

dicinka neboj nie si sama ja mam take nozky opuchnute ze uz ponozky ani nenosim lebo to mi este viacej spuchnu a to je jedno ci mam volnu na nich gumicku 😀 😀 ja som cela spuchnuta 😀 😀 😀

jahody11
6. apr 2009

ahojte babky, no mne zacala opuchat ale len lava noha okolo clenka, prava nic akoby sa jej to netykalo,... 😖

nelinka24
6. apr 2009

jahody11 - a čo ti poveedal doktor, prečo len jedna noha?ja mam ten isty problem ako ty, len pre zmenu mne opucha prava...a nevedia prist nato ze preco..tiež ale už od 20tt...

dicinka1
6. apr 2009

zuzka...aj ja som cela spuchnuta..prisla som pozriet do prace po mesiaci..a kazdy ze : BOOOOOOOOOOOOOZINKU..co sa ti stalo 😀 😀

zuzkaprofant
6. apr 2009

ja to poznam kazdy ze jaka som tlusta uze peknucka dakujem pekne ked nohu neviem ohnut 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre