Čo vám pomohlo v tehotenstve na kvasinky-kandidózu?

miss
24. okt 2006

Baby mali ste niektora problemy s kvasinkami, myslim palenie, svrbenie pošvy a co Vám zabralo, možem použit krem Candibene? samozrejme len na vonkajsie použitie, viem, že najlepsie by bolo sa poradit s Dr. ale v poradni som bola nedavno a nechce sa mi tam ist zas nechcem tolko otravovat 😝 😀

dorotka
27. okt 2006

Baby len si nedavajte vyplachy tatum rosa ja si myslim ze to nie je v tehotenstve dovolene alebo sa aspon spytajte lekarky predtym viem ze ked som ja mala zapal a zaroven kvasinky mohla som si tatum roza iba oplachovat nie vstreknut davkovacom preto si myslim ze v tehotenstve je to vhodne
miss noazaj sa porad s lekarom bez predpisu mas aj tak len masticku a pred porodom to potrebujes preliecit aj zvnutra aby babetko nechytilo infekciu
a pozor aj na tie bylinky mne teda pomohli ale v tehotenstve by som si alchemilku nedavala (pije sa caj) a tak isto som si nie ista ci aj vyplach z mysieho chvost je vhodny v tehotenstve
moja rada jednoznacne je pocas tehotenstva urcite navstivit lekara

miss
autor
27. okt 2006

dorotka- viem, že bylinky by sa v teho nemali a dnu by som si tiež nic nedavala no a Dr. mi vravela že tesno pred porodom este ma prelieci ale na aerobne bakterie no tak neviem, antibiotika len podporia zas kandidozu na nervy 😠

grettka
27. okt 2006

miss, a doktorka ti nerobila kultivacne vysetrenie? potom ti moze presnejsie povedat co a ako preliecit...

dadi
27. okt 2006

Ahojte tehu?

dadi
27. okt 2006

Ahojte tehu?Ja sa chcem spytat, ci je normalne,ked ma bolievaju posledny tyzden vajecniky a gynekolog mi nevedel nic povedat.Dakujem

lindda
27. okt 2006

umma no prave dnes idem do TT tak sa tam pozriem velmi pekne dakujem 🙂

bubonic
27. okt 2006

ak môžem dadi posúdiť z vlastnej skúsenosti, tak áno je to normálne, aspoň mne to povedal lekár. myslím, že do tretieho mesiaca je všetko možné.

dadi
27. okt 2006

A ja som aj pocul,ze to moze byt sposobene aj tym,ze cakam dvojicky a hladaju si svoje miesta,kde sa ulozia! 🙂

dorotka
27. okt 2006

miss ja neviem preco si to nechava tesne pred porod a mas pravdu ze antibiotika ti mozu iba poskodit
teraz bolo v spravach babatko ktoremu transplantovali dvojkilovemu kozu na hlave ktora odumrela z infekcie kvoli ktorej musela mamina predcasne porodit (neviem akej vobec to nemusi mat suvis s tebou) ale aj tak sa mi to zda zvlastne
dadi to sa mi vidi ako povera

miss
autor
27. okt 2006

gretka- robila mi kultivacne bol tam nejaký stafylokok ci streptokok a jedna kvasinka, nasadila mi Summamed no a po 3 týždnoch sa mi stalo toto tie nestastne kvasinky.

dorotka- lebo nemožem brat antibiotika každý den nedavno som ich dobrala tak vravela že pred porodom sa asi preventivne nassadi penicilin koli aerobnym bakteriam co mam premnožene na druhej strane atb zhorsuju kandidozu to je šílene ja len dufam že to prejde nejako 😠

dorotka
3. nov 2006

no v kazdom pripade by ti mala nasadit aj antimikotika lebo prave kvoli tym antibiotikam asi mas tu mykozu ked si ich prave dobrala

miss
autor
3. nov 2006

dorotka- už ma presla ta mykoza a dufam, že už ani nepride, otrava jedna 😝 mam pocit, že okrem Canestenu mi zabral aj ten Laktacyd na intimnu hygienu, Niveu Intimo už nechcem ani vidiet 😝

cucuska
9. mar 2007

ja sice nie som tehu ale dnes som dostala spravu z vyteru : mate skusenosti s cipkami MACMIROR? a citala nie su ani skodne v tehu

katika1
9. mar 2007

cucuska.. ja ich práve používam.. sú fajn.. hneď ma prešlo svrbenie..

cucuska
9. mar 2007

lenze mna nic nesvrbi zistil to len z vyteru. Inak keby nejdem k neu s inym problemom tak to ani neviem. Len on hned ochotny a urobim vam pre istotu aj stery a hned s tam ukazali. a teraz mam akurat plodne dni. dofrasa 😅

ziza
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vavka33
9. mar 2007

Presne som chcela napisat,ze staci obyc.biely jogurt s kulturou a nepotrebujete ziadne lieky,cipky,masti-je to odskusane vela zenami,aj ja osobne pouzivam len to,ak mam daky problem

cucuska
9. mar 2007

skusim jogurtik. ale s liecbou asi pockam do pondelka. este sa chceme posnazit o babo. a kupila som aj Laktobacila

vavka33
9. mar 2007

ved v snazeni ti nebude prekazat ten jogurt,prave naopak,polieci,doda potrebne vitaminy tam dolu a mimco sa ujme raz dva.najprv sa posnazte,potom si aj jogurt,alebo naopak???? 😀 😀 😀

certica
9. mar 2007

banan v jogurte 😕 😀

cucuska
9. mar 2007

certice tak to bolo vystižné 😀 😀 😀

zuzu13
9. mar 2007

ahojte, nečítala som vaše dotazy...tak teda píšem svoju skúsenosť...
počas tehu som mala opakovane kvasinky, nakoľko som alergicka, tak antb. som sa neliečila vôbec...pomohla mi kozmetika lactacyd a zakysanka, jogurty ... a doma som chodila zásadne "bez" 😅

lucy81
13. mar 2007

Ahojte kočky,
tak ani mňa neobišlo tehu bez kvasiniek, nemala som takýto problém už veľmi dávno, až teraz do pondelku rána sa mi to objavilo.Dnes som volala doktorovi, ale žiaľ je niekde mimo a nebude tam až do budúcej stredy. ☹ Fakt neviem, čo si môžem dať. Už som vyradila zo stravy všetky sladkosti, jem jogurty, ale chcelo by to určite preliečiť. Skúsim sa v lekárni spýtať, čo by som mohla použiť. A ozaj baby, sú lepšie čípky, alebo krémy? Dík

papula
13. mar 2007

Ahojte babule,
Tak ja mam ten isty problem kvasinky,zapal ☹ Len u mna je problem ze to uz trva dlho a opakovane sa to vracia aj po roznych cipkach a mam trosku obavy,lebo za 2 mesiace mam rodit a bojim sa,ze do vtedy sa to neprelieci ☹ Vcera som bola na poradni a predpisal mi dalsie cipky macrimor tak uvidim ci to zabere.Ale trosku sa desim toho,ze koli tomu budem musiet mat cisarsky,lebo som pocula,ze ak to trva aj par dni pred terminom hlavne ten posledny mesiac,ze porodnici odporucaju cisarsky nemate s tym niektora skusenosti?Dakujem.

cucuska
13. mar 2007

Baby ja teraz beriem tie tabletky MACMIROR a sú super a kk tomu aj preventívne Laktobacila

papula
13. mar 2007

Aj ja som pocula,ze velmi pomahaju ja som vcera uzila iba prvu tak uvidim ako to zabere 😉

cucuska
13. mar 2007

papula uvidíˇ%s ale ja som už mala rozne a tieto sú podla mňa super.

papula
13. mar 2007

dufam,ze mas pravdu 😉

cucuska
13. mar 2007

PAPULA: dúfam, že áno. držim ti moc palce 😉

papula
13. mar 2007

cucuska dakujem 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre