Čo znamená čudný biely výtok v tehotenstve?

papula
21. nov 2006

Mile tehulky chela by som zase od vas radu je to trosku chulostiva tema,ale hadam mi poradite.Stalo sa mi dva alebo tri krat,ze som mala taky bieli vytok volala som aj doktorovi a sestricka mi povedla,ze to je normalne,ze tehotne zeny to sem tam mavaju,ze pokym nemam ine tazkosti ako svrbenie a palenie tak to nic neni.Moja sesternica je uz po porode a vravela mi ze to mala aj v tehotenstve skoro kazdy den a ako porodila tak ma klud mate s tym niekto nejake skusenosti.Mne sa to stalo pocas celeho tehotenstva len dva alebo tri krat ako som uz spomenula dakujem za kazdu jednu radu.

loss
21. nov 2006

neviem snad to nic nie je hadam by ta sestricka nepovedala nieco o com nema paru.Ak sa ti to nezda zavolaj lekarovi a opytaj sa ho.Inak ja som 8dni po ovu a mam ho teraz tiez,keby to bol znak v tehotnosti ja by som bola stastna,ale na tvojom mieste by som volala doktorovi,podla mna ak sa obavas mas pravo vediet co to je.Drzim palce,uvidis nebude to nic vazne 🙂

ivec79
21. nov 2006

Ahojcek, ja mam sem-tam taky hnedkasty, ale Dr. vravela, ze je to tym, ze kym vytecie von tak zoxiduje a kym ma nic nepali ci nesvrbi, tak je to v poriadku, ALE predsa mi dala uzivat 6 dni cipky pre istotu. Zalezi naozaj na Dr. a samozrejme Tvojich pocitoch...

ninocka
21. nov 2006

papula aj ja mavam biely a ze vraj to je normal

lienka.
21. nov 2006

ahoj,vytok v tehotenstve je vraj normalny ak po zaschnuti je biely,slabo zlty.Iny nesmie byt.Ja ho mam asi od17tt a teraz stale.

diddi
21. nov 2006

ahoj, tak ja mam tento vytok 🙂od 5tt

jj2202
21. nov 2006

ja mam ten vytok od zaciatku. je biely a ked zaschne tak obcas taky do zlta, tiez mi bolo povedane ze ak nepachne a nesvrbi tak je ok...

diddi
21. nov 2006

presne tak 🙂

papula
autor
21. nov 2006

jaj potesili ste ma 🙂 uz som sa bala.PresnE je bieli a po zaschnuti je niekedy sfarbeny tak do zlta.A nedal vam vas mudr.na to nejake maste alebo cipky nech to prejde?ci pocas tehotenstva sa toho nezbavim a pomoze len intimka?

diddi
21. nov 2006

ja by som to asi neriesila...je to ako vidis prirodzena vec a bojovat proti tomu pokial to nikoho neohrozuje podla mna je zbytocne...telo vie co robi a preco to robi

jj2202
21. nov 2006

mne nedala na to nic,...

zuzula
21. nov 2006

Je to normalne v tehu a pokial je biely a nezapacha tak sa nelieci, ved tehotenstvo a jeho priznaky nie su choroba.
Ak mas nejaku tehu knizku urcite to tam najdes 🙂

tweety22
21. nov 2006

baby moc nestresujte kvoli tym vytokom, mne kvoli tomu robi dokina kultivacie v kazdej poradni a pokial to fakt nesvrbi, nepali tak je to uplne normalne 😀 ja tom mam asi od 20tt 😎

andrea52
21. nov 2006

jj2202 chcem sa opytat, ten vytok si mala aj pred tym ako si zistila ze si tehu? ja ho teraz mam taky isty ako popisujete ale ja to priradujem l PMS, dufam ze nie ☹

froschka
21. nov 2006

ja vytokujem asi od 4tt az doteraz a este aj budem hehe a vrasky si nerobim.ako vravia babenky pokial nesmrdka a nieje tmavsi ako bledozlty je to v pohodke...

loss
21. nov 2006

andrea aj ja ho mam a dufam ze son tehu 🙂

andrea52
21. nov 2006

loss no toto? 🙂 tak dufajme spolu 🙂

loss
21. nov 2006

jasne dufajme snad nam to vyjde 🙂

andrea52
21. nov 2006

loss, teraz som niekde citala ze teda ty skoro vies na com si, takze je to takmer 100% velmi ti to prajem, ale ta folikumetria cosi spominala to asi neurobi dr len tak, ze?

loss
21. nov 2006

adi neviem skus sa na to normalne opytat ja som nemohla 8mesiacov otehotniet nemala som ovu a potom som o mimi prisla tak po mrske ma sam objednal ale opytat sa mozes kedze mas nepravidelny cyklus mozno sa dohodnete

henuska
21. nov 2006

ahoj, ahoj
ja som uz v 36tt.a od zaciatku mam biely vytok, najprv som mala aj take svrbenie tak mi lekarka predpisala masticku, vraj to mam pouzivat ked mam taky divny pocit,ale potom som si ho uz nedavala, ten vytok mam stale, pytala som sa znovu na to dr. ale povedala ze to je v tehu normalne takze sa nemusis obavat 🙂

evickaleh
22. nov 2006

henuska, ja mam taketo problemy od zaciatku tehu, biely vytok a dost husty tak vzdy ked ma to pochyti zbehnem za lekarom a pomoze mi, ale do porodu to musi byt v poriadku lebo by sme mali problem s trhanim sa tak mi povedal lekar. Aj minuly tyzden som bola u neho a skonstatoval len, ze je to znovu mykoza ako mraky a dal mi take cipky. A povedal ze v tehotenstve je to uplne normalne ze sa to tvori.

loren
22. nov 2006

obycajne tehotne vraj maju zvyseny vytok ale nemalo by to ani stipat ani svrbiet potom to je obycajne mikoza alebo plesen ta sa robi ako to uz tu bolo spominane takisto tehulkam z dovodu zmeny ph v pochve

ninocka
22. nov 2006

aj ja mavam obdobie bieleho vytoku niekedy to trva dlhsie a potom mam chvilu pokoj a potom znova

tonicka
22. nov 2006

baby ja mam ten biely az zltý výtok od zaciatku tehu, niekedy htudkovity, vacsinou ma aj intenzivnejsi pach. Dr, sa tiez tvaril, ze je nadmerný, ale po kultivacii vyšiel vzdy negativne, tak povedal ze je to ok.Pozor, dost nici nohavicky, takze ak mozete radsej pouzivajte intimky(ja nemozem 😒)

lenus
22. nov 2006

Papula, neboj, bude este horsie 😉 . Ja uz bez intimky ani byt nemozem. Vid aj na strankach napr. www.primar.sk, tam mas popisanu tehotnost mesiac po mesiaci, a vsade sa uvadza ten biely vytok - t.j. je to uplne normalne. On aj vraj zabezpecuje zdrave prostredie, aby sa tam dole nedostali nejake nechceme bakterie... Takze len vydrzat.
Tonicka, a to preco nemozes intimku? O tom som este teda nepocula... 😨

tonicka
22. nov 2006

Ja nemmozem ani intimky ani vlozky-mam na ne alergiu, svrbí, páli. vlete mam problem aj s nohavickami ☹

anad
22. nov 2006

A nestalo sa vam niekedy ze bol aj do zelena? 😨

tonicka
22. nov 2006

Myslim ze obcas chyta aj zelenkavý nadych, ale radsej to daj skontrolovat, lebo vraj by to nemalo byť. Ja mam výsledky ok.

lenus
22. nov 2006

Tonicka, tak to musi byt hrozne... brrrrr.
Anad, ano, moze byt aj do zelena,ale je dobre si dat v tom pripade urobit kultivaciu. Je to problem v zasade az ku koncu tehotnosti, kedy moze ta nejaka bakteria sposobit predcasny porod. No babenku by to zatial nemalo ublizit.

erika153
22. nov 2006

anad ak je do zelena hajde k lekarovi, vytok je normalny ale biely, ja som sa raz tak strasne zlakla lebo ma uz niektostrasil ze zeleny vytok je zle znamenie a ja pozeram v praci na toaletak ako som sa utrela a zelene a po preskumani to bol kusok toaletneho co sme mali doma(zeleneho) vtedy som si ale vydychla 😀 takze by som sa velmi nezahravala s tym...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre