Čo pomôže proti zápche?

anndrea
19. máj 2006

Ahojte mile tehulky a mamulky. Dlho som rozmyslala ci sa tato tema hodi to fora, ale snad sa nikto neurazi...velmi pekne by som Vas prosila o radu ako bojovat proti zapche, ktora ma veeeelmi trapi a vobec neviem co este by som mala vyskusat. Mam pocit ze uz nic nepomaha )))o: Vie niekto pomoct? DAKUJEM

katrin
19. máj 2006

anndrea: si tehuľka? ak hej, tak sa odporúča jesť jogurty s vlákninou, prípadne celzrnné pečivo a chlieb... niekomu pomáha teplá voda na lačno, niekomu ovocné šťavy - čisté, nie tie, čo dostať v obchodoch...

chrobaak
19. máj 2006

hmmmmmmmmm, neviem, ci ti to v tomto obdobi pomoze, ale viem o hruskach, ze uvolnuju zapchu...

herminka
19. máj 2006

Na každého působí něco jiného - může to být např.:
- kysané zelí (nebo šťáva z něho)
- kefír
- sušené švestky nebo fíky
- psyllium
- otruby nebo lněné semínko
- hodně pít (i ta teplá voda na lačno, jak psala Katrin)

emjee
19. máj 2006

na mna zabera kapustnica 😉
a treba vela pit

kveta
19. máj 2006

Activia a chodiť a pohupovať sa v bokoch.

ikke
19. máj 2006

a potom uz len cipok... 😒 (v pripade ze sa ta to tyka, prever najprv, ci je to aj pre tehulky)

nevesta
20. máj 2006

Andrea, skus si nastruhat na jemno jablko, kiwi a hrusku, zmiesaj a spapaj, do 2 hodin budes lietat 😉

lara1znk
20. máj 2006

Vyskusaj papat hrozno.

emjee
20. máj 2006

a ked ta ani po vsetkych tychto receptoch neprezenie tak uz neviem 😀

divoska
20. máj 2006

-presne tak rano voda s citronom /vela ludi sa domnieva ze sa po tom chudne ale ono je to v skutocnosti crevna sprcha, precisti ta to/.
-povinne denne aspon jednu activiu
-kupit v lekarni vlakninu a davat si ju kazdy den /ja si davam po obede, niekedy nie ale sak z toho sa nestriela/
-velmi vela pit
-papat pokial mozno vela ovocia a zeleniny
-a ako uz baby spominali celozrnne pecivo
a si za vodou 🙂

anndrea
autor
20. máj 2006

Dakujem Vam kocky za vsetky vase cenne rady, idem to vsetko poctivo skusat....tak dufam ze nieco zaberie ((o:

nevesta
20. máj 2006

Len to nevyskusaj vsetko naraz, lebo nedobehnes 😀 😀 😀

divoska
20. máj 2006

jo a figuran caj, /akoze redukcny povedala by som skor laxativny/ poletis aj 4x za sebou 🙂)) ale mna z neho vyslovene boli blusko. ale zase na behanie ako stvoreny 😀

stanuska17
20. máj 2006

velmi stary recept je dat si do daneho otvoru 😀 kusok mydla velky ako cipok.. o par minut pobezis.. zarucene 😀

peha
22. máj 2006

ako pise stanuska 🙂 😀 pobezis.
ako pravidelna a stabilna crevna ocista - uz to tu bolo asi viackrat - ale skutocne funguje pre pravidelne dobre travenie -
do vlaznej vody 2dcl pohara si daj stavu z 1 citrona. ak sa ti to zda moc kysle - zacni na pol a postupne si to stupnuj. ak to budes uzivat pravidelne, odstrani ti to problem dlhodobo. patri to k starym cinskym kuram. a ak si krvna skupina A, zaberie ti to uplne ucinne.
ja pijem kazde rano, a je to aj ocista a podporuje traviace stavy a pohyb v crievkach 😉
drastickejsie - rano na lacno stavu z kyslej kapusty. to pobehnes 🙂

celkove upravit stravu - vela zeleniny, ta obsahuje najviac vlakniny z potravin, najlepsie aj so supkami napr. uhorky, a ovocie, jablka, hrusky.... marhulky a vsetko.
zaruceny prievan - ovocie a na to voda.
cipky a klystir je mechanicke podrazdenie, a taktisto dostat v lekarni kupit, ale ak si tehulka opatrne .

anndrea
autor
22. máj 2006

Dakujem velmi pekne kocky, ono snazim sa to riesit zeleninovo-ovocnou kurou, nakolko som tehulka a ziadne tabletky ani prehanadla sa neodporucaju...

peha
23. máj 2006

ahoj anndrea ????
ako je ? uz trosku lepsie, "pohli sa lady" 🙂 ?

samera
23. máj 2006

http://www.psyllium.cz/

vyskusaj toto.....overene a zarucene pomoze....pozor, nie je to prehanadlo......precitaj si o tom.....je to prirodne a mozu to aj tehotne kedze to je vlaknina.....kazde rano nebudes mat problem a pohodka ako po masle.....stoji to okolo 70 ,- Sk a v kazdej lekarni..... 😉

ivankaalenka
28. máj 2006

mne lekar predpisal glycerinove cipky, ale aj tie jogurty su dobre, hlavne aktivia sa mi osvedcila. Asi sa vsak hemoroidom nevyhnem... 😖

difa
30. máj 2006

odporucam pepermintovy caj

anndrea
autor
31. máj 2006

Dakujem kocky, pomalicky skusam vselico, ale zatial to nie je nic moc...to bude asi aj stres...

marek
31. máj 2006

Samera to Psyllium to je čaj alebo ako sa to užíva?

govinda
31. máj 2006

anndrea, a s lekarkou si nerozpravala?

maryja
31. máj 2006

No moja zapcha je na tom uz troska lepsie. U mna zarucene pomaha ist k tete zubarke (to som bola dnes a rano som bola hned 2 krat🙂, alebo aj ked mam ist na prehliadku k tete gynekologyčke...
Ale inak, ked dlhsie niekam nejdem, a mam problem, tak si v lekarni kupim Saraticu, je to hnusna horka voda. Vypijem jej ale len tak 1-2 dc, a tak do 12 hodin na wc idem. Glycerninove cipky som tiez skusala, ale miesto toho, aby zabrala, mi vypadla len samotna zo "zadku" 🙂

samera
1. jún 2006

marek
tam vyssie si pozri link, vsetko tam o tom pisu, je to vlaknina, 1 az 2 caj. lyzicky sa nasypu do pohara a zaleju vodou a vypije sa to, potom vypite aste jeden pohar cistej vody, aby to preslo.......vyzera to ako pomlete obilie, je to taky prasok, nema to ziadnu chut, ale vo vode to zacina hustnut do zelatiny, tak preto rychlejsie vypit......pocula som, ze predavaju uz aj s pomarancovou prichutou, dostanete to v kazdej lekarni.....nie je to navykove........nie je to prehanadlo, MOZU TO TEHOTNE A DETI OD 3 ROKOV........sak pozrite na link.....nie je to ani drahe......

http://www.psyllium.cz/ucinky-psyllia.html

ucinky psylia

peha
1. jún 2006

andrea - ak ti to takto dlho trva - bacha na to, kasli na nase babske recepty a chod lekarovi.

nechcem strasit, ani robit rozruch, ale jedna moja znama bola tehulka v 7. mesiaci a vzdy mavala problemy s travenim a vylucovanim, a trochu to podcenovala. ked bola tehu, mala asi 3 tyzdne zapchu (co uz nepochopim) a sla do nemocnice - zachranili ju na poslednu chvilu, mala creva roztrhnute a vsetko to po utrobach tela, ledva ledva ju zachranili, miminko prislo o zivot a dnes je ta baba uz ok, ale bola na dne skoro 2 roky, a uz nemoze mat mimi.

niekedy nema zmysel tu dispurovat nad nejakymi problemami a samy si tu liecime choroby, niekedy je vazne potrebne ist k lekarovi, bude ti treba mozno nejako sono, aby vedeli, kde ti to vazi, a nasadili trosku nieco, aby sa ti uvolnili crievka, aby si nemala zatazeny traviaci trakt a hrube crievko.

sup sup k doktorke. 🙂 a drzim palceky
daj vediet, ako sa to hybe.

maryja
1. jún 2006

peha: prosim Ta nestras. Tak dopadnut by som nikdy nechcela. Ja uz ked 4-5 dni mam zapchu, tak to riesim nejako. Ale poslednu dobu mi pomahaju i klasicke mineralne vody. Raz som nebola 8 dni na WC, a to som som uz mala taku depku, ze som dlhsie necakala. 3 tyzdne je privela, dufam, ze moje babatko nebude v brusku takto vyvadzat a ze bude uz hodne 🙂

cappy
1. jún 2006

niekto má naozaj taký rytmus, resp. mimo domu nejde ani keby čo bolo...ale v tehotenstve sa to stáva, že je často zápcha...moja segra to istý čas riešila ľanovými semienkami, kt. si dávala do všetkého čo jedla a potom prešla na minerálku šaraticu...smrdí ako kvalitný medokýš, ale zabrala...naozaj, zas netreba až takto strašiť, veď keby bolo všetko mimo čriev, tak to by boli aj iné problémy, nie? ale teda netvrdím, že ísť k lekárovi je zlý nápad, akurát som chcela povedať, že v tehotenstve je to bežné, rovnako aj nutkanie na malú, lebo mimi tlačí na mechúr..

peha
1. jún 2006

prepacte, nechcela som strasit. ☹
ospravedlnujem sa, ... viem, ze je to bezne.... aj mechur, aj to ostatne. len som nechcela, aby sa to zanedbalo, aby sa radsej poradila s bud s gyn.. alebo lekarkou obvod. aby to nepreslo do takeho pripadu, ako som videla.

inak tie lanove - tie su dobre aj proti alergiam a sennym nadcham ...
tak sa drzte a prijemne "kralovanie" nech to ide ako po masle 😵

snemcurka
1. jún 2006

ja by som poradila susene slivky, mne to doteraz vzdy pomohlo.
daj ich do hrnca prevriet ( tolko vody aby boli slivky "prikryte") Po prevreti 10 az 15 minut vyluhovat a potom ich zjest a zapit zvysnym vyvarom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre