Čo znamená svetlohnedý výtok v tehotenstve?

iivetkaa
17. jan 2009

prave som skoncila 35tyzden tehotenstva mam svetlo-hnedy vytok...v nemocnici mi vraveli po vsetkych vysetreniach,ze vsetko je ok?>maly ste podobny pripad,nevie nahodou niekto co to znamena?mozno aj predcasny porod?uz tyzden lezim doma...lebo nic nevladzem...a pribrala som od kedy som tehotna 10kg...iba...

maca793
17. jan 2009

buď rada,že si toľko pribrala, to nevadí. pôrod je ďaleko, takže sa nemusíš báť. ja som tiež mala toto, a rodila som presne na termín.

emjee
17. jan 2009

svetlohnedy vytok je ok, nemusi to znamenat nic a moze to znamenat aj, ze sa to ochvilu spusti (porod) - kedze mas uz 35tt za sebou, nic hrozne sa nedeje 😉
co sa tyka priberania, je to individualne, vid temu https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... desat kil je akurat, ja som v 37tt a tiez som pribrala len tolko (z toho posledne kilecko len za posledne dva dni)
a to ze v poslednych tyzdnoch nevladzes - no niet divu, brusko sa zaokruhluje, babo tlaci kade tade ... vydrz, zachvilu to mas za sebou 😉

iivetkaa
autor
18. jan 2009

no ,ale v 25tyzdni som trosilinku krvacala..lekari ma aj prezerali a nic....nedavno zas trosicku a zase,ze nic...bojim sa lebo prve babo....😎a neviem co0 cakam,ake pohlavie...

peggi
18. jan 2009

Ivetka hlavne sa nestresuj,stres babenku neprospieva. Moc sa nenamáhaj,veľa oddychuj,aj ja som mala zrovna tento týždeň hnedastý výtok,zrovna v ten deň,keď som sa vrátila z poradne,tiež som sa trošku zľakla,ale keďže ma v ten deň lekári pozerali,tak som vedela,že všetko je o.k. Počkala som do druhého dňa a prešlo to. Neboj sa,bude to v poriadku,treba myslieť pozitívne,psychika veľakrát urobí svoje. A k tým kilám - môžeš byť rada,že si zatiaľ pribrala len toľko,je to úplne v pohode,ja som v 35.tt pribrala 9 kg a teraz už mám o 3kg viac. Únava je v tehu bežný jav. Pohlavie vedieť nechceš,alebo ti ho lekári ešte nepovedali? Niekedy je bábo zle otočené,alebo môže mať cez pohl.orgány pupoč. šnúru a preto to nie je vidieť. 😉

luciauk
18. jan 2009

iivetka, niektorým ženám odteká hlienová zátka po troške. ako ti radia dievčatá, tak nestresuj zbytočne bábätko / ja viem, je to pri prvom strašne ťažké/ a ak by to náhodou bola tá zátka, tak sa odporúča sex s ochranou, aby sa nezavliekla do maternice nejaká infekcia 😉

peggi, u teba je to už v pohode. aj keby sa dieťatko narodila zajtra, však? tak vela šťastia a tešte sa, že ste pribrali tak málo 😉 teda, v štatistikách sa uvádza, že ideál je tých 11kíl, takže to ani nie je málo. ja som o 11 kilách mohla len snívať 😅

simona55
18. jan 2009

ahojte, takito vytok som mala aj ja ked som mala styri mesiace tehu a dr mi povedala ze to moze byt aj stoho ze sa odlupuje placenta od maternice alebo tam zostalo nieco od poslednej mrchy a to sa precistuje . u kazdeho ho to je rozne.

iivetkaa
autor
18. jan 2009

dakujem,hadam to nic vazne nieje...a simona55 od akej poslednej mrchy?odlupuje placenta? 😲takze mali ste to v tehotenstve a vsetko ok..a mozem este sexovat?

jarulai
19. jan 2009

ahojte dievčatá, chcem sa vás opýtať - nemali ste niekto takýto výtok na začiatku tehotenstva? som v 6tt a práve včera sa mi taký objavil. mám utekať k dr. či to je normálne? niečo podobné som mala aj po poslednom vyšetrení a doki mi povedal, že to je z vyšetrenia. no teraz to začalo z ničoho - nič. nič ma nebolí, len mám pocity ako pred mrchou. neviete mi niektorá poradiť?

juliankaaa
19. jan 2009

Ahoj jarulai
som v 11 tyzdni a tak isto som stresovala z toho ze som zacala mat vytok. Radsej chod na vysetrenie k lekarovi, ja som tiez bola. U doktorky som sa sice nic-moc nedozvedela, akurat overila ci je plod este zivy a sla som domov. Dost som stresovala pretoze vytok som mala kazdy den a niekedy bol dost silny a trval 3tyzdne ale vsetko je v poriadku, momentalne mam pokoj, vytok mi pred tyzdnom sam prestal a citim sa celkom fajn. Neboj sa, vsetko bude v poriadku ale pre pokoj duse, chod sa dat vysetrit.

jarulai
19. jan 2009

juliankaaa, ked ja možem íst k mojmu dokimu najskor v stredu, preto neviem, či mám dnes utekat na pohotovost alebo mám vydržat do stredy. a ty si mala taký silný? utekala si hned k dr?

evulik6
19. jan 2009

jarulai.... ja som mala taky slabucko hnedy pri prvom tehotenstve a bola som s tym hned u dokiny, ta ma pozrela a dala mi brat ascorutin ze by sa to malo zastavit... co sa aj zastavilo behom cca 2-3 dni... a co sa tyka bruska bolenia tak to ma tiez bolelo - vajecniky... povedala ze je to normalne,pretoze sa v tvojom tele deju teraz velke zmeny, maternica sa zvacsuje atd...
No nechcem ta plasit ale pred troma tyzdnami som potratila v 8tt...zacalo to tiez takymto vytokom ale potom sa to zhorsilo, vytok ztmavol a zacala som aj krvacat... Chvilu som cakala ze sa to zastavi, kedze pri prvom teho som to mala tiez, ale nie... ked som zacala krvacat tak som sla po dvoch dnoch do nemocky, bo to bolo uz silnejsie a na stvrty den mi robili kyret.... Takze vidis, u kazdeho teho je to ine, a radsej by som ti radila aby si necakala a isla na tu pohotovost...pre istotu...clovek nikdy nevie....
Ja si to teraz vycitam ze som nesla hned na pohotovost, mozno by mi dietatko zachranili... a mozno nie (moja kamaratka isla hned aj jej to zastavili ale o dietatko aj tak prisla)... no vycitky ma stale neopustaju....

Velmi ti drzim palce aby to bolo ok..... takze hor sa na vysetrenie... nic za to nedas, radsej skor ako neskoro.. 😉

jarulai
19. jan 2009

evulik, to mi je lútu, že to takto dopadlo. nevyčítaj si nič, nič tým nezmeníš a budeš sa zbytočne obvinovat.

evulik6
19. jan 2009

dakujem, budem sa snazit nevycitat si to, aj ked je to velmi tazke... inak gratulujem k babatku.... a naozaj radsej chod k lekarovi uz dnes....

ozaj a ty si z TO? ja som tam isty cas tiez byvala...cca 7 mesiacov

jarulai
19. jan 2009

dakujem, pojdem poobede radšej na to vyšetrenie.
nie som priamo z TO, z blízkej dedinky v tomto okrese.

evulik6
19. jan 2009

aha... ja som byvala v meste... kvoli manzelovej praci sme sa tam prestahovali ale uz sme spat doma skoro rok...

tak bezkaj a ozvi sa mi potom, budem drzat palceky... 🙂

jarulai
19. jan 2009

jasné, dám vediet a dík 😉

jarulai
19. jan 2009

evulik, ešte sa ťa spýtam - ten výtok si mala celý den? lebo ja ho mám ráno a v priebehu dna zmizne. a aj to len na toaleťáku

jarulai
19. jan 2009

takže volala som dokimu - mám užívať duphaston každých 6 hodín a ak neprestane, mám prísť.dúfam, že všetko dobre dopadne, budem sa snažiť myslieť pozitívne 😉

evulik6
19. jan 2009

jarulai.... ano mala som ho cely den .... pri prvom teho to bolo nieco asi ako ty...
takze duphaston? no viacerym babam ho davaju... neboj sa, bude to ok... drzim palce... 🙂

juliankaaa
19. jan 2009

jarulai
ja som mala vytok rano a vecer, tiez som ho mala hlavne na toaletaku, obcas som domazala aj nohavicky, asi na dva dni sa mi zhorsil a zosilnel, ale chvalabohu teraz je vsetko v poriadku, inak tiez uzivam duphaston 2xdenne,
urobila si dobre ze si telefonovala doktorovi, neboj vsetko bude v poriadku 😉

jarulai
19. jan 2009

takže to nič nebolo. dúfam, že duphaston pomože a prestane to. dúfam, že všetko dobre dopadne. dík za povzbudenie
a kolko si ho mala ešte po tom ako si bola u doktorky?

zabka1611
20. jan 2009

a ten svelohnedy vytok by som mala kedy spozorovat? lebo zatial nic take nemam!! asi preto ze menstruaciu mam dostat az o 2 tyzdne!! :( ☹

juliankaaa
21. jan 2009

jarulai
vies ja som duphaston brala od zaciatku tehotenstva, potom sa mi naraz objavil vytok a trval 3 tyzdne a naraz sam prestal, dnes som bola u lekarky, na vysetrenie, a vsetko je v poriadku.....nic sa neboj, hlavne nestresuj, ak by si mala potratit tak potratis aj ked budes robit neviem co-toto som si aj ja vravela.....takze nestresuj, a hlavne sa setri, a brusko si casto hladkaj 😉

juliankaaa
21. jan 2009

zabka1611
ak si tehotna, tak budes rada, ked ziadny vytok nespozorujes

zabka1611
21. jan 2009

aha..tak potom je to super!! zas ma pobolieva v podbrusku..juj..uz sa tesime, ked budeme testovat 🙂

juliankaaa
21. jan 2009

zabka1611
prajem ti aby si nasla na teste tie dve zazracne ciarocky 🙂

zabka1611
21. jan 2009

dakujem..potom dam urcite vediet 😉

jarulai
26. jan 2009

juliankaa,
tak výtok prešiel do krvácania. utekala som do nemocnice, napichali ma injekciami na zastavenie krvácania, nechali si ma že 2-3dni, či to prejde. no krvácanie neprestalo, práve naopak, nabralo intenzitu mrchy a vo štvrtok /2dni po tom ako to všetko začalo/ už nebola vidieť žiadna akcia srdiečka a tehotenstvo mi museli ukončiť ☹ ☹ ☹ ☹ nešlo doktorom do hlavy ani to, že podľa USG bola veľkosť bábätka na 5tt, no podľa poslednej MS som bola vlastne už v 9tt /a tento rozdiel sa pomaly zväčšoval už od začiatku/
telo sa už zotavilo, robili mi to vo štvrtok a už v piatok som mala len veľmi slabé krvácanie, skoro vôbec. no srdiečko ešte bolí ☹
držím ti päste aby teba nič podobné nestretlo a mňa už tiež nie /druhý krát by som to už nezvládla/

bbtina
9. aug 2011

Baby,mali ste pri tom vytoku aj nejake obcasne bolesti podbruska? Ja som v 32tt,dr.tiez neprisiel na to z coho to moze byt,mozno z toho,ze som sa presilila,ale mam teda riaden strach,ze co ak sa zacala odlupovat placenta? A to cakam dvojcata

daenerys7
10. dec 2017

@juliankaaa ja dnes končim 11tt a tiez uz tyzden mam tento vytok... bola som v utorok u doktorky babo sa hybalo vsetko bolo v poriadku, ale aj tak mam strach, dufam,ze mi to prejde ako tebe ..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre