Čo pomôže na opuchnuté členky?

ludik
8. júl 2007

Ahojte tehulky 🙂
chcela by som sa opytat ci nemate nejaku dobru metodu na zmiernenie opuchu clenkov?Myslim si,ze ani to vykladanie noh mi nepomaha. ☹ je to velmi neprijemne.dik

aponchie
3. máj 2009

perla nee prave u prvniho tehu nic a ted az do vcera lautr nic uplne sem cumela co to jako je 😲

perla200
3. máj 2009

no vidíš ja to mám už od 25tt....ale nastastie nie stále...to mame z tepla.... ☹

giorgina
6. máj 2009

ja jsem mela opuchle nohy az 2 dny po porodu - v dobe tehotenstvi nic. 😨

belanka
6. máj 2009

giorgina ja mám teraz ten problém a som z toho vystresovaná.až po pôrode...čo ti pomohlo?mňa už strašili,či nemám niečo s obličkami ☹

giorgina
6. máj 2009

belanka - horor, hlavne s botama. Zmizelo to za 4-5 dnu , bez leku, jen jsem vic pila. Taky jsem se bala, jestli neco s ledvinama (oblickama), mozna to bylo psychikou 😔 . nevim.

emmka007
7. máj 2009

proti opuchom noch je vynikajuca lymfodrenazna masaz pre tehotne...prijmne si oddychnete a na take 3 dni mate pokoj 🙂

misskkaa
25. máj 2009

ahojte vsetky maminy. neviem ci ta tema sem patri,ale chcela som sa spytat ci mozem chodit na masaz noh. kedysi sim chodievala a velmi rada by som v tom pokracovala. som v 19tt,a pocula som ze tehotne by nemali chodit. nohy opuchnute nemam,a ani krcove zily nemam. poradte,uz tuto stredu som sa objednala.

jennna
25. máj 2009

babule ahojte.....aj ja mám opuchy....mám preeklampsiu.....

nakukli ste už do tej témy.....sú s tým spojené aj iné problémy ako zvýšené bielkoviny v moči, zvýšený krvný tlak...
sú aj horšie prípady ústiace do eklampsie či nedaj bože hellp-syndromu....

len som chcela reagovať na to, že nie je dobré prestať soliť!!!! ani presálať samozrejme a papať trošku viac bielkovinovej stravy...

dzio2
19. jún 2009

ahojte poradte mam opuchnute nohy aj dlan na pravej ruke mam sa bat deje sa nieco zle?lekarka nezdviha telefon

liki205
19. jún 2009

Ahojte ja mám teraz také nohy jak balóny, normálnme nevidím že kde mi končí lítko a začína členok tak strašne opuchnuté nohy som nevidel aešte v živote, ale vraj je to normálne v tehotenstve a že treba si nohy vyložiť a vraj pomáha aj lioton gel tak to dnes večer skúsim...

bobicek5
19. jún 2009

tak sa pripajam ku sloniciam 😀 , ja mam "cementiky" uz asi tyzden. A pre odlahcenie - dnes som si isla k cinancom kupit nove slapky (reku nebudem zbytocne vela investovat, ved vsetky slapky budu po porode znova dobre) no a tie potvorky sikmooke vyrabaju slapky do velkosti 40 (ja mam bezne 38), co som dostala asi tak na nohu po koniec prstov 😀 😅 . Ej baby, baby, co my si vsetko este budeme musiet vytrpiet pre tie nase deturence!

celine
19. jún 2009

Tak aj ja sa uz tyzden trapim s opuchnutymi chodidlami a clenkami. Esteze to zacalo takto neskoro. 😉

ooo
22. júl 2009

ahojte. ja by som sa chcela len spytat, ci niektorej z vas neopuchali nohy aj pred tehotenstvom a ako to potom vyzeralo v tehotenstve? Zatial neplanujeme, len ma to vzdy zaujimalo. Ja mam momentalne nohy ako slonisko, clenky ziadne. Mam s tym dost velky problem, chodim aj na lymfodrenaze, pomaha to, ale nie na stalo, ako nahle prestanem na nejaky cas chodit, je to spat a bojim sa, ake to bude v tehotenstve. ☹

ajluirnaaj
27. júl 2009

ahojte, tie opuchy na nohach vas aj bolia? lebo mna zo zaciatku nie, ale teraz ma uz na dotyk bolia a rano si musim rozcvicovat prsty na rukach a to je tiez bolestive... 😒

dara2583
29. júl 2009

Ahojte, neviem či to sem patrí, ale nemôžem nájsť nič podobné. Mám taký problém, že od včera navečer ako som išla do mesta ma začala bolieť pravá noha, ale chodidlo a pri prstoch ma to na dotyk bolí a nemôžem ani poriadne chodiť. Ja to cítim tak ako by som tam mala nejaký zabudnutý nekonečný kŕč. Proste ako kŕč ktorý sa nechce rozvinúť. Skúšala som si to aj natierať ale nepomohlo. Nohy zapuchnuté nemávam a ani nemám, len teraz sa mi zdá, že tá pravá mi trošku pripuchla. Nemali ste niekto niečo podobné? Ja som dnes stretla aj moju doktorku a tá
mi povedala, že to je súčasť tehotenstva. Kŕče som pred tehotenstvom mávala často, ale počas tehotenstva ani raz, čakala som kedy to príde, len teraz neviem či je to ono a nemám sa strachovať, alebo to môže byť niečo vážne. Poraďte mi prosím.

belanka
30. júl 2009

ja celé tehu nič a tri dni po pôrode mi nohy zapuchli.ale našťastie po 2dňoch odpuchli 😉

wacinka
30. júl 2009

ajluirnaaj ahoj mně začaly otíkat prsty na nohách a rukách minulý týden ve čtvrtek a i to bolí, musím sem tam prsty rozcvičovat, ptala jsem se na to lékaře a on říkal, že je normální, že mě to bolí, že to prostě ten otok způsobí 😒 jsem z toho docela nešťastná mám prsty jak báně ☹

ivkaivka
2. aug 2009

ahojte, pridavam sa, vcera mi tiez prvy-krat zacali opuchat nohy. Mam pocit, ze je to z hodiny na hodinu hrosie. Da sa tomu nejako predchadzat? Zatial ma to neboli, ale ako som vas citala, asi sa mozem pripravit aj na to ☹

saska73
2. aug 2009

ahojte som v 24 tt, mne puchnú nohy už ale od 20 tt, od 22 tt veľmi intenzívne, hlavne členky, narty a lýtka ale dr. si všimol, že aj stehná. Poslali ma na cievne vyšetrenie a vyšetrili nohy sonom. Nie je to vážne - len zadržiavanie vody v tele, vplyv tehu hormónov,...Predpísali mi sťahujúce podkolienky bez prstov.
Vážne by to bolo: ak by ste mali vysoký tlak alebo bielkoviny v moči alebo vám opuchala aj tvár a ruky nejako prudko naraz.

ivkaivka
2. aug 2009

saska, mne naposledy zistili aj bielkovinu v moci-no lekar na to nereagoval. Vcera mi zacali opuchat nohy. Nevies co sa moze stat?

saska73
2. aug 2009

ivkaivka - môže to súvisieť s ochorením obličiek v tehotenstve alebo s gestózou, či preeklampsiou. Si skús nájsť nejaké články cez google, ale dr. mi na každý stav, ktorý je odlišný od normálu mal reagovať. 😠 Nezavoláš mu pre istotu ?

ivkaivka
2. aug 2009

Zajtra mam naplanovanu poradnu, tak uvidim co povie. Dufam, ze to nebude nic vazne

wacinka
3. aug 2009

ivkaivka tak já nohy chladím studenýma obkladama... a pomáhá to a ještě mám chladivý krém na otoky

tinika
7. nov 2009

ahojte kočky, donedavna som s tym problem nemala ale asi dva tt mi opuchaju nohy a mam pocit ze cim dalej tym viac a uz aj rano a tiez prsty na rukach. 4o proti tomu? je to nebezpečne nejako?

barbisha
7. nov 2009

tinika, uz si dost v pokrocilom stadiu tehu, mas stlacene lymf.cievy a tym ti opuchaju nohy organizmus zadrziava v tele dost vela vody, odporucam nepit cez den vela vody a ked,urcite nie cistej z vodovodu,ale si ju zried s 1:1 s mineralkou. castejsie si ich vykladaj hore, skus cievnu gymnastiku = cvic s nohami vo zvysenej polohe - pokruz v clenkoch na kazdu stranu, napinaj a krc spicky... a vyborny je chladivy gel - lioton 100.000, tiez odporucam zbehnut na lymfodrenaznu masaz pre tehosky.

nebezpecne to moze byt v tedy, keby si mala aj zvyseny TK a pritomne bielkoviny v moci, mohlo by ist o gestozu,ale to ti urcite poviem tvoj gynekolog 🙂

tak sup troska pocvicit 🙂

potvorka88
28. jan 2010

Ahojte hrozne mi napuchli lytka (prvy krat v zivote) mam pocit ze mi praskne koza. Je to nejake nebezpecne? Mam s tym utekat doktorovi?

brisilda
28. jan 2010

no jasne okamzite chod na pohotovost mna na to upozornije doktor od zaciatku tehotenstva ! no inak neviem co sa moze stat ale vraj to je nebezpecne

demeeri
22. apr 2011

Opúchajú mi nohy id 15.týždňa.Krém pre tehotné mi nepomôže.Je to stále horšie.Doktor mi na to nič neporadil,iba,že vyložiť si nohy.Viete mi poradiť,čo by som mala brať,nejaký čajík alebo niečo proti tomu?

marti73
22. apr 2011

@demeeri Ahoj.. to je tím teplem venku.. já měla termín 9.9. loni a taky mi už otékaly nohy, když bylo takhle teplo. V srpnu mi pak psal doktor Detralex, ale nižší dávky. Jinak jestli nemusíš, nenos ponožky a hlavně né ty krátké jen ke kotníku, ani jiné, které končí gumou, která víc stahuje v jednom místě. Všichni mi radili včetně doktora nohy nahoru a víc odpočívat.. ale to prostě nešlo.. domácnost musí fungovat.. 🙂 Martina

lyongirl
5. sep 2011

Ahojte, zaujímalo, koľko po pôrode trvá, kým nohy odpuchnú...viem, že to je asi individuálne, ale neviem, či mám čakať zázrak za 1 deň, alebo za viac 🙂
Ďakujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre