Čo znamená čudný biely výtok v tehotenstve?

papula
21. nov 2006

Mile tehulky chela by som zase od vas radu je to trosku chulostiva tema,ale hadam mi poradite.Stalo sa mi dva alebo tri krat,ze som mala taky bieli vytok volala som aj doktorovi a sestricka mi povedla,ze to je normalne,ze tehotne zeny to sem tam mavaju,ze pokym nemam ine tazkosti ako svrbenie a palenie tak to nic neni.Moja sesternica je uz po porode a vravela mi ze to mala aj v tehotenstve skoro kazdy den a ako porodila tak ma klud mate s tym niekto nejake skusenosti.Mne sa to stalo pocas celeho tehotenstva len dva alebo tri krat ako som uz spomenula dakujem za kazdu jednu radu.

jane33
18. jún 2009

z mojich skusenosti: ak je v tehotenstve nejaky vytok, treba ist gynekologicke, aby spravila vyter a rozbor. Ja som tiez mala od 26tt vytok taky, aky tu bol vyssie popisovany - biely bez zapachu, nepocitovala som ziadne svrbenie ani stipanie a vo vytere sa nasiel zlaty stafylokok. Takze radsej by som sa neukludnovala tym, ze sa jedna o "normalny tehotensky vytok" a rozhodne by som o tom informovala svoju doktorku

ela222
19. jún 2009

ahojte, prispejem aj ja so svojimi skúsenosťami. ešte keď som nevedela, že som tehotná, tak som mala taký hnedý hustý výtok, ale nie moc a boleli ma prsia. výtok prešiel a menzes neprišiel. 🙂 bola som tehotná. a teraz počas celého tehu mám také bledý výtok. niekedy viac, niekedy menej. lekár mi robil aj ster na kultiváciu a nič nezistili, tak že sa nemusím obávať. že to je v tehu bežné. niekedy vraj prejde po prvom trimesti a vráti sa v treťom a niekedy je celé tehu. ale dá sa to celkom vydržať. nepáli, ani nesvrbí. takže to je moja skúsenosť.

gabulka26
19. jún 2009

ahojte.no jane33,to si ma dost vyplasila,lebo ja ked som lekarke povedala,ze mam vytok,tak sa ma len opytala,ci nesvrbi a nezapacha a to bolo vsetko!! ☹ ☹ ziaden vyter a rozbor!!!

lenoc
19. jún 2009

Ahoj baby, tiez mam biely (alebo slabozlty) vytok hadam od zaciatku tehu, no cim dalej, tym viac. 😖
doky tiež zakaždým povedal, že keď to nesvrbí a nezapácha, je to ok. Akurát ešte povedal, že môžem skúsiť výplachy rosalginom.
No počas mesačného "pobytu" v nemocnici mi robili 3x stery na kultivácie - 1.x mi zistili streptokoka, preliecovali, druhykrat pre istotu bakteriu E-coli, tiez preliecili, na 3.x uz bolo vsetko negativne a po pár dnoch doma bol vytok spat. 😀 😠

briketa
19. jún 2009

priesvitny, biely, alebo nazltly vytok bez, alebo s lahkym zapachom je uplne normalny jav tehotenstva, tak ako narastajuce brusko.
jedna sa o nasledok zvysenej produkcie estrogenu, zvyseneho prekrvenia tkaniv vo vagine a aj celom tele. vytok je vlastne odplavovanie mrtvich buniek koze na vaginalnej sliznici.
o tom by mal poucit kazdy gynekolog.
tak isto je normalne napr. zapchaty nos a riedky vytok z nosa castejsie ako normal, alebo krvacanie z nosa.

mandy29
18. júl 2009

Ahojte kočky...ja som mala hnedý výtok 3 dni, nie silný len taký slabulinky a le bol, krámy som mala týždeň pred tým, keď sa začala mať výtok bola som v 9.dni cyklu (teda ovulácia to nemohla byť, však to by bolo skoro), lekár mi pred tým zistil cystu na pravom vaječníku, môže to byť z toho?

tinad
14. sep 2009

Mala nejaka mamicka taky vytok ako keby vodu?som v 31tt a mam biely vodovy vytok a neviem ci je to ok? poradite???????????

bobacik_29
14. sep 2009

mne sa to stalo iba raz pred tyzdnom zlakla som si ci nie voda ale potom uz nic...ak sa ti to zopakuje odporucam ist na pohotovost tam ti to zistia

tinad
14. sep 2009

aj mne isla iba troska.. neviem ci to je vytok, ci plodovka???

bobacik_29
14. sep 2009

ked iba troska tak to bude asi iba vytok inak sa to dost tazko rozoznava ja mam vytok cele tehu a tiez niekedy stresujem 😀

tinad
14. sep 2009

bobacik_29 presne.. a nebola si s tym u gynekologa?

mandula
15. sep 2009

tinad, precitala som si prispevok v teme, ktoru Ti uzamkli, ja to mavam bezne, ide o vytok. Gynekolog mi povedal, ze je normalne, ze v tehotenstve maju niektore zeny nadmerny vytok. Neboj sa nicoho, je to ok. 🙂

cervena_ciapocka
15. apr 2010

Ahojte, mozete poradit aj mne?
Pred troma tyzdnami som sa liecila za silny zapal vajecnikov. Nemala som ziaden vytok ani nic, len bolesti prisli naraz. Vsetko je uz zda sa v poriadku. Aj menstruaciu som dostala nacas a bola uplne normalna. Len teraz mam taky divny vytok, nie je ho vela, ale ma taku konzistenciu ako bielko z vajicka, je priesvitny az jemne biely a ma taku tahavu konzistenciu, ze proste drzi po hromade a nie je taky tekuty. Pritom ani nezapacha, ani nemam ziadne svrbenie ci palenie, tak ja neveim co to moze byt 😕

sofia2008
15. apr 2010

no ved to je jasny ovulacny vytok.. 🙂

cervena_ciapocka
15. apr 2010

myslis? No doteraz nikdy nic take nemala a uz to mam od 7 dna cyklu a dnes je 11 den. 😕

sofia2008
15. apr 2010

ovulacny vatok trva zopar dni, ked je ho najviac, vtedy je na vrchole, ja som ho niekedy mala hroozne vela, dalsi mesiac menej..

cervena_ciapocka
16. apr 2010

sofia - a ak mas taky ovulacny vytok tak kolko ho je? Vcera som ho mala celkom dost, dnes rano som este len vstala a ked som sla na toaletu tak ho bolo tak za dve lyzicky 😕 ... som z toho zmatena. Pockam asi do konca tohto cyklu, uvidim ci prestane alebo nie a ak nie tak asi po dalsom menzese naklusem k doktorke.

cervena_ciapocka
19. apr 2010

No ja som uz uplne zmetena 😕 Ten vytok je stale, stale rovnako hlienovity (taky natahovaci), bez zapachu, ziadne svrbenei, palenie, proste nic ... Len mam pocit ze je ho akosi vela. Dnes som si musela v praci 3 krat vymenit intimku 🙄 tak ja toto nechapem. V jednej poradni pisala jedna gynekologycka, ze vy tok je v podstate normalna vec a ze ani jeho mnozstve sa neda stanovit, ze co je normalne a co nie. Ako ste na tom vy? Stalo sa to niektorej?

tonicka
19. apr 2010

cervena ciapocka... ja mavam vytoky vsetkeho druhu a nic mi nikdy nezistili, vsetko bolo vzdy ok 😉 , takze kludne moze byt dlhsie, mozno mas naozaj len dlhsie ovulaciu, alebo zmena hormonov ... ak si velmi nervozna chod k dr. Ja mam vytok nadmerny a vselijaky cely zivot. dokonca pri prvom tehu mi lekar robil kazde 3 týzdne kontrolne kultivaciu lebo som mala prilis vela hrudkoviteho vytoku, potom zase slizviteho a ku koncu sme sa dohodli, ze proste mi nic nie je a len na konci tehu urobil to kontrolne vysetrenie co treba pred porodom 😉 ja intimku nemozem, som alergicka na vsetky vlozky takze mam spinave nohavicky niekedy teda poriadne 😉

cervena_ciapocka
19. apr 2010

tonicka 🙂 vdaka za odpoved
doma ani ja intimku nenosim len bavlnene nohavicky lebo predsa len je to zdravsie, vzdusnejsie a na zachod skocim kedy potrebujem. Lenze v praci by som pri tomto vytoku chodila s mokrymi nohavicami 😀 verim ti, ze to fakt nemusi nic znamenat, ale otravuje to ked sa clovek citi ako pocikany 😅 😀

tonicka
19. apr 2010

to mi hovor, ja mam teraz aj slabu inkontinenciu 😝 , v kabelke aj nahradne nohavicky nosim 😝 😀 😀

cervena_ciapocka
19. apr 2010

no, si tu z toho srandu robime 😀 ale aj ked je ten vytok mozno normalna vec je to dost blbe 😒

tinka349
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cervena_ciapocka
28. apr 2010

Zeny, ja uz teda fakt netusim co sa deje 😕 bola som s tym vytokom u lekara, dostala som vaginalne tabletky. Dala som si vecer jednu a dnes cez den som trochu zakrvacaka. Myslela som ze, menstruacia ktora ma prist az o 4 dni, lenze nijak sa to nerozbehlo a predmenstruacne bolesti prs stale trvaju. Od poobedia uz vsak ziadna krv, ani vytok 😕 no ja nechapem.

cervena_ciapocka
29. apr 2010

Halo 😕 nikto tu nie je? Dnes sa zopakovalo to iste. Rano a doobeda slabe krvacanie a poobede uz vobec nic ani len vytok. Je to menstruacia, alebo co?

jaaty
29. apr 2010

cervena ciapocka a nemôžeš byť tehotná? AK áno, skús si spraviť tehotenský test 😉

miyya
29. apr 2010

aj mne sa zdá,že to môže byť aj tehotnestvo. ja mám práve výtok a tiež som sa mu zlakla,ale tiež čakám. lekár mi vravel,že počkáme týžden,či sa náhodou ešte nedostaví oneskorená menštrácia. ale ja verím,že nie. 🙂 🙂

miyya
29. apr 2010

tinad to som mala aj ja, výtok ako voda. treba zobrať vložku alebo nohavičky na pohotovosť. Oni to testnú. V mojom prípade to bol výtok, vtedy som bola v 7 mesiaci. tiež som sa zlakla.

miyya
29. apr 2010

ups teraz pozerám,že to som odpovedala na aký starý príspevok. TAk tinad už asi radu nepotrebuje. 😀 😀

cervena_ciapocka
30. apr 2010

na tehotenstvo je este skoro, este som len 26 den cyklu. Ale dnes to vizera ze sa menstruacia rozbehla. A ten vytok som mala od zaciatku cyklu. Cely tento mesiac je nejaky cudny.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre