Čo vám pomohlo v tehotenstve na kvasinky-kandidózu?

miss
24. okt 2006

Baby mali ste niektora problemy s kvasinkami, myslim palenie, svrbenie pošvy a co Vám zabralo, možem použit krem Candibene? samozrejme len na vonkajsie použitie, viem, že najlepsie by bolo sa poradit s Dr. ale v poradni som bola nedavno a nechce sa mi tam ist zas nechcem tolko otravovat 😝 😀

kveta
24. mar 2010

Infekcia môže spustiť predčasný pôrod... Neblbnite so samoliečbou a riešte to s lekármi..

surviver
25. mar 2010

brontik,ak maš infekciu a budeš rodit klasicky nie sekciou,tak babätko može dostat konjunktivitidu-zapal očnch spojoviek,tak to radšej prelieč

latvia
26. mar 2010

kvasinky v tehu su neskodne pre babatko, len tvoja sliznica v porodnych cestach bude nachylnejsia na trhanie....ale inac sa kvasinky nepreliecuju, pokial ti nesposobuju bolest alebo svrbenie

dulkagabulka
27. mar 2010

Tehulky mavaju dost často podobne problemy.
Kvasinky /niečo ako kvasnice,ked robime cesto kysnute/ potrebuju na svoj rast cukor a teplo a vlhko. Plesne tiez vlhko a teplo. Takže velmi doležite je vylučit vtedy absolutne prijem cukru v strave..teda rafinovaneho cukru. Nosit iba bavlnenu, este lepsie by bolo hodvábnu bielizen.Hodvab ma antibakterialne učinky. Doma čo najčastejšie chodit naha, teda bez nohavičiek,a by sme zabezpečili pristup vzduchu 🙂 .
Doležite je mat spravnu mikrofloru v črevach,pretože prave bakterie v črevach zabezpečuju dobre PH prostredie v pošve. To sa da dostatočnym prijmom laktobacilov ,či už v jogurtoch, probiotikach alebo aj v tabletkovej forme.
Velmi dobry je sedaci kupel vo vyluhu z orechovych listov, v zimnom obdobi v hypermangane.
Proti kavsinkam a plesniam je velmi dobry jogurt a tiez cesnak.Tak tu su dalsie recepty:
Tiež je dobre do vaginy zaviest biely jogurt, čisty, bez primesí. Mam doskušaný aj recept starých materí a to, urobit si tampon zo stručika cesnaku. Prevliect cez cesnak pevnejšiu šnurku /normalne ihlou, ja som použila biely hodvab na šitie a velakrat preložila,aby to bolo pevne/ , zaviest do vaginy a vymenit po 12 hodinach. Tehotne možu tento cesnak zabalit do gazy.

stojdulka
29. mar 2010

dulka....tvoje recepty, hlavne s tým cesnakom sa mi zdajú dosť drastické, no kedže mám už dlhšie problém s plesňou a nemôžem sa jej zbaviť, fakt už som vyskúšala snád všetko, tak to skúsim s tým jogurtom....na cesnak nemám odvahu a to hlavne preto že je prírodným antibiotikom a tie by sa v tehu nemali a aj to musí byť nepríjemné si myslím... 😉

latvia
29. mar 2010

len sii kup jogurt ktory obsahuje laktobacily, inac to nema efekt 😉 iked na rezistentne kvasinky ani to nepomoze....
k cesnaku, kedze je to prirodne antibiotikum a antibiotika sa davaju na bakterialne infekcie, myslim ze na kvasinky by extra ucinok nemal...

strapanik
29. mar 2010

ja sa teraz liecim na kvasinkovu infekciu - ale neriskovala som samoliecbu, isla som za lekarom. Na svrbenie a palenie mi predpisal mast, zobral mi stery z posvy, dnes som si bola pre vysledky - diagnoza candidoza, predpisal mi vaginalne cipky. Povedal mi, ze podobne infekcie su v tehotenstve bezne, lebo sa meni pH v posve, ze to nie je nic vazne, ale VZDY mam prist za nim a preliecit pod jeho dohladom, lebo neliecene to moze sposobovat problemy. Zakazal nam pohlavny styk, sladkosti, kupanie sa vo vani (povolene je len sprchovanie). Jogurty su podla mna dobra prevencia, ale na jedenie.

dulkagabulka
29. mar 2010

Baby, napisala som to,čo mam odskušane..ten cesnak nahodou vobec nie je drasticky, aj ja som sa najskor obavala,ale vobec som nijako negativne necitila jeho použitie....podla mojho nazoru je vždy lepšie vyskušat prirodny prostrietok,ak sa da....teda tu stravu bez cukru,,laktobacily atd..než čipky z lekarne...prečo sa nam zda drasticky jogurt či cesnak v pošve, ale čipok od farmeceutickej spoločnosti nie?? hmm...

alecka
17. feb 2011

@dulkagabulka ahoj, zaujimalo by ma ci tie sedacie kupele su bezpecne aj v tehu, hlavne ten hypermangan, lebo orechovy list teraz asi nikde nezozeniem. o cesnaku som uz niekde citala, ze je mozna takato aplikacia a ze je ucinna - pravdupovediac neviem ci naberiem odvahu na vyskusanie tejto metody 😕. zatial som neskusala ani jogurt, mam obavy aby som si tam nezaniesla este nieco ine - to by som uz nepredychala 😒 . chyta ma uz zufalstvo 😖 a to ma trapi opakujuca sa mykoza "len" od decembra 😢 , capiky od dr mi zaberu, ale vzdy po par dnoch je ta potvora spat 😠 , takze rada by som vyskusala aj nieco prirodne, co dufam, ze nebude mat vplyv na babo. a este 1 otazocku, nestipu po/pri "pouziti" hypermanganovy kupel a cesnak ? dakujem 😉

dulkagabulka
17. feb 2011

@alecka
sedacie kupel z hypermanganu a orechovych listov by podla poronych asistentiek nebeznepcne byt nemali...
cesnak, ak si tehotna, mozes dat do gazy a tak aplikovat...ja som skusila bez gazy a nič neštipalo. 🙂
dolezita je ale aj ta strava...

alecka
17. feb 2011

@dulkagabulka dakujem 🙂 ,ja sa snazim obmedzovat sladke, nekonzumujem ho sice vela, ale obcas ma premohne "tuzba" 😀 . ja som tu potvoru schytala po atb, a odvtedy mam "rozhadzany" cely organizmus, okrem mykozy mam aj opakujuce sa ragady-popraskane kutiky ust. a darmo som brala probiotika a jedla stravu s probiotickymi kulturami ☹ .

dulkagabulka
17. feb 2011

@alecka hmm..este otazocka..nie je tam alergia na lepok?

alecka
17. feb 2011

@dulkagabulka bozinku nestras ma 😕 , ja co pocujem, precitam to mam 😀 . zatial som s lepkom nemala ziadne problemy. ja sa uz normalne podozrievam, ci nemam cukrovku. vysledky boli sice v norme, ale prave teraz som docitala clanok o tehot.cukrovke a je tam par faktov, s ktorymi som sa stretla pri tehotenstve, respektive po porode dcery. uz som fakt v strese 😕 . asi prestanem uplne jest 😅

dulkagabulka
17. feb 2011

@alecka nie..nechcem strašit..prepanajana , to som nemala v umysle
v tehotenstve sa obcas stava,ze sa mikroflora naruši - aj dosledkom hormonov..
sama vsak by som tej strave venovala velku pozornost- hlavne cukru,bielej muke..

alecka
17. feb 2011

@dulkagabulka dakujem 😉 , budem sa snazit

nejra
9. okt 2011

s tym cesnakom -no neviem, raz som bola v ambulancii a sice neviem akym sposobom si ho tam dala ta dievcina, no mala ukrutne bolesti a doktor sa musel tesit pri vyberani...

pici
9. okt 2011

velmi ucinny je vyplach alebo kupel v boraxglycerine... je to vhodne aj pre tehulky... dostat ho vsak iba v nemocnicnych lekarnach.... volakedy sa z neho vyrabali globule.... a tie sa vkladali, ale dneska uz nie... dobre posobi aj gynazol... treba vsak pred nim spravit vyplach, lebo potrebuje cistu stenu posvy na prilnutie , drzi 5 dni a postupne likviduje tu pliagu... bez vyplachu len vyteka a neucinkuje...
vyborna je kombinacia kokosoveho oleja na pitie a kombinacia probiotik napriklad s jablckom pred spanim aby sa rozmnozila v crevach... candidu musite vymiest z criev, nie len lokalne.... kokosovy olej je moc fajn... plus kombinacia oreganovy olej, a gse... ibaze tie sa mylsim v tehu nesmu...

kinom
2. aug 2012

ahoj, tak ja som pocas teho, cesnak vyskusala - mala som s kandidou problem mensi pred teho. to som riesila iba stravou, a sem tam gse (grep.jadierka olej) a velmi uspesne. lenze pocas teho, som zistila, ze gse sa nemoze a strava nestaci - resp. asi nezvladam sa vzdat sladkeeeeeeho ako predtym. cesnak mi pomohol prvy krat a potom sa kamoska kandida vratila znovu. no tak teraz sa napchavam jogurtami, a idem kupit tie probiotika a jablcko na vecer, pocula som aj o kokosovom oleji, nielen vnutorne, ale aj do vaginy (aj namiesto lubrikacneho), len treba dat pozor aby to bol 100% kokos. olej a bio kvalita. cipkov a tabletiek a chemickych zlucenin sa obavam, takze by to ani nemalo dobry ucinok. 🙄

kinom
2. aug 2012

@dulkagabulka, cesnak je uzasna vec, aj zahradny aj medvedi. z medvedieho mam tinkturu a to si davam ako prevenciu pocas chripkovych sezon - rano po lyzicke 🙂

mariynka
5. aug 2012

@latvia a ako zistim rozdiel medzi kandidozou a mykozou? 😒 mam svrbenie,palenie,bodanie a bielo-zlty vytok,ale nie hrudkovity.. Dr. mi predpisal capiky a mast jenamazol.. zda sa,ze zabera, ale aj tak ma zaujima, ci to mam teda kandidozu,alebo mykozu? 😅 😉 dakujem 🙂

latvia
5. aug 2012

@mariynka mykoza je vseobecny nazov pre plesne, kandidy su jedne z nich, kvasinky...cize je to v podstate to iste

zuzana8782
20. okt 2012

Ahojte.rada by som sa poradila.vcera som bola u mojho gynekologa a predpisal mi Macmiror complex 500.som ale len v 6 týždni tehotenstva.a na letáku k lieku som si prečítala že sa neodporúča používať v prývch 3 mesiacoch tehotenstva.tak neviem co mám robiť.neviete mi poradit?dakujem Zuzana

lilli00
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katren
5. apr 2013

@lilli00 to je propagacia uz a spamovanie.....ked potrebujes niekoho na zaregistrovanie a ziskanie penazi z toho, otravuj vlasnu rodinu

lilli00
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lencika
12. máj 2013

ahoj ja pri sprchovani pouzivam stale intim gel od canestenu a myslim ze sa mi dari predchadzat podobnym problemom

trish31
12. máj 2013

Mne lekar predpisal Gynazol,ten je neskodny pre babo a robil mi aj vyplach boraxovy v ambulancii ale to neviem,ci robi kazdy lekar v ambulancii...

maja742
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikinka18
8. jan 2014

Ahojte...Chcela by som sa opýtať či z vás má niekto skísenosti s hypermangánom počas tehotenstva....Mám pleseň a mala by som sa kúpať v hypermangánovej vode len som teraz čítala,že to može sposobiť aj potrat...neviem čo mám robiť....mám predpísané čapíky aj masť ale mala som sa kupať aj v hypermangáne....ako to funguje?kolko sa v tom máš namáčať?Ďakujem

ildiko28
2. júl 2014

Ahojte aj ja mám vzdy problém s tymi kvasinkami, ale teraz som sa rozhodla kúpit Super dophilus pribiotikum, je to presne na tie kvasinky, candidózu. Je to okolo 13 eur, viem, nie je to lacné, ale vystací to na 1 mesiac, pretoze preventívne treba brat 1 tabletku denne.
Má niekto skúsenost s tymito probiotikami?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre