Čo vám pomohlo v tehotenstve na kvasinky-kandidózu?

miss
24. okt 2006

Baby mali ste niektora problemy s kvasinkami, myslim palenie, svrbenie pošvy a co Vám zabralo, možem použit krem Candibene? samozrejme len na vonkajsie použitie, viem, že najlepsie by bolo sa poradit s Dr. ale v poradni som bola nedavno a nechce sa mi tam ist zas nechcem tolko otravovat 😝 😀

miss
autor
24. okt 2006

diddi- tak to budu asi to iste ibaže moje je krem. Mimomaternicoveho sa neboj v 5 tt malokomu už vidno plod, vacsinou je tam iba taka milimetrová bodka, váčok tam už urcite bol, neboj vsetko bude ok ked prides o týžden bude tam 😀 mne tiež nebolo vidiet, iba vysoku sliznicu a o týžden v 6 tt tam bol Samko aj s bijúcim srdiečkom 😀 bude to ok.

vavka- jasan plnotučný 😉

gulicka
25. okt 2006

diddi, urcite ako radi fafa vlaznu vodu, mne to povedala aj lekarka, ked som mala podobne problemy. Tiez mi povedala, aby som pouzivala mydla, ci gely urcene na intimnu hygienu (najlepsie vsak ziadne, ak vydrzis, len vodu) a este hovorila, ze urcite nemam pouzivat pri prani spodneho pradla avivaz, najlepsie mydlo na pranie (nie to najlacnejsie 🙂, vraj nemecke mydla su dobre). Ja si spodne pradlo periem rucne detskym mydlom a zehlim - aj zvnutra, lebo tie cistiace zazraky su teda fakt riadne ekrazity 🙂.

fafa
25. okt 2006

a este sa odporuca pouzivat cisto bavlnenu spodnu bielizen, len kde nejaku peknu dostat ☹ ... mne sa celkom osvedcila Lovela na pranie, prala som v tom svoje spodne pradlo a aj pre deticky je to vhodne. Potom pradlo aj pekne vonia a ta avivaz nechyba... 🙂

melory
25. okt 2006

mojej susede poradila na toto sestricka u gynekologa jest aktiviu, alebo aktimel a preslo jej to.

gulicka
25. okt 2006

miss, ja by som na Tvojom mieste isla k lekarovi, alebo mu aspon zavolala. Ked som bola 1x tehotna a objavili sa mi na zaciatku tieto problemy, dr mi predpisala uplne ine veci ako obycajne, zial, nazov si uz nepamatam, ale boli to nejake cipky vyrobene specialne v lekarni - chvilu som na ne cakala.

ja mam momentalne kvasinky v hrdle, mala som zvysene leukocyty a tak mi zistovali z coho a toto mi objavili. Kedze je to v krku, nenasadili mi ziadnu liecbu, kedze som tehotna a uz aj tak beriem dost liekov, ale poradili mi probiotikum - vola sa to Probio-Fix (250,-), jedna kapsula obsahuje 4 miliardy probiotických baktérií a kloktanie solnym roztokom. Ak si brala antibiotika, je to dobre pre obnovenie crevnej mikroflory a na posilnenie imunity.

Tiez by ma zaujimalo z coho tie kvasinky v hrdle mam, nie je prave najzvycajnejsie miesto. Antibiotika som neuzivala. Mate niektora skusenost?

fafa
25. okt 2006

O kvasinkach v hrdle som este nepocula...a to som uz o tom precitala fakt dost. Prajem skore uzdravenie...

tinag
25. okt 2006

miss,
mi zijeme v Irsku a po skusenostiach viem, ze vacsi odbornici su lekarnici. poradili mi Canesten cipok, mast a este, nieviem ci sa to da kupit aj na Slovensku, je to Canesten gel na umyvanie. pripada mi to ako ta masticka. tiez som mala tieto problemy aj pred tehotenstvom a aj v 16 tt.S manzelom sme po uziti cipku tyzden postili 🙂, ale musim poklopat, je to dobre. a co som uz cokolvek citala a skusala, tak ten Canesten zabral. funguje uz nekolko rokov, da sa povedat, ze funguje na vsetky kandidy na tele.

lenka18
25. okt 2006

gulicka-moja 18 mesacna dcerka mala teraz tiez kvasinky v hrdielku a predpisali jej len sirup Brofen na teplotu(je aj protizapalovy) a probiotikum-pre dospelych sa vola Adults Dophilus a stoji cca 380 Sk. Ja som si tiez preventivne nasadila, lebo ma tiez pobolieva hrdlo, tak mam asi to iste🙂)

lindda
25. okt 2006

cafte tehulky behom teho mam uz 4ty zapal mala som to aj pred teho ale teraz je to o dost horsie muza uz ide stoho slak trafit a teda aj mna 😒 canestenom si uz pomali aj zuby budem umyvat 😝 ale pocula som ze traba vela kysnuteho jest alebo kvasnicovu pomazanku , ze vraj to pomaha neviem este som neskusala ale isto skusim potom dam vediet 😉

miss
autor
25. okt 2006

Ahojte babenky, vauu dalsie rady 🙂

gulicka- aj mna už napadlo ci to nie je z tých praskov, alebo ci sa pradlo dobre vypere ci netreba prat pri vyssich stupnoch sa vravi že kvasinky pri 30,40tke nezmiznu 😠 u nas perieme jedno cez druhe, svokra je tak zvyknuta ciže aj monterky s gatkami 😝 a mne to pripada nehygienicke, skusim prat v detskom prasku co som kupila na vecicky pre maleho

fafa- hej chcelo by to bavlnenu bielizen..je pravda že mam doma vela syntetických táng..ci ako sa to sklonuje 😅

melory- aktimel mi stoji v ladnicke, budem sa musiet prinutit to vypit 😝

gulicka- probio som prabala pred teho v tabletkach, ked som vsak bola v lekarni si to pýtat na zapchu mi baba povedala, že v teho sa to neodporuca tak neviem 😕 inak k tomu hrdlu to sa nestava casto aby sa tam kvasinky vyskytovali a ak sa to stane znamena že mas dost zniženu imunitu v podstate vsetky taketo mykoticke zapaly su o zniženej imunite, na to su specialne pripravky imuglukan ci ako sa to vola, ale asi to tiež teraz v teho nebude vhodne, lebo to zvykne obsahovat vseliake bakterie, skus sa opýtat Dr. ci možes uživat Echinaceu v kvapkach malo by to zabrat.

tinaq- canesten som už mala v minulosti ja som v podstate vyskusala už vsetko, ide mi len o to co je vobec povolene v tehu..ja som si ten canesten chcela vcera kupit ale nenapadol ma nazov tak som kupila candibene ale malo byt o byt to iste

linda- to bola dobra veta aj zuby umyvat s canestenom 😀 😀 😀 no je to otrava tie kvasinky 😠 😠

danka2
25. okt 2006

ahojte, ja som prekonala mykozu asi pred 2 týždnami, doktor mi predpísal Candibene tbl. tie sa vraj po prvom trimestri možu užívat, takže možno asi aj použit mast....to neviem. Mydlo Betadine sa vraj odporuča na umývanie, ono je dezinfekčný roztok a mydlo medzi tým je rozdiel.... A ak sa to neprelieči doastatočne, može to prejst na dietatko do hrdla pri porode, známe ako soor.....to sa potom myslím že liečo resp. sa liečilo genc.violetou, neviem, lebo vraj sa tam preukázali karcinogénne látky.....no a v pod.fore som písala že sem tam papám Pangamín bifi plus teraz ked som tehu v nižších dávkach ale to je prír. produkt a tehu to možu.....je to Pangamín s lactobacilom, ono candida sa vyskytuje v čreve a ked je premnožená, máme také problémy ☹

miss
autor
25. okt 2006

vsetko kupim betadin aj canesten, este som si to candibene nedala, ked tam pisu že je to na nechty a kožu tak cojaviem 😕 ale dnes je to už lepsie ako vcera aj ked pernikom som tase neodolala 😝

bubonic
26. okt 2006

miss pokiaľ si nedávno dobrala antiblibliotiká 😀 tak to máš z toho, lebo tie zabili všetko v tvojom tele, aj dobré baktérie v pošve. ináč existuje sprchový gél, alebo aj pena Lactacid - obsahuje kyselinu mliečnu. ja odkedy sa s ním umývam nemám žiadne problémy. a to som ináč citlivá, ešte aj zmena kvality vody mi prinášala svrbenia a pod.

grettka
26. okt 2006

miss, len tak mimochodom, candibene a canesten je v podstate to iste....
a pri mykoze mi mast candibene predpisal gynekolog, takze nie je to len na nechty a kozu... :o)

gulicka
26. okt 2006

diky, dievcata za info, tak asi ani v hrdle to nebude az take zriedkave

umma
26. okt 2006

ja som skusila vsetko, skutocne vsetko. a pomohla mi az jedna bylinkarka, ktorej som ani moc neverila.. a 10 dnova kura s bylinkami ma tej neprijemnosti celkom zbavila

adka25
26. okt 2006

Ahoj baby, mykoza je mojou nocnou morou, kedze som mavala problemy aj mimo tehotenstva a candibene (alebo canesten) mast urcite pomaha, taktiez papat prirodny biely jogurt (ten mam v chladnicke stale, kilove balenie) a pouzivam uz min. 3 roky gel na intimnu hygienu (u nas lactacyd femina) a zatial je to vsetko v poriadku. 😀 No a este som sa docitala, ze je potrebne sa vyhybat dlhym horucim kupelom, tesnemu oblecenie a syntetickemu spodnemu pradlu, cukor, keksiky a kolace tiez nepomahaju. Tak drzim palce 😉

lindda
26. okt 2006

umma kde si tu bylinkarku nasla prosim ta daj mi nejaky kontakt ja uz som v koncoch uz znova mi to zacina ☹ ale aspom ze ake bylinky a pila si to alebo sedaci kupel ??
Miss je to sranda, ale uz som som asi aj na canesten imunna je to na slak trafenie 😒

katakata
26. okt 2006

umma aj ja by som bola vdacna za kontakt na bylinkarku, tiez trpim tou pliagou a uz roky sa jej neviem zbavit odkedy osm tehotna mam ju vkuse , uz som vybrala tri balenia roznych cipkov a vzdy sa to za par dni vrati...doktorka robila kultivaciu apovedala ze tam nic nemam a mna to vzdy svrby a mam biely tvarohovity výtok...som z toho zufala

lindda
26. okt 2006

kataka ta ani nehovor teraz som dobrala nejake cipky a uz je to tu znova slak ma asi s toho trafi a to nehovorim a moznelavi je to na porazenie mala som to aj pret teho ale teraz je to katastrofa 😒

miss
autor
26. okt 2006

bubonic- ja použivam len tie sračičky na imtinu hygienu, teraz mam od Nivei Intimo gel, ale prd platne este horsie kao po mydle 😖 tak som pekne nastvana 😠 ale dnes som nic sladke okrem sojovej tyčky nezjedla tak snad to prejde, ale vcera balik pernikov 😖 😖

gretka- hej asi je to to iste, ma to iba jeden rozdiel na letaku od Candibene nepisu že to je aj na rodidla a na canestene pisu, lebo dnes som si kupila aj Canesten 🙂 a dala som si ho, ma normalne dole zaplavila až horucava po naneseni som zvedava kedy to zaberie 😝

linda- imunna na canesten? 😀 to sa da? asi si sa predavkovala už, skus si pýtat od Dr. alebo v lekarni nieco co ma inu ucinnu latku v sebe.

grettka
26. okt 2006

miss, ja ked som mala mykozu, tak lekar odporucal umyvat iba cistou vodou (neviem, ci ta nivea intimo neobsahuje kamilkovy extrakt, co je dost silny alergen), vkladala som ci cipky macmiror a este mi poradil robit si vyplachy s tantum rosa, aj to tu bolo v jednej teme dost do podrobna rozobrate, ale zial neviem ci sa moze pouzivat aj pocas tehotenstva.. to by si sa asi musela opytat tvojho lekara...

grettka
26. okt 2006

skuste pozriet aj tu, rozoberali sa tam mykozy "jedna radost" 😒
http://www.mojasvadba.sk/forum/show.php?vThread...

miss
autor
26. okt 2006

gretka- no vyplachy urcite v teho nie, to by som neriskovala ale už citim ciastocnu ulavu nejako skoro..možno len placebo efekt zatial 😀

katakata
26. okt 2006

lindaa my sme nesexovali ani nepamätam...furt ma tie svine od toho odradia, a ked sa na to odhodlame jedine s prezervativom nech to nenanesiem aj na muz. najviac ma stve ze doktorka tvrdi ze podla kultuvacie som cista a pritom to stale citim a na nohavickach mam hrudkoviteho vytoku az az..a okem toho ze ma svrbi pipina ma teraz na porazenie zaCALO SVRBIET CELE TELO HLAVNE CHODIDLA A DLANE. dufam ze nemam daco s pecenou ☹

gulicka
26. okt 2006

dnes som bola v lekarni informovat sa na tie probiotika, ci sa teda mozu, ci nie, aspon ako prevencia 🙂 a dostala som letak na vyrobok Swiss Laktobacily "5", kde sa uvadza:... pre castych uzivatelov anitiotik .... pre zeny mavajuce vaginalne mykozy a kandidozy, pre ludi s oslabenou imunitou trpiacich na rozne alergie.... dalej su vhodne pri vsetkych chronickych ochoreniach creva, zapche, coeliakii, laktozovej intoleranicii. ... u tehotnych zien vyznamne znizuju crevne problemy, pri narodenom dietati je preukazany nizsi vyskyt alergii.

bistu, tu sa uz spomenulo tolko pripravkov, ze nieco Ti miss zabrat musi 🙂

tinag
26. okt 2006

Babulky, skuste Canesten gel na intimnu hygienu. je to akoby ste kazdy den pouzivali ten krem. je to fakt dobry prostriedok, ci uz ako sprchovy gel al. kazdodenna prevencia.

miss
autor
26. okt 2006

glicka- tu je lepsie ak u lekara 😀

tinaq- dnes som si kupila canesten a už ho tam mam 😀 ti poviem ulava

umma
27. okt 2006

lindaa som z Trnavy, tak neviem, ci by si zasla az sem. ta pani ma "ordinaciu" pri cukrovare. su to bylinky, krore mozes vyvarit alebo len zjest a zapit, nie sedaci kupel. ona by ti vsetko povedala. bola som tam uz ako teho a vraj su vhodne na ochranu babetka a rodia sa po nich usmievave a kludne deti 😉 no uvidime. v kazdom pripade je to to jedine co mi pomohlo. tiez uz som bola zufala

miss
autor
27. okt 2006

Baby a predpisala Vám Dr. ten canesten v teho?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre