Čo vám pomohlo v tehotenstve na kvasinky-kandidózu?

miss
24. okt 2006

Baby mali ste niektora problemy s kvasinkami, myslim palenie, svrbenie pošvy a co Vám zabralo, možem použit krem Candibene? samozrejme len na vonkajsie použitie, viem, že najlepsie by bolo sa poradit s Dr. ale v poradni som bola nedavno a nechce sa mi tam ist zas nechcem tolko otravovat 😝 😀

tweety22
24. okt 2006

ahoj miss, ja som ich mala doteraz opakovane, mne velmi pomohli cipky MACMIROR, predpise ti ich DR. su uplne neskodne pre mimi a mne zabrali za par dni, ja som to skusala preliecit najprv babskymi receptami ale nepomohlo... pokial je to ako mykoza tak to treba jednoznacne preliecit zvnutra, ale skus obmedzit sladke to tiez pomaha 😎

vavka33
24. okt 2006

Vyskusaj najskor biely jogurt s probiotickou kulturov,to je lepsie ako kremy a pomaha to.

miss
autor
24. okt 2006

tweety- vsak ja presne viem z coho mam ten probelm su to tie nestastne sladkosti 😝 😅 sa s nimi prepachavam a potom to takto skonci 😝, macmiror som brala niekolkokrat a fakt musim povedat že su zazracne, ale žial len na predpis tak to predsa budem musiet zajst k Dr. ak to neprejde do 2 dnoch.

vavka- skusim 😀 a jest a aj sa mazat? 😲 😅

bzuco
24. okt 2006

miss, myslím, že môžeš
ja som to tiež v tehu mala a lekár mi predpísal presne túto masť, myslím, že som bola asi aj približne v tvojom týždni
alebo mu brnkni, ak máš číslo a opýtaj sa ho, ak si chceš byť na istom

zuz11
24. okt 2006

no ja by som sla urcite k lekarovi 🤐 nie je to sranda a lekar to najlepsie prelieci neakymi cipkami rychlo a hlaven bezpecne pre Vas oboch 😉

vavka33
24. okt 2006

Ak ti nerobi problem jest jogurty,tak aj papaj,inac staci poriana vrstva na vlozku a za take 2hod.zas a potom aj na noc.Je taky mazlavy pocit,ale neskutocna ulav,ked to tak chladi...... 😝

fafa
24. okt 2006

Mne dr. poradila mydlo, je to nejaky chirurgicky roztok, vola sa to Betadine. Pouzivam ho uz treti rok a kvasinky zmizli. Mavala som to aj dvakrat do mesiaca a nielen cez tehotenstvo. Vyskusaj 🙂 Je to taky hnedo zlty obal, lebo predavaju aj zelene.

tweety22
24. okt 2006

presne ako pise zuz, treba ist k lekarovi, ten vie najlepsie a nepodcenovat to 😎 no ja mam so sladkostami ten isty problem, proste sa ich nedokazem vzdat, ale obmedzila som ich na 1 keksik za den, horko tazko to zvladam... mne sa to najviac zhorsilo po cokolade, bonboniere...

zuz11
24. okt 2006

no aj ked si to zvonku preliecite mydlom a podobnymi vecami vnutri vam to moze zostat..... fakt to treba poriadne preliecit aj vo vnutri, kvasinky sa preto vracaju bo su neni preliecene uplne alebo obaja partneri 🤐

fafa
24. okt 2006

Ja uz som dr prestala chodit, lebo na trhu bolo par cipkov a mne uz ziadne nezaberali.A nebavilo ma vysedavat tam dvakrat do mesiaca. Ukludnilo sa to trochu po menzes. A potom znova. Trvalo to asi 5 rokov, myslela som, ze preto sa mi nedari ani otehotniet. Fakt som uz bola zufala. Ale kazdemu asi zaberie nieco ine.

tweety22
24. okt 2006

ved prave, ze kazde telo je ine, treba vyskusat... ale ked to preliecite z vonku tak sa to fakt len vracia

zuz11
24. okt 2006

no a hlavne pred porodom to treba konzultovat s lekarom porodnikom...... bo je to nebezpecne pre dieta pri porode 🤐

ikke
24. okt 2006

pokial viem, betadine je dezinfekcny roztok zltohnedej farby (jodovy roztok), osobne neviem, ci by som sa odvazila ho pouzit na umyvanie "odspodu" 😝
neviem, ci je mydlo betadine v niecom zasadne ine ako betadine chirurgicky roztok, ale na nete som nasla toto:

Betadine roztok 1000ml
Prípravok sa nepoužíva u novorodencov, dojčiat a nedonosených novorodencov, v tehotenstve a v čase dojčenia.

fafa
24. okt 2006

Ja som ho pouzivala na predpis Dr. dermatologicky a aj v lekarni mi potvrdili, ze to neprechadza cez sliznicu a v pohode to mozem pouzivat. Prezil so mnou dve tehotenstva a deticky su chvalabohu v poriadku. Ale samozrejme rozhodnutie je na kazdej osobne.

nezabudka84
24. okt 2006

Ahojte, ten Betadine je dobry, my ho pouzivame na dezinfekciu ruk pred operaciami, ale si myslim, ze len mydlo ti nepomoze, ked papas vela sladkeho.Mne pomahaju jogurty, alebo si kup v lekarni nejake probiotika.To su tabletky, ale neviem, ako sa volaju.Mne doktorka radila aj harmancekove sedacie kupele, ale dajak nepomahaju..

fafa
24. okt 2006

Treba sa spytat v lekarni, existuje jeden doplnok, teraz ma nenapadne ako sa to vola, ale stoji to okolo 280Sk. Vraj je to fajn. Ale sladkosti sa treba zbavit, to je pravda a vraj ani moc koreniste jedla nie su dobre..

ikke
24. okt 2006

jasne, rozhodnite sa kazda sama za seba, ale nechajte si poradit ked uz nie priamo od lekara (ked sa vam tam uz fakt nechce chodit 😉 ), tak aspon od lekarnika v lekarni 😉

/pre mna osobne nie je nic horsie, ako sa umyvat mydlom (ako aj hocijakou kozmetikou dove), po pouziti mydla som mala priznaky podobne kvasinkam, ktore zmizli, akonahle som mydlo nahradila trochu setrnejsim sprchovym gelom 😔 /

fafa
24. okt 2006

Tusim sa to vola Kandilac....

miss
autor
24. okt 2006

Baby dakujem za odpovede od každej som si vzala nieco 😉 😀

bzuco- takže si to brala? ja ani neviem odkial mam ten nazov ale mna len z nicoho nic napadlo pýtat si candibene v lekarni 😅 marí s ami vsak že som raz mala nejaký taký gel co sa aplikoval do vnutra pošvy, len ma zaskocilo na letaku, že krem candibene sa používa pri mykotických ochoreniach kože a nechtov..tak teraz neviem ci je aj na pipinu 😅

vavka- dobrý napad s tou vložkou, lebo som rozmýslala kao tam ten jogurt udržat 😀

tweete- hej sladkosti tak to ta obdivujem že vydržis s jedným keksom denne, ja ich zjem tak 3 plus nejaka ta cokoladka, na ranajky 3 chleby s lekvarom, este do toho sirup, alebo pepsi a už som v prdeli 😝 no co sa potom stažujem že jo 😀 len dufam, že ma to coskoro prejde lebo je to dost neprijemne 😝

zuz- nedavno som brala antibiotika takže to možem mat aj ako reakciu na nich, no poviem to v najbližsej poradni

bzuco
24. okt 2006

miss, na ochorenie nechtov a kože je CANESTEN, ale funguje aj na pipine a bez problémov, a je ako jediný bez receptu voľne predajný

vavka33
24. okt 2006

ten by si tam inac neudrzala,mala by si ho asi vsade.skus to co najskor,ja mam vzdy po jednom jogurte po svrbeni.......

miss
autor
24. okt 2006

bzučo- do prčic presne ja som chcela canesten kupit nie candibene 😀 😀 ten som si davala predtým 😀 ale asi ide len o nazov malo by to byt to iste snad 😅 tiež je to biele huste, nie?

vavka- tak ti to dobre zabera? aspon ked mi to zaberie hned budem vediet že su to 100% kvasinky 😀, pozeram do ladnicky že tam mam iba cokoladove jogurty prince s cokoladovými gulickami tak to asi nieee 😀 😀 zajtra kupim nejaký fajny hustý biely jogurtik s maximalnou kulturou 😀

vavka33
24. okt 2006

Tak tie cokoladove asi fakt nie 😀 😀 ......A zajtra kup taky smotaniak,nie nizkotucny,ten az potom na dietu 🙂

bzuco
24. okt 2006

hej je to ona, ja som si to minule sama naordinovala, nedalo sa mi ísť k doktorovi ked som pocítila prvé príznaky a všetko v pohoode

diddi
24. okt 2006

caute baby, tak ja to mam uplne cerstve...lekar mi predpisal vaginalne tabletky - Candibene

zuz11
24. okt 2006

teraz? 🤐 v prvom trimestri? 🤐 😨

diddi
24. okt 2006

zuz11, vcera mi lekar potvrdil graviditu, len mam prist o tyzden, lebo na ultrazvuku este samozrejme nie je nic vidiet a vraj musi aj vylucit mimomaternicove tehotenstvo.....strasne sa toho obavam....a tu mykozu som dostala ako jeden z prvych priznakoch 😢

zuz11
24. okt 2006

diddi, aj ja som mala mykozu ako jeden z priznakov.. ale liecit mi ju zacali az v 13tt dovtedy mi robil Dr. vyplachy a ja som sa umyvala iba cistou vodou niekolko krat denne 🤐 a neboj sa je velmi male percento ze budes mat mimomaternicove tehu 😉

diddi
24. okt 2006

ved mam teraz pochyvbnosti..este som si tu tabletku nedala...vymyvam sa len horucou vodou...co sa tyka mimomater.teht. dufam,ze to nebude...nemam bolesti, ani som nespinila...to by sa snad uz nejako prejavilo, nie?

fafa
24. okt 2006

diddi, skus taku vlaznu vodu,nie horucu. teplo podporuje mnozenie kvasiniek. a s tym mimomaternicovym je to standardny postup, to sa robi pri kazdom tehotenstve, neboj...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre