Čo vám pomohlo v tehotenstve na kvasinky-kandidózu?

miss
24. okt 2006

Baby mali ste niektora problemy s kvasinkami, myslim palenie, svrbenie pošvy a co Vám zabralo, možem použit krem Candibene? samozrejme len na vonkajsie použitie, viem, že najlepsie by bolo sa poradit s Dr. ale v poradni som bola nedavno a nechce sa mi tam ist zas nechcem tolko otravovat 😝 😀

cucuska
13. mar 2007

nemáš zač. určite ti to pomôže, viacerí mi hovorili, źe tieto su dobré a aj ja to už vidím sama na sebe.a hlavné je to, že na letáku sa nepíše: nevhodné pre tehu a kojace ženy 😀

brii
13. mar 2007

Este je dobry Tea Tree. Existuje tusim aj na intimnu hygienu, ja som pouzivala aj olejcek, ale iba zvonku.
A litre acidka 😀

yamahafazer
13. jan 2009

ahojte,chcem sa spytat ci mate niektora skusenost s uzivanim lactobacilou swiss v tehotenstve ci sa mozu,alebo nie pocas tehu.Tie su dobre na kvasinky.

littlekatka
13. jan 2009

Ja som za lieky a tak ale ked som mala hrozné svrbenie, žiadny gel ani krém nepomohol. Tak som vzala tampón, strčila do acidofilného mlieka a dala som si ho. Asi za 10 minút som ho vybrala a poumývala sa normálne vodou. Pre mňa to bola neskutočná úľava. Už som to párkrát robila aj o jednej v noci čo som nemohla zaspať od svrbenia. No a po tejto "procedúre" som normálne zaspala...

dzudzka
16. jan 2009

Ahojte 🙂 ...ja mam taky isty problem .. som uz v 8 mesiaci a od 2 mesiaca ma trapi pliesen zo spodu.Zo zaciatku mi predpisal lekar len masticku Canesten a az v 5 mesiaci Macmiror cipky..masticka mi vobec nepomahala iba svrbenie preslo a cipky mi pomahali ale iba na 1-2tyzdne.Neviete mi povedat ze ak ma tak dlho trapi ta pliesen a urcite sa jej uz teraz nezbavim ci mi v nemocnici na to nieco daju alebo ostava mi uz len ten cisarsky rez..Dakujem..

julianka99
25. aug 2009

Ahojte tehulky,
no aj ja mám kvasinky.... Dala mi doktorka krem Gynazol, ale dnnes mám pocit že j to ešte horšie... :(( čo teraz? Máte s ním skúsenosti? Čo ešte skúsiť? 🙂
Ďakujem

skybaby
25. aug 2009

babulky mne doki odporucil kupit si v lekarni multi-gyn actigel, je to na prirodnej baze a mne to pomaha 😉

komarik
25. aug 2009

baby, a ako sa prejavujú kvasinky?

andrejusa
25. aug 2009

ahojte, ja som tento problémik mala keď som raz dobrala antibiotika, vtedy sa vraj mení ph či čo a zvyknú sa objaviť a mala som na to canesten a pomohlo mi to skoro okamžite. A tiež som si kúpila v lekárni ten chili intima gel a iba tým som sa odspodu umývala a za chvíľu bolo po všetkom.

komarik... čo viem, tak to fajn nepríjemne smrdí a niekedy býva výtok

andrejusa
25. aug 2009

ahojte, ja som tento problémik mala keď som raz dobrala antibiotika, vtedy sa vraj mení ph či čo a zvyknú sa objaviť a mala som na to canesten a pomohlo mi to skoro okamžite. A tiež som si kúpila v lekárni ten chili intima gel a iba tým som sa odspodu umývala a za chvíľu bolo po všetkom.

komarik... čo viem, tak to fajn nepríjemne svrbí a niekedy býva výtok

andrejusa
25. aug 2009

juj hneď dva krát to skočilo, chcela som napísať svrbí, nie smrdí...

komarik
26. aug 2009

andrejusa, aj máš pocit svrbenia a pálenia? Ja to občas mávam ale po týždni mi to prejde samo. Keď som to vtedy spomenula lekárovi tak vravel že pokiaľ to samo prejde tak to netreba riešiť, ale teraz som tehotná tak rozmýšľam či mu to znova pripomenúť.

komarik
26. aug 2009

A ja som si dobre neprečítala čo si napísala 😀 .
Takže to svrbí ale máš aj pocit pálenia?

andrejusa
26. aug 2009

to voľakedy dááávno som mala a iba som napísala, že mi pomohol ten canesten. Teraz ťuk ťuk ťuk je všetko ok čo sa týka tohoto 😉

petulo18
26. aug 2009

ahoj. Mne dr. predpísal Gynazol a pomohol, dúfam, že sa to nevráti.

komarik
26. aug 2009

petulo18 a mala si aj pocit pálenia?

julianka99
26. aug 2009

petulo aj ja som si dala Gynazol, ale len jeden krát mi ho dok.dala , tak neviem či to bude stačiť? Ty si ho ako často dávala? 😉

zamilovana
19. okt 2009

Ahojte, neviete mi poradiť čo je najlepšie na zápal? Mám svrbenie, používam intímny gel, a výplachy Rosalginom, počula som že je dobrý biely jogurt alebo acidko, len neviem ako to si normálne natierate? Som v 12. týždni. Ďakujem.

katka22r
11. nov 2009

ahojko zamilovana no ja som tiez pouzivala acidko a pomohlo to...normalne som ho natrela na intimku na noc troska chladive ale to len na zaciatok a rano som sa hned osprchovala...inak babenky neviete nic o super dophilus?su to probiotka rada by som vedela ci ucinne dakujem

evazvarikova
11. nov 2009

Ahojte, ja tým trpím tiež mne lekárka dala čipky, pomáhali ked sa to rozpustilo taký olejček nič príjemné. používam intímny gel laktacit. Prestala som užívať....svrbenie dávala som si canesten na intímky to mi celkom pomáhalo. Chcela by som skúsiť to acidko prešlo Vám to potom

katka22r
12. nov 2009

no mne ano ale kazdy je na tom inak...a ten laktacit pomohol?a ten canesten je co?ze si ho davala na intimku?

ada18211821
12. nov 2009

Ahojte tak pripajam sa tiez k debate teraz som v 22.tyzdni a mala som stymto problem uz dva krat..myslela som ze som jedna z mala a strasne som bola ztoho nestastna ale ako citam nie som jedina..ja som pouzivala krem-canesten a dost mi pomohli cipky-GYNO-PEVARYL po tyzdni som mala pokoj a dufam to tak aj ostane..

elko69
12. nov 2009

ahojte baby,chcem sa spýtať, už dávnejšie som mala problémi s kvasinkami a neviem či nemám kvasinky aj teraz v 8. tt, lebo mám také menšie svrbenie,ale nie také časté ani intezívne a výtok mám taký biely čo je u tehotných normálny,ale chcem sa spýtat či niektorá z Vás mala pri tom aj zvýšenú teplotu,lebo občas mi vystúpi v posledných dňoch a doktorka obvodná mi povedala že počas tehotenstva može byť teplota zvýšená tak neviem či by som mala zájst k lekárovi hned alebo počkať na porandňu - bud.stvrtok...poraďte mi prosím

ada18211821
12. nov 2009

ahoj elko69 tak ja by som nevahala a sla bby som cim najskor lebo teplota signalizuje teda upozornuje na neaky problem..len tak by si asi nemala teplotu teda to je moj nazor..cim skor sa uzdrav

majkajahoda
12. nov 2009

Neviem, ci to mozu aj tehotne, ale existuje vyzivovy doplnok Biopron alebo Biopron Travel. Mozu to aj batolata.
Je to aktimel v tabletkach vlastne a dostat to v lekarnach bez receptu, len sa treba opytat, ci to mozu aj tehule.

Alebo este Candivac, ale ten stoji viac a uziva sa 10 dni potom pauza dva tyzdne a zase 10 dni a zase pauza a posledny krat uzit 10 tabliet.

Vsetko su to len vyzivove doplnky.

Biopron je, ale sssssssssssssuuuuuuuper vec, uzijem prve 3 a nic ma nesvrbi 😀

elko69
13. nov 2009

ada18211821 dakujem,uvidim ci sa to svrbenie este nejako prejavi viac,len teplotu mozno stale este mam z toho ze som bola chora skoro 2 tyzdne...nemala som vysoke max. 37,5 st. ale mala som zapalene hrdlo a kasel a mozno to este doznieva...

siuzi
11. dec 2009

ahojte ja som používala čípky gyntima probiotika, myslím že sú fajn aj na prevenciu potom som si dávala 1x za 14dní.a bol pokoj.inak by som zápal príliš nepodceňovala a riešila ho s lekárom a radšej potom preventívne.na zač.tehu som mala zápal a začala som z neho krvácať,takže radšej neliečiť na vlastnú päsť.a neliečený zápal pošvy môže prejsť vyššie!

mata0312
6. jan 2010

ahojte ja som v 20 TT , zápaly a biely výtok som mala od začiatku tehotenstva bohužial ☹ a vobec sa to nezlepšovalo, lekar mi zistil že mám kvasinky na tie mi prepdísal MACMIRON a uvidim ako zaberu ale svrbenie aj výtok už prešli tak snad dobre 😀 a tiez mi zistil streptokoka a budem musiet mat pri porode nasadené antibiotiká,

aj ja užívam tabletky Biopron 9 odporučila mi ich doktorka v nemocnici ked som tam ležala takže ich tehotné isto možu no uvidim či zaberu užívam ich len tretí den......

a ako píše siuzi netreba tie zapaly podcenovat lebo ja som tiez krvacala a potom som mala ružový výtok a musela som byť hospitalizovaná v nemocnici

držím všetkým palce 😀

brontik
24. mar 2010

ahojte baby, snazime sa tu cosi docitat ale ani jedna nemate skusenost so sprievodnym zapachom pri kvasinkach_ Ja som momentalne v 26tyzdni a vo februari mi doktor na slovensku predpisal nejake cipky ale asi moc nezabrali. kedze som v irsku - neviem ako toto chcu riesit, lebo tu nerobia vysetrenie zo spodu.. ako si mozem sama pomoct? okrem toho zapachu nemam ziadny iny problem - ziadne drazdenie a pod...tiez mi viete niektora potvrdit, ze tieto kvasinky MUSIA byt vyliecene ked zacnem rodit lebo by to mohlo ohrozit babo? a ak ano ako? dakujem

mirip
24. mar 2010

mne pomohlo jesť activiu a poť acidko, obshuje laktobacil a to je ako prevencia proti kvasinkám 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre