Čo pomôže proti zápche?

anndrea
19. máj 2006

Ahojte mile tehulky a mamulky. Dlho som rozmyslala ci sa tato tema hodi to fora, ale snad sa nikto neurazi...velmi pekne by som Vas prosila o radu ako bojovat proti zapche, ktora ma veeeelmi trapi a vobec neviem co este by som mala vyskusat. Mam pocit ze uz nic nepomaha )))o: Vie niekto pomoct? DAKUJEM

mirka
1. jún 2006

ja podľa seba odporúčam každé ráno nejaké cereálie v mlieku, vždy som mávala zápchy, odkedy som ale tehu, tak som si ich dala do jedálneho lístka a teraz chodím pravidelne každý deň na wc. Trvalo asi 2-3 dni, kým sa telo spamätalo a teraz už v pohode, aj keď si napr. cez víkend nedám, aj tak idem v pohode 🙂

calistka
1. jún 2006

no ja jem cerealie aj trikrat denne, ale to vobec v mojok pripade nepomaha...ale u mna to moze byt aj tym, ze nepijem tolko, ako by som mala...pred mesiacom a pol som zacala jest psyllium kvoli akne, prve dva abo tri dni som sa nemohla vys... 🙂 , ale potom to uz zacalo byt v pohode 🙂))

cappy
2. jún 2006

ja dám ešte nejaké tipy: všimla som si "Krušinový čaj" vyr. AgrokarpatyPlavnica,-je to zmes niekoľkých bylín a vraj aj na dlhotrv. zápchu...a ešte ako píše snemcurka, že sušené slivky, tak sa dajú skúsiť aj sušené figy nalačno, len ich treba dobre zapiť...a keď cereálie, tak mám zas takýto tip: večer 5lyžíc ovsených vločiek pokropíš 3lyžicami vody..ráno pridáš pár lyžíc mlieka alebo smotany, jedno postrúhané jabĺčko aj so šupkou, hrozienka a sekané orechy..okrem vyprázdňovania je to vraj zaručený recept na peknú pleť 😉

cappy
2. jún 2006

ospravedlň.sa, ušiel mi med a citrón, takže ešte raz: večer 5lyžíc ovsených vločiek pokropíš 3lyžicami vody..ráno pridáš pár lyžíc mlieka alebo smotany (sój. mlieko), jedno postrúhané jabĺčko aj so šupkou, hrozienka a sekané orechy, med (1lyžicu) a šťavu z citróna (asi z polky)..okrem vyprázdňovania je to vraj zaručený recept na peknú pleť!

samera
2. jún 2006

calistka
to psylium treba dobre zapit este jedny poharom vody......baby, snazte sa dostatocne pit, je to velmi zdrave aj na plet a urcite aj babatko.....tak snazte sa kolko mozte........ 🙂

calistka
5. jún 2006

ja sa snazim pit, ale napr. v praci je to horsie, priamo u nas v labaku nesmieme pit vodu z vodovodu, vlastne v celom nasom oddeleni (a to pracujem na strednej skole, nie niekde v hnusnej chemickej fabrike), ale musime chodit do home economics, kde ucia varenie...ale ta voda nema ktovie aku chut a je teplaaa...bleeee 😖 tak aspon sa cajikujem, aj ked nie tieto hnusne anglicke caje, ale pekne bylinkove a ovocne

mucilienka
12. jún 2006

ahojte babulky-tehulky, tak tento problem neobisiel ani mna, ale hlasim sa s najnovsimi poznatkami - POZOR na SARATICU - obsahuje velke mnozstvo horcika, ktory sposobuje kontrakcie hrubeho creva a tieto by sa mohli preniest aj na maternicu a to by nebolo dobre...
tak radsej vela sliviek, jabliciek, psylia, lanovych semienok a vela vody... a probioticke veci - tie ma dnes zachranili.. 😉

yonanevi
18. jún 2006

na zapchu som odbornik ja trpim nou uz dost dlho, vyskusala som vsetkoo, ale co teraz preferujem, je vynechat akelkolvek pecivo a cerealie jest ale co najmenej jest vela zeleniny a ovocia, rano hned ako vstanem si dam pohar dzusu grepoveho, alebo pomarancoveho. potom si dam kavisku.
vynechat sladkosti, a hlavne vela pit ale bylinkove caje alebo vody ale naj je bez bublinek denne aspon 2-3litre.a jogurtiky probioticke su tiez oki 😀
inac pomaha to, ver vyskusala som vsetko, a raz za cas si daj susene slivky, inac toto by ti malo pomoct sa dostat do normalneho kolobehu 😀 😀 😀

geegee
26. jún 2006

odporucam, ked uz je naozaj zle, vypit caj z listov senny - dostat v lekarni a cajikovych obchodoch

cecetka
5. júl 2006

Taky jsem trpěla zácpou. Sestra v poradně nám poradila cviky na pánevní dno. Stahuje se postupně zadeček, konečník, pochva a pak močová trubice a posrupně se to zase uvolňuje. Je to dobré nejen na posílení pánevního dna, ale taky na zácpu a jako prevence na inkontinenci. Holky, zkuste to. Stačí pár stahů třeba ráno po probuzení ještě v posteli nebo když stojíte ve frontě v obchodě. A mě to pomohlo 🙂

samera
10. júl 2006

calistka
ani ja nemozem v robote pit vodu, lebo je tiez nejaka znecistena, tak som tiez nejprv cajickovala a podobne, a teraz som sa na to vsetko vykaslala a kazdy den si nosim v 2 l flaske vodu z domu......a popijam

laurakubo
12. júl 2006

ahojte
Ja som na zaciatku nemala ziadne tazkosti ani raz som nevracala, ale ked som si po case uvedomila ze skoro vobec nechodim na velku zacala som so susenimi slivkami vlakninami cerealiami jogurtmi, zo zaciatku pomahali ale moc malo a na dost kratku dobu.
Tak som sla ku lekarovi a tem mi odporucil laktozovy sirup a ten pijem od vtedy a vsetko je ok
uz sa tesim ked budem normalne fungovat bez sirupu ale doktor mi vravel ze sa nemusim obavat ze telo sa po porode vrati do normalu.
Ak mozem poradit opytajte sa doktora, nenechavajte si kazit radost z tehotenstva kvoli takej hluposti
Radka

slenka
24. júl 2006

Mne doteraz vzdy pomohol slivkovy dzus - ma na mna vplyv ako prehanadlo, takze ho ani nemozem normalne pit (iba ked treba) aj ked mi moc chuti. Ale v tehotenstve som to este neskusala - este som len na zaciatku.

tonicka
24. júl 2006

Baby, ja mam každé ráno nalačno na programe nejaké ovocie, najviac preferujem marhule, nektarinky a broskyne sú tiež dobre.Ale ak máte fakt problem, tak marhule. 😅 Do hodinky ste na WC. 😠 😎

danii
25. júl 2006

tonicka, tak u mna tie marhule nezaberaju ..... ☹ a co zabera? neviem. niekedy je to to, inokedy zasa to. takze presne povedat neviem. a niekedy nepomaha nic ....... 😖

pierra
25. júl 2006

ahojte.. tak ja som uz tiez preskakala a vyskusala vselico ale mozem potvrdit,ze pravidelnym pitim acidofilneho mlieka sa moj stav jednoznacne zlepsil.. staci si dat kazde rano acidko posypane napr. grankom alebo aj s cerealkami.. a kto ma extra veeeelky problem tak aj vecer pred spanim vypit pohar acidka..

uspech zaruceny 😉

pierra
25. júl 2006

a este som zabudla dodat: jest co najmenej cokolady.. najprv si na nej pomaskrtim ale potom aj poriadne uzijem trampoty s vyprazdnovanim 🙄

tonicka
25. júl 2006

Pierra, asi más pravdu, lebo ja nemam chválabohu zatial žiadny problem s WC, ale je pravda, že odkedy som tehulka, sladké mi nic moc nehovorí, tak maximálne 1 marcipánová gulička alebo pol malého keksíčku denne. A to som jedla čokinu na kilá 😀

icha5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mumy
1. aug 2006

to poznam, hlavne vela zeleniny a ovocia vsetko najlepsie surove.... mne napr. hrozno nepomaha, ale take broskyne ci slivky, teraz je na trhu vela cerstveho ovocia

svetluska.p
1. aug 2006

Kocky, ak Vam mozem poradit, na zapchu je velmi dobre toto - rano ked vstanete, treba si spravit vlaznu vodicku, vytlacit do nej citron aj s duzinkou a za lyzicku mediku do toho. Jednak dostanete davku vitaminu C a mineralov a jednak to zrejme podporuje peristaltiku. Ja som pred tehu mala problem so stolicou, a ked som otehotnela, zacala som toto rano pijavat. Poviem Vam, ze chodim rano ako hodinky.

miss
3. aug 2006

ja som si vcera kupla prirodnu mineralnu vodu Brusnianku, zapila som nou zakys 😅 pomaha

stankas
3. aug 2006

Asi to tu uz niekto urcite spomenul, ale mne kazala lekarka veeeeeela vody.
Tot vsjo, a este activie...

bellezza
3. aug 2006

probiotické jogurty bez cukru. Acidofilné mlieka, aspoň jedno denne.

peha
4. aug 2006

tak ja som nikdy nemala problemy s travenim, no posledne 2 tyzdne - to je asi cas nasho tehulkovania, tak chodim kazdy druhy den. 😕
rano vypijem pohar vody, dam si ovocie, ako spravna mamina sa naranajkujem, aby malo vyzivu a cakaaaaam - kedy to na mna pride. cvicim, ale nepomahaju vsetky moje klasicke veci, ktore fungovali, ked som nebola tehu ...

a strasne ma smadi, vcera som vypila 4l vody, lekar len zagulal ocami, ze hned sa berieme na tehotensku cukrovku, ale ja som vzdy pila strasne vela vody.

inak mne pomaha - rano si sadnut k pc, a ked zacnem nieco dolezite robit, tak proste musim ist. 😵 ako na just 😵

peha
7. aug 2006

baby a teraz mam opacny problem 😀 😀 😀 chodim na kadibudku ako diva 😅

zvedavamt
7. aug 2006

Peha skus nieco na posilnenie imunity.teras je kopu prechladnuti a virusovych ochoreni. a nejake probiotika,tie ti upravia travenie. p d

peha
7. aug 2006

zvedavamt, dakujem. myslela som to obrazne. minuly tyzden som mala problem ist, a teraz to ide uplne krasne hladko samo. hned rano ako vstanem, ... no nebudem tu opisovat detaily 😀 😀
inak som zdrava ako repa, aj sa citim dobre, strava je dobra, vyvazena, a rano zacinam nejakym bud aktimelom alebo niecim takym. takze je to okej. len konstatujem zmeny v tele 🙂

zvedavamt
7. aug 2006

tak to je fajn.inak aktimel mi pomohol obnovit stolicu po porode.rodila som v Handlovej a tam brali stravovanie po porode moc vazne. 1 den po cr infuzka, 2d ties a vecer tekuta strava a aj dalsi tekuta a poto sa vy... xi

peha
7. aug 2006

to fakt ???? preboha.
ja som po operacii chrbtice mi dali hned veceru (to som nemala ani pomyslenie jest) a to som bola uplne leziaca tyzden. a to som mala este dietu, ale jest nam davali 😀 😀
takze do handlovej nejdem 🙂 ved po porode musi byt clovek hladny .... 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre